Marius

Steaua Bucuresti - Bayern Munchen 0 - 1 (0 - 1)

189 posts in this topic

Ai nostri joaca total la nimereala. Sper ca la anul sa avem antrenor si ceva jucatori adevarati. Suntem penibili, nu suntem in stare sa dam un gol la noi acasa.

HOTIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! FMM DE ARBITRU DRAQ !!!!!!!!!!!! SA ARZI IN INFERN!!!!!!!! FAULT DAT PREA USOR PT GOULU LU BAYERN SI GOL ANULAT Stelei!!!!!!!

Ne-am aratat limitele!Dar mai ales,si le-a aratat Lacatus.Bayern este o echipa mare,insa azi,cu o tactica buna si cu tupeu,se putea scoate puncte!Il remarc in primul rand pe Zapata.In atac,Szekely,si mai ales,Moreno sunt singurii care au jucat bine!Arthuro m-a convins:nu are ce cauta la Steaua!Asta e...

Edited by DelPiero10

pacat dar inca o data ne demonstram care ne este mentalitatea putem juca cu echipe mici dar in fata adevaratilor adversari ne pierdem .parca nu am fi jucatori preofesionisti .si ce daca jucam cu real bayern etc. pina la urma si ei sunt tot oameni dar asta e succes Steaua in continuare

nu avem valoare de Champions League...aste e adevarul...nu avem un adevarat numar 10( nu este dat cui trebuie numarul 10)

BRAVO ZAPATA...in rest sa speram la un loc 3

nu avem valoare de Champions League...aste e adevarul...nu avem un adevarat numar 10( nu este dat cui trebuie numarul 10)

BRAVO ZAPATA...in rest sa speram la un loc 3

Du'te tare...Dayro a jucat bine azi...

Prima reprezia a fost PENIBILA. De cand am vazut echipa mi-am dat seama ca ceva o sa mearga prost, nu stiu ce cauta Toja la mijloc. In rest nici o idee tactica in prima repriza, zero, lafel ca in meciul cu Faru, care dupa cum s-a jucat parca aia au fost blat. Ma uit la conferinta de presa Lacatus e penibil, vorbeste de gabaritu fizic al nemtilor si ca noi am incerat sa face marcaj. Omu asta e praf, nu am vazut nici un marcaj in prima repriza era bulevard, aveau aia spatii gramada. :|

CFR e cu 4 clase peste Steaua. Fara suparare, ii respect pe visinii fiindca formeaza o echipa care tace si face, o echipa in evolutie.

Steaua cam zace acolo unde i-a fost locul si in sezoanele precedente...

Ma rog, vedem intr-adevar valoarea lor dupa ce vor realiza in Gruia cu Chelsea. Felicitari, oricum. Cat despre noi... ei bine.. azi am ingropat din pacate Romania pe propriile greseli. Rusinos, asta e, dar mergem mai departe. Macar un gol sa dam si noi, ca am vazut ca pana acum aratam ca o echipa de jumatatea clasamentului in Serie B, vorba lui Mutu. :-)

Atac dur Steaua, fiindca nu-mi place jocul. Nu-mi plac achizitiile. Chiar daca am avut si ghinion azi cu nemtii. Nu aveam voie sa ne jucam cu ei. Fotbalul E fotbal.

Lacatus se vede ca e total lipsit de experienta europeana. Becali ar fi trebuit sa se mai sfatuitasca cu Argaseala pe cine sa puna la carma echipei. Bai, deci dai un ban pe unul gen Protasov sau Luce Jr., da` sti ca face. Inteleg ca Laca ii simbolul Stelei si cu totii il iubim la infinit, dar totusi...

Pare sa semene tot mai mult cu momentele lui Hagi pe banca la Steaua. Un deja-vu.

Pacat... Mare pacat de sansele irosite in seara asta. :-(

Daca ar fi fost Nicolita si Radoi in teren, probabil scorul ar fi aratat pe putin 0-0!

L-a scos prea tarziu pe Toja... MULT prea tarziu... si pe Arthuro la fel...

Zapata a fost chiar fara greseala azi.

Petre Marin si Ogararu - destul de ok in aparare, dar mult prea absenti in faza ofensiva.

