Virgil

Steaua - CS Otopeni 1 - 1 (0 - 0)

106 posts in this topic

In etapa a 10 a ligii 1 de fotbal, Steaua va intalni pe teren propriu lanterna campionatului, CS Otopeni.

Partida va avea loc sambata 04 octombrie 2008, de la ora 20:00 si va fi transmis pe postul TV Antena 1.

La prima participare in campionatul primei ligi, CS Otopeni nu prea reuseste sa obtina puncte, in ciuda unui joc placut ochiului. Singurul punct obtinut in primele 8 etape a fost realizat la Tg Jiu in fata Pndurilor. Scor 1-1.

La orizont un nou meci in care Steaua ar trebui sa realizeze un scor fluviu.

Pronostic: 1

In aceasta etapa, Dinamo va juca in Stefan cel Mare cu Farul. In mod normal va trebui sa castige si astfel va ramane in continuare lider.

Timisoara, cu victorii in ultimele 6 meciuri, una dintre pretendentele serioase la titlu, va juca pe Dan Paltinisanu impotriva Gloriei Bistrita. Nu ma indoiesc ca va castiga. Cele 3 puncte obtinute nu ne vor periclita locul 3.

CFR se va deplasa la Galati unde va intalni Otelul, unde speram sa piarda sau sa castige cel mult un punct.

Unirea va intalni la Urziceni pe Poli Iasi si e cat se poate de normal sa bata si sa ramana pana etapa viitoare vicelider.

Clasament Liga 1 dupa 9 etape:

1 Dinamo 9 7 1 1 17-8 9 22

2 Unirea Urz. 9 7 0 2 21-9 12 21

3 Steaua 9 6 2 1 18-6 12 20

4 FC Timisoara 9 7 1 1 19-10 9 16

5 CFR 9 4 3 2 14-6 8 15

6 FC Brasov 9 4 3 2 8-4 4 15

7 FC Vaslui 9 5 0 4 10-10 0 15

8 Otelul 9 4 2 3 12-9 3 14

9 FC Arges 9 4 2 3 13-12 1 14

10 U Craiova 9 4 2 3 10-10 0 14

11 Rapid 9 4 1 4 11-9 2 13

12 Farul 8 3 1 4 8-14 -6 10

13 Pandurii 9 2 2 5 9-16 -7 8

14 Gaz Metan 9 2 2 5 9-17 -8 8

15 Gloria Bta 9 2 1 6 10-14 -4 7

16 CS Otopeni 9 1 1 7 9-20 -11 4

17 Poli Is 8 1 1 6 4-15 -11 4

18 Gloria Bz 9 0 1 8 4-17 -13 1

FC Timisoara - 6 puncte penalizare

Edited by Virgil

Din nou intalnim o echipa usoara dupa un meci de CL si asta e foarte bine.

Nu avem cum sa ne impiedicam de Otopeni,clar!

Pronostic:1

Sper sa vedem primul hattrick al lui Pedriel in tricoul Stelei. :)

Sper sa dea si Zapata cu un gol cu astia... poate prin nu stiu ce minune, cand va incerca toja sa dribleze si va cadea din nou in cur, va lovi mingea in asa fel incat sa se duca exact in poarta... m-as bucura nespus de mult

Eu zic ca se va termina 3 -1 .. (gol Lovin din foarfeca, zapata din penalty si toja fara sa vrea) Pentru otopeni va inscrie Nicolita de la jumatea terenului

Edited by Fan FC Steaua

Au spus Virgil si cRiss tot ce era de zis :) Nu cred cã mai e ceva de mentionat .

Edited by Verssace

Poate dam si noi o boaba de la mijlocul terenului, ca tot e la moda.

Dupa episoadele U Cluj si Poli Iasi trebuie sa ramanem cu picioarele pe pamant pentru ca altfel ne asteapta o infrangere rusinoasa acasa in fata unei alte echipe care nu a acumulat nici o victorie in Liga I pana la meciul cu noi...

