fcsteaua.ro

Ziua cu cele mai multe intrebari fara raspuns

106 posts in this topic

Suna telefonul in disperare. Ma trezesc buimac. E ora 10.00, la dracu, bine ca mi-am dat demisia, ca oricum ma dadeau ei afara la cat de greu ma misc din pat dimineata. La capatul celalat e M: "Sal, Lecce… ce faci? Mai sunt 2 zile si nu stim nimic cu biletele alea. Ce dracu facem?"

…"Pai, nimic, ce sa facem? Nu mergem..asta e!" ; "Cum, frate, si nu esti revoltat?"… "Ba da, dar ce pot sa fac? Nu vezi ca toata conducerea Stelei se pisa pe noi. Nu se dau bilete, se stie… nu vrea ciobanul. Se simte ofensat si urla ca disperatul in presa ca suntem bagabonti si ca aduce nea Vali elevi sa faca galerie. Mortii lui, sa aduca pe cine vrea el. Nu ma mai agit."

Nu ma mai agit pe dracu… Normal ca ma agit, ca asa sunt eu…prost. Iubesc echipa asta de cand m-am nascut si nu am gasit niciun remediu pana acum…si nici nu am vrut vreodata. Cine e atat de tampit incat sa caute sa se lase de iubire. Nu am intalnit pana acum om care sa iubeasca ceva si sa se chinuie sa se lase de asta. Asa ca, cei care s-au lasat, inseamna ca nu au iubit cu adevarat.

Urmeaza zeci de telefoane. Toate cam cu acelasi continut ca cel de mai sus. Ma suna baietii din PCH si imi spun ca vor sa ne ajute. Par sinceri. Ma bucura gestul lor. Uite ca pana la urma nu suntem chiar atat de jos. Imi aduc aminte de ce li s-a intamplat suporterilor Craiovei la intrarea in Bucuresti inainte de meciul cu Dinamo. M**e mititelu! Pfoaaaaaaa…am ajuns sa fim la mana unor analfabeti. Astia il au pe mititelu ala, cainii pe turcu…doamneeeee, ce personaj! Nici daca se chinuia becali sa scoata o clona si sa o convinga sa ii fie sclav nu reusea sa iasa unul precum turcu. E one of a kind. Bine, de noi ce sa mai zicem… No comment. Nea Gigi ii intrece pe toti.

Ma suna unii de la un ziar. Ce sa le zic si astora?! "Pai, ma baieti, cum sa ne convina? Ce intrebare tampita mai e si asta? Normal ca omul e un dobitoc si ca si-a taiat singur craca si la electoralele de anul asta, nu? Cine o sa voteze un dictator care ameninta ca trimite bodiguarzii sa ii rezolve problemele cu peluzele?! Lumea il injura pentru ca nu face bine echipei, pentru ca ne taraste simbolul in noroi, pentru ca isi bate joc de antrenori, jucatori, de noi. Spune ca nu vrea cupa. Ce patron ar spune asemenea tampenii si ar fi iubit de suporteri?" Ma rog, nu stiu ce au scris astia.

Ma suna si unii de la TV si ma baga in direct cu un baiat slabut si cu Lita Dumitru. Le spun si lor cam acelasi lucru. Mai adaug ca presa cam pune paie pe foc si in general e o bucurie imensa cand se creeaza scandal la Steaua.

Aflu ca la 6 ne intalnim de la fiecare grup din Nord si Sud si stam de vorba sa vedem cum facem cu biletele. Intre timp apare comunicat oficial ca nu se da niciun bilet pentru suporterii Stelei si ca nici dinamovistii nu vor beneficia in retur de reciprocitate. Trist…ce am ajuns! Ma uit in gol la niste filme de prin anii 90 cu noi CCA 5000 in groapa. Am ajuns sa ne facem griji si sa ne certam intre noi pt 675 de bilete. La mila cui stam? De ce? Merita?… Sunt intrebari care imi vin in mod constant si repetat in minte. Incerc sa ma gandesc la altceva. Nu pot!

