fcsteaua.ro

Otelul - Steaua

273 posts in this topic

Vad ca pt unii principala grija e trierea suporterilor, clasificarea lor dupa specie, clasa, rasa, increngatura... Pe mine sincer chiar nu ma intereseaza cine tine cu Steaua ! Eu vreau sa castigam trofee, sa jucam spectaculos (macar din cand in cand) si sa reprezentam cat mai bine Romania in cupele europene. Da, asta imi doresc, sa fim nr. 1 in Romania si sa contam in Europa ! Asta insemna Steaua, de mai bine de 60 de ani ! Si nu cred, sincer, ca asta ma catalogheaza ca suporter de rezultat. Normal ca as fi suporterul Stelei si in divizia B si in C, dar as fi un supoter stelist umilit si revoltat impotriva conducerii si jucatorilor. Unii dintre voi astia cu catalogarile nu stiu precis ce insemna suporter de rezultat, e simplu oameni buni: acel "fan" care atunci cand Steaua bate pe Kiev cu 4-1 in deplasare isi pune Scooter Maria ring tone la telefon si cand pierdem la scor cu Lyonul spune ca nu-l intereseaza ca si daca ar fi castigat nu imparteau banii cu el. Cei care isi pierd timpul si isi toaca nervii criticand pe forum sau fluierand pe stadion NU SUNT SUPORTERI DE REZULTAT !!!

neau batut niste jucatori cumparati pe 5 mi de euro...ne intereseaza doar locul doi si bani din UCL...trezirea ciobanu ne distruge..

@c.ronaldo17

Poate ca meritam mai mult, Otelul in mod sigur va mai pune probleme si altora si am avut si o oarecare doza de ghinion.

Dar in nici un caz nu am jucat bine!

@Piece of Mind

Lacatus are o vina destul de mare azi. Nu cred ca s-a bagat prea mult ciobanul, doar era Plesan pe banca... Dar in linia mediana nu a avut nici o solutie viabila pentru constructie

2-0.........multumim frumos.......pana acum am fost langa Lacatus,dar acum Lacatus......DATI DEMISIA!!

Dupa ce ca esti prost, nici limba romana nu o cunosti. toti analfabetii ii cer demisia lui Lacatus. Probabil ca aveti dreptate, Lacatus este de vina ca are pe banca jucatori care nu au jucat in ultima jumatate de an mai mult de 4 meciuri.

si tu ce esti ma analfabetule????tu vii pe site-ul asta sa te certi cu altii...eu vin sa postez si sa zic parerea mea!fiecare are drept sa-si spuna parerea!!deci te rog frumos pleaca de aici,si dute pe site-ul lui dinamu !!!

Rugamintea mea ar fi sa-ti postezi parerea corect gramatical. Cu totii stim ca avem un patron care nu cunoaste tainele limbii romane, dar asta nu inseamna ca trebuie sa ii urmam exemplu.

ma scuzati dle profesor!

daca ai nevoie de meditatii imi poti scrie in privat si aranjam noi ceva

Foarte interesant este ca, pentru o parte dintre useri, de fiecare data cand ne facem de ras, de vina este numai Becali, care i-ar fi impus lui Lacatus cu ce fotbalisti sa joace si ce tactica sa adopte.

Ce chestie, inseamna ca tot Becali ne-a calificat si in Liga! Atunci, care mai este rolul lui Lacatus la Steaua?

Gresit, Becali nu este de vina pentru ca ii impune jucatori lui Lacatus. Becali este de vina pentru faptul ca ii pune la dispozitie lui Lacatus un lot foarte slab valoric, bazata pe jucatori luati gratis sau cu sume ce se rotesc in jurul valorii de 500.000 euro.

Hai ma ca ne dam de balada...

Grigoras ce lot are? Gloria ce lot are? Otopeni mai omule, OTOPENI CE LOT ARE? Dar Vaslui?

Cati internationali avem?

Chiar sunteti absurzi!!!

Singurele deficiente la noi sunt cuplul de antrenori Lacatus-Becali.

Sunt mai greu de cap. Explica-mi si mi-e:

1.Am jucat bine, ne-am creat ocazii. Adevarat.

2.Am avut ghinion. Adevarat.

3.Meritam mai mult. Adevarat.

