fcsteaua.ro

Lacatus a demisionat de la Steaua

206 posts in this topic

[

Pai uitati-va la tzigani,la javre,la olteni,la timisoreni . Ei nu stau degeaba,ei lupta pentru echipa

cine lupta mestere? cand ai vazut tu roman ( a se intelege roman , nu rom ,sau vechiul roman , cel ce se lupta cu dacii) , luptand? poate doar in pat cu nevasta sau amanta! natia noastra nu mai lupta demult , suntem intr-o stare de letargie profunda!

Altceva ?

Cat timp "strategia" de la club se va rezuma la "tzac-pac, ma-ntelegi", ne vom uita la ai nostri cum joaca penal, cum pleaca niste petarde si cum vin altele, cum conducem cu 2-0 si la sfarsit luam bataie, si cum intre timp CFR ia campionate si joaca de la egal la egal cu aia de la "masa bogatilor" (expresia preferata a retardatilor care comenteaza "spectacolul UEFA Champions League numai la Pro TV").

Interimar Pedrazzini, din iarna ori Piturca, ori Olaroiu. Tzac, pac, ma-ntelegi.

Pai din moment ce Becali se va baga mereu peste orice antrenor, de ce l`ai contestat pe Laca (el nefiind lasat sa-si faca treaba de catre cioban) ? :)

Imi permit sa raspund eu ... eu l-am contestat pe Laca pentru ca de la el aveam pretentii.Nu suportam sa il vad cu capul plecat.Daca Becali nu intelegea sa il lase sa isi faca treaba,ma asteptam ca Laca sa plece,organizand inainte o conferinta de presa in care sa explice cum stau lucrurile de fapt la Steaua

Nu l-am jignit niciodata pe Laca,respect etern pentru el,dar ca antrenor inca are multe de demonstrat!

Si ce ar fi rezolvat cu aceasta conferinta de presa care sa emane prin toti porii onoare? S-ar fi aflat ceva nou? Sunteti asa de surprinsi de situatia actuala? De parca nu e clar cum stau lucrurile de fapt la Steaua si cum vor sta in continuare cu becali.

Cine vorbeste discutii pana la urma?

Eu de la marii stelisti astept fapte, nu declaratii prin presa in stilul ¨da si fugi, sa-ti salvezi imaginea¨.

Noi ca suporteri mai avem multe de demonstrat.

[

Pai uitati-va la tzigani,la javre,la olteni,la timisoreni . Ei nu stau degeaba,ei lupta pentru echipa

cine lupta mestere? cand ai vazut tu roman ( a se intelege roman , nu rom ,sau vechiul roman , cel ce se lupta cu dacii) , luptand? poate doar in pat cu nevasta sau amanta! natia noastra nu mai lupta demult , suntem intr-o stare de letargie profunda!

Altceva ?

nimic...restul e ...tacere!

Era momentul...Il iubesc pe Laca dar ca antrenor in afara de un 1 - 0 cu galata nu a facut mare branza la Steaua... Toata Stima Lacatus si multa bafta in continuare...

Acum trebuie sa recunoastem: pe noi, suporterii nu ne deranjeaza ca Steaua nu face performanta.

Daca ne-ar fi deranjat am fi spus-o acum ani buni, cand ne chinuiam cu Standard cand luam bataie de la o puscarie de echipa ca 'Borough intr-o maniera rusinoasa, cand pierdeam campionatul.

Atunci cand Oli isi batea joc de echipa, cand asteptam 3-4 etape sa dam si noi un gol. Cand pe vremea lui Piturca asteptam doi ani pentru un transfer nou samd.

Asadar nu asta ne deranjeaza, vad eu. Ne deranjeaza ca o alta echipa din Romania joaca fotbal si a aratat ca se poate juca fotbal in Romania. De ce spun asta?