Mai sunt 2 zile. Numai un stelist sau un caine adevarat stie cum e sa simti ca mai sunt 2 zile pana la derby. Fierb!

Ce dracu le spun eu astora de la mine din grup, ce le spun baietilor din peluza cand ma vad cu ei? Care o fi opinia lor? Vor sau nu vor sa ne ajute cainii? Normal ca asta implica sa ii ajutam si noi pe ei in retur. Eu as accepta asta, dar numai ca pe o ultima solutie. Suntem in stare sa nu mai mergem in nicio deplasare, dar la fiecare meci acasa sa il injuram pe cioban si toata conducerea? Ce vor spune jucatorii? Sa-i ia dracu pe jucatori… niste mercenari prosti. Uneori se mai trezesc si joaca. O fi antrenorul de vina? Ce vina are Dorinel? Il va accepta publicul?… Doamneeeeeee…cate intrebari!!! Nu mai vine odata meciul asta sa simt tensiunea aia, sa ies dracu pe strada si sa fiu cu ai mei. Ma pis pe fotbalul lor. Vreau in strada. Vreau si la meci, dar nu sa stau capra in fata lui nea Gigi. Nea Gigi, f***-ma…de fapt, f***-ne pe toti…si apoi iarta-ne si da-ne biletele. Da-l ma…..

Se face ora 17.00. Plec. Ma vad la stadion cu baietii. Suntem vreo 15 de la Sud si au venit vreo 20-25 de la Nord. Vorbim intre noi.

"****, e groasa… asta nu ne da nimic. Nu avem cum sa mergem la caini si sa ne luam singuri bilete, pt ca au sunat astia de la garda sa ne opreasca pe drum si sa iasa iures daca vrem sa mergem mai departe." "Cand, mah, acum sau in ziua meciului?" "Nu, azi sau maine….cat mai sunt bilete la vanzare"… "mortii lor…"

Astia de la Nord incep sa spuna ca ar fi bine sa mergem la Gigi si sa il dam pe Argaseala in gat cu toate manevrele pe care le face si cu ideile lui sa desfiinteze peluzele in Ghencea, sa aduca elevi, sa bage trompete pe stadion si sa nu mai existe reciprocitate cu Dinamo si Rapid. Pai, cred ca Gigi stie deja asta. Noi zicem ca daca tot vorbim cu ciobanul, sa ii spunem ca noi l-am injurat ( stie si el ) si sa ii spunem si de ce, totul pe fata, fara nicio perdea. Ce poate sa ne faca? Or sa sara garzile pe noi?! Nu cred! Il vor apuca spumele si aia e… Pana la urma continuam ce am inceput.

S-a cazut de acord sa mergem toti 40-45 de insi si sa vorbim cu marele patron.

Pe drum stau si ma gandesc daca e bine. Il sun pe unul de la mine din grup si ii zic. Ai mei par sa nu fie de acord. Majoritatea imi dau mesaje si imi spun ca e mai bine sa nu ma duc, sa nu se interpreteze ca ne punem capra.

Ma duc. Aia e. Sper sa aiba lumea curaj sa ii zica si in fata ce ii striga din peluze. Ma pis pe biletele lui. Pana la urma apelez la caini si tot fac rost de bilet. Cine ma cunoaste, stie ca nu am greatza sa ma duc si singur pe Dinamo. Si daca mi-o fur, nu ar fi prima bataie pe care mi-o iau in viata. Dar ce dracu fac cu astia mai mici. Unii si-ar da si un rinichi sa vina la meci. Ii simt pe toti cum fierb si cum ar face orice sa ajunga si ei. Lupta si fac sacrificii tot anul ca sa fie inclusi in aia 675. Frateeeee….ce am ajuns! 675! Cum sa ma uit eu in ochii lor in ziua meciului si sa le zic "c**ie, hai la un TV in centru sa vedem meciul". Pai asta e meci?? Asta e viata noastra… nu poti sa stai si sa iti privesti viata pe un ecran si sa asculti ce zice un prost de la fata locului. Viata trebuie traita, trebuie sa fii acolo, sa participi. Unii au prins cateva deplasari pe Stefan cel Mare. Altii… nu le mai tin numarul… de astia nu imi pare rau. Ii simt pe unii ca forteaza sa il infrunte pe becali doar ca sa ingreuneze deplasarile si sa aiba un motiv pentru a sta acasa. S-au cam plictisit, dar le e rusine sa o dea direct…asa ca baga d-astea cu onoare si coloana vertebrala. E mai simplu.