4.Otelul va pune probleme si altor echipe. Adevarat.

1.In ce meci am jucat bine si ne-am creat ocazii?

2.Sau am avut noroc ca am luat doar 2?

3.Noi tot timpul meritam mai mult.

4.Otelul - Rapid 0-7 - Unul din nenumaratele meciuri in care Otelul a pus probleme si altor echipe.In cazul acesta problema era urmatoarea: Le mai dam?

2-0.........multumim frumos.......pana acum am fost langa Lacatus,dar acum Lacatus......DATI DEMISIA!!

Dupa ce ca esti prost, nici limba romana nu o cunosti. toti analfabetii ii cer demisia lui Lacatus. Probabil ca aveti dreptate, Lacatus este de vina ca are pe banca jucatori care nu au jucat in ultima jumatate de an mai mult de 4 meciuri.

Nu chiar toti, unii ii iau aparerea...

ce-mi place ca se mai triaza suporterii stelisti

daca s-ar tria intr-adevar, nu ar mai ramane mai mult de 20 pe site-ul asta. Restul.... suporteri de rezultat!

Poate...dar eu as fi printre aia 20! Si tot as comenta...ca deh..suntem intr-o tara libera!

Sincer, nu te-ai incadra in cei 20! No offence! Toti comentam, dar uitam sa si incurajam! Daca iubesti clubul asta, ii esti alaturi si in situatii de genul asta, lucru pe care tu nu il faci!

Dragul meu prieten...m-ai auzit pe mine injurand aceasta echipa? Zicand ceva de rau de singurul club cu care am tinut de cand stiu ce e ala fotbal? Eu sustin acest club pana voi muri dar nimeni nu ma poate face sa ma fac ca ploua si sa nu observ ceea ce e evident.

Ai dreptate, nu te-am auzit injurand echipa, dar in afara de criticile tale pe care nu as vrea sa le comentez, nu am auzit nimic altceva. Crezi ca eu sau altii nu suferim cand Steaua pierde? Dar, o luam de la capat, strangem din dinti urlam Forza Steaua si mergem mai departe. Sunt constient de faptul ca in fiecare dintre noi zace un mic/mare antrenor, dar raman la parerea ca practica meseriei de antrenor e total diferita de teoria invocata de unii dintre noi. Lacatus nu trebuie sa plece! Lacatus trebuie lasat in pace!

Cu respect

P.S. Scuze daca sunt un pic incoerent, dar sunt plin de draci

Te cred! Este parerea ta si o respect.Si cu asta am incheiat subiectul asta ca nu are rost.Ramane faptul ca nu jucam fotbal.Si astept in primul rand ziua cand vom scapa de marele cancer al clubului Steaua: EL CIOBANDANTE!

@ Adrian

interesanta acea problema a rapidistilor :)))))

Daca as incuraja asemenea lucuri la clubul meu iubit mi-as taia singur venele... Ciobanul JJ e singurul vinovat. Accea descriere fidela ii apartine cu varf si indesat.

De acord, dar si cei care ii canta in struna merita aceleasi adjective.

Si Laca, omul care m-a facut sa tin cu Steaua, asta face in aceste momente.

Foarte interesant este ca, pentru o parte dintre useri, de fiecare data cand ne facem de ras, de vina este numai Becali, care i-ar fi impus lui Lacatus cu ce fotbalisti sa joace si ce tactica sa adopte.

Ce chestie, inseamna ca tot Becali ne-a calificat si in Liga! Atunci, care mai este rolul lui Lacatus la Steaua?

Gresit, Becali nu este de vina pentru ca ii impune jucatori lui Lacatus. Becali este de vina pentru faptul ca ii pune la dispozitie lui Lacatus un lot foarte slab valoric, bazata pe jucatori luati gratis sau cu sume ce se rotesc in jurul valorii de 500.000 euro.

Hai ma ca ne dam de balada...

Grigoras ce lot are? Gloria ce lot are? Otopeni mai omule, OTOPENI CE LOT ARE? Dar Vaslui?

Cati internationali avem?

Chiar sunteti absurzi!!!

Singurele deficiente la noi sunt cuplul de antrenori Lacatus-Becali.

Daca avem lot spune tu atunci cu cine ai fi jucat astazi in atac daca erai in locul lui Lacatus?

