fcsteaua.ro

CFR Cluj - Steaua

160 posts in this topic

Ma simt putin umilit. Voiam o victorie clara, in care sa aratam cheferistilor cine-i shefu'...si tarii, nu numai lor. Dar suntem cam impotenti. Esecurile rusinoase ale Nationalei, coroborate cu faptul ca niste jucatori straini mediocri (sa fim seriosi: n-ajungeau la noi daca erau macar comparabili cu ceilalti din Occident) fac legea in fotbalul nostru imi confirma impresia ca trecem, ca natie, printr-o mare criza de talente. Si, ca sa revin, Steaua "merge" in sincronicitate.

Hai Steaua!!!

nu ai vazut ce era cu terenu' ??? jucatorii ambilor echipe cadeau jos fara sa fie "ajutati" de cineva

Asta-i explicatia dominarii clare la care am fost supusi in prima repriza?

Hmmm...

Eu nu am vazut pe Toja jucand slab. Din contra, in prima repriza am ramas placut uimit de Toja. A fost omul care a facut jocul sa fie clar de la mijloc in sus. In repriza a doua a cedat, probabil a alergat foarte mult si nu a mai rezistat fizic.

Athuro = 0

Sa felicitam totusi galeria clujeana pentru "bunul simt" de care a dat dovada de-a lungul meciului. Nu au injurat, nu s-au comportat ca "miticii", ce mai au exemplificat perfect "bunul simt ardelenesc".

Steaua nu trebuie sa se multumeasca cu un egal in campionatul romanesc, indiferent de adversar dar astazi egalul a fost echitabil dupa cum au decurs ostilitatile in teren. Pacat!

si szekely ce a facut dupa ce a intrat?

mai bine juca toja in stanga si tiago in centru ,cred ca ieseam mai bine asea

Nu e vina lui Toja ca il joaca Lacatus mijlocas defensiv. Toja, Zapata, Dayro si Radoi sunt cei mai buni jucatori ai Stelei. Ar fi interesant cum ar juca Radoi mijlocas ofensiv sau si mai interesant ar fi fost sa-l vedem pe Ienei distribuindu-l pe Lacatus in aparare!!! Nu mai vb aiurea, nici C Ronaldo n-ar da randament daca ar fi pus fundas central, de exemplu !!!

Radoi ar putea juca si atacant :)

cu jocul asta ne indreptam incet si sigur spre un nou loc 2...

obiectivul nostru de altfel

Ma simt putin umilit. Voiam o victorie clara, in care sa aratam cheferistilor cine-i shefu'...si tarii, nu numai lor. Dar suntem cam impotenti. Esecurile rusinoase ale Nationalei, coroborate cu faptul ca niste jucatori straini mediocri (sa fim seriosi: n-ajungeau la noi daca erau macar comparabili cu ceilalti din Occident) fac legea in fotbalul nostru imi confirma impresia ca trecem, ca natie, printr-o mare criza de talente. Si, ca sa revin, Steaua "merge" in sincronicitate.

Hai Steaua!!!

nu ai vazut ce era cu terenu' ??? jucatorii ambilor echipe cadeau jos fara sa fie "ajutati" de cineva

Asta-i explicatia dominarii clare la care am fost supusi in prima repriza?

Hmmm...

hai sa fim seriosi, am jucat cu buzaul? e si normal sa fie momente in joc cand suntem dominati, ca si noi am dominat primele 20 minute ... priviti va rog si partea plina a paharului, meciul mi s-a parut reusit prin prisma faptului ca se vede imbunatatiri la joc

Aaaaa....si era sa uit: astept cu interes cronica domnului antrenor Somanescu. Nu de alta, dar acesta nu scrie decat dupa rezultate dezamagitoare.

