alex_costin80

Deplasare Munchen

54 posts in this topic

hehe! ma gandeam eu ca te referi la 344 :) eu sunt la 246 putin mai jos! o sa fie frumos! poate ca va fi si ultimul meci lu Mirel la Steaua :( :sad2:

doar daca vrei nu ajungi cu masina in germania,austria,italia ca sa rezolvi la intrarea in oras unde e mai dificil intri pe via michelin unde gasesti fiecare indicator si pe unde sa o iei , asta desigur daca nu ai un gps.

cam greu cu avionul au aratat si azi la stiri , bilete scumpe, furt la cursul de euro ..... :thumbdown:

si apropo de autocar! eu am gasit bilet la euroline berlin-Bucuresti la 98 euro ! dus intors... va sfatuesc sa rezervati la euroline din timp

De ce tocmai la berlin?? am sunat eu acum, iar pana in munchen costa 154 de euro dus intors..

Edited by alexxxul

si apropo de autocar! eu am gasit bilet la euroline berlin-Bucuresti la 98 euro ! dus intors... va sfatuesc sa rezervati la euroline din timp

De ce tocmai la berlin?? am sunat eu acum, iar pana in munchen costa 154 de euro dus intors..

deci fi atent? de ce la berlin ? nu asta e important! important este ca : CUMPERI UN BILET DUS INTORS TE COSTA 154 de euro! DAR!!!!!!!!!!! CEACE FIRMELE DE AUTOCAR REFUZA SA SPUNA CALATORILOR ESTE CA TU CA CALATOR POTI LUA UN DRUM DUS SI ALT DRUM INTORS CEACE INSEAMNA 45EURO FIECARE DRUM! DECI PRACTIC FIRMELE DE TRANSPORT VA PROPUN UN DRUM DUS-INTORS INTR-UN SINGUR BILET DAR LA UN PRET RIDICAT! CUMPERI 2 BILETE SEPARATE , UNUL DUS ALTUL INTORS PLATESTI 2 DRUMURI LA UN SINGUR TARIF ADICA C.A. 45 euro! SINGURUL LUCRU DE CARE NU SUNT SIGUR ESTE DACA EXISTA UN TERMEN DE SEDERE! ADICA DACA POTI SA TE INTORCI CU URMATORUL AUTOCAR CARE PLEACA DE LA MÜNCHEN SPRE Romania SAU DACA DRUMUL DE INTORS TREBUIE REZERVAT LA CATEVA ZILE SAU SAPTAMANI DUPA SOSIRE!! DAR TOTUSI VOI SUNATI SI SPUNETI CA VRETI UN DRUM DUS SI SEPARAT IN ALTA ZI DRUMUL INTORS SI PROBABIL EI VA VOR PROPUNE ZIUA DE INTOARCERE! PENTRU CA UN SINGUR DRUM COSTA 45 EURO LA EUROLINES! SI LA CELALTE COMPANII E CAM LAFEL PRETUL! PROBABIL DACA E CU TERMEN EI VOR STI CA VOI VRETI SA MERGETI LA MÜNCHEN PT MECI SI VA VOR DA O ALTA DATA DE DUS SI INTOARCERE NECONVENABILA! ASTA E

ok ?? ne vedem la MÜNCHEN BAIETI!

Steaua MEREU!

Edited by dany030

De ce ai merge la Berlin cu 150 de euro cand poti merge direct la Munchen cu ~90 de euro, in deplasarea organizata de AISS ? :beer2:

S-au mutat posturile referitoare la deplasarea organizata de AISS in topicul despre deplasarea organizata de AISS, adica aici.

salut,eu vroiam sa merg cu masina dar pina la urma sintem mai multi si mergem cu un microbuz!

ne vedem la munchen!