Al catalea compromis ar fi asta? E oare un compromis? O sa ne umilim sau o sa fim drepti? Ar trebui sa notez asta ca fiind ziua cu cele mai multe intrebari din viata mea. Oare? Ha ha!

Ajungem la palatul latifundiarului. Omul e acolo insotit de cateva slugi. Nu conteaza.Pare calm. Ne invita la o masa imensa si se aseaza tacticos in capul ei. "Ziceti mai baieti!"

Pai..ce dracu sa zicem? Zi-ne tu! Nu putem face nimic sa pleci de buna voie si sa ne lasi in pace?..asta imi zic eu in sinea mea. Toata lumea tace. Incepe tot el, marele ganditor din pipera: "Ma, eu nu am nimic cu voi. V-am rugat sa ma ignorati si eu va ignor. Eu as vrea sa va fac toate poftele, dar voi ma injurati. De ce?"

In fine… apoi fiecare a prins glas si si-a spus pasul. Nu a fost o discutie prea lunga sau prea interesanta. Cei de la Nord au dat vina pe Argaseala si pe prostul management, pe intentiile sale nu tocmai bune in ceea ce priveste peluzele si pe faptul ca Gigi il asculta pe Argaseala si actioneaza intocmai in ceea ce priveste suporterii. Noi, sudul, i-am spus clar si raspicat ca noi l-am injurat si ca ne asumam asta. I-am zis de ce l-am injurat si ca nu e normal sa isi bata joc de Lacatus, Hagi, Cupa Romaniei…etc. Omul ne-a raspuns calm cu argumente destul de logice care sunt relatiile lui cu Lacatus, Hagi, a spus ca il intereseaza cupa, dar jucatorii nu au dat dovada de interes, ma rog. A ramas in concluzie ca nu vrea sa mai aiba un conflict cu noi si ca fac rau Stelei toate aceste certuri.

Am plecat. Am uitat de bilete. Mai bine. Mi se rupe de bilete, ma simt usurat ca lumea a avut curaj sa ii spuna direct in fata ce gandeste. Nu inteleg frica asta de Gigi. Pare asa fioros in presa sau la TV? Nu mi se pare. Imi suna telefonul in draci. Incep certuri. Lumea e nemultumita. "Ce ati cautat ma nene acolo?" "V-ati dus sa faceti pace cu ciobanu? Va umiliti pentru niste bilete?"…. Eram sigur ca la asta o sa se ajunga. Cui sa ii mai explici ce e in sufletul tau si sa te inteleaga, sa te creada. Nici nu stiu daca o sa avem bilete. Probabil ca da. E asta o favoare??? Nu cred. E ceva normal. Pana la urma noi l-am injurat. El ne-a amenintat ca prostul in presa si si-a facut singur rau…si cand a realizat ce face, a dat-o la intors si a acceptat sa ii fie spus totul in fata, facand el pe conciliantul.

Sunt multi care sufera de teoria conspiratiei, e tipic la noi. Nu o sa poata niciodata sa fie pace chiar si in aceeasi barca. Asta ne e firea. Nu ii intelegem decat pe cei care gandesc ca noi si uneori nici pe aceia.

Ajung acasa si dau drumul la TV. Ce sa vezi?! Becali spune ca Peluza Sud a incercat sa regizeze tot atacul asupra lui si ca suntem copii de bani gata, dar care nu putem sa facem ce vrem noi la Steaua. Argaseala spune ca liderii galeriei si-au cerut scuze. Ma apuca nervii si il inchid. Sa ma pis pe ea de zi!

