fcsteaua.ro

AISS organizeaza deplasarea la Munchen

96 posts in this topic

Fara indoiala ca luna noiembrie va fi una din cele mai grele din ultimii ani, incluzand meciurile - in deplasare - cu Rapid, Dinamo si Craiova, deplasarile la Lyon si Munchen, dar si meciul acasa cu Poli Timisoara. In plus, antrenorul Lacatus a demisionat, iar situatia la echipa este incerta, atat din punct de vedere al viitorului antrenor, cat si al valorii lotului sau implicarii conducerii in alcatuirea echipei. E unul din acele momente grele cand adevaratii suporteri trebuie sa fie alaturi de echipa. Iata de ce AISS a decis sa organizeze o noua deplasare, in ultimul meci in deplasare din grupele Champions League, la Munchen. In ciuda rezultatelor nefavorabile, a incertitudinii privind viitorul echipei, noi vom fi mereu aici, sustinand valorile perene ros-albastre.

Deplasarea la Munchen va fi putin diferita fata de cele de pana acum. In primul rand, vor exista 2 "puncte" centrale . Se va pleca din:

- Bucuresti, cu 2 autocare,

- Cluj, cu 1 autocar (detalii despre deplasarea din Cluj puteti gasi AICI).

In legatura cu deplasarea din Bucuresti, inscrierile se vor face in zilele de marti, joi si sambata, intre orele 18.00 - 20.00, in fata intrarii principale a stadionului Steaua( poarta COMPLEXUL SPORTIV Steaua). Doritorii sunt rugati sa aiba la ei o copie dupa buletinul de identitate precum si contravaloarea deplasarii, astfel:

-pentru membrii AISS: 300 RON (transportul) + 30 EUR(biletul la meci)

-pentru cei care nu sunt membrii AISS: 330 RON(transportul) + 30 EUR(biletul la meci)

Alternativ, plata se poate efectua in contul AISS (detalii AICI) urmata de trimiterea confirmarii platii prin e-mail la [email protected] .

Luand in considerare experienta deplasarilor precedente, cat si cererile mai multor participanti, plecarea va avea loc duminica, 23 noiembrie, urmand sa ajungem in Munchen in dimineata zilei de luni, 24 noiembrie. Plecarea inapoi spre Bucuresti se va face imediat dupa terminarea partidei, marti 25 noiembrie. Vom petrece astfel 2 zile in Munchen (luni dimineata - marti seara), ceea ce ne va oferi ocazia de a vizita orasul si de a degusta berea (si nu numai) locala. Datorita asteptarilor diferite referitoare la cazare,

AISS nu va asigura si cazarea participantilor , dar vom oferi recomandari referitoare la cazare - preturile fiind intre 10 EUR/noapte (hostel) si 100 EUR (hotel).

Din experienta deplasarilor trecute, sugestia noastra este sa incercati sa va inscrieti cat mai curand, pentru a evita situatiile neplacute (ocuparea tuturor locurilor din autocare).

Pentru intrebari legate de deplasarea la Munchen din Bucuresti, va stam la dispozitie la numarul de telefon 0726113527

Pentru a fi la curent cu situatia inscrierilor, precum si alte detalii legate de organizare, urmariti acest articol in urmatoarele saptamani

Update 1: Pana astazi, 28 octombrie, s-au inscris 41 de persoane.

Din cauza faptului ca sambata Steaua va juca impotriva lui Dinamo, nu se vor face inscrieri. Cu aceasta ocazie ii rugam pe cei care doresc sa se inscrie sa vina joi, 30 octombrie, sau marti, 4 noiembrie, la poarta de acces de la stadionul Steaua (Complexul Sportiv Steaua).

Update 2: Astazi, 13 noiembrie, mai sunt 6 locuri disponibile. Plecarea va avea loc duminica, 23 noiembrie, la ora 06:00. Pentru a evita eventualele intarzieri, va rugam sa fiti la autocar cu 15 minute inaintea plecarii. De asemenea, ii rugam pe cei care au achitat doar o parte din suma totala sa achite intreaga contravaloare pana sambata, 15 noiembrie, prin depunere in cont sau in zilele de inscriere. Tot pana sambata va rugam sa ne aduceti si copiile dupa buletine, pentru a putea cumpara biletele la meci.

