fcsteaua.ro

Fiorentina - Steaua 0 - 0

227 posts in this topic

Fratilor, atata vorba despre acest joc Fotbal Manager. Imi dati si mie un link ceva? Am cautat pe google dar e prea multa informatie acolo, si timp prea putin am :) Un link va rog, sau ceva informatii despre modul de joc, se instaleaza vreun client ceva sau direct de pe browser se poate? E free sau pay? Multumesc

si l-ai remarcat recent pe acest "Fredua Koranteng Adu" ? n-o fi oare vorba de Freddy Adu, despre care se vorbeste cam de acum 6 ani ?!? da, exact, cam de pe la varsta de 12-13 ani a fost remarcat, s-a vorbit de el ca poate ajunge cel mai mare fotbalist al lumii si a semnat un super contract cu Nike (de ordinul zecilor de miloane de dolari), hm... cred ca sunt sanse "uriase" sa ajunga in Ghencea !!! :)))

"Freddy" e porecla data de americani. Baiatul nu costa extraordinar de mult, Benfica le-a lasat optiune de cumparare de 2,5 mil euro celor de la AS Monaco, pret ce nu mi se pare exagerat... si cred ca daca s-ar dori achizitionarea lui s-ar putea, dat fiind faptul ca la AS Monaco n-a prea jucat... contractul semnat cu Nike e de publicitate si se datoreaza popularitatii pe care o are in America... ca de cand e in Europa nu prea joaca pentru ca "e pusti".

Eu l-am remarcat pe vremea cand era la DC United, imi place cum se joaca la americani... e un joc mai putin tacticizat acolo, ca si in Brazilia :)

Edited by Bad™

E doar un tip care sta cu spatele la poarta adversarului.

La banii care s-au dat pe Arthuro, ii era greu ciobanului sa mai puna 300.000 si sa-l ia definitiv pe P. Moreno

Perfect spus....in opinia mea Pepe e cu cateva clase peste Arthuro...ca sa nu mai zic de Mendoza...care pana la urma varf e..oricat de mult ar fi fost jucat in benzi la Steaua...totusi sa speram ca odata si odata il vedem si noi pe Pedriel(desi in Liga nu are drept de joc)....

Asta sunt lectiile vieti:

1) Sa apreciezi ceva trebuie sa nu-l mai ai:)

Referitor strict la jocul asta, mult solicitul ca titular, Stancu, nu a facut nici macar pe sfert ce a facut Arthuro intr-o zi proasta:)

De ce? Pentru ca a avut Stancu o zi mai putin fasta, "ajutata" sa fie asa si de prestatia lui Dayro. Relatiile de joc intre el si Stancu au fost sub cele dintre Dayro si Arthuro.

2) La suparare, "ce a fost" va fi mereu peste "ce este". De aici si conflictul intre generatii:)

Ca o paranteza...

Multi il critica pe Semedo, uitand ca preluarile, driblingurile, viteza si pozitionarea l-au adus in situatii de gol prin realizari personale de exceptie! A fost magnific! E drept a ratat, dar a ratat "sanatos" cu suturi hotarite si f aproape de tinta sau parate, nu prin niste lesinaturi sau suturi trimise-n nori. Intre a fi inger sau demon a fost doar mana providentei ... nesansa!

Daca nu era el cu fazele lui, cu ratarile lui nu prea ramanea mai nimic in contabilizarea in ocazii a ofensivei!

Kapetanos este bun! trebuie bagat in teren macar la pauza!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ce sa faca in 2-3 minute? Bogdan Stancu nu a facut nimic!!! mai slab ca Arthuro! Si mie imi place Arthuro!!! Daca avea Kapetanos ocaziile lui Semedo dadea macar un gol!!! Garantat!

un egal in deplasare cu o echipa care a investit in 2 luni cat Steaua in 5 ani nu poate sa fie un rezultat rau. ma intristeaza decizia de a-l scoate din lot pe arthuro. cred ca la sistemul pe care il jucam era mai util decat Stancu. iar Stancu... are deja 3 meciuri titular fara gol. in ritmul asta il da afara ciobanul si pe el in 2 saptamani. una peste alta am jucat bine. posesia a fost destul de echilibrata, ocazii au fost si aici si acolo, ramane senzatia ca jucam disparat. incercam sa inchidem cu 2 mijlocasi defensivi si sa atacam cu 3 jucatori ofensivi. nu avem liant intre ei. si pentru mine ramane obsedanta intrebarea "de ce mai bate Nicolita loviturile libere sau cornerele?". chiar asa, el e cel mai tehnic din lot?