Ma gandesc daca merita toate astea? Daca nu cumva sunt altii care acum au alte probleme si putin le pasa de tot, dar isi dau si ei cu parerea. Le place sa vorbeasca, sa comenteze. Intra pe net, fac pe moralistii. Au 2 ani de mers la meciuri si se vad in masura sa vorbeasca, se supara daca nu le e ceruta parerea. Sunt aia aducatori de idei revolutionare de pus in aplicare doar de altii, nu de ei. Aprind fitile si apoi dispar. E plina lumea de lasi, care se bat cu pumnul in piept. Atunci cand pui suflet si faci ceva, e imposibil sa nu gresesti la un moment dat, dar macar ai facut ceva…

Peste 5 ani eu voi fi tot aici respirand aerul stadioanelor si pun pariu ca ei vor fi undeva la o coada incercand sa isi mai faca un credit pentru a il plati pe cel la casa si masina. Intre timp casele s-au ieftinit, dobanda la banca a crescut….au uitat de mult de hobby… Steaua? Dinamo??? Pai ce mah, imi dau astia de mancare?!?!

Lecce uncoltuitatdelume.wordpress.com

Domnul meu,

Iti inteleg foarte bine trairile. Totusi, dragostea pentru un lucru este formata din doua parti: dependenta si sacrficiu. Dragostea voastra pentru Steaua trebuie demonstrata prin putere de sacrificiu, pentru a indeparta aceasta flegma numita Becali de pe emblema noastra draga. Dragostea nu scuza acest compromis constant fiindca jigodia nu intelege principiile unei negocieri ci doar forta pumnului, chiar daca doar la figurat. El trebuie eliminat ca puroiul dintr o rana.

Un stelist

Tareee...Bine ca l-ati postat si aici.Se pot intelege multe lucruri din cronica de mai sus.Dar asta nu va face decat ca parerile sa fie din nou impartite si sa arate cat de divizati suntem.

Foarte bine ca ai spus ce s-a intamplat acolo, cred ca toata lumea era curioasa sa afle ce s-a vb cu ciobanu.

Bravo,

Volu

Tareee...Bine ca l-ati postat si aici.Se pot intelege multe lucruri din cronica de mai sus.Dar asta nu va face decat ca parerile sa fie din nou impartite si sa arate cat de divizati suntem.

Din cronica de mai sus nu se poate intelege decat un singur lucru:suntem foarte slabi. Am facut compromisul dintr-un singur motiv: mandria nostra de suporteri, care nu pot rata meciurile echipei favorite, este mai importanta decat soarta echipei in sine. Si uite asa, echipa favorita s-a schimbat si s-a indepartat de noi atat de mult incat nu mai stim pe cine sustinem, dar o facem chiar si-asa.

Am ajuns ca-n Seinfled, sustinem doar niste culori, atat. In afara de 4-5 jucatori, pe cine sustinem de fapt?

Gigi, Argaseala,Lovin, Dayro Moreno, suporterii de rezultat ?

Din punctul meu de vedere a sustine echipa Steaua in acest moment nu inseamna decat un singur lucru: nevoia de a-l contesta pe Gigi cu orice ocazie.

Si pana la urma ce am rezolvat cu asta ?! el ne da bilete , noi mergem...si nu-l mai injuram...totul e roz si plin de floricele.

Niciodata nu vom putea face nimic pentru ca oricum am da-o tot la mana lui ajungem.M-am saturat ! Oricat de mult unii dintre noi iubim aceste culori la un moment dat toti vor ceda pentru ca aici este vorba si de onoare , si de ceea ce a ajuns Steluta , si de faptul ca e in rahat dar noi nici ca incercam macar sa o scoatem de acolo...sunt satul sa merg pe stadion si sa aud "lasa-l **** pe Jiji...noi cantam pentru culori " ... dar de luptat ..? cand vom lupta pentru aceste culori ?!

am comentat si pe celalalt site... "un colt uitat de lume"... si am scris asa:

"foarte bine ai zis mai sus?intr`un fel ai facut la fel ca Hagi,Lacatus?te`ai sacrificat,umilit?ca sa fii aproape de echipa.asta inseamna sa fii indragostit de Steaua.Cand iubesti pe cineva inseamna ca esti in stare sa suferi tu in dauna ?persoanei? (aici e Steaua) iubita pt ai fii ei bine. ******* :) Lecce daca vrei sa imi dai add pt mine esti un idol! UN STELIST ADEVARAT!"

