Virgil

Bayern Munchen - Steaua 3 - 0 (0 - 0)

70 posts in this topic

hai ma prea e de speriat bayernu zici ca e nu stiu ce echipa...mi se pare penibil ca spuneti a ca ne bat cu 2-0,4-1;eu sunt optimist pana in ultima clipa si cred ca Steaua va scoate un rezultat bun la munchen Forzza Steaua :X Hai Dorinel!!

O veste buna este ca Olympique Lyon joaca cu cea mai buna echipa la Florenta.

Poate pacat ca au luat goluri.

Penibili ,nici de Cupa UEFA nu e valoare.

ne-au distrus :noexpression:

e 3 la 0 si putea sa fie si mai mult....

Semedo...ca de obidei --> PRAF

ne-au distrus :noexpression:

e 3 la 0 si putea sa fie si mai mult....

Semedo...ca de obidei --> PRAF

Doar Semedo?

Semedo, Stancu, Banel, Szekely, Lovin, Golanski - slabi.

Ghionea, Dayro, Marin, Ovidiu Petre - mediocri.

Radoi, Goian, Zapata - buni.

Tiago a jucat prea putin, dar s-a descurcat bine, peste media echipei.

Care faza cu galeria? De ce au aprins fumigene, desi acest lucru e interzis de UEFA? Chiar au vrut sa obtina suspendarea Stelei, asa cum zic aia prin ziare? Va rog sa-mi raspunda cineva.

Care faza cu galeria? De ce au aprins fumigene, desi acest lucru e interzis de UEFA? Chiar au vrut sa obtina suspendarea Stelei, asa cum zic aia prin ziare? Va rog sa-mi raspunda cineva.

Au vrut sa-l amendeze UEFA pe cioban!( a fost o razbunare pt meciul cu Timisoara)

avem antrenor excelent in acest moment.condusi la munchem cu 3-0 si tu scoti sg varf care e pe teren si bagi un mijlocas defensiv. :bananadance: Laca vino inapoi.bai Jiji te bagi cand joaca echipa si strici tot bravo esti tare.aqm hai fa cva

images.jpg

Edited by yuly_sange_ros_albastru

O mentalitate de acest gen prelungeste agonia Stelei.

A fi alaturi de Steaua la bine si la rau se traduce prin a dori binele echipei. In aceste conditii, binele echipei este echivalent cu alungarea acestui analfabet grandoman din preajma Stelei. Steaua trebuie sa treaca printr-un proces de purificare, si acest proces cere sacrificii.

Daca masa suporterilor adevarati nu incurajeaza in acest moment echipa, nu inseamna ca nu tin la ea. Din contra. Noi iubim un simbol. Conducatorii, jucatorii, sunt trecatori. Noi iubim esenta si, din cand in cand, o serie de jucatori, antrenori care se disting prin atasament fata de acest club, fata de culori.

Nulitati gen Becali trebuie sa dispara. Lingai precum Argaseala trebuie indepartati. Amatori gen Teia Sponte idem. Milogi gen Lovin, idem. ACESTI OAMENI NU NE REPREZINTA.

Daca noi nu facem ceva, si incurajam, chipurile, echipa neconditionat, lucrurile vor merge din rau in mai rau. A renunta la proteste inseamna a-i da satisfactie lui Becali. Inseamna a-l incuraja sa persiste in nesimtire. M-am saturat de falsa iubire fata de Steaua, m-am saturat de suporterii de Champions League, care se multumesc cu locul 2 atata timp cat duce "la masa bogatilor". Acest sezon este in mare parte compromis, asa ca reprezinta momentul oportun pentru a ne impune in fata creditorului. Altfel, va fi nasol!

Repet obsesiv aceeasi sintagma: ne afundam in mediocritate!

Ceea ce ma deranjeaza profund este faptul ca nu am aratat fotbal, am facut figuratie pe teren, sa vorbim de tanarul care a intrat in locul lui Lucio pentru care Bayern a platit 12 milioane de Euro, suma care nu stiu daca ar putea fi obtinuta pe actualul lot al Stelei, faptul ca pe banca la ei a fost Podolski, jucator de 30 de milioane care freaca banca. Diferentele sunt mari si clare dar nu cred ca asta scuza faptul ca am dat impresia ca nu vrem sa jucam nu ca nu putem. Si de parca atitudinea acestor "suficienti" nu era de ajuns, am tot insistat cu acest blestemat sistem 4-2-3-1, care de cand a intrat in trend la noi nu am mai vazut fotbal, un sistem in care atacantul este izolat, este trimis caine sur la vanatoare, urmand apoi marile schimbari care au semanat cu picatura chinezeasca, Semedo care si-a respectat numele castigat la noi, F.Lovin cum ii place lui sa fie trecut pe tricoul de joc si Tiago care dupa parerea mea trebuia sa joace din primul minut.