Goian si Ghionea - ezitanti in debutul meciului, dar apoi s-au completat reciproc bine

Lovin - a fost omul care a incercat sa lege ceva la centrul terenului. A alergat mult, s-a aparat, a atacat, a facut pressing, s-a zbatut, n-as avea ce sa-i reprosez.

Toja - slab, lent, previzibil, a pierdut cele mai multe mingi, parerea mea este ca trebuia schimbat de la pauza (chiar si cu unul din inchizatori, Ov. Petre sau Tiago)

Semedo si Szekely au fost tinuti destul de strict, n-au avut spatii sa se desfasoare. Au jucat... mediu

Dayro - eu zic ca s-a vazut inca o data ca locul lui este in atac, nu ca mijlocas ofensiv... A incercat mult, a avut si ocazii, dar eu zic ca el nu este un decar adevarat, mi se pare ca tehnica lui se bazeaza mai mult pe inteligenta de a-si pacali adversarul (gen Oprita in zilele lui bune) decat pe talent nativ (aka Hagi). Totusi este printre putinii care misca in atac meci de meci.

Arthuro - prea lent si absent in prima repriza. Dupa pauza a inceput sa intre mai mult in joc si a avut niste ocazii periculoase. Dar tot mult prea putin pentru un atacant de Steaua.

Edited by weeezer

CFR e cu 4 clase peste Steaua. Fara suparare, ii respect pe visinii fiindca formeaza o echipa care tace si face, o echipa in evolutie.

Steaua cam zace acolo unde i-a fost locul si in sezoanele precedente...

Ma rog, vedem intr-adevar valoarea lor dupa ce vor realiza in Gruia cu Chelsea. Felicitari, oricum. Cat despre noi... ei bine.. azi am ingropat din pacate Romania pe propriile greseli. Rusinos, asta e, dar mergem mai departe. Macar un gol sa dam si noi, ca am vazut ca pana acum aratam ca o echipa de jumatatea clasamentului in Serie B, vorba lui Mutu. :-)

Atac dur Steaua, fiindca nu-mi place jocul. Nu-mi plac achizitiile. Chiar daca am avut si ghinion azi cu nemtii. Nu aveam voie sa ne jucam cu ei. Fotbalul E fotbal.

Lacatus se vede ca e total lipsit de experienta europeana. Becali ar fi trebuit sa se mai sfatuitasca cu Argaseala pe cine sa puna la carma echipei. Bai, deci dai un ban pe unul gen Protasov sau Luce Jr., da` sti ca face. Inteleg ca Laca ii simbolul Stelei si cu totii il iubim la infinit, dar totusi...

Pare sa semene tot mai mult cu momentele lui Hagi pe banca la Steaua. Un deja-vu.

Pacat... Mare pacat de sansele irosite in seara asta. :-(

Daca ar fi fost Nicolita si Radoi in teren, probabil scorul ar fi aratat pe putin 0-0!

Mai lasati-ma cu cioara aia...

Sunt stelist de cand ma stiu si am fost intotdeauna mandru de asta.Aseara am fost mandru ca sunt roman datorita lui CFR-Cluj care a demonstrat lumii intregi,si noua,ca si in Romania se poate juca un fotbal de prima clasa.Acum mie rusine si sunt foarte dezamagit de echipa pe care o iubesc,de fotbalul pe care il joaca.Nu are rost sa cautam scuze sau vinovati,adevaru e ca nu avem ce ne trebuie:curaj si mentalitate de invingatori.Sper ca Steaua va lua exemplul Clujului si va incepe sa joace fotbal pentru ca stiu ca poate!Jucati cu gandul la suporteri si veti castiga.

Hai Steaua !!!!!!!!!

fratilor imi pare rau de meciul de azi.insa nici rezumatul nu am vazut...o sa vad maine.nu pot sa comentez despre meci.dar trebuie sa va mandriti ca sunteti acolo.nu cred ca trebuie sa se caute o scuza sau greseli.pentru ca nea batut o echipa una dintre favoritii acestei cupe.sunt alaturi de voi si voi fii incontinuare tot daca sunt TURC si neati scos pe noi la eliminare...azi m-am suparat cu Steaua dar m-am bucurat cu porto....:)va salut pe toti si sper sa batem in meciurile urmatoare pe Lyon si fiorentina.fiorentina care aveam mare simpatie pe echipa cand era terim si dupa el de catre Mutu...dar la meciurile astea sunt un stelist ca voi...forza Steaua si echipele din grupul lui fenerbahçe:)

