Virgil

Dinamo - Steaua 1 - 1 (0 - 1)

159 posts in this topic

@ SRamos

bai un meci nu se cistiga doar din centrari pe care le poate da Lovin sau Pertre (2 din 10 bune)

dar Tiago paseaza bine si precis

Si vad ca tu esti mai destept decit toti aia de la nationala Columbiei ...Toja nu joaca aproape nimic aci fiindca nu-i inteles ,el joaca fotbal ,la pasele lui filtrante prin care poti sa scapi de adversar marii fatbalisti romini se duc cu intirziere ca ei nu stiu sa joace fotbal ci doar anti fotbal

(deposedari prin fault)

si de Golanski > Ogararu ce zici?

singurul Jucator de valoare de la Steaua este Goian

daca se joaca cu Neaga - e timp perdut .

de Pedriel toata viata am putea sa spunem ca a jucat doar doua meciuri ------- pai trebuie sa joace cit mai mult cu mingi pe jos primite de la Toja Tiago, Dairo ca altii (romini) nu pot sa le dea ,ei nu pot pasa decit inapoi cind au adversar in fata Si se pare ca degraba il vor invata si pe Toja si Tiago ca pe Dairo l-au deprins deja

Stancu e al doilea roman de la Steaua ..... se vede ca-i baiat inteligent joaca cu capu

Prețurile biletelor:

Tribuna 0 – VIP (sector 4, sector 5) – 100 lei

Tribuna 0 – I (sector 3, sector 4, sector 5, sector 6) – 60 lei

Tribuna 0 – II (sector 1, sector 2, sector 7, sector 8) – 40 lei

Tribuna a II-a (sector 20, sector 21, sector 23, sector 24) – 20 lei

Tribuna a II-a (sector 19, sector 25) – 15 lei

Peluza Cãtãlin Hâldan (de la sector 9 la sector 18) – 10 lei

Peluza I gazde (de la sector 31 la sector 35) – 10 lei

Edited by Virgil

@aleyanddru

Vad ca tu ai ceva cu romanii... pai la un Steaua - Dinamo ar trebui sa se joace pe cat se poate, cu cati mai multi romani in primul 11... ca ei stiu ce important este acest derby pentru suporteri...

Pai cand il vezi pe Dayro ca se plimba pe teren si se cearta cu tusierii cand scapa mingea afara... il mai vezi pe Toja ca nu joaca nimic de la un timp...

Ce crezi ca acum daca ai vazut la CFR in echipa 10-11 straini, acuma o sa dureze mult?!

In 2-3 ani o sa se duca de unde au venit... asta cu strainii nu este o treeaba de durata...

Daca vrei sa face ceva repede, aducu 11 "mercenari" care mai stiu si ceva cu mingea si poti sa plutesti 3-4 ani pe sus prin clasament... da dupa aia?!

meci de 1x2,,

daca castiga latratorii...cam greu mai putem spera la titlu...egalul e la fel de rau pentru. noi..

o victorie stelista ar mai spala din pacatele echipei si ar relansa campionatul.

deci: LUPTA Steaua!

exagerat de multa: "musetel Dinamo!"

Edited by BandiT

Prețurile biletelor:

Peluza Cãtãlin Hâldan (de la sector 9 la sector 18) – 10 lei

Peluza I gazde (de la sector 31 la sector 35) – 5 lei

Peluza I gazde (de la sector 31 la sector 35) – 10 lei

au inceput sa se vanda de azi de la ora 10.00 dimineata preturi foarte eftine acceptabile oricarui suporter/fan

@dragos, din cate stiu eu si in groapa au montat sistem de acces pe turnicheti. Si cum nici eu nu au intrat in Ghencea in sectorul rezervat, stand urdercover printre stelisti, asa si stelistii care o sa-si cumpere bilet in alt sector.

Din mãsuri de securitate, la casele de bilete ale arenei Dinamo nu au fost scoase la vânzare tichete în sectoarele rezervate suporterilor oaspeți, la Peluza I.

De asemenea, FC Dinamo a oprit vânzarea pe internet a biletelor pe site-urile de specialitate.

Daca Dinamo va bate,o sa aveti capetele sparte! :biggrin: c

Daca nici acum nu mananca pamantul dragii nostri mercenari,atunci cand?Doua dorinte am...Eme in locul lui Petre Marin si Neaga in locul lui Dayro Moreno.In rest...sa batem.Pe javrele astea trebuie sa le batem oricum,oricand,in orice mod.Duie Minamo! :yeahh:

Sambata seara vom bate cu 2:1 jucatori vor fi motivati pentru un meci ca asta .

Este un Derby foarte incins si cred ca vom iesi victoriosi ,noul nostru antrenor Dorinel va face o echipa buna pentru mecul de astazi seara. fular-campionii:steag_sah_mic:

Edited by Alex_91

Din cate stiu eu, meciul e sambata. Tot ce pot sa zic e Lupta Steaua! Sper sa castigam...si d INAMO UE d INAMO!

spurcatii nu merita sa li se scrie numele cu majuscula!

Edited by Wally

Astazi seara vom bate cu 2:1 jucatori vor fi motivati pentru un meci ca asta .

