Marius

Steaua Bucuresti - Bayern Munchen 0 - 1 (0 - 1)

189 posts in this topic

Hoeness se plange de starea gazonului. Din cate imi aduc eu aminte, suprafata de joc de pe Ghencea a fost refacuta de la zero (basca drenaj, incalzire si alte nebuneli) acum vreo 2-3 ani. Cum naiba deja varza?

Sau e nemtzalau' ala gay?

Eu cred ca azi vom ramane toti socati dupa bataie care io va da Steaua lui bayern fularsteaua2:hai_steaua::steag_cruce_invers::steag_sah_mic:fular-campionii

Edited by the best fan

Hoeness se plange de starea gazonului. Din cate imi aduc eu aminte, suprafata de joc de pe Ghencea a fost refacuta de la zero (basca drenaj, incalzire si alte nebuneli) acum vreo 2-3 ani. Cum naiba deja varza?

normal gazonul se si schimba :D

sa-ti dau un raspuns care ti l-ar da 99 % din ziaristii nostri :))

" face parte din razboiul psihologic dinaintea meciului "

:blink:

deci daca Steaua nu va face macar un egal cu germanii cred ca voi muri de ciuda dupa reusita ungurilor latinizati

Astea sunt trucuri de-ale lor; sper sa poata folosi scuza asta la final pentru infrangere. Sunt multe echipe cunoscute din Europa care nu au gazon ca pe Ghencea....

deci daca Steaua nu va face macar un egal cu germanii cred ca voi muri de ciuda dupa reusita ungurilor latinizati

Penibil. Daca CFR ar fi luat bataie, Bayern putea sa dea si 10-0, probabil nu te interesa.

Sper sa-i batem si sa-si ia bilet de Ungaria sa mai viziteze, ca vad ca nu prea cunosc Europa de Est.

Penibil. Daca CFR ar fi luat bataie, Bayern putea sa dea si 10-0, probabil nu te interesa.

bai tilica tu nu te'ai simti prost daca ar lua bataie Steaua stiind ca o rivala a facut o figura buna tot intr'un meci de CL?

Am incredere in jucatori si in spiritul nostru. Personal cred ca diferenta o vor face Toja, Dayro, Semedo si merg pe o victorie concludenta .. un 3-1 ;)!

Edited by ktalyn

Care dintre voi vreti sa felicitati blatistii sezonului trecut pentru marea victorie de aseara, duceti-va pe site ul acelora si pupati-le ce vreti acolo , nu aici !

Punct !

Asta e forumul fanilor a FC Steaua Bucuresti, asa ca manifestati-va in aceasta privinta !

In seara asta joaca Steaua si asta e tot ce ne intereseaza ! Gura mica si joc de degete, dar ganditi inainte sa scrieti !

Bine zicea cineva ca nemtii sunt profesionisti, ca pana la urma de-aia sunt nemti. Facand o paralela cu meciul cefereilor de seara trecuta, tind sa cred ca balanta valorica inclina spre Bayern, nicidecum spre Roma. Nu pot sa spun ca m-a surprins foarte tare victoria lor, dar jocul a fost intr-adevar unul admirabil pentru o echipa debutanta, care in urma cu 6-7 ani juca derby-uri in Liga a 3-a. Bravo lor si nimic mai mult. Nu pot sa trec cu vederea nici declaratiile noului star din Gruia, si anume Culio, care e sigur ca Chelsea va pleca fara puncte de la Cluj. Acelasi sange latin ne curge prin vene si noua, romanilor, dar si lor, italienilor. S-a vazut cu ochiul liber ingamfarea cu care romanii au patruns pe teren, au marcat rapid, crezand ca echipa asta cu nume de cale ferata reprezinta o prada prea usoara. De partea cealalta, Steaua se confrunta cu un Bayern Munchen al carui lot chiar are greutate si inaltime, la propriu si la figurat. Nemtii sunt disciplinati si cu toate ca isi poarta nasul pe sus, nu cred ca vor face greseala Romei, de-a subestima adversarul, cu atat mai mult cu cat numele acestuia e Steaua Bucuresti. Nu CFR 1907 Cluj. Pana aseara, era greu ca cineva din lumea asta mare a fotbalului sa dea importanta unei echipe anonime, dar odata cu victoria asta rasunatoare, CFR-ul a tras semnalul de alarma celorlalte combatante din grupa.

Legat de meciul nostru, cu mult mai important, din aceasta seara, sper ca echipa se va mobiliza exemplar si fiecare jucator in parte se va darui trup si suflet. Noi suntem alaturi de ei si e datoria lor sa joace fotbal, sa aduca prima victorie in Liga dupa 12 ani. Cam mult timp pentru o echipa cu pretentiile Stelei.

FORZA Steaua !

Sa speram ca Bayern isi da vreun autogol doua ca dupa cum combinam noi slabe sperante! :sad2:

Edited by Bogdan4Steaua

Penibil. Muresan ne-a tras tzeapa!!

Rusine Jiji, rusine echipei!! Afara!! Nu ma mai uit!! O sa se termine 0-4\5..

Suntem mai varza ca Borisov. De CFR nu mai vorbesc, o sa luam 3-0 acum in campionat de la ei...

Ar trebui schimbat Arthuro, cu Dayro urcat in locul brazilianului (Kapetanos nu este o solutie - avem nevoie de un varf mobil care sa stie sa coboare si sa-si ia mingi de la 30-40 de metri de poarta adversa, cum fac Toni si Klose) si Stancu introdus in locul lui Moreno.

Eventual scos si Toja, dar pe cine sa bage? Tiago ar fi singura solutie, chiar daca este inchizator de meserie, se vede ca Toja nu merge si trebuie facut ceva...

Bai fratilor care vedeti Steaua mai des decit mine, echipa asta a noastra stie sa combine sa paseze intre ei? Cum crede Lacatus ca se poate da gol din terenul propriu? Nu vede nimeni ca mingile aruncate in fata nu aduc ABSOLUT NIMIC?

Si unde sunt suporterii? Ma refer la locurile goale. Sau pretul este unul becalic de nu-si mai poate nimeni permite?

Edited by Bogdan4Steaua

0-1 la pauza :(((( =(((((

Ce e asa de mirat? Asta-i valoarea noastra curenta. Steaua nu mai e ce-a fost acum 2 sezoane. Nu merita sa ne cheltuim banii pt a vedea niste columbieni de mana a 3-a. :|

Nu cred ca aratam nici ca o echipa de Cupa UEFA.

Si anul trecut am fost carpe din toate punctele de vedere. N-am reusit sa prindem nici macar loc de UEFA din cea mai usoara grupa posibila in care puteam pica, ba mai rau: n-am reusit sa facem decat un punct toata toamna! :)) Si CFR-ul a scos mai mult dintr-un meci.

Anyway, bafta Steaua. Macar sa nu ne facem de ras in repriza asta.

:steag_cruce_invers:

Si bagati-l pt Dumnezeu pe Stancu, ca altfel nu ve-ti face nimic!!

ce fac estia cu noi....da nu ar fi ZAPATA..... ne dadeau scor...

dak era ZAPATA... in meciurile din sezoanele trecute alta era istoria Stelei cu real,Lyon,etc

FORZA STEAU!!!!! :steag_sah_mic::steag_sah_mic::steag_sah_mic::steag_sah_mic:

Edited by cristy.steaua21

Orice se poate intelege dar ca 80% din pasele simple sunt gresite, eu unul nu pot intelege!

Ploua si pentru ei ca si pentru noi.