Toate echipele pe care le-ai enumerat, desi au luat puncte Stelei, se afla sub noi in clasament.

ce-mi place ca se mai triaza suporterii stelisti

daca s-ar tria intr-adevar, nu ar mai ramane mai mult de 20 pe site-ul asta. Restul.... suporteri de rezultat!

Poate...dar eu as fi printre aia 20! Si tot as comenta...ca deh..suntem intr-o tara libera!

Sincer, nu te-ai incadra in cei 20! No offence! Toti comentam, dar uitam sa si incurajam! Daca iubesti clubul asta, ii esti alaturi si in situatii de genul asta, lucru pe care tu nu il faci!

cine esti totusi tu sa zici cine e stelist adevarat sau nu....fiecare isi sustine echipa cum vrea si cat timp unii dintre noi cheltuie multi bani si timp sa mearga la meciuri nu ai tu dreptul sa zici ca cine e stelist si cine nu!

Nu mai exista cuvinte, nu mai poate exista vreo cronica de meci, nu mai putem face nicio analiza, nu mai putem gasi scuze(desi exista!), nu mai putem(din pacate) face nimic.

Fiecare minut al Stelei adanceste mai adanc rana, fiecare moment e tot mai greu. O erodare homeopatica de la insasi baza mea de suporter, ma face sa urasc fotbalul...

O singura tinta avem: Gigi!

CIOBANE, PLEACA DIN Ghencea!

Chiar ca nu stiu ce sa prefer , sa ne calificam din nou la anul in Liga sau nu . Intr-un fel as prefera sa ia tzeapa.

Sunt mai greu de cap. Explica-mi si mi-e:

1.Am jucat bine, ne-am creat ocazii. Adevarat.

2.Am avut ghinion. Adevarat.

3.Meritam mai mult. Adevarat.

4.Otelul va pune probleme si altor echipe. Adevarat.

1.In ce meci am jucat bine si ne-am creat ocazii?

2.Sau am avut noroc ca am luat doar 2?

3.Noi tot timpul meritam mai mult.

4.Otelul - Rapid 0-7 - Unul din nenumaratele meciuri in care Otelul a pus probleme si altor echipe.In cazul acesta problema era urmatoarea: Le mai dam?

Nu erai tu ala care spunea ca gandeste obiectiv de fiecare data?!

4 puncte ne-a mancat Zapata sezonul asta, 1 cu Vaslui, 2 cu Bistrita si unul acum... sa nu veniti sa-mi spuneti ca ne-a si scos ca nu-mi amintesc vreun meci anul asta unde vreo interventie de-a lui sa fie hotaratoare...

ideea de baza cand joci cu echipele din provincie este sa nu primesti gol in prima repriza chiar daca nu dai, ca in a doua, taranii oricum nu mai ataca, macar se termina egal...

daca ai luat un gol imputit cum le ia rufay mai nou, pe coltul scurt, ai pus-o: incep simulari, trageri de timp, noi ne precipitam si nu mai jucam nimic etc.

chiar nu vede nimeni un pattern de vreo 3 ani incoace, cand dracu am intors noi vreun rezultat dupa ce am fost condusi?

Am numarat vreo 10 insi care il urasc din rasputeri pe cioban... Ne adunam si noi vreo 100 in mileniul asta si sa protestam???

Vad ca pt unii principala grija e trierea suporterilor, clasificarea lor dupa specie, clasa, rasa, increngatura... Pe mine sincer chiar nu ma intereseaza cine tine cu Steaua ! Eu vreau sa castigam trofee, sa jucam spectaculos (macar din cand in cand) si sa reprezentam cat mai bine Romania in cupele europene. Da, asta imi doresc, sa fim nr. 1 in Romania si sa contam in Europa ! Asta insemna Steaua, de mai bine de 60 de ani ! Si nu cred, sincer, ca asta ma catalogheaza ca suporter de rezultat. Normal ca as fi suporterul Stelei si in divizia B si in C, dar as fi un supoter stelist umilit si revoltat impotriva conducerii si jucatorilor. Unii dintre voi astia cu catalogarile nu stiu precis ce insemna suporter de rezultat, e simplu oameni buni: acel "fan" care atunci cand Steaua bate pe Kiev cu 4-1 in deplasare isi pune Scooter Maria ring tone la telefon si cand pierdem la scor cu Lyonul spune ca nu-l intereseaza ca si daca ar fi castigat nu imparteau banii cu el. Cei care isi pierd timpul si isi toaca nervii criticand pe forum sau fluierand pe stadion NU SUNT SUPORTERI DE REZULTAT !!!

