fcsteaua.ro

Steaua Bucuresti - SC Vaslui 1 - 1 (1 - 1)

121 posts in this topic

nici prin gand nu-mi trecea ca nu o sa castigam cu Vaslui...sincer....credeam ca o sa-i batem cu un 1-0 chinuit

si pentru cei care nu sunt de acord sa-l injuram pe cioban....taceti voi din gura cei de la tribuna si o sa spuna iar ca numai peluza il injura !!! Voi nu trebuie sa stati si sa va uitati la meci....crezand ca faceti rau echipei .

Acum e momentul....tot stadionul sa scandeze impotriva lu' Gigi...sa observe ca nimeni nu-l mai vrea la echipa

SUGI **** Gigi !!!

adevarul este ca ati uitat ce inseamna o GALERIE adevarata..........inainte veneam cu placere la meciuri si era atmosfra f frumoasa (Steaua-Galata,Steaua-Standard de exemplu) nu mai stiti decat sa injurati......nu vedeti ca nu ii pasa nimanui de injuraturile voastre?? nu o sa rezolvati niciodata nimic cu aceste proteste !!! mai bine v-ati sustine echipa

E normal sa avem perceptii diferite insa nu pot sa fiu de acord cu cei ce ignora raul cel mare,jijinho fecali aruncandu-ne in fata argumentul cu "sustinerea echipei",de parca daca am canta tot meciul,jucatorii nostri se vor transforma in niste mega-talente,Jiji va deveni un om responsabil si cu capul pe umeri,iar Argaseala nu va mai fi un limbric in fata lui Becali.

Aceste proteste trag un semnal de alarma,nu se fac doar de amorul artei. Am suportat 3 sezoane la rand umilinte peste umilinte,si problema este ca nu se dau sperante suporterilor. Credeti ca fanii dadeau in clocot daca era un management clar la echipa? Daca se faceau niste transferuri pe posturi deficitare? Daca era adus un antrenor mai cu renume? Daca nu erau jigniti la fiecare colt de ciobanas? Si ar mai fi multe alte motive.

Atitudinea aceasta de "sa lasam capul jos si sa sustinem echipa" nu merge,ba chiar ii va da apa la moara ciobanului. Asa el va sti ca orice face,oamenii vin la stadion,ba chiar va crede ca stelistii il plac,nu vedeti ca el se crede Mesia pentru Steaua desi a fost mai mult Satana.

Imi pare rau dar eu unul sunt de acord cu AcMilan14. Nu am o problema cu oamenii cu joben insa chiar trebuie sa-mi bage goarna aia in ureche,chiar trebuie sa-mi scuipe unul de 2 randuri mai sus seminte in cap? Aceste categorii de spectatori sunt,in general,cei care nu inteleg protestele contra lui Jiji,cei ce nu privesc imaginea de ansamblu a lucrurilor care se intampla la Steaua,categoriea "nea Jiji" cum ii place mie sa ii spun.

Nu ma simt neaparat superior acestei categorii,insa ii vad limitati in gandire,parca au ochelari de cal,oare nu vad k acest club se duce de rapa cu Becali la carma? Ce se intampla la Steaua e cam ce se intampla in tara de 20 de ani. Stam cu capul la cutie,mergem din rau in mai rau insa in loc sa facem ceva concret(proteste,marsuri,revolutie,indiferent ce),stam si speram ca panaramele ce ne conduce vor conduce tara spre mai bine,insa e clar ca asta nu se va intampla prea curand.

Va pasa de Steaua? Ati merge la stadion si in divizia B pentru echipa? Ajutati-ne sa-l convingem pe Becali sa vanda echipa. Becali a ridicat stacheta performantei in Romania(care era foarte jos) insa apoi ne-a coborat standardele de performanta la un nivel jos de tot. Erati multumiti cu locul 2 in era Piturca? Eu unul nu eram. De ce as fi multumit acum cu locul 2? pentru ca aduce preliminarii CL? Acelasi argument e valabil si in cazul Cupei Romaniei.

Protestele trebuie sa continue.

CIOBANE PLEACA DIN Ghencea!!!

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

Ce mai e de zis ? Suporterii lu peste.