Pt ca iata, chiar si dupa o serie de jocuri mult mai bune ca anii trecuti ( am scos Galata, am ramas in competitie pana in etapa a treia a LC dupa doua rezultate foarte stranse, cu o echipa incropita, suntem inca in carti intr-un campionat mult mai tare ca anii trecuti) suntem in stare sa gonim din curtea Stelei probabil unii din putinii oameni care au incercat ceva in clubul asta dupa plecarea lui Titi.

Nu spun ca Lacatus este perfect si este un antrenor desavarsit. Face greseli, trebuie sa creasca si el. Numai ca la el cea mai mica eroare poate fi fatala in compania unor echipe adevarate. Asta pt ca el este nevoit sa joace cu jucatori mult sub nivelul acestei competitii - LC.

Bun, a plecat Hagi, a plecat Ilie, pleca si Lacatus. Noi stam si privim acest spectacol oribil. Stam si privim cum o nulitate se joaca cu echipa noastra. Fara sa scoatem o vorba. Fara sa schitam un protest. Nimic. Stam si cerem demisiile pe rand ale unor oameni de club care mananca fotbal pe paine si care sunt mult mai stelisti ca noi.

Unde este Steaua? Eu cred ca Steaua a ramas undeva departe de noi in amintirea oamenilor care au facut atunci cand exista aceasta posibilitate performanta la acest club. Este oricum foarte departe de noi. Noi nu mai sustinem Steaua ci un surogat al acestui mare club, nascut din ambitia infantila a unui subom, un oligofren. Steaua a ramas la ei, adica la suporterii acelor vremi, la gloriile Stelei. Este doar o amintire. Noi suntem suporterii lui Becali si ai unei "stele"- vehicul electoral si de imagine gratuit.

nu vreau sa te supar, nu vreau sa intru in polemica, nici macar n-am citit tot postul si nici nu vreau statuie pt Oli, dar acesta si-a batut joc de Steaua luand titlul si calificand-o in semifinalele cupei UEFA !!! Sa dea Dumnezeu sa mai vina un antrenor care sa-si bata joc de Steaua facand aceste performante !

Sabin 1307

Ce e prietene vinovat Becali ca Lacatus e un antrenor slab? E vina mea sau a ta? Ce anume e de inteles aici? De ce atata filozofie cand echipa arata jalnic? Bla bla bla...Becali face Becali drege...Lacatus a stat sub presiune...Becali pune presiune...Becali se leaga de Cartianu...Cine sta cu jucatorii zilnic in iarba daca nu Lacatus? Problema principala nu e ca avem 1 punct in Liga ci ca Steaua e praf ca joc...Corect am mentalitatea lui Becali,te-ai prins....poate Becali e vinovat ca va facut la multi pe plac si l-a numit antrenor,aici ai dreptate.

Lacatus RAMAI IN INIMILE NOASTRE!PT MINE ESTI UN MARE ANTRENOR!RESPECT Marius Lacatus!(atat cat pt jucatorul Marius Lacatus cat si pt antrenorul Marius Lacatus)

Si ce ar fi rezolvat cu aceasta conferinta de presa care sa emane prin toti porii onoare? S-ar fi aflat ceva nou? Sunteti asa de surprinsi de situatia actuala? De parca nu e clar cum stau lucrurile de fapt la Steaua si cum vor sta in continuare cu becali.

Nu s-ar fi aflat nimic nou,dar macar s-ar fi spus lucrurilor pe nume ... poate in al 1000-lea ceas ciobanul ar intelege sa stea in banca lui si daca nu,nu stiu ce antrenor ar fi fost de acord sa preia echipa,chiar si onorific ...

Asa Laca ce a rezolvat?Dupa un an jocul tot nu merge si si-a dat demisia dupa ce a fost pus la zid de cioban.Imi pare rau,dar asta e situatia...

Eu de la marii stelisti astept fapte, nu declaratii prin presa in stilul ¨da si fugi, sa-ti salvezi imaginea¨.

Pai am vazut,ultima fapta s-a terminat cu 3-5

corect!