Lasa-ma nene, nu cred ca suporterii Stelei sunt suporteri de rezultat, dar supararea e mare, nu jucam nimic iar atitudinea jucatorilor lasa de dorit.Sunt ferm convins ca multi dintre cei de aici sufera enorm de mult dar merg in continuare cu aceasta echipa ceea ce-nseamna ca nu-s suporteri de rezultat, uita-te la nick-urile lor si-ai sa-i vezi mereu postand.Un supoerer de rezultat pleaca repede...Inca ceva, nu stiu ce varsta ai, dar ti-as povesti de umilinta suprema la care am fost supusi candva fiind eliminati din cupa de Sticla Ariesu Turda...

Principali vinovati pentru aceasta situatie suntem noi. De 6 ani de zile am ros fiecare os pe care l-a aruncat Becali. Spre rusinea noastra am avut reactii mai violente la adresa lui Piti, Hagi, Lacatus (stelisti adevarati) decat la adresa Ciobanului. Atata timp cat o sa vedem doar copacii si nu padurea meritam tot ceea ce ni se-ntampla.

Am numarat vreo 10 insi care il urasc din rasputeri pe cioban... Ne adunam si noi vreo 100 in mileniul asta si sa protestam???

Nu-s din Bucuresti, da chiar nu se aduna lumea sa protesteze la meciuri ?

Astazi a fost o premiera pentru mine,cred k a fost prima deplasare a Stelei in care nu mi-am pus deloc sperante in ultimii ani,mai ales dupa ce am vazut cum jucam in prima repriza. Sunt un tip optimist de felul meu insa trebuie sa fii batut in cap ca sa mai crezi k acest grup de jucatori si cu duetul de antrenori becali-Lacatus mai pot obtine ceva in acest sezon.

Sunt multi stelisti care nu vor sa vada realitatea si analizeaza individual meciurile in loc sa vada ce a realizat echipa pana acum. Da,zapata a gresit insa ne-a scos in alte meciuri din acest sezon. Da,am ratat ocazii mai ales in repriza a 2-a insa ramane intrebarea: de ce iesim la joc doar cand luam gol? De ce fostul vitezist Lacatus alege sa joace cu 3 inchizatori in fata otelului galati,ca sa nu mai pun la socoteala ca a ramas in formula asta timp de o repriza si ceva desi iesise principala arma a lor,Paraschiv. E cea mai fricoasa formula pe care am vazut-o la Steaua de multa vreme,cu 3 inchizatori si un singur atacant,pana si olita juca doar cu 2 inchizatori. Am impresia k doar nepotii nostri o sa mai apuce o formula cu un singur inchizator si 2 atacanti clasici.

Repet,nu mai va luati de prostioarele astea individuale si luat prestatia echipei per ansamblu si nu mai bagati argumente de genul "da mai dar am ratat atat", sau "ne-a furat arbitrul" sau "n-are Laca pe cine sa bage k sunt aia accidentati". In acest sezon Lacatus:

-n-a reusit sa imprime un joc ofensiv si pe jos acestei echipe

-insista sa joace mereu cu un singur atacant(de obicei un pivot) si foloseste mereu un jucator care nu are acest profil,cum ar fi Stancu sau arthruo(singurul pivot din lot e kapetanos)

-nu a reusit sa-si motiveze jucatorii in meciurile importante,cu exceptia dublei cu galata,in care jucatorii au pus cu adevarat osul,fiind cu gandul la milioanele din Cl.

-a avut o mentalitate fricoasa in majoritatea meciurilor,incepand cu 2(sau chiar 3 cum a fost cazul azi) inchizatori,schimband intr-o formula mai ofensiva doar dupa echipa primea gol(dau doar 2 exemple,cu bayern si azi cu Otelul)

-a iesit din Cupa Romaniei din primul tur dupa ce a trimis echipa a 2-a la cererea ciobanului.