Zapata a limitat proportiile scorului.

Marin a avut parte de un Schweinsteiger mort de somn si de plictiseala care a refuzat jocul deci nu prea a avut probleme in defensiva.

Ghionea si Goian nu aveau ce sa faca mai mult, ei sunt lipsiti de viteza, de multe ori compenseaza prin plasament dar nu intotdeauna.

Golanski s-a descurcat ok in defensiva, langa un adversare de mare mare valoare.

Ovidiu Petre, un indolent, na ca indolenta afecteaza si alte compartimente, nu numai atacul, cred ca este ingrijorat sa nu se mai accidenteze, joaca pe varfuri, o balerina care nu a bagat piciorul, se intoarce greu si paseaza greu.

Radoi nu mai impulsioneaza jocul si nu mai trage echipa dupa el, s-a descurcat greu in lipsa de spatiu.

F.Lovin - Jenant

Tiago - il sustin in continuare, imi place mult, e peste F.Lovin sau Ov.Petre, bataios, urca, paseaza, baga "materiale".

Nicolita e singurul care protejeaza cat de cat mingea si nu cade de fiecare data cand sufla un adversar spre el.

Semedo e PATETIC, nu am mai vazut asa chifla de jucator de la Neaga incoace (da, Neaga, aduceti-va aminte cum era la inceput cand a venit la noi de nu nimerea o preluare)

Szekely, noroc ca l-au aratat la schimbare, nu mi-am dat seama ca a jucat, cred ca nici el nu si-a dat seama.

Dayro, balerina nr. 1, haotic cu rezolvari tampite in lipsa de solutii, lipsa provocata de faptul ca nu prea are jucatori cu care sa combine.

Stancu, din alt film, s-a multumit sa se izoleze intre fundasi, putea foarte bine sa coboare si sa ia mingile de mai jos, nu sa se bata (degeaba) pentru cele aruncate pe el.

In plina criza economica, mai bine nu ne prezentam, pierdeam cu acelasi scor.

Nu-i nimic, batem pe Fiorentina in 2 saptamani si ne calificam pentru Cupa UEFA in primavara! Acolo am avea sanse reale pentru sferturi!!

Hai Steaua, sa tinem pumnii cu TOTII in 2 saptamani!!!

O mentalitate de acest gen prelungeste agonia Stelei.

A fi alaturi de Steaua la bine si la rau se traduce prin a dori binele echipei. In aceste conditii, binele echipei este echivalent cu alungarea acestui analfabet grandoman din preajma Stelei. Steaua trebuie sa treaca printr-un proces de purificare, si acest proces cere sacrificii.

Daca masa suporterilor adevarati nu incurajeaza in acest moment echipa, nu inseamna ca nu tin la ea. Din contra. Noi iubim un simbol. Conducatorii, jucatorii, sunt trecatori. Noi iubim esenta si, din cand in cand, o serie de jucatori, antrenori care se disting prin atasament fata de acest club, fata de culori.

Nulitati gen Becali trebuie sa dispara. Lingai precum Argaseala trebuie indepartati. Amatori gen Teia Sponte idem. Milogi gen Lovin, idem. ACESTI OAMENI NU NE REPREZINTA.

Daca noi nu facem ceva, si incurajam, chipurile, echipa neconditionat, lucrurile vor merge din rau in mai rau. A renunta la proteste inseamna a-i da satisfactie lui Becali. Inseamna a-l incuraja sa persiste in nesimtire. M-am saturat de falsa iubire fata de Steaua, m-am saturat de suporterii de Champions League, care se multumesc cu locul 2 atata timp cat duce "la masa bogatilor". Acest sezon este in mare parte compromis, asa ca reprezinta momentul oportun pentru a ne impune in fata creditorului. Altfel, va fi nasol!

Repet obsesiv aceeasi sintagma: ne afundam in mediocritate!

[/quot

Ai dreptate dar unii nu inteleg faptul ca in momentul de fata Jiji trebuie sa plece de la Steaua.

mah fratilor ....bunicu a fost stelist pana sa moare_d-zeu sa-l odihneasca).......tata a fost si este stelist......eu sunt stelist......da copilul meu nu o sa mai fie ......prea a disparut steua de pe lumea fotbalului......HAI Lacatus!!!!!!!!!! :steag_sah_mic:

ce scria pe bannerul afisat la Munchen ca nu se vede ultima parte:

BUZUNARE GOALE LA SUTE DE KM DEPARTARE

VISE SI EMOTII ALE UNEI TINERETI NECON....????