Pacat, cu putin mai multa concentrare scoateam lejer un egal. Nemtii nu au rupt gura targului dar noi nici atat, atatia jucatori parca au avut trac, gen Toja, Szekely, Arthuro, Lovin in nota lui, chiar si Semedo a facut o partida slaba. Lacatus are partea lui de vine, nu poti sa gandesti defensiv dar totusi sa il pui pe Toja inchizator, asta a fost, nu a fost mijlocas central.

Nemtii ne-au aratat ce inseamna disciplina si pasele precise.Realitatea din teren ar fi reflectat 0-3 din prima repriza,cand uluit de ce se intampla asteptam sa o furam rau pe coaja.

Toti au avut plumb in ghete.Pase aiurea,mingi prelungite prea mult,precizia in pase lipsa,tupeu lipsa,chef de fotbal lipsa.Pai asa vrem noi sa trecem grupele?

Bayern era echipa de batut,dar cu CINE sa o bati?

2 bare si golul luiStancu anulat - astea nu mai conteaza,mai ales datorita modului cum am jucat.

Pana la Fiorentina poate le dispare "greutatile" din picioare si le vine cheful de fotbal,altfel nici la locul 3 nu putem aspira!!!!

Dezamagitor....

De ce la Steaua nici unu nu are o treaba cu executarea loviturilor libere? :thumbdown: Am avut 2 lovituri libere parca foarte periculoase da nici unu nu a stiut sa bata corect... de cand a plecat Dica la Steaua nu mai bate nici unu calumea o lovitura libera, trebuie sa se faca ceva, sa ii puna Lacatus la antrenamente sa bata lovituri libere... :ce_oameni:

Nui nimic inca mai putem face 10p ,dupa egalul Lyon-Fiorentina e bine venit.

@WhiteSnake

Daca franarii ti-se par asa de extraordinari, du-te pe site-ul lor!

Ce ma enerveaza suporterii astia care dupa o infrangere incep sa turuie ca suntem o echipa de Serie B. Bah geniule, am jucat cu Bayern Munchen nu cu Auxerre Lugoj!

De la cap se impute pestele. Atata timp cat Jiji nu vinde echipa, Steaua va fi lipsita de viziune.... Este intr-adevar ca o jucarie pentru el. Daca tinea asa de mult la Steaua baga bani seriosi atat in echipa cat si in stadion. Nu impune prea mult respect oieru' prin declaratiile pe care le face si pt ca Lacatus il urmeaza ca un catzelush pierde si el din respect.

D'aia joaca cum joaca Steaua pt ca nu-si respecta conducatorii...Nu ai ce sa demonstrezi unui om care este mai jos decat tine

Hai Steaua :steag_cruce_invers:

era bine dak faceam si noi egal pt ca se mentinea echilibru in grupa,dar si asa daca bayern castiga tot si batem si noi fiorentina si Lyon avem sanse la locul 2 in grupa.P.S:Nu mai veniti la Peluza Nord daca nu cantati :( cetateni :(.FORZZA Steaua! forzateaua

Ce nu imi place cand am dreptate... am spus ieri ca mi-e frica de o infrangere si din cauza antrenorului. Cum spuneam, Lacatus e un antrenor slab. Ba nu, foarteee slab. Dar, in sufletul meu speram la o victorie, desi stiam ca nu avem sanse din cauza lipsei de "afinitate" intre jucatori. Prea multi noi adusi, nu au cum sa se inteleaga.

In afara de Zapata si Dayro, Ghionea, Ogararu - despre care am spus de cand l-a dat ca a facut cea mai mare prostie- nimeni nu a jucat mai nimic... arturo a fost mare ghinionist, Semedo nu a fost asezat pe un loc unde sa se simta bine etc. nici nu are rost sa mai comentam... La fel si Rada...era fundas bun. -... Cine plm face echipa asta acum? Totul se face din prisma banilor? Se cumpara / vinde haotic, fara nicio logica? Un antrenor trebuie sa stie cine cu cine se intelege, ce calitati are fiecare, in ce forma e jucatorul, si in functie de asta trebuie sa faca partida.