Multa dreptate ai! Tot jocul este calat pe un varf la receptie pt toate chiflele fundasilor si a pseudo-mijlocasilor pe care ii avem. A sarit Stancu de o suta de ori la cap meciul asta, nu a castigat nici o minge! Nu stiu insa daca era de ales. Asa cum spune Lacatus, Arthuro era accidentat iar cu Kapetanos nu se poate juca, sa fim seriosi! Lacatus greseste insa grav cand il lasa inca pe Nicolita sa execute loviturile libere. Cat or mai blestema Goian si Ghionea care sunt nevoiti sa faca sprinturi inutile. In locul lor nici nu as mai merge la centrare. Semedo ar trebui jucat mai mult pe dreapta, insa Lacatus a vazut bine, pe stanga erau mai vulnerabili. Jorgensen e jalnic, nu are viteza si nici plasament. Desi si Vargas a jucat un pic avansat, pot spune ca acolo era locul lui Semedo. Lovin s-a autodepasit aseara si a reusit doua pase formidabile intr-un noian de balbaieli specifice. Cu ce avea Lacatus a fost aproape de ideal, nu cred ca se putea mai bine. Forma jucatorilor ar trebui sa fie la cote inimaginabil de mari meci de meci ca sa putem spera la ceva, intrucat este limpede valoarea atat le permite.

Kapetanos are potential! ar trebui bagat mai des! cum altfel sa dovedeasca ca are valoare daca nu joaca titular! cand e bagat in ultimele minute joaca bine! e eficient! nu ca altii... Macar sa-l bage la pauza da' nu in ultimele minute... si chiar si asa are ocazii importante! Becali ar trebui sa aibe mai multa rabdare! el vrea performante din prima! pai nu frate stai sa se adapteze si ei! orice om nou e o investitie! ar trebui sa stie! chiar daca la inceput nu e productiv pe parcurs va da roade!

Daca la inceput v-am catalogat ca fiind pesimisti pe toti cei care stati in fata monitorului si "analizati fotbalul", dandu-va mari meseriasi in ale fotbalului(marea voastra majoritate au acumulat "vasta" experienta din popularele jocuri "simulatoare de fotbal" sau de tip manager), oameni al caror aport la echipa voastra preferata consta in atacuri la "simbolul Stelei, marele nr 7"(pe care il desfiintati dupa fiecare meci pe toate site-urile), injurii si comentarii pline de non-sensuri si idiotenii, acum va consider niste dezaxati semianalfabeti care n-au nici o noima si nici o educatie, cunostinte fotbalistice 0 (zero!!!). Zmei la tastatura, miei in afara. Nu stiu cati ati trecut de 16 ani dintre voi si cati dintre voi joaca sau au jucat fotbal pentru vreun club.

Avem jucatorii pe care ii avem, am facut investitiile pe care le-am facut. Am reusit sa ajungem destul de sus fara investitii mari. Nu se pot aduce jucatori de "8 milioane (bucata)" pentru ca acestia ar strica atmosfera la echipa prin prisma salariilor evident mai consistente decat ale jucatorilor actuali.

Jocul merge relativ bine, ocazii sunt, trebuie doar sa avem putina rabdare si mingea va intra "in ate" :)

:offtopic:

Poate ar fi ceva "de schimbat" in politica de transferuri, constand in concentrarea pe achizitionarea de jucatori tineri si talentati de la echipe mici din primele ligi ale unor campionate puternice (ex: Franta, Anglia, Spania, Italia, Portugalia), jucatori in jur de 1-3 mil euro, jucatori pe care sa ii urmarim pe perioade mai mari inainte de un eventual transfer, nu sa-i achizitionam dupa urmarirea unui DVD cu cele mai bune faze... Personal,am remarcat un jucator american al celor de la Benfica, Fredua Koranteng Adu, momentan imprumutat la AS Monaco, jucator in varsta de 19 ani, poate evolua ca mijlocas ofensiv sau atacant.