Update 3: Din cauza unor probleme personale, o persoana care s-a inscris nu mai poate ajunge. Astfel, s-a eliberat un loc in autocar. Cine mai doreste sa se inscrie este asteptat marti, intre orele 18-20, la poarta de acces in Complexul Sportiv Steaua.

Update 4: Plecarea va avea loc la ora 06:00 din parcarea supermarketului BILLA Drumul Taberei. (magazinul este situat in Drumul Taberei, la Tricodava). Puteti ajunge cu 41, 69, 126(Tricodava) sau 368, 168, 90, 91(Piata Moghioros) Va rugam sa aveti asupra voastra documentele de identitate(Pasaport / CI).

membrii AISS au prioritate la inscriere? sau incepand de joi se pot inscrie si cei care nu sunt membri?

Membrii AISS au prioritate la inscriere, iar de joi se vor putea inscrie si cei care nu sunt membri.

Mai exact, nu cred ca vor fi 150 de membri AISS care sa doreasca sa mearga, asa ca vom incepe inscrierile pentru toata lumea de maine.

hey Duminica plecarea dar la ce ora sa stiu dk as putea ateriza in Buc ??imediat dupa meci plecam inapoi acasa ?ca altfel nu pot sa vin:(.se opreste la PANDORF pe autostrada aproape de VIENA la Lantul ala de magazine de FIRME?unde ne vom caza vreau ceva pana in 30-40 EURO/pers ,biletul la meci tre sa mi-l cumpar eu de la casa de bilete?pai nu pot sa vin cu B.I ,dar pot sa vin copie XEROX??

eu am gazit cazare de la 18-100 Euro/pers :)!!!

am gasit si mai eftin da treaba e ca nu am MASTERCARD :( ca sa mi REZERV din TIMP,totusi se gaseste pe Moment cazare pt o Noapte ca dupa meci plecam imediat spre Buc ?sau ma insel?

O sa postam si cateva oferte de hosteluri/hoteluri. Preturi destul de OK, cu maxim 20 de euro de persoana gasesti cazare, maxim 40 pentru cei care vor conditii mai deosebite.

Mai e mai mult de o luna pana la plecare, asa ca nu stim inca ora exact.

Se pleaca inapoi imediat dupa meci.

Nu (cred ca) vom opri la nici un lant de firme de pe nici o autostrada, pentru shopping se merge alta data :P.

Biletele le vom cumpara noi, ca de obicei.

Poti veni si cu o copie dupa BI/CI.

AISS nu organizeaza si un protest ceva la becalii la palat adica totusi nu v-ati saturat sincer ? pana cand ? stam si ne dam cu parerea pe forumuri si discutam dar atitudine cand luam? pur si simplu ne adunam cu sefii de galerie la el la palat si discutam civilizat sa vedem si noi ce are el in cap si sai explicam ca daca mai sterge mult cu Steaua pe jos e invitat sa plece. Nu-i ajunge cat si-a batut joc Hagi, Adi Ilie, Lacatus urmeaza Dorinel si multi alti daca nu facem ceva. asa ca astept urmatorul topic cu AISS organizeaza o intalnire intre fanii Stelei si ciobanu'.

Despre asta se discuta pe topicul dedicat., vei gasi raspunsuri la multe din intrebarile tale acolo, precum si pe alte topicuri de pe forum.

Haideti sa incercam sa discutam aici despre deplasarea la Munchen, nu despre alte subiecte, astfel incat cei interesati sa poata gasi usor informatiile de care au nevoie.

Repet rugamintea de a discuta pe acest topic despre deplasarea la Munchen. Urmatoarele posturi off-topic vor fi sterse.

Urmatoarele posturi off-topic vor fi sterse...

.. si sanctionate. :cool:

e frumos ce faceti voi, dar mai e totusi o luna pana la meci. nu vad momentan sa se arunce lumea nici macar cu gandul la o deplasare.. o sa vedeti totusi ca in febra meciului vor fi doritori peste oferta, cum s-a intamplat si in deplasarile precedente!

eu din pacate mi-am facut un traseu cu avionul pana la milano si de acolo cu masina, putin mai scump decat ce oferiti voi, insa nu aveam acelasi timp la dispozitie pt o deplasare cu autocarul.

va multumesc insa pe aceasta cale pt deplasarea de la istambul si sa ne vedem sanatosi pe 25 noiembrie la meci! fularsteaua2

ps: m#ie la coiban!