Edited by bodanelu
NU MAI FOLOSI LIMBAJ DE TIP MIRC- ULTIMA AVERTIZARE. Fara date personale pe forum

@kaymack

Care crezi tu ca este sacrificiul suprem pentru un suporter stelsit?

Edited by bodanelu
nu mai cita tot mesajul anterior

Multumesc,

Multumesc cerului pentru ca mai exista inca oameni ca tine.

Celor care se grabesc sa critice le recomand sa citeasca inca o data si inca o data, daca nu se regasesc in aceasta stare de spirit..e mai bine sa manance seminte si sa sufle in gorna in fata televizorului.

MANDRU CA SUNT STELIST.

am comentat si pe celalalt site... "un colt uitat de lume"... si am scris asa:

"foarte bine ai zis mai sus?intr`un fel ai facut la fel ca Hagi,Lacatus?te`ai sacrificat,umilit?ca sa fii aproape de echipa.asta inseamna sa fii indragostit de Steaua.Cand iubesti pe cineva inseamna ca esti in stare sa suferi tu in dauna ?persoanei? (aici e Steaua) iubita pt ai fii ei bine. :) Lecce daca vrei sa imi dai add pt mine esti un idol! UN STELIST ADEVARAT!"

LoL... faza cu add-ul a pus cireasa pe tort ...

Edited by bodanelu

¨Omul ne-a raspuns calm cu argumente destul de logice care sunt relatiile lui cu Lacatus, Hagi, a spus ca il intereseaza cupa, dar jucatorii nu au dat dovada de interes, ma rog. A ramas in concluzie ca nu vrea sa mai aiba un conflict cu noi si ca fac rau Stelei toate aceste certuri.¨

Bineinteles ca l-a interesat Cupa, bineinteles ca nu vrea conflict acum cu suporterii, ca il intereseaza a dracu de mult binele Stelei.

¨si cand a realizat ce face, a dat-o la intors si a acceptat sa ii fie spus totul in fata, facand el pe conciliantul.¨

Bineinteles.

vreau un bilet, nici nu am dromit in noaptea asta care a trecut, un bilet vreau doar atat.

Si eeeeeeeeeuuuuuuuuuuuuu......

vreau un bilet, nici nu am dromit in noaptea asta care a trecut, un bilet vreau doar atat.

Exact. orice pentru un bilet. Orice compromis pentru un bilet. Nu conteaza nimic, echipa, imaginea Stelei, traditia, onoarea suporterilor. Doar un bilet. Atat

"Astfel, unul din liderii galeriei steliste îi declarã rãzboi latifundiarului din Pipera spunând cã nu va mai avea viațã ușoarã în Ghencea. "O sã vadã lumea întreagã cum vom lupta cu Becali. Vom începe show-ul încã de la Lyon, dar rãzboiul o sã fie în Ghencea, cu Fiorentina. O sã facem orice ca sã oprim acel meci! Dacã nu putem sã ne vedem echipa în deplasare, atunci sã nu mai joace în cupele europene! Gigi o sã plãteascã astfel toate milioanele pe care le-a câștigat de la noi pentru bilete. Trebuie gânditã foarte bine aceastã acțiune, ca sã nu se întoarcã împotriva noastrã și lumea sã înțeleagã exact cã este ultima formã de protest împotriva lui Gigi și nimic altceva. Gigi nu va mai avea viațã în Ghencea! Îl vom înjura pânã va pleca. O sã-l luãm și noi la pietre, cum a pãțit Taher la Rapid. O sã vadã ce va pãți la meciul cu Timișoara", a spus unul din liderii galeriei steliste în EVZ."

prosport

care e adevarul?