Asta e doar o idee, asta in cazul in care se uita vreun oficial al clubului pe-aici...

:steagcruce: Mandru ca sunt Stelist!!! :steagcruce:

PS: Daca am jignit pe cineva prin prima parte a commentului meu imi cer scuze, dar din punctul meu de vedere "suporter stelist" si "trup si suflet pentru culori" au alta conotatie pentru suporterii "becalieni" care il contesta atat de vehement si de atata vreme pe Marius Lacatus, chiar daca are rezultate. In definitia din DEX, suporter = Persoanã care simpatizeazã și susține cu pasiune o echipã sportivã. Ma deranjeaza faptul ca modul in care marea majoritate a suporterilor sufera pentru Steaua e atat de similar "javrelor"..., adica injurand favoritii in loc de a-i incuraja. Suporterii Valenciei, Barcelonei si ai Realului au suportat de-a lungul timpului jucatori pe bani multi care dezamageau perioade mari de timp (ratari monumentale, autogoluri repetate, lipsa de idei la constructie), dar deh... aia sunt civilizati.. :(

si l-ai remarcat recent pe acest "Fredua Koranteng Adu" ? n-o fi oare vorba de Freddy Adu, despre care se vorbeste cam de acum 6 ani ?!? da, exact, cam de pe la varsta de 12-13 ani a fost remarcat, s-a vorbit de el ca poate ajunge cel mai mare fotbalist al lumii si a semnat un super contract cu Nike (de ordinul zecilor de miloane de dolari), hm... cred ca sunt sanse "uriase" sa ajunga in Ghencea !!! :)))

Nu stiu ce relevanta are daca a jucat vreunu fotbal sau nu (personal am jucat, dar repet NU conteaza asta), nu stiu ce relevanta are varsta (personal am 24, dar cred ca si la 12-13 urmaream destul fotbal si puteam sa-mi dau cu parerea, intr-un mod cat de cat realist), cat priveste jocurile manager, crede-ma ca sunt cateva fff realiste (fm, un exemplu) si mai important decat asta au baze de date uriase, astfel incat de obicei cand se remarca un tanar fotbalist prin europa de ajunge toata lumea sa-l stie din auzite, cei care joaca manager cunosc deja mult mai multe despre el (varsta, nationalitate, inaltime, greutate, posturi pe care evolueza, etc).

Omule virtual, este o distanta uriasa intre povestile voastre virtuale si jocul in iarba. Eu joc pe simulatoare inca de la fifa 2002, am jucat si fotbal, am mers chiar la o grupa de copii a Stelei si apoi am fost intr-un lot largit de-al lui Troi. Nu exista nici o asemanare, spun asta cu mana pe inima. Lacatus face minuni cu un lot de jucatori saracacios tare. Suntem beton in aparare tocmai pt ca ani de zile nu am reusit sa construim nimic, a trebuit sa ne aparam. Si de aici incolo, stop! Nimic nu merge. Asta pentru ca un mijlocas de valoare cu privirea sus si glezna tare, cu dribling cat sa scoata macar un adversar din joc, cu travaliu atat cat sa se intoarca la acoperire este greu de gasit si pt echipe cu bugete de peste 200 mil. Un varf poate fi cu adevarat peste puterile noastre. Este adevarat ca nu avem scouteri si o administratie ireprosabila, dar astea sunt structuri care se dezvolta in ani buni. Eu as incepe schimbarile cu Becali. Un tip cu mintea deschisa, acolo unde este aceasta pocitanie acum ne-ar ajuta extrem de mult.