Se poate face un sondaj sa vedem cam care-i dorinta suporterilor asupra noului antrenor?

s-a facut pe gsp.ro .....38% Protasov , 32 % Dan Petrescu , 5% bergodi , 4% sabau , 5% pedrazzini , 4% Olaroiu...si mai erau vreo 2-3 cu cate 3%...:)..... Oricum probabil cel mai bun la ora actuala ar fi Dan Petrescu dar fara oier sa`i faca si lui echipa...:(

nu vreau sa te supar, nu vreau sa intru in polemica, nici macar n-am citit tot postul si nici nu vreau statuie pt Oli, dar acesta si-a batut joc de Steaua luand titlul si calificand-o in semifinalele cupei UEFA !!! Sa dea Dumnezeu sa mai vina un antrenor care sa-si bata joc de Steaua facand aceste performante !

Toti suntem suparati. Stiu ca nu vrei sa ma superi si mi se pare omeneste ca spui asta. Insa, poate ca daca i s-ar fi dat sansa si Lacatus ar fi ajuns acolo, desi asa cum spuneam ieri UEFA este o competitie mult mai tare acum decat atunci. Sa nu uitam ca marele merit pt ajungerea in aceea semifinala este al lui Protasov nu al lui Olaroiu.

Pai din moment ce Becali se va baga mereu peste orice antrenor, de ce l`ai contestat pe Laca (el nefiind lasat sa-si faca treaba de catre cioban) ? :)

Imi permit sa raspund eu ... eu l-am contestat pe Laca pentru ca de la el aveam pretentii.Nu suportam sa il vad cu capul plecat.Daca Becali nu intelegea sa il lase sa isi faca treaba,ma asteptam ca Laca sa plece,organizand inainte o conferinta de presa in care sa explice cum stau lucrurile de fapt la Steaua

Nu l-am jignit niciodata pe Laca,respect etern pentru el,dar ca antrenor inca are multe de demonstrat!

Oop , si eu aveam pretentii de la Laca, dar niciodata nu l`am contestat. Am un respect ENORM pentru el si voi avea mereu pentru ceea ce a facut pentru Steaua. NICIODATA nu i`am dorit sa plece de la Steaua , chiar daca zdreantza aia umana nu`l lasa sa ishi faca treaba si se baga la echipa. Steaua = Laca , Laca = Steaua. Resul e can-can

Nu s-ar fi aflat nimic nou,dar macar s-ar fi spus lucrurilor pe nume ... poate in al 1000-lea ceas ciobanul ar intelege sa stea in banca lui si daca nu,nu stiu ce antrenor ar fi fost de acord sa preia echipa,chiar si onorific ...

Asa Laca ce a rezolvat?Dupa un an jocul tot nu merge si si-a dat demisia dupa ce a fost pus la zid de cioban.Imi pare rau,dar asta e situatia...

Pai am vazut,ultima fapta s-a terminat cu 3-5

corect!

Macar s-ar fi spus lucrurilor pe nume? Asta e binele Stelei de care tot vorbim? Lucurile sunt pe numele lor, doar ca nu se pot spune daca vrei sa incerci ceva sub bagheta magica a dirijorului becali.

Nu mai fi ipocrit! Lacatus a plecat acum pentru ca a inteles ca nu poate avea sprijin nici de la suporteri in aceasta lupta interna mizera. Daca era dupa cum spui tu nici nu venea sau isi baga p*** de prima data, nu mai inghitea mizeriile ciobanului si ale unor ¨suporteri¨, ca sa aveti voi dileme de ce nu e fiara si acum. De asta ailalti nu se baga, ca nu-si risca imaginea, prefera sa latre dinafara si-apoi sa se spele pe maini.

Se poate face un sondaj sa vedem cam care-i dorinta suporterilor asupra noului antrenor?

s-a facut pe gsp.ro .....38% Protasov , 32 % Dan Petrescu , 5% bergodi , 4% sabau , 5% pedrazzini , 4% Olaroiu...si mai erau vreo 2-3 cu cate 3%...:)..... Oricum probabil cel mai bun la ora actuala ar fi Dan Petrescu dar fara oier sa`i faca si lui echipa...:(

sa vezi ca idiotul o sa aduca la echipa pe cel ce castiga votarea! ca doar el iubeste suporterii , pentru ei se ocupa de club!