Probabil ca interviul este dat inainte de intalnirea cu Mantuitorul, Supremul Furnizor de Bilete

Edited by iancu dragosh

E la dracu´ sa-l ia adevarul. Au fix tot atata credibilitate cat si Gigi, nu pnetru ca ar fi toti, ci pentru ca e de ajuns sa fie unul. Incredibil ce-am ajuns.

Lecce si toti cei care v-ati dus...vorba cuiva din alt articol strigati in cor: SUNTEM NISTE OI!

Se poate castiga atat de usor razboiul cu oligofrenu...nu trebuie decat perseverenta si coloana vertebrala fara armistitii sau alte bullshit-uri conjuncturale.

Preferati sa castigati(credeti voi) cate o mica lupta in locul bataliei. Mai sunteti si ipocriti cand echipa merge oarecum pozitiv, va ascundeti dupa deget si "nu vedeti" cascada de flegme pe obrazul Stelei.

Biletul - micul vostru univers vandabil.

nici mort nu as merge la meciul asta daca as sti ca biletul vine de la Gigi...

raman la parerea ca nu trebuia mers acum la el si ca trebuia discutat in continuare cu dinamuvistii pt bilete... bilete ce ar fi trebuit sa ajunga la sud.

la cioban se putea merge si dupa meciul cu dinamu si singurul lucru care trebuia spus e ca nu-l mai vrem in Ghencea. nu vrem pace cu el, nu vrem antrenorul x sau sa cumpere jucatorul y, nu ne intereseaza daca isi schimba parerea despre cupa, nu ne intereseaz daca promite ca o sa fie mai diplomat... noi vedem doar o singura solutie: afara cu el din Ghencea!

la cat de orgolios si de prost e, voi chiar credeti ca o sa zica "in fata suporterilor am cedat si o sa ma schimb si o sa fac cum zic ei?" ... ar fi o naivitate din partea noastra sa traim cu impresia ca noi o sa-l controlam pe Jiji sau ca o sa ne respecte.

un bagabon!

ps: penibili cei care s-au luat de Argaseala ca si principalul vinovat. indiferent cat de incompetent sau rau-intentionat este Argaseala, nu e nici pe jumatate din penibilitatea si prostia lu' Gigi. dovada de lasitate

Un articol de nota 10. Sunt impresionat cu adevarat de ceea ce am citit si de trairile colegului nostru Lecce. Il inteleg foarte bine, am trait astfel de momente. A nu se intelege ca am fost seful vreunui grup.

Parerea mea e ca deplasarea la palat nu a stricat. L-ati infruntat initial cu prezenta si apoi cu curajul de a recunoaste ca l-ati injurat si pentru ce ati facut acest lucru. Trebuia sa stie la prima mana, nu prin interpusi.

Asta e, mai mult nu se poate face.

Chiar daca unii viseaza cai verzi calcandu-l in picioare, lunetisti sau AG-uri incarcate si indreptate spre loja sa.

chiar vrei sa va cred? eu, stiti ce cred ca AISS e ceva asociatie made by Becali.

pe voi, liderii de galerie Becali va are la mana, nu la mana, la degetul mic.

atat liderii cat si asa mult laudata AISS "nu sunt in stare" sa organizeze un miting impotriva lui Jiji. sau oare nu vor asta ? atata timp cat vin verzisorii e mai confortabil sa stai. cand nu merge echipa fluieri. cand merge aplauzi. asa simplu e.

macar aveti un pic de curaj sau cum s-a spus in text "co.aie" sa recunoasteti si sa nu mintiti oamenii. voi astia a-ti tarat in gunoi 6 milioane de suporteri stelisti din toata Romania prin faptul ca v-ati prelins la oala. RUSINE RUSINE. tradatorilor pt niste bilete ???

ce mi se pare mai interesant e cum de v-a asteptat Becali? aveati rendez-vous? chiar mi se pare foarte regizata intalnierea asta. v-ati intalnit la stadion si ati mers la palat? pe jos ati mers sau va pus Jiji un autobuz la dispozitie?

si toate aste pt niste rahaturi de bilete si o mana de bani.

e pur si simplu incredibil ce se intampla la Steaua , sau sa zic mai bine afc Becali?

chiar vrei sa va cred? eu, stiti ce cred ca AISS e ceva asociatie made by Becali.

pe voi, liderii de galerie Becali va are la mana, nu la mana, la degetul mic.

atat liderii cat si asa mult laudata AISS "nu sunt in stare" sa organizeze un miting impotriva lui Jiji. sau oare nu vor asta ? atata timp cat vin verzisorii e mai confortabil sa stai. cand nu merge echipa fluieri. cand merge aplauzi. asa simplu e.