UAU !!! din 2002... e ceva, sigur altii joaca din 96,97 dar pana la urma aici era vorba de managere si nu de simulatoare si de SI games, nu de EA, in fine nu asta conteaza. Nici n-am zis ca e acelasi lucru, NORMAL ca e o diferenta uriasa, spuneam doar ca cine joaca managere (anumite managere) stie in general mai multi fotbalisti si are mai multe informatii despre ei, nu e ceva negativ ca joci manager, nu cred ca managerele de fotbal te fac nerealist in raport cu fotbalul din iarba.

"Freddy" e porecla data de americani. Baiatul nu costa extraordinar de mult, Benfica le-a lasat optiune de cumparare de 2,5 mil euro celor de la AS Monaco, pret ce nu mi se pare exagerat... si cred ca daca s-ar dori achizitionarea lui s-ar putea, dat fiind faptul ca la AS Monaco n-a prea jucat... contractul semnat cu Nike e de publicitate si se datoreaza popularitatii pe care o are in America... ca de cand e in Europa nu prea joaca pentru ca "e pusti".

Eu l-am remarcat pe vremea cand era la DC United, imi place cum se joaca la americani... e un joc mai putin tacticizat acolo, ca si in Brazilia :)

mda... n-ai prea inteles ce vroiam sa spun. Intrebarea "n-o fi vorba", era ironica, bineinteles ca stiam de cine vorbesti. In al doilea rand ce vroiam sa spun, e ca un astfel de jucator nu va ajunge niciodata la Steaua, si nu pt ca la ora actuala ar fi vreo super valoare, ci pt ca n-are nimic de castigat aici, bani are deja, faima a avut si inca mai are la un nivel muuult mai mare. Steaua ar trebui sa se orienteze spre jucatori tineri, necunoscuti, din africa in principal, si din america de sud (in masura posibilitatilor - pt ca acolo cand apare un pusti pe la 14-15 ani si da 3-4 goluri e deja in vizorul marilor cluburi europene) si nu in ultimul rand spre tinerii jucatori romani de care in bate joc: Ochirosii, bicfalvi, etc. nimeni de la Steaua nu are incredere sa mearga pe mana lor !!!

Edited by malasorte13

un meci in care Lacatus, parca auzind comentariile unora depe site, le-a satisfacut dorinta fanilor lui Stancu si a celor antiarthuro! si ce a iesit? un Dayro bezmetic tot meciul si o lipsa totala de posesie a mingii in atac in zona centrala! va las pe cei vizati sa trageti concluziile. bine c-am venit cu un punct ca riscam sa fim ciuca batailor si in grupa asta de UEFA.

foarte bine ai punctat!!!din nou Stancu a fost pe nicaieri!nu cred ca a atins de mai mult de 5 ori mingea :thumbdown: !pe cand arthuro a avut 2 ocazii mari cu bayern,care s-a prezentat acum 2 saptamani mai bine decat bayern aseara!!!deci dupa cum v-am mai zis:Stancu e sub arthuro si poate chiar sub kapetanos!!!cei care il tot cer in echipa nu au habar de fotbal!!!

Omule virtual, este o distanta uriasa intre povestile voastre virtuale si jocul in iarba. Eu joc pe simulatoare inca de la fifa 2002, am jucat si fotbal, am mers chiar la o grupa de copii a Stelei si apoi am fost intr-un lot largit de-al lui Troi. Nu exista nici o asemanare, spun asta cu mana pe inima. Lacatus face minuni cu un lot de jucatori saracacios tare. Suntem beton in aparare tocmai pt ca ani de zile nu am reusit sa construim nimic, a trebuit sa ne aparam. Si de aici incolo, stop! Nimic nu merge. Asta pentru ca un mijlocas de valoare cu privirea sus si glezna tare, cu dribling cat sa scoata macar un adversar din joc, cu travaliu atat cat sa se intoarca la acoperire este greu de gasit si pt echipe cu bugete de peste 200 mil. Un varf poate fi cu adevarat peste puterile noastre. Este adevarat ca nu avem scouteri si o administratie ireprosabila, dar astea sunt structuri care se dezvolta in ani buni. Eu as incepe schimbarile cu Becali. Un tip cu mintea deschisa, acolo unde este aceasta pocitanie acum ne-ar ajuta extrem de mult.