Este un Derby foarte incins si cred ca vom iesi victoriosi ,noul nostru antrenor Dorinel va face o echipa buna pentru mecul de astazi seara. fular-campionii:steag_sah_mic:

meciu e sambata si vom castiga sunt obligati sunt si ei constienti ca numai calca in Ghencea daca pierd

Edited by ultra_ss

Gigi Becali a anunțat cã la Steaua va exista un nou tip de galerie, cu suporteri tineri.

"Voi face la Steaua un nou tip de galerie. Vor veni elevi îmbrãcați frumos și vor face galerie. Argãsealã lucreazã la acest proiect. Vechii suporteri? Niște vagabonzi, acasã cu ei! De acum nu mai existã reciprocitate cu Dinamo și Rapid. Nu mai plãtesc nimic pentru galerie, nici trei lei! Nici un ban la bilete sau autocare, dacã ei mã înjurã. Nu mai am nevoie de suporteri.

Dacã suporterii mã înjurã, nu am nici o treabã cu ei, ce treabã sã am cu vagabonzii? Am ajuns eu ca Turcu sau ca Borcea? Pe mine mã cheamã Becali. Bine, eu nu am treabã cu tribuna a doua sau tribuna întîi. Eu cu peluzele am treabã, acolo sunt derbedei

@ rezistenta_ultras & andyro

Multumesc pentru atentionare baieti. Am facut cuvenita modificare.

O mai mare aberatie ca cea spusa de oaie astazi, in legatura cu suporterii, n-am mai auzit. Sa ia copii de scoala si sa-i invete sa faca galerie. Dumnezeule, unde s-a ajuns !

Bineinteles ca tampeniile astea sunt utopice, dar totusi, traim in mileniul 3, in democratie, nu in tara lu' Becali.

Referitor la faptul ca nu va mai pune in vanzare bilete la peluze sau va lua masuri drastice impotriva fanilor de-acolo, ma lasa rece. A mai zis-o si cu alte ocazii.

de unde cumpar bilet in sectorul stelistilor ??? nu am mai fost de vreo 2 ani in groapa si atunci am luat teapa ca nu aveam nush ce stampila p bilet si am stat printre caini :))

de unde cumpar bilet in sectorul stelistilor ??? nu am mai fost de vreo 2 ani in groapa si atunci am luat teapa ca nu aveam nush ce stampila p bilet si am stat printre caini :))

citeste post-urile anterioare...s-a explicat destul de clar

Edited by rezistenta_ultras

Gigi Becali a anunțat cã la Steaua va exista un nou tip de galerie, cu suporteri tineri.

"Voi face la Steaua un nou tip de galerie. Vor veni elevi îmbrãcați frumos și vor face galerie. Argãsealã lucreazã la acest proiect. Vechii suporteri? Niște vagabonzi, acasã cu ei! De acum nu mai existã reciprocitate cu Dinamo și Rapid. Nu mai plãtesc nimic pentru galerie, nici trei lei! Nici un ban la bilete sau autocare, dacã ei mã înjurã. Nu mai am nevoie de suporteri.

Dacã suporterii mã înjurã, nu am nici o treabã cu ei, ce treabã sã am cu vagabonzii? Am ajuns eu ca Turcu sau ca Borcea? Pe mine mã cheamã Becali. Bine, eu nu am treabã cu tribuna a doua sau tribuna întîi. Eu cu peluzele am treabã, acolo sunt derbedei

asta e un bou

pai ba ! tu crezi ca peluzele care te injura sunt lipsite de liceeni ? :gathering:

TE INSELI

si....ar fi bine sa dai liceenilor niste bilete gratis ...o sa se imbrace frumos pentru tine

Gigi P L E A C A !!! ( un licean)

Edited by RaMs3s

Eu as dori oo echipa mult mai offensiva :

-----------------Zapata-----------------------

Ogararu Goian Ghionea Golanski

Radoi

Dayro Toja

Szekeli Semedo

Stancu

Sa le dam vro 3-4 la javre!!!

LUPTA Steaua!!! fular-campionii

:steag_cruce_invers:

Mi s-a asesat ca dracu in pagina...

oricum as opta pentru o formula de joc : 4-1-2-2-1 :D

E cam nebuneasca,stiu dar e o echipa offensiva:)

Edited by bodanelu

Observ ca meciul asta e "pregatit" de "simpatizantii" Stelei exact ca si meciul de sezonul trecut:

1. Suporterii sunt desfintati de cioban,echipa fiind in pericol sa nu aiba sustinere in groapa

2.Pe toate drumurile se vehiculeaza ca jucatorii nu isi primesc banii...asta generand tensiune si incertitudine pentru jucatori

3.Toti deontologii si doctorii docenti in fotbal pun la indoiala capacitatile lui Dorinel...ca nu poate sa alerge...ca nu poate sa mai f***..sau mai stiu eu ce....

4.E delegat Deaconu - facut cu ou si otet dupa cazul bricheta ....

Eu nu zic acum ca Dorinel e Dumnezeu sau ca jucatoriii isi primesc banii (de fapt nici nu pot verifica informatiile astea)....ce ma uimeste si ma sperie in acelasi timp e mentalitatea de cu*va a presei ...formatori de opinie care se vand ca pe centura...

Arbitrul intalnirii va fi Adrian Deaconu. Poate ca omul va veni sa conduca bine intentionat partida, dar ceva imi spune ca va ajuta Dinamo. Ramane de vazut.

M**e dinam0!!!

Abia astept sa ii spargem!

Da Doamne sa ii umilim!!!