Faci parte din AISS? Ai tu informatii din interiorul AISS ? Nu te-am vazut pe lista celor care au trimis datele de inscriere. Ia citeste tu cum il critica majoritatea membrilor AISS pe Jiji. Incearca sa te documentezi inainte sa bagi fitile si sa aberezi.

Hai sictir

Iar ne pierdem in polemici si uitam esenta problemei. Alaltaieri a zis jijinho ca ne rupe capul pentru ca peste putin timp "liderii" galeriei sa se milogeasca la el pentru niste bilete. Cum bine zice cineva,divide et impera.

Am citit argumente gen "s-au sacrificat pentru ca vor sa sustina Steaua la meciul din groapa",uitand ca odata cu aceasta faza Jiji stie ca ii mancam din palma. Nu pot sa cred ca ciobanul a dat drumul la bilete doar pe o promisiune,ca nu-l vor mai injura "in casa lui,pe banii lui". Am citit pe net declaratia unui alt lider stelist(din sud mi se pare) care zicea ca va fi razboi la meciul cu fiorentina,intre timp ce alti lideri merg la palat sa ia bilete cu mergeau odinioara romanii la Poarta.

De cand suntem impartiti,si nu vorbesc aici doar de peluze,ciobanul ne stapaneste. Sunt multi imbecili in tribune(stiu ce vb pentru ca de acolo vad meciurile) care il iubesc pe nea Jiji pentru care cea mai mare problema existentiala sunt Lovin sau Banel iar peluzele,unde ar trebuie sa fie cea mai mare inversunare impotriva ciobanului,sunt dezbinate in zeci de factiuni fiecare cu "liderul" ei. Toti pretindem ca iubim Steaua insa nu ne unim impotriva scursurii gasind scuze tipic romanesti,ba ca trebuie sa sustinem echipa(suporterul nu trebuie sa fie orb ci sa se mai uite si in jurul echipei),ba ca lucrurile se vor schimba in bine,ba ca Jiji e bine intentionat dar nu stie ce face,si tot asa. In stil pur romanesc,amanam mereu,de ce sa o facem azi cand putem sa o facem maine.

Am vorbit cu cumnatul meu care e in Liverpool si imi spunea ca daca se intampla asa ceva aici(sa spuna patronul ca rupe capul suporterilor) aia ori ieseau in strada ori faceau protest a la Manchester,adica veneau si taceau tot meciul.

Le urez sanatate celor care au mers sa ia bilete de la "nea Jiji",sa le stapaniti sanatosi si sa dea Domnul sa castige Steaua.

CIOBANE PLEACA DIN Ghencea!!!

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

Si v-am zis ca parerile vor fi impartite...

Fiecare intelege ce vrea...insa nu ma asteptam la asemenea opinii contra.Omul a spus exact ce gandeste,iubeste Steaua,atmosfera de la meciuri,baietii...lucrurile care pentru el conteza...restul se poate cumpara,de asta exista Mastercard.

Alege oarecum sa il ignore pe cioban,totul in detrimentul dragostei pentru tot ce inseamna Steaua.Oricum numai unul care a fost,stie,cunoaste,poate sa inteleaga.Nu e de blamat...

v-ati dus sa va milogiti la cioban, sa va ierte, sa va dea bilete.. iar voi, in schimb probabil ati promis ca de acum inainte nu-l va mai injura nimeni niciodata pe cioban in Ghencea..

gresesc..? eu cred ca nu.. si mi-e o greata teribila...