Bine tata "mergem il injuram pe Becali" ...okay, l-ati injurat... ba da printre injuraturi nu ati scapat o incurajare pt echipa...bai una ma (1) ...macar una.

Asa ca rusine pt toti mucosii cu care m-am certat inainte de meci. Poftim, astia sunteti voi... ati venit si DOAR ati injurat patronul...atat. Atat ati putut.

Ne-am impartit in doua tabere: Fani Steaua si fani anti Becali

Pe acestia din urma i-am vazut la lucru ieri.

NOTA 2, stati jos.

Edited by ronrichie

hategan cred ca este la al doilea meci cand ne distruge in Ghencea in sezonul asta. iar arbitrul ala chelios de pe partea tribunei I ar trebui tocat marunt cu un topor neascutit, sau taiat cu un fierastrau ciont. la tusier cred ca a lucrat porumboiu!

daca la un meci in care Steaua a construit doar 2 faze clare de a marca noi il aratam cu degetul pe arbitru atunci ne meritam soarta.Si cand zic noi ma refer la conducere,antrenori,jucatori si suporteri.

mi se pare culmea nesimtirii ca dupa un meci in care s-a pasat numai de-a latul terenului(devine un trademark din pacate) sa vina antrenorul sau jucatorul si sa spuna ca 'arbitrul nu ne-a lasat sa castigam'!E strigator la cer!Astia chiar ne iau de prosti?

Un singur castig a avut meciul de aseara: Bogdan Stancu ! Daca o tine tot asa o sa se impuna lejer in prima echipa! In rest acelasi Banel fara creier, un Baciu care joaca titular si noi il dam pe Rada la Otopeni :(.... Un Dayro care nu cred ca a alergat 1km tot meciul... 1 atacant kapetanos care chiar nu a atins mingea....:(( DEZAMAGIRE CRUNTA!!!

adevarul este ca ati uitat ce inseamna o GALERIE adevarata..........inainte veneam cu placere la meciuri si era atmosfra f frumoasa (Steaua-Galata,Steaua-Standard de exemplu) nu mai stiti decat sa injurati......nu vedeti ca nu ii pasa nimanui de injuraturile voastre?? nu o sa rezolvati niciodata nimic cu aceste proteste !!! mai bine v-ati sustine echipa

ar fi foarte bine daca ai incepe tu primul sa o sustii

Un singur castig a avut meciul de aseara: Bogdan Stancu ! Daca o tine tot asa o sa se impuna lejer in prima echipa! In rest acelasi Banel fara creier, un Baciu care joaca titular si noi il dam pe Rada la Otopeni :(.... Un Dayro care nu cred ca a alergat 1km tot meciul... 1 atacant kapetanos care chiar nu a atins mingea....:(( DEZAMAGIRE CRUNTA!!!

Bogdan Stancu nu stie sa faca o preluare sau sa dea o pasa, Nicolita a jucat destul de bine si incearca sa se puna la punct si cu tehnica Dayro este atacant si trebuie sa stea aproape de poarta nu sa faca pe maratonistul iar kapetanos nu a primit multe mingi si nu a avut cu cine juca

Bine tata "mergem il injuram pe Becali" ...okay, l-ati injurat... ba da printre injuraturi nu ati scapat o incurajare pt echipa...bai una ma (1) ...macar una.

Asa ca rusine pt toti mucosii cu care m-am certat inainte de meci. Poftim, astia sunteti voi... ati venit si DOAR ati injurat patronul...atat. Atat ati putut.

NOTA 2, stati jos.

tu ai stat mereu jos si ai suflat in goarna

Edited by Adrian
Te rog nu mai posta consecutiv. Foloseste butonul edit.