Fiind vorba de costuri mai mari decat la Istanbul, am zis ca e util sa anuntam eventualii doritori din timp, pentru a se putea organiza financiar.

O sa postam saptamanal si situatia inscrierilor :).

Repet rugamintea de a discuta pe acest topic despre deplasarea la Munchen. Urmatoarele posturi off-topic vor fi sterse.

felicitari andyro! postul meu chiar era la subiect. nu sunt d-acord cu organizarea acestei deplasari. da vad ca atitudinea ta e una dictatoriala si interzici dreptul la opinie.

e clar ca esti manat de niste interese obscure. imi pare rau ca exista astfel de moderatori pe site-ul nostru. mai multe decat atat, vei interzice si dreptul la replica si vei sterge si acest post.

RUSINE!

:steag_sah_mic:

ca idee, s-a inscris cineva pina acum? cate locuri vor fi din Bucuresti?

am inteles bine? avans minim 50%?

si biletul la meci se plateste in Euro, la plecare?

FORZA Steaua! :hai_steaua:

Autocar de 49 de locuri, pana acum suntem cam 23. Biletele le vom lua de aici de la club, dealtfel din cate stiu se vand deja.

Suma totala, inclusiv biletul, trebuie platita cu minim 3 zile inainte de plecare.

Intrucat mai e aproape o luna pana atunci, am inclus si posibilitatea descrisa in articol - plata unui avans, care implica si rezervarea locului, urmata de plata restului sumei in conditiile de mai sus.

Din Bucuresti vor fi 2 autocare, asa cum am precizat mai sus, a 49 de locuri fiecare.

felicitari andyro! postul meu chiar era la subiect. nu sunt d-acord cu organizarea acestei deplasari. da vad ca atitudinea ta e una dictatoriala si interzici dreptul la opinie.

e clar ca esti manat de niste interese obscure. imi pare rau ca exista astfel de moderatori pe site-ul nostru. mai multe decat atat, vei interzice si dreptul la replica si vei sterge si acest post.

RUSINE!

Mai usurel prietene. Eu ti-am sters postul pentru ca aici discutam EXCLUSIV despre deplasarea la Munchen. Sper ca ai inteles. Despre proteste... alta data... pe alt topic...

RUSINE!

Nu stiu care era postul tau, pentru ca eu nu l-am sters. De altfel, nici n-as avea cum, nu sunt moderator.

Later edit : am inteles de la cel care l-a sters ca era vorba de un protest in locul organizarii deplasarii. Exista alte topicuri pe care se discuta despre asta unde te poti refula in voie, cel curent este pentru intrebari si raspunsuri referitoare la deplasare.

RUSINE!

Mai usurel prietene. Eu ti-am sters postul pentru ca aici discutam EXCLUSIV despre deplasarea la Munchen. Sper ca ai inteles. Despre proteste... alta data... pe alt topic...

Prietene, daca vreau sa cumpar lapte n-o sa merg la pantofar. Deci, era normal sa imi exprim protestul fata de actiunea voastra pe topicul asta. Ideea era de a boicota meciurile Stelei cu un scop anume...sper ca ati inteles si voi ce am vrut sa spun eu (si multi altii)

Exact, daca vrei sa cumperi lapte nu te duci la pantofar. Adica daca vrei sa postezi despre organizarea de proteste de catre AISS, nu te duci pe articolul cu deplasarea la Munchen, ci pe topicul cu Intrebari si raspunsuri pentru AISS, unde de altfel se discuta asta de ceva timp.

Prietene, daca vreau sa cumpar lapte n-o sa merg la pantofar. Deci, era normal sa imi exprim protestul fata de actiunea voastra pe topicul asta. Ideea era de a boicota meciurile Stelei cu un scop anume...sper ca ati inteles si voi ce am vrut sa spun eu (si multi altii)

Vai, tu nu esti de acord ca noi, pe banii nostri, pe timpul nostru si pe sacrificiile noastre sa mergem la Munchen sa reprezentam culorile ros-albastre. Imi cer public scuze pentru intentie, ma ierti?

Edited by bodanelu