Omule eu tocmai blamam "povestile virtuale", care chiar daca au caracter informativ nu sunt tocmai "ca in realitate"...

mda... n-ai prea inteles ce vroiam sa spun. Intrebarea "n-o fi vorba", era ironica, bineinteles ca stiam de cine vorbesti. In al doilea rand ce vroiam sa spun, e ca un astfel de jucator nu va ajunge niciodata la Steaua, si nu pt ca la ora actuala ar fi vreo super valoare, ci pt ca n-are nimic de castigat aici, bani are deja, faima a avut si inca mai are la un nivel muuult mai mare. Steaua ar trebui sa se orienteze spre jucatori tineri, necunoscuti, din africa in principal, si din america de sud (in masura posibilitatilor - pt ca acolo cand apare un pusti pe la 14-15 ani si da 3-4 goluri e deja in vizorul marilor cluburi europene)

"mai tineri..."??? are 19 ani si a plecat din America in Europa sa joace mai mult!!! Si intr-adevar are deficitele lui, dar dpdv ofensiv e bun. Zic asta pentru ca l-am urmarit si la echipele de club si la nationala SUA... si copilu' joaca.

In fine, am ajuns la o polemica cu ADU asta... ideea e ca ar trebui adus la Steaua un jucator mai valoros. Dar ar fi nevoie de scouteri pentru asta si s-ar renunta la deja "clasicele DVD-uri".. :hmmm:

Acum m-am uitat la Arsenal.

Echipa asta joaca foarte simplu si nu are probleme.

Copii aia joaca simplu, nu se complica, le iasa totul, dau goluri si fac si spectacol.

corect...dar nu poti compara arsenal cu Steaua cum nu poti compara Romania cu anglia...deocamdata ne uitam la ei si zambim spunand:"ce frumos e fotbalul"...

odata nu demult eram peste ei, ii dominam , atunci cand jucatorii nu isi faceau vile in faurei ci se multumeau cu cate un video, atunci cand nu aveam canalii drept conducatori ci "sfinxii"

Drept!

p.s.

Vad ca Juve foloseste jucatori de 18 ani, pe Giovinco.

Pe astia ii tine.

Noi...

Nu cred ca Ochirosii va juca vreun meci anul asta.

Juve cu giovinco asta a facut 2-2 la borisov si a ratat sansa de a se desprinde de zenit!buna afacere au facut...

Lui Lacatus nu am ce ii reprosa la acest meci, a jucat perfect, nota 10. Datoria antrenorului este sa bage mingea in careul advers, de acolo, se vede sangele rece si valoarea jucatorilor.

Am ratat enorm, dar ne-am creat foarte multe ocazii pentru un meci cu Fiorentina in deplasare.

Pacat de finalizarile jucatorilor.

Kapetanos are potential! ar trebui bagat mai des! cum altfel sa dovedeasca ca are valoare daca nu joaca titular! cand e bagat in ultimele minute joaca bine! e eficient! nu ca altii... Macar sa-l bage la pauza da' nu in ultimele minute... si chiar si asa are ocazii importante! Becali ar trebui sa aibe mai multa rabdare! el vrea performante din prima! pai nu frate stai sa se adapteze si ei! orice om nou e o investitie! ar trebui sa stie! chiar daca la inceput nu e productiv pe parcurs va da roade

Ce jucator de rahat e Berbatov asta.

A dat 2 goluri dar nu a facut nici un spatiu pt coechipierii lui.

Un nenorocit.

La Steaua nu ar avea loc.

Arthuro face de 10 ori mai bine spatii decat el.