Bogdan Stancu nu stie sa faca o preluare sau sa dea o pasa, Nicolita a jucat destul de bine si incearca sa se puna la punct si cu tehnica Dayro este atacant si trebuie sa stea aproape de poarta nu sa faca pe maratonistul iar kapetanos nu a primit multe mingi si nu a avut cu cine juca

tu ai stat mereu jos si ai suflat in goarna

NU STIU LA CE MECI TE`AI UITAT TU INSA Bogdan Stancu A FOST SINGURUL CARE A CREAT PANICA ADVERSARILOR CAND ERA CU MINGEA LA PICIOR... SI A PARUT SINGURL CARE PUTEA DESTABILIZA DEFENSIVA FOARTE BINE PUSA LA PUNCT DE Moldovan! EU CRED CA A FOST PRINTRE SINGURII CARE S-A REMARCAT ASEARA... IN SCHIMB LASA-MA CU Nicolita CARE E DEZASTRU.... PRIETENE BANELE NU STIE SA FACA OPRELUARE SAU SA DEA O CENTRARE...SINCER !! DACA L-A SCHIMBAT Laca IMI DAU SEMA CE BUN A FOST!! Dayro ESTE UN INDOLENT SI NU A ARATAT ABSOLUT IN NICI UN MECI CA SE POATE RIDICA MACAR LA NIVELUL LUI Dica!!! IMI PARE RAU INSA NU AM CUM SA FIU DE ACORD CU TINE....;)

NU STIU LA CE MECI TE`AI UITAT TU INSA Bogdan Stancu A FOST SINGURUL CARE A CREAT PANICA ADVERSARILOR CAND ERA CU MINGEA LA PICIOR... SI A PARUT SINGURL CARE PUTEA DESTABILIZA DEFENSIVA FOARTE BINE PUSA LA PUNCT DE Moldovan! EU CRED CA A FOST PRINTRE SINGURII CARE S-A REMARCAT ASEARA... IN SCHIMB LASA-MA CU Nicolita CARE E DEZASTRU.... PRIETENE BANELE NU STIE SA FACA OPRELUARE SAU SA DEA O CENTRARE...SINCER !! DACA L-A SCHIMBAT Laca IMI DAU SEMA CE BUN A FOST!! Dayro ESTE UN INDOLENT SI NU A ARATAT ABSOLUT IN NICI UN MECI CA SE POATE RIDICA MACAR LA NIVELUL LUI Dica!!! IMI PARE RAU INSA NU AM CUM SA FIU DE ACORD CU TINE....;)

nici nu-ti cer sa fii de acord cu mine logic trebuie doar sa vezi fotbalul mai profund si sa iti dai seama ca un jucator nu este pe postul lui si normal ca nu da randamentul scontat nu trebuie sa facem vreo comparatie intre jucatori (asta fac imbecilii de ziaristi) fiecare jucator este diferit si are personalitatea lui deci nici Dayro nu poate fi ca Dica,insa trebuie sa joace ca atacant pentru ca este atacant care in campionatul columbiei desi nivelul nu este ridicat , avea un numar impresionant de goluri iar Nicolita prin devierile si centrarile pe care le da dovedeste ca incearca sa isi puna la punct si tehnica

cum ma astemtam si cred ca si voi un joc slab chiar daca au vrut...

respect pt cei care l-au injurat pe ciobanu ala infect

PIERI DIN Ghencea SATANA!!!!!!!!!!

de Stancu m-am lamurit la faza in care a fost deschis ideal de Toja ... jenanta finalizare!

spre norocul lui,s-a 'scos' cu golul ce-i drept frumos

Fara a pretinde cu falsitate ca as fi vreun ULTRAS sau vreun membru de galerie, din simplu motiv ca traiesc la vreo 400 de km de Bucuresti, mi'as permite sa te contrazic totusi!

Argumentul principal al unui om care IUBESTE Steaua si nu numai a unui simplu suporter, este ca Steaua inseamna mai mult decat o participare in UCL sau performante cu ORICE pret!

Steaua e un simbol si va ramane un simbol iubit si sustinut de F F F F multa lume, CHIAR si in Liga a 3-a!!! (daca de asta va depinde plecarea ciobanului)

Asta pentru ca mai presus de trofee si performante ( "cu orice pret" ) exista mandrie, demnitate, onoare si mai ales spiritul PUR de campion!

SEMPRE SUPERIORES :steag_cruce_invers:

ps: as putea fi de acord doar cu ideea ca ar trebui poate, pe parcursul celor 90 de minute, din cand in cand, sustinuta si echipa...sau in moemntele delicate! :">

frate cum sa stau intre 5000 de oameni care il injura pe Becali si sa imi mai sustin echipa ???? explica-mi :) eu am stat si m-am uitat la meci.....nu am zis nimic....