Edited by slipperyshadow

slipery ai dreptate frate!! te sustin!! daca esti antrenor faci echipa ca lumea,da dupa parerea mea Lacatus e manipulat de Becali,adica orice spune oieru Lacatus face :(

Ce nu imi place cand am dreptate... am spus ieri ca mi-e frica de o infrangere si din cauza antrenorului. Cum spuneam, Lacatus e un antrenor slab. Ba nu, foarteee slab. Dar, in sufletul meu speram la o victorie, desi stiam ca nu avem sanse din cauza lipsei de "afinitate" intre jucatori. Prea multi noi adusi, nu au cum sa se inteleaga.

In afara de Zapata si Dayro, Ghionea, Ogararu - despre care am spus de cand l-a dat ca a facut cea mai mare prostie- nimeni nu a jucat mai nimic... arturo a fost mare ghinionist, Semedo nu a fost asezat pe un loc unde sa se simta bine etc. nici nu are rost sa mai comentam... La fel si Rada...era fundas bun. -... Cine plm face echipa asta acum? Totul se face din prisma banilor? Se cumpara / vinde haotic, fara nicio logica? Un antrenor trebuie sa stie cine cu cine se intelege, ce calitati are fiecare, in ce forma e jucatorul, si in functie de asta trebuie sa faca partida.

D'ACORD

lipsea in aparare foarte mult Radoi si la lovitirile libere Dica :noexpression:

Lipsea Radoi, evident, dar la mijloc era dezastrul cel mai mare.

O echipa trebuie sa aiba in componenta minim:

- 2 fundasi rapizi si 2 buni la cap

- 2 executanti lovituri libere / centrari... a fost Mendoza. Era mai batran, dar era suficient sa joace 30 minute, sa aiba 2 lovituri ca dadeam si noi gol...

- 2 mijlocasi creativi

- 2 mijlocasi inteligenti

- 2 mijlocasi rapizi

- 1 atacant cu sange rece gen Tony, poate Badea? ...

- 1-2 atacanti buni la cap

- 1-2 atacanti cu instinct de gol - asta ii lipseste lui Dayro... - si rapizi

- fundasi avem ceva, mai putin Petre Marin... care e o legenda sa spunem, la club, dar nu e de Champions League. e daruit, alearga, dar...

- portar avem

Ziceti voi ce avem din toate astea... o echipa se face pe baza calitatilor speciale pe care le are fiecare jucator si pe capacitatea de acomodare la un anumit stil de joc - :DD imi vine sa si rad... ce naiba, noi avem vreun stil de joc??? -

Ma las pagubas. Cand s-o schimba ceva si vor sti cum sa gandeasca o echipa, mai vorbim. pana atunci hai sa nu mai visam la nu stiu ce calificare...

Edited by slipperyshadow

Lipsea Radoi, evident, dar la mijloc era dezastrul cel mai mare.

O echipa trebuie sa aiba in componenta minim:

- 2 fundasi rapizi si 2 buni la cap

- 2 executanti lovituri libere / centrari... a fost Mendoza. Era mai batran, dar era suficient sa joace 30 minute, sa aiba 2 lovituri ca dadeam si noi gol...

- 2 mijlocasi creativi

- 2 mijlocasi inteligenti

- 2 mijlocasi rapizi

- 1 atacant cu sange rece gen Tony, poate Badea? ...

- 1-2 atacanti buni la cap

- 1-2 atacanti cu instinct de gol - asta ii lipseste lui Dayro... - si rapiz

- fundasi avem ceva, mai putin Petre Marin... care e o legenda sa spunem, la club, dar nu e de Champions League. e daruit, alearga, dar...

- portar avem

Ziceti voi ce avem din toate astea... o echipa se face pe baza calitatilor speciale pe care le are fiecare jucator si pe capacitatea de acomodare la un anumit stil de joc - :DD imi vine sa si rad... ce naiba, noi avem vreun stil de joc??? -

Ma las pagubas. Cand s-o schimba ceva si vor sti cum sa gandeasca o echipa, mai vorbim. pana atunci hai sa nu mai visam la nu stiu ce calificare...

Edited by Ionutjoss