Mare, zic din nou MARE!!!! Atentie la meciul cu CS Otopeni!

Sa le fie invatatura de minte celor care acum glumesc cu "de la 4 in sus, sa dea si zapata si toja din cur etc" ce am patit anul trecut, cand am pierdut TITLUL din cauza unui egal cu Gl. Buzau, unei infrangeri cu U.Cluj si unui rezultat de egalitate in deplasare cu UTA. Va rog uitati-va ce face dinam0 anul acesta (si de ani buni de altfel) la otopeni, la Bistrita, la Iasi, etc, sau ce a facut CFR-ul cand gafaia in ultimele etape ale campionatului trecut. Parerea mea e ca CEA MAI MARE atentie trebuie data acestor partide cu echipele f.f. mici, care chiar daca vor retrograda cel mai probabil, pot sa ne strice socotelile serios de tot si sa nu isi dea silinta de loc cu contracandidatele noastre. Zic din nou, MARE atentie, poate sa fie si 1-0 din autogol, atata timp cat sunt 3 PUNCTE! Ne-am saturat de locul 2 VREM TITLUL! VREM SA FIM CAMPIONI! forzateauafular-campionii:hai_steaua:

si c-am cine s-o dea. in afara de Lovin nu prea trage nimeni de la distanta!!!!!!!!!!

castigam 4-1.

si c-am cine s-o dea. in afara de Lovin nu prea trage nimeni de la distanta!!!!!!!!!!

castigam 4-1.

si Lovin nimereste primul mall din cale sau macar un termopan de la blocurile din preajma stadionului

Sa le fie invatatura de minte celor care acum glumesc cu "de la 4 in sus, sa dea si zapata si toja din cur etc" ce am patit anul trecut, cand am pierdut TITLUL din cauza unui egal cu Gl. Buzau, unei infrangeri cu U.Cluj si unui rezultat de egalitate in deplasare cu UTA. Va rog uitati-va ce face dinam0 anul acesta (si de ani buni de altfel) la otopeni, la Bistrita, la Iasi, etc, sau ce a facut CFR-ul cand gafaia in ultimele etape ale campionatului trecut. Parerea mea e ca CEA MAI MARE atentie trebuie data acestor partide cu echipele f.f. mici, care chiar daca vor retrograda cel mai probabil, pot sa ne strice socotelile serios de tot si sa nu isi dea silinta de loc cu contracandidatele noastre. Zic din nou, MARE atentie, poate sa fie si 1-0 din autogol, atata timp cat sunt 3 PUNCTE! Ne-am saturat de locul 2 VREM TITLUL! VREM SA FIM CAMPIONI! forzateauafular-campionii:hai_steaua:

EXACT.Daca vrem sa fim campioni,trebuie sa nu pierdem nici macar un punct cu echipele mici.....meciurile derby (asa cum ati vazut si la Cluj) vor fi tratate in general cu mare prudenta... :steag_cruce_invers:

pronostic 1 insa cum a zis si hassan ...atentie mare

castigam 4-1.

si Lovin nimereste primul mall din cale sau macar un termopan de la blocurile din preajma stadionului

daca o sa suteze cu latu' nu o sa ajunga nici pana la sinele lu' 41 .cel mult sa loveasca casele de bilete

fular-campionii

poate acum il vedem la lucru si pe Pedriel

Batem clar :steag_sah_mic:

Mi-as mai dori...Kapetanos, Tiago si Szekely titulari

Si pedriel sa nu il uitam pe el...totusi cartea verde ce se mai aude cu ea stiti? :noexpression:

mãcar 10 min sã il bage si pe Pedriel . Oricum avem deja prea multi strãini .

suna interesant meciul:))...cred intr`o victorie a Stelei..nu victorie lejera..dar o victorie..FORZA Steaua fular-campionii