Sign in to follow this  
Followers 0
fcsteaua.ro

FC Steaua București - AC Fiorentina

80 posts in this topic

Steaua dispută în această seară ultimul meci din actuala stagiune a Ligii Campionilor. Partida începe la ora 21:45 şi este transmisă în direct de postul Pro TV.

Dorinel Munteanu se confruntă cu numeroase probleme de efectiv înaintea unei dispute care va decide calificarea în primăvara Cupei UEFA şi care ar putea salva parţial sezonul de toamnă al roş-albaştrilor. Cele mai mari probleme apar în defensivă, unde Ghionea tocmai s-a accidentat şi nu va evolua, Goian este suspendat, iar Ogăraru este incomplet refăcut. Nici în atac situaţia nu este mai roză, Kapetanos urmând să urmărească meciul din tribune, în timp ce Bogdan Stancu are aceeaşi soartă cu George Ogăraru. Asta după o săptămână în care Steaua s-a despărţit de Arthuro, un atacant care a bifat toate meciurile din Ligă sub comanda lui Lăcătuş şi care a marcat un gol împotriva francezilor de la Lyon.

Meciul este decisiv pentru ambele formaţii, italienii fiind avantajaţi de varianta egalului, care i-ar califica în dauna Stelei. Tot în această seară vom asista la revenirea lui Adrian Mutu în Ghencea. Din nefericire, liderul naţionalei s-a lăsat atras în caruselul declaraţiilor belicoase de dinaintea partidei şi va trebui sa înfrunte ostilitatea publicului stelist, care oricum nu nutreşte o simpatie deosebită faţă de fostul dinamovist. Ca o părere personală, mi-aş dori ca Mutu să fie ignorat în această seară, măcar de dragul contribuţiei lui la tot ce a însemnat echipa naţională din ultimii ani de zile (atât cât a fost). Tot ca o părere personală, cred că acest lucru nu se va întâmpla...

Având în vedere numeroasele indisponibilităţi, Steaua va începe probabil cu:

Zapata - Golanski, Baciu, Rădoi, Petre Marin - Lovin, Ovidiu Petre - Nicoliţă, Szekely, Semedo - Dayro Moreno

Forza Steaua! Hai băieţii!

Ovidiu

din cate stiu eu si szekely e accidentat,iar Lovin nu cred ca va fi titular stiind ca si el a avut probleme.cred ca va juca tiago de la inceput.porobabil vom avea un atac letal cu pantera Semedo si matadorul Dayro. Hai Steaua!!! vrem o minune!!!

:steag_cruce_invers:

Avand in vedere prezentul, e bine sa ne punem melodia celor de la Holograf "Vreau o minune" inainte de meci,macar asa,pentru atmosfera! :)

In rest,nu ar fi multe de spus,poate doar:Forza Steaua!

La acest meci se observa iar incompetenta crasa a conducerii tehnice, dar si administrative, din Ghencea.

Cum e posibil sa ai doar jumatate de lot valid? Hai sa zicem, 2-3 jucatori accidentati din cauza ghinionului..dar restul? E clar o lipsa de interes si profesionalism in ceea ce priveste conditia fizica a jucatorilor. E incredibil...de ani de zile avem aceleasi probleme si scuze de altfel.. "accidentarile"..

Eu m am saturat...

Edited by Dj

La ce ne putem astepta de la acest meci, care se va disputa in conditii de tensiune maxima? Pe de o parte protestele impotriva creditorului, pe de alta parte cele impotriva inamicului public numarul 2 in aceasta seara in Ghencea, Adrian Mutu. Va fi un infern, va fi multa nervozitate in tribune si in teren. Adaugati acestei retete faptul ca Goian nu joaca si ca avem multi jucatori indisponibili. Atacul inexistent. Stancu si Kapetanos usor accidentati, Arthuro - reziliere de contract. Nici conducerea nu doreste castigarea acestui meci, pentru a evita cheltuieli ulterioare in caz de calificare.

Va fi cel mult un meci egal, dar mai sigur e ca vom pierde. Aproape ca nici nu mai conteaza in nebunia in care se afla Steaua acestor momente.

Nu inteleg de ce trebuie injurat Mutu.

Pentru ca va purta un tricou cu Dinamo sub cel al Fiorentinei sid aca va da gol il va arata binenteles... Daca ar fi cum zice Dragomir ca el e cel mai tare de la nationala si nu ar trebuie huiduit, atunci sa arate tricoul nationalei, daca va da gol, nu cel al lui Dinamo, ( asa de iubit in Ghencea... )

Nu inteleg de ce trebuie injurat Mutu.

Nu pune intrebari. Taci si injura. :)

Saraca Consuelo....:)))

Nu pot sa zic decat HAI Steaua....dar sunt pesimist in privinta rezultatului. :(

Edited by Ionutz86

Pe de o parte protestele impotriva creditorului, pe de alta parte cele impotriva inamicului public numarul 2 in aceasta seara in Ghencea, Adrian Mutu.