Stancu cate a dat in meciurile cu Farul,gaz metan si fiore in care a fost titular??????sau macar pase de gol.....sau macar cate culoare a facut.....0

Omule eu tocmai blamam "povestile virtuale", care chiar daca au caracter informativ nu sunt tocmai "ca in realitate"...

mda... n-ai prea inteles ce vroiam sa spun. Intrebarea "n-o fi vorba", era ironica, bineinteles ca stiam de cine vorbesti. In al doilea rand ce vroiam sa spun, e ca un astfel de jucator nu va ajunge niciodata la Steaua, si nu pt ca la ora actuala ar fi vreo super valoare, ci pt ca n-are nimic de castigat aici, bani are deja, faima a avut si inca mai are la un nivel muuult mai mare. Steaua ar trebui sa se orienteze spre jucatori tineri, necunoscuti, din africa in principal, si din america de sud (in masura posibilitatilor - pt ca acolo cand apare un pusti pe la 14-15 ani si da 3-4 goluri e deja in vizorul marilor cluburi europene)

"mai tineri..."??? are 19 ani si a plecat din America in Europa sa joace mai mult!!! Si intr-adevar are deficitele lui, dar dpdv ofensiv e bun. Zic asta pentru ca l-am urmarit si la echipele de club si la nationala SUA... si copilu' joaca.

In fine, am ajuns la o polemica cu ADU asta... ideea e ca ar trebui adus la Steaua un jucator mai valoros. Dar ar fi nevoie de scouteri pentru asta si s-ar renunta la deja "clasicele DVD-uri".. :hmmm:

E clar ca nu ne intelegem de nici o culoare. Am zis jucatori tineri, nu "mai tineri decat Adu" si necunoscuti, pe asta cadea accentul, pt ca jucatori celebri sau fff cunoscuti sau care au fost celebrii la un momendat sau, sau, sau... nu vor ajunge niciodata la Steaua pt ca n-au ce sa mai castige aici ce nu au deja !!! intelegi ?

Bineinteles ca pt asta iti trebuie scouteri foarte buni si trebuie sa fie urmariti mai multe meciuri si mai multe luni si asa cum ai zis si tu ar trebui sa se renunte la "clasicele DVD-uri".

Juve cu giovinco asta a facut 2-2 la borisov si a ratat sansa de a se desprinde de zenit!buna afacere au facut...

vad ca esti destul de ignorant. probabil nu l-ai vazut jucand prea mult pe giovinco. eu iti recomand sa-l urmaresti!!!!! ;) o sa ajunga unul din cei mai buni jucatori din lume. mai urmariti-l pe vela de la arsenal, kerlon de la corinthians parca, ever banega (parca a ajuns la valencia de la boca), breno de la bayern, adu, geovanni care a ajuns la newcastle vandut surprinzator de barca, nu mai zic de pato, sau bojan.

parerea mea ca ar trebui folositit juniori la fiecare echipa. doar asa pot creste. dobrin,Hagi si alti mari jucatori au debutat in prima divizie la 16-17-18 ani. acum jucatorii debuteaza de la 21 in sus cand deja nu mai pot acumula asa mult.

daca a plecat nea Dica ala, Steaua joaca altceva, nu?..ar mai trebui inlocuit Lovin....n-am nimic cu baiatul...dar trebuie sa progresam si noi,nu? imi pare rau ca n-am facut macar un egal cu bayern, cu care face toata lumea egal...asta e...sper sa facem 7-8 puncte si sa jucam in UEFA

Imi vine sa disper dupa ce am mai vazut inca o data meciu..acu mi`am dat seama ca chefereii sunt mai buni ca noi..fiorentina si roma sunt cam la acelasi nivel in momentu de fatza..ei au reusit sa speculeze forma Romei mai slaba ..au marcat 2 goluri :blink: si noi n`am reusit nici unu :wall:

aparent offtopic[sau cum este reflectata realitatea politico-fotbalistica din Ro in presa britanica]

About 1.5million ethnic Hungarians live in Transylvania, one of the largest minorities in Europe. While Hungarians continue to complain about discrimination, many Romanians view them as a suspicious fifth column who refuse to integrate or speak the language of the country they inhabit. Gheorghe Funar, the “Mad Mayor” of Cluj in the 1990s, thrived on the division and delighted in bizarre provocations such as painting the town's kerbstones and street furniture in Romania's national colours and scrubbing from public statues evidence of Hungarian heritage.