De ce ai merge la Berlin cu 150 de euro cand poti merge direct la Munchen cu ~90 de euro, in deplasarea organizata de AISS ? :beer2:

deci nu ai inteles!!!! nu conteaza la Berlin , München , Stuttgart ! pretul catre Germania este de: un drum 45euro! eu am dat exemplul meu la berlin pt ca merg dese ori pe ruta Bucuresti-berlin ! si evident ca iau doua bilete UNU DE DUS - UNU DE INTORS! si nu DUS-INTORS 1Bucata!

deci 150 de euro costa UN BILET DUS-INTORS! indiferent ca e la München , Berlin, Dortdmund etc! nu depinde de ce cursa ai , depinde de ce fel de bilet iti iei! UNUL DUS SI UNU SEPARATA INTORS SAU IMPREUNA DUS-INTORS! SI CE LUMEA NU STIE ESTE CA DACA CUMPERI UN BILET SEPARAT DE DUS SI UNU SEPARAT DE INTORS TE COSTA PANA IN 98 de EURO!IAR CEI DE LA AGENTII NU SPUN ASTA CA SA FACA BANI!

iar daca AISS organizeaza totul atunci este foarte bine! eu vorbeam pt cei care vor sa mearga privat adica nu in grup cu linia de autobus eurolines germania-Romania.

sper ca m-am exprimat mai exact acum!

iar de ce merg eu la berlin nu are nici o importanta , a fost doar un exemplu!

Edited by dany030

:steag_cruce_invers: cati sunt inscrisi?am timp in Noimbrie sa ma inscriu ?cred ca da ca nu prea sunt asa de multi doritorii

SI CE LUMEA NU STIE ESTE CA DACA CUMPERI UN BILET SEPARAT DE DUS SI UNU SEPARAT DE INTORS TE COSTA PANA IN 98 de EURO!IAR CEI DE LA AGENTII NU SPUN ASTA CA SA FACA BANI![/b]

Am fost mai devreme si la Eurolines Si la Attlasib.. la Eurolines bilet dus 87 Euro. La Attlasib 70, iar dus- intors 120 Euro. Nu stiu c ai vazut tu cu 45 de euro.. dar eu nu am gasit.. si pe net era tot atat la astea 2 firme..

:beer2: :beer2: hey duminica(23.11.2008) la ce ora se pleaca de la Stadion?as vrea sa se plece minim la ora 10.00 dimineata sa pot ajunge si eu,altfel ma mai gandesc daca raman acasa sau plec cu atlassibul,desi vreau sa merg cu AISS Edited by punkboy

Am fost mai devreme si la Eurolines Si la Attlasib.. la Eurolines bilet dus 87 Euro. La Attlasib 70, iar dus- intors 120 Euro. Nu stiu c ai vazut tu cu 45 de euro.. dar eu nu am gasit.. si pe net era tot atat la astea 2 firme..

vezi ?!! asta e Romania frate! eu am cumparat biletu din germania unde nu ne pot fraeri! uite ia aici poza si beleste ochii! bilet Bucuresti-BERLIN 45 euro sa nu crezi ca eu bat campii aici ! singurul lucru important e poate ca eu am rezervat biletu cu o luna jumate inainte de a pleca si data de plecare nu a fost una fixa! important era pt mine sa platesc bilet la reducere si le-am zis in ce perioada vreau sa plec si mi-au spus cand e reducere respectiva! deci se poate! dar cum ziceam mai sus , cu siguranta nu vor face reduceri cand ei stiu ca toti vor sa mearga la münchen sa vada meciu! dar vezi linku cu poza sa nu zici ca mint! si degeaba cauti tu pe site-uri ca pe siteurile agentiilor nu pun ofertele! si asta e o alta chestie care nu prea e legala! daca ai oferte atunci trebuie sa si le expui calatorilor si sa informezi oamenii !

bilet.jpg

si puteam sa merg si de la münchen-Bucuresti si era acelasi pret!

dar eu ma revolt pt ca atunci cand am cumparat biletul din Romania mi-au spus ca nu exista nici o oferta la 45 euro! rusine!!!! tre sa mergi in occident sa iti ceri drepturile! rusine ca romanii fura conationalii lor !si ce ma deranjat asa mult e ca cel care mi-a vandut biletul la agentia din berlin imi spune ca ar trebui sa fiu multumit ca am economisit atatia bani de parca ar fi trebuit sa ii pup picioarele ca am voie sa beneficiez de o oferta !