Nu e vina lui Toja ca il joaca Lacatus mijlocas defensiv. Toja, Zapata, Dayro si Radoi sunt cei mai buni jucatori ai Stelei. Ar fi interesant cum ar juca Radoi mijlocas ofensiv sau si mai interesant ar fi fost sa-l vedem pe Ienei distribuindu-l pe Lacatus in aparare!!! Nu mai vb aiurea, nici C Ronaldo n-ar da randament daca ar fi pus fundas central, de exemplu !!!

Radoi ar putea juca si atacant :)

Atacant ar putea sa joace... mai ales in locul lui Arthuro !!! Dar mijlocas ofensiv ar fi la fel de inutil ca Toja la inchidere.

Sa felicitam totusi galeria clujeana pentru "bunul simt" de care a dat dovada de-a lungul meciului. Nu au injurat, nu s-au comportat ca "miticii", ce mai au exemplificat perfect "bunul simt ardelenesc".

Steaua nu trebuie sa se multumeasca cu un egal in campionatul romanesc, indiferent de adversar dar astazi egalul a fost echitabil dupa cum au decurs ostilitatile in teren. Pacat!

deci esti pe dinafara.

nai auzit cand injurau ca l ausa cortului plus faptu ca au preluat scandari dela alte echipe.

\brrrr

deci esti pe dinafara.

nai auzit cand injurau ca l ausa cortului plus faptu ca au preluat scandari dela alte echipe.

\brrrr

se pare ca nu intelegi ironia ... pacat

Adevarul este ca astazi nu am invins pentru ca am pierdut mijlocul terenului. Toja a jucat slab, dar nu e vina lui atata timp cat el este mijlocas lateral de meserie

Da' cine l-a pus sa joace central???

deci esti pe dinafara.

\brrrr

ce zici de el MoWeed :)) ?

Edited by Verssace

ne multumeste si egalul .

poate pe tine!!! Esti de-al lui Gigi daca zici asta!!!

Iubirea doare...Hagi si Lacatus au stricat Steaua de tot...vor trece multi ani pana isi va reveni Steaua....

deci esti pe dinafara.

\brrrr

ce zici de el MoWeed :))

ia zii sa te aud

hai sa fim seriosi, am jucat cu buzaul? e si normal sa fie momente in joc cand suntem dominati, ca si noi am dominat primele 20 minute ... priviti va rog si partea plina a paharului, meciul mi s-a parut reusit prin prisma faptului ca se vede imbunatatiri la joc

Nu sunt de acord. Steaua trebuie sa fie mai "barbata". Cum lipseste Radoi, cum suntem "panselutze". Pana si intrarile mai serioase la adversar sunt lipsite parca de convingere. Din pacate.

Iubirea doare...Hagi si Lacatus au stricat Steaua de tot...vor trece multi ani pana isi va reveni Steaua....

eu zic ca e bun si un punct ,decat nimic, tu ce zici ?

ok, il chemam pe zeroli inapoi :D

szekely nu joaca nimic..... nici nu prea joaca...dar nu face nimic. mi se pare cel mai slab. cand era la Otelul juca superrrrr. poate isi revine. arthuro e petarda.... toja joaca bine pe stanga... iar Lacatus... ............ idolul nostru orice ar fi.

@grgapitic22

Postul meu era ironic, de aceea am si pus ghilimelele alea....

@Piece of Mind

Lacatus l-a pus sa joace central si asta a fost greseala lui meciul asta...

Edited by MoWeed

nu a fost ziua noastra!Toja in prima repriza a fost foarte bun...in a doua a cedat fizic....apararea a fost buna!Dayro ca de obicei a jucat binisor!Arthuro mia placut...desi probabil 70% dintre voi aveti alta parere.el a avut meritul la golul dat de Dayro!trebuia sa jucam cu toja in locul lui Nicolita si la mijloc cu tiago....Lovin a facut un meci bun,in timp ce Petre Marin mia mancat nervii....in fine...am pierdut 2 puncte,dar sper sa facem cateva meciuri bune si sa revenim la locul unde ne este locul.....LOCUL 1!! FOrzza Steaua

Guest
This topic is now closed to further replies.