Toti suntem suparati. Stiu ca nu vrei sa ma superi si mi se pare omeneste ca spui asta. Insa, poate ca daca i s-ar fi dat sansa si Lacatus ar fi ajuns acolo, desi asa cum spuneam ieri UEFA este o competitie mult mai tare acum decat atunci. Sa nu uitam ca marele merit pt ajungerea in aceea semifinala este al lui Protasov nu al lui Olaroiu.

DE ACORD CU TINE PRIETENE.. ;)...Oli sucks...:)

Sper sa se bucure genu de suporteri ca oop asa suporteri asa conducere

Eu nu mai calc pe Ghencea pan nu pleaca Becalii clar ... adio Steaua asta nu e Steaua ...

Sa vad acum cine vine la Steaua, sa vina altu sa-i multumeasca pe muistii care l-au contestat pe Laca.

Tarane,lasa jignirile ca fiecare are dreptul sa-si spuna parerea fara a jigni.Aici nu e circ.Controleaza-te!

Tu nu l-ai contestat pe Laca? Nu intri in categoria spusa de tine aici? Inseamna ca ai un caracter suficient de puternic ca sa sari in alta barca suficient de repede, felicitari! Dupa ce ca esti agramat si ¨vorbesti¨ la nivelul lui Gigi mai dai sfaturi de cum sa se comporte lumea.

Daca tot e circ pe baza de sfaturi, imi permit si eu sa-ti dau un sfat: ia-te de mana cu Victor si controlati-va un pic!

Edited by sabin1307

Eu nu mai calc pe Ghencea pan nu pleaca Becalii clar ... adio Steaua asta nu e Steaua ...

Dar nici tu nu esti suporter! nu vreau sa te superi .... dar la bine toti suntem suporteri Steaua , ultras `n shit...acum tu gata numai mergi la meciuri pana nu pleaca bekali...lasa`l in MM de taran si tu fi alaturi acolo de baieti pt ca ei au nevoie in aceste momente.... Sunt sigur ca o sa ne revenim...:|

Nu mai fi ipocrit! Lacatus a plecat acum pentru ca a inteles ca nu poate avea sprijin nici de la suporteri in aceasta lupta interna mizera. Daca era dupa cum spui tu nici nu venea sau isi baga p*** de prima data, nu mai inghitea mizeriile ciobanului si ale unor ¨suporteri¨, ca sa aveti voi dileme de ce nu e fiara si acum. De asta ailalti nu se baga, ca nu-si risca imaginea, prefera sa latre dinafara si-apoi sa se spele pe maini.

hai mah,ma lesi ... de cate ori si-a exprimat public Laca nemultumirea fata de implicarea ciobanului?Imi pare rau,eu nu il am in lista de mess,poate omul daduse cateva mass-uri si eu le-am ratat ...

Laca nu a fost sustinut de suporteri?Pe ce lume traiesti?La cum joaca Steaua alt antrenor nu ar fi avut trai in Ghencea cu suporterii!Laca a fost singurul antrenor caruia ii era scandat numele chiar daca echipa nu juca nimic,el era singurul aplaudat cand echipa pierdea si cel mai ovationat cand castigam ...

Poate binevoiesti sa explici ce ai vrut sa zici

Edited by oop

acuma am vazut si eu stirea....ma doare inima....din pacate oierul a castigat duelul si cu Lacatus,si el a fost primul care a plecat....tot respectul Laca.....cand o sa mai vii pe Ghencea sunt sigur ca vei auzi numele ca Hagi la Galatasaray!!Numai bine si mult succes......MORI CIOBANE!!

Sunt ciudati unii oameni.Iata ca este adevarat ca iti dai seama ca ai fost fericit doar dupa ce incetezi in a mai fi...