si sa nu se inteleaga gresit aceasta nu e o oferta unica! este o oferta care exista de 2 sau 3 ori pe luna ! adica companiile sunt obligate sa ofere curse sau un numar de bilete la reducere! numai la noi in Romania se pare ca dispar ofertele si legile imediat ce treci de vama nadlag! :noexpression:

si repet inca o data: evident ca nu vei putea cumpara bilet la 45euro daca te duci la ei cu o saptamana inainte si le zici ca vrei sa pleci pe 23 sau 24 si sa stai o zi! dar daca rezervi de acum si sa zicem ca ei au o reducere pe data de 20.Noembrie atunci poti merge cu 45-50euro. EU AM VRUT SA FAC PUBLIC FAPTUL CA EXISTA ACESTE OFERTE!

daca intra in calculele tale sau nu , asta e alta treaba!

Edited by dany030

@dany030: Trebuia sa specifici si tu ca din Germania. Asa stiam la ce sa ma astept :)) in Romania nu o sa gasesti la 45 d euro.. cat oi cauta tu... chiar si cu oferte super speciale :)) ma rog, ce sa le ceri.. Traim in Romania..

@punkboy: Daca nu mergi cu AISS si te hotarasi sa mergi cu atlassib da-mi un pm.

Edited by alexxxul

pai asta zic! rusine! pt ca e aceasi companie ! am cumparat biletu de la aceasi companie nu de la nemti! e trist! ce sa mai zic! asta e , oricum sper sa fim multi in München si sa ne vedem cu totii in fata la stadion sa ne bucuram impreuna! atentie ca la ALLIANZ se ajunge ceva mai dificil pt ca Stadionul este intr-o zona inafara Münchenului in NORD ceva de genu Baneasa sau Pipera dar cred ca nu vor exista probleme! cei care merg privat pot ajunge la stadion cu Metroul de la gara!

cateva lucruri care trebuie sa le stiti:

U / UBAHN= metrou

FAHRTICKET=bilet de calatorie

Gästeblock=sectorul oaspeti

Block=sector

Reihe=rand

Platz=loc

EINGANG=intrare

AUSFAHRT=iesire de pe autostrada catre localitatea/orasul respectiv

STADTZENTRUM=centru orasului

numa bine

U / UBAHN= metrou

FAHRTICKET=bilet de calatorie

Gästeblock=sectorul oaspeti

Block=sector

Reihe=rand

Platz=loc

EINGANG=intrare

AUSFAHRT=iesire de pe autostrada catre localitatea/orasul respectiv

STADTZENTRUM=centru orasului

numa bine

Astea o sa va fie de ajutor,insa nu uitati.

Force Steaua

Steaua gewann die Champions League

Bier

Wodka

Whiskey

bayern - Steaua = eins - drei

AISS organizeaza deplasarea... traseul nu e prin praga...adik fara oprire acolo...(oricat de frumosar fi orasul :(( )....

locuri mai sunt .... informatzii gasitzi in sectziunea dedicata acestui subiect !

Va asteptam !

Nu se merita sa faci deplasarea asta mai ales dupa rezultatul de la Lyon ,se stie ca echipele mari sunt foarte bune cand joaca pe teren propriu mai ales bayern este foarte departe dar daca ai bani nu strica sa faci o excursie la munchen sa`ti susti echipa. Eu unu ma voi pune in fotoliu cu o bere si o sa savurez meciul din plin cine stie poate o da' norocu pe baieti lui Dorinel si vor obtine ovictorie la munchen dar e greu de zis . FORZA Steaua fular-campionii

Care merge la Munchen cu masina mica si are 2 Locuri Libere ??daca mai sunt 2 locuri la AISS ar fi bine,dar treaba e ca nu stiu