Gheorghe “Gigi” Becali, the president of Steaua, spat vitriol at CFR last season - “It would be a national shame if a team of foreigners, a Hungarian team, represents Romania in the Champions League,” he said. It was not lost on Becali that Steaua assisted CFR's path to the big league by improving Romania's UEFA coefficent the previous year and guaranteeing a place in the Champions League group phase to the title-winners.

However, the multi-ethnic region of Transylvania has a long tradition of tolerance and education that has survived the Ceausescu era and the Funar years. Cluj is booming. Foreign investment has poured in. Wage levels have soared as firms such as Nokia and Siemens coax workers to their new plants. Malls have sprouted in the past few years, the largest of which is in Paszkany's portfolio.

From his office in Cluj's new hilltop 24,000-seat stadium, the club's owner, who is only a quarter Hungarian, looked out over the city. “I don't care about nationality, or where the players I sign come from, only how well they play for CFR,” he said. “I speak four languages. In the dressing-room the language is English. We have many Hungarian fans but also many who follow us from Portugal and southern Europe. Most of our fans are Romanian anyway, as most of Cluj is Romanian. CFR is a typically Transylvanian team. It stands for a Europe without borders.”

Perhaps nowhere else in Eastern Europe do two large ethnic groups stand together supporting the same team. The Hungarian-dominated KVSC ultra group share chanting slots with their Romanian comrades in the Commando Gruia section. Afterwards, the two choirs often join forces for communal singalongs in the club bars, these days usually to celebrate victory. As Radu, an ethnic-Romanian IT professional, said between songs: “Bucharest and Budapest mean little to us, we are CFR fans, proud to be from Cluj, proud to be Transylvanian.”

"sursa: the times

un meci frumos..mie mi`a placut..s-a vazut ca suntem o echipa buna...nu ne`a lipsit nici curajul de care se tot discuta..si fiorentina era de batut... :steag_cruce_invers:

Acelasi joc penibil....acelasi joc de la inceputul campionatului, acelasi joc pe care l-am facut si cand am castigat cu 4 0, acelasi joc pe care l-am facut si cu bayern ... penibil, Steaua nu poate mai mult, Lacatus nu poate mai mult, Gigi spera, noi disperam....

cer demisia lui Lacatus, si vreau ca Gigi Becali sa plece...sa-si faca echipa FC Faurei!!!

Vreau sa vina Anghel Iordanescu antrenor, sa se reintoarca Meme si Adrian Ilie, si sa vina niste investitori destepti...gen Vasile turcu...nu-l merita cainii aia drogati...sa se bage si tiriac, si altii cu bani... sa facem stadion nou, si sa avem un stil nou de joc.. poate si tricouri noi, ca astea sunt foarte urate...

Edited by Fan FC Steaua

Acelasi joc penibil....acelasi joc de la inceputul campionatului, acelasi joc pe care l-am facut si cand am castigat cu 4 0, acelasi joc pe care l-am facut si cu bayern ... penibil, Steaua nu poate mai mult, Lacatus nu poate mai mult, Gigi spera, noi disperam....

cer demisia lui Lacatus, si vreau ca Gigi Becali sa plece...sa-si faca echipa FC Faurei!!!

Vreau sa vina Anghel Iordanescu antrenor, sa se reintoarca Meme si Adrian Ilie, si sa vina niste investitori destepti...gen Vasile turcu...nu-l merita cainii aia drogati...sa se bage si tiriac, si altii cu bani... sa facem stadion nou, si sa avem un stil nou de joc.. poate si tricouri noi, ca astea sunt foarte urate...

system error

LDS, fii pe faza, ai si aici materie prima, nu numa-n presa.

Sper ca nu vorbeai serios:)))

Daca-i vrei pe Turcu si pe Tiriac investitori e clar:)))

Eu zic sa ne mutam in Grecia League, sa ne schimbam culorile in verde-roz-mov-gri, sa ne facem tricouri mulate, jucatorii sa fie obligati sa aiba freza de strutz, echipa sa joace doar cu piciorul drept, sa vina antrenor Cuseiro si sa avem pe Bahoi manager general.