Eu va urmaresc de ceva timp pe acest site si atacurile la adresa lui Lacatus incepeau sa cresca de la o zi la alta, insa nimeni nu aducea solutii realizabile.Acum cine vine in locul lui Lacatus?Oare conteaza cine vine in locul lui Lacatus daca Becali e de neclintit din fruntea clubului si continua sa intervina in orice decizie luata de altcineva?

Acum "visul " multora s-a implinit.Lacatus a demisionat.S-a schimbat ceva?Da, a plecat un om pentru care Steaua insemna enorm,pentru care Steaua era parte din el...Poate nu era un antrenor extraodinar,nu sunt in masura sa-l evaluez, insa cu siguranta era cel care stia ce inseamna cu adevarat Steaua.E suficient ce s-a schimbat?Nu, ciobanul a ramas si va ramane in continuare...

Trist.Steaua si-a pierdut identitatea.Imi vin in minte versurile acelea : "Stelele care cad nu pier/Stelele care cad se duc pe un alt cer". Oare vom gasi cerul pe care Steaua stralucea?

DE ACORD CU TINE PRIETENE.. ;)...Oli sucks...:)

cum poti sa combati o "legenda" dotata cu asemenea elocventa ?!?

ps: just 2 stupid dogs ?!

din punctul meu de vedere astazi a murit Steaua..odata cu plecarea lui Lacatus, Steaua de azi nu mai are nimic in comun cu Steaua de care m-am indragostit cand eram mic..asa se intampla in Romania cu majoritatea lucrurilor de traditie..cativa bogatasi pun mana pe acel ceva la un pret derizoriu in urma unor afaceri ilegale cu statu si apoi incep sa isi bata joc. ce e mai tragic e ca ciobanul a reusit sa atraga de partea lui foarte multa luma. asadar oierule daca citesti ce scrie lumea pe aici (desi nu prea cred) Gigi AI CASTIGAT..TI-AI BAGAT P... in Steaua NOASTRA! intr-o tara civilizata, daca la un club de traditie se intampla asa ceva, suporterii acelui club te linsau pe strada cu toata echipa ta de gorile.

PS: vand abonament la peluza 2 pe tot sezonul + bilet la meciul cu Fiorentina.

Clar ne meritam soarta. In loc sa luptam,ne bagam p... in Steaua NOASTRA . Pai uitati-va la tzigani,la javre,la olteni,la timisoreni . Ei nu stau degeaba,ei lupta pentru echipa lor .

In schimb noi ce facem ?

omule tu nu ai inteles..nu eu imi bag p... ci oierul isi baga p.. in echipa asta inca de cand a cumparat-o ( a se intelege a pus mana pe ea in mod fraudulos)

si ce sa lupti frate cand sefii de galerie, cei care ar trebui sa initieze ceva actiuni ANTIoier sunt cumparati ca ultimele boarfe de pe centura, le da Jiji cateva bonuri de masa ca ei sa controleze masele. sigur or sa-mi sara baietii in cap dar am si eu sursele mele, asa ca nu vorbesc aiurea-n tramvai

hai mah,ma lesi ... de cate ori si-a exprimat public Laca nemultumirea fata de implicarea ciobanului?Imi pare rau,eu nu il am in lista de mess,poate omul daduse cateva mass-uri si eu le-am ratat ...

Laca nu a fost sustinut de suporteri?Pe ce lume traiesti?La cum joaca Steaua alt antrenor nu ar fi avut trai in Ghencea cu suporterii!Laca a fost singurul antrenor caruia ii era scandat numele chiar daca echipa nu juca nimic,el era singurul aplaudat cand echipa pierdea si cel mai ovationat cand castigam ...

Poate binevoiesti sa explici ce ai vrut sa zici

oop, Vorbim de perioada in care ¨a antrenat¨ Lacatus. Cum draq sa spuna ceva de becali presupunand ca vrea sa continue o munca, asa cum poate fi ea?

De asta spun ca sunt multi ipocriti, ca a fost sustinut din rasputeri Lacatus, iar acum se trag concluzii in aceeasi nota. Crezi ce vrei tu, dar totusi sper sa nu creada multi ca tine.