Am citit comentariile si cred ca trebuie sa se gaseasca o alta forma de protest. Eu personal subscriu la ideea lui Catalin(Il Soldatino) de a compune un cantec pt Hagi(cred ca l-ar oftica mai mult decat injuraturile). Sau sa-l injuram pe xxx jumatate de meci cealalta jumatate sa sustinem echipa. Oricum nu cred ca forma actuala de protest va avea vreun rezultat. Pe de alta parte meci bun pt Stancu, Banel, bunicel pt Ogararu si Toja.

OK, deci ne impartim in doua tabere.

Asa zisii fani ai Stelei, naivi si inconstienti, care se fac ca'l ignora pe cioban la meciuri, iar pe la colturi de strada il ridica in slavi pt banii investiti la club. Cu aceasi nonsalanta ignora tonele de rahat in care ne-a ingropat zeul lor invizibil si'i gasesc fel de fel de scuze bine argumentate.

Pe de alta parte, un grup mai numeros (sper) care sunt dispusi sa sacrifice totul pentru a-l alunga pe acest parazit. O categorie de oameni la care rabdarea a ajuns la limita, deminitatea si onoarea calcata in picioare se intoarce ca un bumerang ascutit ce se indreapta spre jugulara ciobanului. Umilinta si supunerea da in clocot.

Domnilor, sa inceapa razboiul. Ori noi, ori voi.

sa spun si eu cateva lucruri dupa meciul asta :

Plusuri ar fi cam :

- Nicolita , chiar ma surprins cu calcaiul de la faza golului , si in plus a recuperat o gramada de mingi , destul de util , o spun inca odata, nu ma asteptam ...

-Baciu , a aratat inca odata ca se poate conta pe el , pe langa vro 2 ,3 greseli , sa le spun normale pt un jucator care este constant rezerva , in rest foarte bun la duelurile 1vs1

-Chionea a fost o stanca acolo , nu a trecut mai nimic de el .

- B.Stancu pentru executia de la gol .

-Ogararu pentru executia de la faza golului , desi e ceva normal , la noi o centrare buna e un lucru rar.

-Ovidiu P. desi nu sunt fan , a recuperat multe mingi ....

Minusuri ar fi :

- Golanski , a gresit de multe ori pase simple ...

-Dayro , lent , inexistent , parca l am vazut pe Dica .

- Toja , nu a facut nimic special , nu a luminat jocul si el inexistent , dar daca e sa fac o comparatie intre el si Dayro mai mult imi place Toja , parca se zbate mai mult (mai putin ar fii si greu :whistle: )

-Kapetanos, zero .

-Lacatus , a spus ca fiecare jucator trebuie sa fie coordonator , dar cu toate astea nici unu nu a fost coordonator , asta cred ca e cel mai mare minus

la munusuri ar fi multe dar , nu mai conteaza ..

Felicitari celor care au scandat tot meciul inpotriva lui Jiji si lui Argaseala .

Ce ciudat e!

In ultimele zile s-au inregistrat multi utilizatori noi si toti au un lucru in comun: cer ca suporterii sa incurajeze echipa, nu sa il huiduie pe patron.

Interesant!

Ce ciudat e!

In ultimele zile s-au inregistrat multi utilizatori noi si toti au un lucru in comun: cer ca suporterii sa incurajeze echipa, nu sa il huiduie pe patron.

Interesant!

verii patronului omule , asta e plin de veri :))

frate cum sa stau intre 5000 de oameni care il injura pe Becali si sa imi mai sustin echipa ???? explica-mi :) eu am stat si m-am uitat la meci.....nu am zis nimic....

Pai asta e si ideea. PS-ul era mai mult un reply la un ALT post care facea referire tocmai la asta...sa il atacam pe Becali dar sa mai si incurajam echipa:)

Cand 5000 (10.000) de oameni gandesc intr-un fel si tu gandesti diferit (impreuna cu ron_richie si inca vreo 3-4 clone de pe aici), mediteaza la cine are o problema :)

O echipa fara mijloc nu poate pretinde prea multe in atac! Asta e Steaua nu are un mijlocas de creatie si de aici toate problemele!

Stancu m-a surprins placut!

Dayro ......Dayro......nici n-a stricat nici n-a facut nimik!!!