Pentru imaginea sa ar fi bine ca Lacatus sa isi dea demisia,sincer nu inteleg ce mai asteapta. dinam0 se va distanta diseara si va fi la 5 sau 7 puncte de noi inaintea confruntarii directe. Acest campionat este deja al lui dinam0 pentru k la noi domneste prostia si incompetenta iar dinamovistii au toate armele ca sa-si apere acest avantaj. O sa-mi ziceti k am mai revenit in fata javrelor de la nu stiu cate puncte,insa atunci titlul nu iti aducea 10 milioane direct,fara baraj asa k fiti siguri k javrele isi iau toate masurile astfel incat sa nu piarda titlul.

Culmea e k javra de Rednic nu e peste Lacatus si nici lotul javrelor nu e cine stie ce insa ei au ales cartea atacului. S-au uitat Rednic si a vazut k apararea e varza,k mijlocul nu prea ii ajuta insa a observat k are un atac bun,cu un Danciulescu stelar cateodata si cu un bratu rapid. Asa k a mers pe principiul un gol mai mult k adversarul,ceea ce se pare k l-a ajutat pana acum. La Vaslui au fost dominati 70 de minute si totusi din 2 ocazii au dat 2 goluri tocmai pentru k jucau cu 2 atacanti. E clar k noi avem atacanti mai slabi decat ai lor insa nici nu ai cum sa le vezi potentialul daca ii joci pe posturi aiurea si daca ii lasi singuri acolo,primind o pasa odata la 10 minute de la niste mijlocasi defensivi care habar n-au sa paseze decisiv.

Nu m-as simti mai bine daca si-ar da Laca demisia dar mi-ar parea bine pentru el. Singurii oameni care-l sustin la Steaua sunt fanii(si cateodata nici aia). E clar k n-are inca experienta necesara pentru a antrena Steaua si imixtiunea ciobanulu in lot si transferuri nu-l ajuta deloc. Ceea ce deranjeaza la noi,in afara lipsei rezultatelor si a jocului infect este sistemul de titularizare al jucatorilor,Ghionea a facut 2 gafe cu sportul si e titular,zapata a gafat a treia oara astazi dar bag pariu k ambii vor fi titulari in urmatorul meci de campionat. Si exemplele pot continua,kapetanos dadea gol meci de meci si totusi nu era titular,arhturo vegeta meci de meci si totusi era titular.

Fratilor,viitorul nu suna deloc bine dar oricum ciobanul e multumit,locul 2 e al nostru,nu-i asa?

CIOBANE PLEACA DIN Ghencea!!!

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

Laca hai nene da-ti demisia.Ne-ai furat un titlu anul trecut, ajunge.Lasa pe unu care stie meserie ca se vede ca esti total pe langa.Un lot ca anul asta nu am mai avut de ani buni de zile si pe tine te bate toata lumea.Gata, noi suntem Steaua,aici nu avem timp de experimente.

P.S: Dan Petrescu e cu cel putin 3 clase peste Lacatus la antrenorat,cred ca ar merita sa i se dea si lui o sansa.Mai rau decat acum cu Laca nu are cum sa fie!!!

Boicotati meciul cu Lyon-ul, ardeti-l pe cioban unde-l doare, la bani !!!

Lasa-ma nene, nu cred ca suporterii Stelei sunt suporteri de rezultat, dar supararea e mare, nu jucam nimic iar atitudinea jucatorilor lasa de dorit.Sunt ferm convins ca multi dintre cei de aici sufera enorm de mult dar merg in continuare cu aceasta echipa ceea ce-nseamna ca nu-s suporteri de rezultat, uita-te la nick-urile lor si-ai sa-i vezi mereu postand.Un supoerer de rezultat pleaca repede...Inca ceva, nu stiu ce varsta ai, dar ti-as povesti de umilinta suprema la care am fost supusi candva fiind eliminati din cupa de Sticla Ariesu Turda...

Daca dai click pe nick-ul meu, vezi ce varsta am. Daca nu te descurci, iti spun eu: 24 (cam jumate din cat ai tu). Lasand asta la o parte, citind raspunsul tau nu cred ca ai inteles ce am vrut sa spun. Poate daca mai citesti o data, de mai multe ori...