Adrian Mutu nu este un inamic public ci un adversar momentan. E drept ca a facut niste declaratii stupide cu intentia de a provoca, parte a unui razboi crescut din nimic si exacerbat de presa si minti mult prea infierbantate, declaratii ce nu ii fac cinste si de la care ar fi putut sa se abtina daca ar fi avut un dram de bun simt in plus.

Va fi un infern, va fi multa nervozitate in tribune si in teren. Adaugati acestei retete faptul ca Goian nu joaca si ca avem multi jucatori indisponibili. Atacul inexistent. Stancu si Kapetanos usor accidentati, Arthuro - reziliere de contract.

Pronosticurile sumbre au proasta tendinta de a isi favoriza propriul rezultat atunci cand profetii participa intr-un fel sau altul la realizarea lui.

Insa totul este posibil intr-un meci ca acesta: Fiorentina este mai obosita dupa meciul in deplasare (totusi bun) cu Roma, Steaua se poate mobiliza ceva mai mult fiindca este ultima sansa de a face ceva in Europa (si de a isi creste pretul jucatorilor, inter alia), iar fotbalul este o chestiune de probabilitati punctata cu episoade favorabile si nefavorabile. In definitiv, Turcia decimata de accidentari si suspendari era cat pe ce sa impinga meciul cu Germania dincolo de limita timpului regulamentar de joc, doar crampele unui fundas turc lasandu-i posibilitatea lui Lahm sa urce nestingherit in atac si sa incheie conturile atunci cand nu se mai putea face nimic.

Nici conducerea nu doreste castigarea acestui meci, pentru a evita cheltuieli ulterioare in caz de calificare.

Chiar asa?! Ce se intelege prin "conducere"? Argaseala? Cioban? Au dat ei declaratii in acest sens sau macar au lasat sa se inteleaga ca si-ar dori sa fie eliminati din competitiile europene?

Va fi cel mult un meci egal, dar mai sigur e ca vom pierde. Aproape ca nici nu mai conteaza in nebunia in care se afla Steaua acestor momente.

Cum spuneam, fotbalul e chestiune de probabilitati constelata de episoade. Pentru un suporter ar trebui totusi sa conteze posibilitatea de realizare a episoadelor favorabile. Altminteri ajungem ca in bancul ala cu doi suporteri ai lui Everton intr-un bar in fata unor halbe cu bere, in care unul intreaba "stii ce-a facut azi Everton?", celalalt intreaba "cat e ceasul?" / "e 8 seara" / "ok, a pierdut din nou".

@ dionis

Mai baiete, care e problema ta? Ce nu intelegi? Ca trebuie sa comentezi articolul si nu comentariul meu ca sa faci pe desteptul? Te-am mai rugat odata sa ma scutesti. Chiar uiti de la mana pan-la gura? Scrie-ti propriul comentariu si mai scuteste-ma de a mai face pe grozavul. Si tine minte, data urmatoare nu te voi mai ruga.

Pentru ca va purta un tricou cu Dinamo sub cel al Fiorentinei sid aca va da gol il va arata binenteles... Daca ar fi cum zice Dragomir ca el e cel mai tare de la nationala si nu ar trebuie huiduit, atunci sa arate tricoul nationalei, daca va da gol, nu cel al lui Dinamo, ( asa de iubit in Ghencea... )

lasand la o parte totul Mutu=Dinamo.

Daca vreun fost stelist care activeaza la o echipa din afara si s-ar duce sa joace acasa la caini ar fi mancat clar!Mutu nici nu conteaza si nici n-o sa marcheze,important e cum o sa se miste baietii azi,eu cred ca vor da totul indiferent de accidentari,scandalurile care sunt,atata timp cand sunt impresari in tribune vor da totul de asta sa fim convinsi,si pana la urma in Champions League e alt aer,la care altii viseaza sa-l miroasa,sau se uita in seara asta la Steaua.Suntem pesimisti dar va iesi bine.ma doare-n bashketzi de ce zice Becali (ca nu-l intereseaza),baietzi in joc sunt ceva banutzi 600 de mii de lire eu zic ca reprezinta un cadou frumos de Craciun,o sa dea totul pe teren,e foamea mare!

Forza noi(Steaua)

Chiar asa?! Ce se intelege prin "conducere"? Argaseala? Cioban? Au dat ei declaratii in acest sens sau macar au lasat sa se inteleaga ca si-ar dori sa fie eliminati din competitiile europene?

Cu scuzele de rigoare ca ma bag unde nu-mi fierbe oala, insa cred ca, atunci cand Virgil a scris ca "Nici conducerea nu doreste castigarea acestui meci, pentru a evita cheltuieli ulterioare in caz de calificare", a vrut sa exprime o ironie la adresa modului in care Gigi Becali a ales sa gestioneze acest final de an.

Altfel, cred ca Mutu a ales singur sa devina dusman public al Stelei, printr-o multime de gesturi contra acestui club, inca de pe vremea cand era jucator al lui Dinamo. In fotbal e mai rau ca-n razboi: nu se iarta nimic, orice gest ostil se plateste insutit. Sunt de parere ca Adrian Mutu a ales modul in care va fi tratat de suporterii Stelei.