Kapetanos e foarte lent, mult prea lent pentru a fi atacant in Ghencea!

Toja: viteza nu are, sut cateodata, centrari mai rar, pase aiurea si faulturi stupide!

Nicolita: aseara nici nu am auzit de el pe teren....

Asa ca daca noi cu jucatori ca astia ne prezentam la meciuri nu stiu de ce mai avem pretentii!!! Slab lot, Slab antrenor, Slab patron! Pacat...

Adrian

Pãi suporterii nu sunt pentru a încuraja echipa ?

Bineînteles îl huiduim pe cioban 15 min , 30 min , dar deja dovedim cã suntem tãrani dacã facem asta tot meciul. Nici mãcar 1 minut nu cred cã a fost asearã sustinutã echipa. Suntem pe drumul cel rãu..

asta e un site al dinamovistilor unde cei care pun suflet in toate necazurile Stelei sunt taxati becalieni.periculos drum urmati cei care vreti sa fiti cool si nu tolerati faptul ca un suporter trebuie sa fie langa echipa in primul rand mai ales acum cand atacurile vin din toate partile.si tinta e distrugerea Stelei ,nu a lui Becali.dar ce sa le ceri unora care cred ca mieunand impotriva lui Becali fac bine Stelei si cine nu e cu ei e impotriva lor.ratiune,dragi stelisti!respect pentru azazzelo,iiar pentru cei care cred ca un eventual sacrificiu pe termen scurt cu pretul inlaturarii lui Becali ar fi bun le spun ca acel termen scurt va fi pana cand vom ajunge in divizia b si vom face plecaciuni in fata unui mititelu in varianta stelista.forza Steaua!!!

NOTA 2, stati jos.

Pentru exemplele de mai sus imi doresc enorm sa retrogradeze echipa. Sa-i vad dispusi sa vina sambata la ora 11 la meciuri. Nu tu vedete.. nu tu suporteri de rezultat. Doar cei ce cred in Steaua si in Onoare, Demnitate si in tot ce ne-a furat jegul din loja.

Bine ai venit pe acest site!

Imi pare bine sa vad ca exista oameni cu o astfel de mentalitate.

Bine v-am gasit dar, cum spuneam, nu sunt tocmai nou, urmaresc forumul de foarte mult timp.

imi pare rau ca ai o astfel de mentalitate fabricata de o propaganda meschina (ti-ai facut deja pasaport biometric ca sa te scape de teroristii care ameninta lumea, presupun) nu te face nimeni "taran" ca vii cu familia in tribuna sa vezi meciurile Stelei ci pentru ca mananci seminte (le scuipi la altii in cap) si sufli in goarna crezand astfel ca iti incurajezi echipa

sa porti un asemenea joben in cap mi se foarte penibil

piturca2002 nu cred ca are rost sa intram in detalii, nu a spus nimeni ca vin sa mananc seminte la meci si de asemenea, nu vad unde am discutat despre goarne. Dar si asa, nu vad unde este problema. Daca cineva considera ca a incuraja echipa prin a sufla in goarna, este strict problema lui. Atat timp cat nu incalca legea/regulile stadionului nu e nici o problema. Daca tu elaborezi un cod de conduita pe stadion, promit sa-l respect. Tu consideri ca a incuraja echipa inseamna sa canti in peluza, eu consider ca mai bine o incurajam prin a citi povesti de Petre Ispirescu pe durata celor 2 reprize. Dovedeste-mi ca ai dreptate si eu gresesc.

Este strict parerea ta, probabil ca la fel de penibili ti se par si toreadorii din Spania care isi risca vietile imbracati intr-un costum oarecum ciudat pentru a-si dovedi indemanarea...

Si probabil cere si vreun autograf de la gibonul sef dupa meci.

Sau probabil nu. Dar daca as face-o, iarasi nu inteleg problema. Pun pariu ca tu asculti manele, pot sa te judec pentru asta? In fond, ceea ce ne uneste e Steaua si vad ca nu facem decat sa dam unii in altii.

Si cum spuneam, sunt de acord ca Gigi trebuie sa plece dar prin a-i jigni pe cei care nu sunt de acord cu asta nu facem decat sa ne dovedim lipsa de educatie.