Adrian Pacurar

Mihaita Nesu

382 posts in this topic

pai atunci sa cautam rapid si un fundas stanga, nu putem sta doar in Petre Marin...

pai i-auzi ce zice Gigi, ca plecarea lui nesu la dnepr e o inventie a unora de care o sa aiba el grija, sa nu-i mai prinda pe-acolo ca-i aranjeaza el!

pacat, mi-ar fi placut sa joace cu Protasov, il aprecia la adevarata lui valoare.

Exact ce cred si eu. Mi-ar fi parut rau sa nu-l mai vad pe teren ca ros-albastru, dar ar fi fost mult mai bine pentru el sa plece la Dnepr.Nu vreau sa-l mai vad pe banca de rezerve!! :evil:

Poate dak mergea la Dneper se mai implinea si el si el sa inteles tot timpul bine cu Protasov care sigur il facea titular si poate ii crestea increderea si calitatea jocului . (wow ce propozitzie lunga :P )

Daca ramane la Steaua sa il foloseasca Olaroiu ,k nu devi mai bun dak stai pe banca . :!:

joaca bine Iacob dar nu a fost jucat cat trebuie ! o sa ajunga mare ! sunt sigur:)

Mie mi-a placut mult de tot cum a jucat Nesu aseara. A bagat materiale cum se zice si alunecarile lui, la minge, majoritatea, au fost pe deliciul tribunei si chiar i-am vazut pe MM si Mirel dupa o astfel de alunecare ca radeau. Chiar mi-a placut determinarea lui Nesu. Problema lui este ca trebuie sa fie mai disciplinat tactic. Sper sa ramana la Steaua si sa nu plece. Oricum daca era un meci in Anglia si Nesu juca ca aseara cred ca era declarat el omul meciului. Felicitari si s-o tina tot asa.

aseara baietzi nostri au dovdit ce pot ei sa faca cand vor...mi-a placut...sa-i vad si in direct de pe Lia Manoliu..a fost pt prima data cand am vazut stadionul acela.. :P

Nesu a recuperat cateva mingi, insa a avut probleme in anumite momente pe flanc. Incep sa cred ca Protasov a intuit ceva cand l-a incercat pe postul de mijlocas, in ciuda faptului ca episodul Rosemborg a esuat.

nesu a jucat chiar bine sambata si daca Oli n-o sa-l lase la frecat banca cred ca o sa aiba si baiatul asta mai multa incredere in el si atunci o sa iasa la iveala adevarata lui valoare.

Cooper citeste mesajul privat pe care ti l-am trimis.

Mi se pare mie sau Nesu joaca mai bine ??? ati vazut cu avanseaza si reuseste sa dribleze adversarii . Si nici nu mai face greselii asa multe :D . Bravo Nesule tineo tot asa :!:

Nesu este in evidenta scadere de forma sa speram ca Saban va fi pus in curand la punct cu pregatirea fizica pentru ca Nesu a fost varza meciul cu Standard si chiar si cel cu Gorica din tur ...

@ darkalex

Nesu in scadere de forma?!

Eu cred ca s-a achitat onorabil de sarcini in meciul cu Standard.

Bun spre foarte bun in atac, bun spre mediocru in aparare, unde a oscilat intre interventii bune si greseli de plasament sau copilarii ca acel calcai de pe partea dreapta!

Per ansamblu cred ca este in progres fata de primavara, din toate punctele de vedere.

In meciul retur,Mihaita probabil va da piept cu cel mai puternic adversar pe care l-a avut pana acum.

Daca Conceicao va juca pe dreapta o sa avem mari probleme. :?

Inainte de toate e de apreciat ca baiatul munceste. Se vede ca pune suflet, alearga si se zbate pt orice minge. Numa cu Standard ce tavalit a fost de credeam ca nu se mai ridica de jos. Asta deja reprezinta un plus.

Si apoi cum s-a mai zis, se pare ca da mai mult randament jucand ofensiv. Poate dac-ar fi bagat definitiv mijlocas n-ar mai aparea greselile stupide.

Mda..eu zic ca e cam aiurea sa dai vina pe el pt primul gol..faza aia a fost o caterinca totala. Per total, n-a jucat rau. Dar simplul fapt ca a fost implicat intr-o faza decisiva si nefasta a facut sa ii speculam toate defectele existente si inexistente. Hai sa fim obiectivi .

Primele 60 de minute a jucat intr-adevar slab. Si-a revenit dupa si a jucat excelent. A fost printre remarcatii mei la meciul cu Standard.

Nu il mai laudati ca nu merita...un jucator tre' sa joace bine tot meciul, nu doar 2 faze, si nu doar un meci...Nesu a aratat ca e la nivelul unui fotbalist de Liga 2...ori s-a dat pe gagici, ori pe fifa 2006..dar fotbal nu mai joaca...parerea mea...hac :roll: :wink:

Pt cei care-l mai critica pe Nesh:

Voi ati innebunit? Baiatul a jucat extraordinar! Nu mai cautati nod in papura.

A gafat mult in ultimul timp, de acord. Dar la un astfel de meci cand joci asa bine meriti tot respectul.

Trebuie sa recunoastem si meritul lui la calificarea noastra.

Nesu a jucat chiar bine cu Standard poate sunt eu subiectiva ca e unul din jucatorii mei preferati da asa a fost.Bine Nesule tot asa...

Nu il mai laudati ca nu merita...un jucator tre' sa joace bine tot meciul, nu doar 2 faze, si nu doar un meci...Nesu a aratat ca e la nivelul unui fotbalist de Liga 2...ori s-a dat pe gagici, ori pe fifa 2006..dar fotbal nu mai joaca...parerea mea...hac  :roll:  :wink:

Nesu e unul dintre cei mai buni jucatori de la Steaua singura lui problema e K STA IN APARARE !!! el nu e bun in apare pt k el are toate caracteristicile unui mijlocas . Nu ai vazut ce centrari da, fara sa se uite la minge si ii si ies. Ce driblinguri ii ies cand le face ( bine) .

Pai Zenga vroia sa il dea la --Lazio-- si Protasov in folosea tot timpul . Eu zic k lu Oli sa ii vina mintea la cap sisa il bage mijlocas k acolo e bun el mai ales in ofensiva :!: . Si in meciurile cu standard a jucat bine :!:

de ce i se zice <PETER PAN al Stelei> ? pentru ca e micutz,blond,cretz si firav? curios acest nick..