Dar Adi Ilie de ce a fost injurat cand a jucat cu Valencia in Ghencea?

Daca va da gol si va arata tricoul lui Dinamo il voi injura de toate consuelele. Pana atunci ma voi uita la meci si voi sustine echipa.

PS: Si il voi injura pe BiGi bineinteles.

Edited by ebonyc

cat optimism se degaja din postarile voastre! Haide Steaua!

Am spus exact ce simt si cum vad lucrurile in aceste momente grele pentru Steaua. Si cred ca sunt cat se poate de realist. Daca doresti putem discuta dupa meci cat si unde am gresit. De cand e interzis sa fii sincer cu tine insuti? Pentru ca asta am facut. Nu am dorit sa-mi fur singur caciula.

@ Lari

Multumesc pentru sprijin. Ai inteles 100% mesajul meu. Esti un coleg adevarat. :)

De pe site-ul oficial:

FC Steaua le recomandã spectatorilor care vor fi prezenți pe stadion cu ocazia partidei cu ACF Fiorentina, din UEFA Champions League, sã pãstreze biletele de intrare în arenã dupã ce au ajuns în tribune. Acestea vor putea fi utilizate din nou în eventualitatea în care partida ar putea fi amânatã din cauza condițiilor meteorologice precare.

Ce spune Trombetta despre meciul din seara asta:

"Publicul din România creazã o atmosferã fantasticã și acest lucru va conta cu siguranțã. Fiorentina trebuie sã fie atentã la viteza de joc a Stelei. Acest aspect poate crea dificultãți. Steaua mai este periculoasã la fazele fixe, deoarece are fotbaliști foarte buni în jocul aerian. Între club și suporterii steliști este un moment mai tensionat, dar în fotbal o victorie poate schimba totul. Dupã schimbarea antrenorului a fost puținã confuzie, dar munca lui Dorinel Munteanu începe sã se vadã. Momentul delicat pare trecut, deci atenție Fiorentina"

De pe site-ul oficial:

FC Steaua le recomandã spectatorilor care vor fi prezenți pe stadion cu ocazia partidei cu ACF Fiorentina, din UEFA Champions League, sã pãstreze biletele de intrare în arenã dupã ce au ajuns în tribune. Acestea vor putea fi utilizate din nou în eventualitatea în care partida ar putea fi amânatã din cauza condițiilor meteorologice precare.

asta e de ras. cerul e mai mult senin... sau poate ca la Argaseala in birou ploua? noroc cu capul, ca altfel ii ploua direct in gat :-)

Nu pune intrebari. Taci si injura. :)

subscriu!

de ce sa-l injuri pe Mutu?

daca poti, da-i si un pumn in bot mu(is)tului, apoi injura-l, si apoi intreaba de ce! pai la cum vorbeste el de Steaua, altceva nu cere!

Zapata - Petre Marin, Ghionea, Radoi, Golanski - Toja, Ov. Petre, Tiago, Nicolita - Dayro Moreno, Bogdan Stancu.

Acesta este echipa probabila a Stelei avand in vedere accidentarile!este posibil aparitia lui Semedo in locul lui Bogdan Stancu.....daca tin bine minte,Semedo a mai jucat in postura de atacant la Cluj si a dat goluri....sa speram ca Dorinel va gasi cel mai bun 11!!FORZZA Steaua!!SUSTIN PRONOSTICUL DE 1 X fularsteaua2

Edited by SzabiStelistu

hai sa impacam si capra si varza:

Putem sustine Steaua 90 min PENTRU ASTA MA DUC SA INGHETZ PE STADION (nu pentru Gigi)

Putem sa ne exprimam resentimentele fata de Becali timp de 15 min IN PAUZA

Alte sugestii?......

crezi ca ajung 15 min pentru cioban? te asigur ca nu

Vom invinge!!!

M--e Gigi & drogatu' :steagcruce:

hai sa impacam si capra si varza:

Putem sustine Steaua 90 min PENTRU ASTA MA DUC SA INGHETZ PE STADION (nu pentru Gigi)

Putem sa ne exprimam resentimentele fata de Becali timp de 15 min IN PAUZA

Alte sugestii?......

pai in pauza il doare in fund... ca nu o sa scrie nicaieri in presa ca a fost injurat.

Cãtãlin Zmarandescu, citat de Prosport:

Mãsurile care se vor lua vor fi drastice. Avem foarte multe informații care ne avertizeazã cã mai mulți fani vor încerca sã întrerupã meciul. Suntem pregãtiți și îi asigurãm pe suporterii turbulenți cã de aceastã datã nu se va mai judeca cu jumãtãți de mãsurã. Avem un sistem de camere video foarte performant, dacã se vor arunca cu petarde, sau se vor aprinde torțe se va merge pânã la întocmirea de dosare penale

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  
Followers 0