Marius

Steaua Bucuresti - Bayern Munchen 0 - 1 (0 - 1)

189 posts in this topic

Ribéry out of Champions League opener asa scrie pe site-ul oficial al lui Bayern e bine ca am scapat de Ribery dar trebuie sa fim atenti in continuare in aparare .. sper in victorie indiferent cu , ce scor . Hai Steaua!

Ce e mai presus Wisla decat Steaua?

Cu siguranta nu! Problema este ca nemtii nu-s spanioli! :no: Astia lupta la fel de sunt calificati sau nu, daca mai au sanse sau nu, daca-i primul sau ultimul minut!

Mie mi-e frica ca ai nostri vor face un 0-0 la pauza muncit si vor reduce in repriza a doua motoarele. Si asta inseamna sinucidere!

Astia lupta la fel de sunt calificati sau nu
Nemtii sunt turcii Europei.

ce presiune mare pe noi. trebuie sa dovedim ca suntem peste CFR si cei mai buni in Romania numai printro victorie

La cum a jucat CFR in seara asta, suntem cu mult sub ei. Roma e o echipa slaba, acel 3-1 de pe Ghencea nu a fost intamplator, dar CFR a jucat fotbal in seara asta, bravo lor...

Hai sa facem si noi senzatie maine !

La cum a jucat CFR in seara asta, suntem cu mult sub ei. Roma e o echipa slaba, acel 3-1 de pe Ghencea nu a fost intamplator, dar CFR a jucat fotbal in seara asta, bravo lor...

nu suntem cu nimic sub CFR. insa vom avea noi ceva probleme din cauza jocului lor bun. acum nemtii sunt avizati de ce-i asteapta daca nu ne iau in serios. va fi de doua ori mai greu meciul cu bayern, speram sa le-o tragem nemtalailor aia cu nasul pe sus, care acum cred ca sunt in sedinta.

roma a jucat cu CFR cum a jucat Romania cu lituania, credeau ca se vor bate singuri adversarii...

maine vom vedea cat de buni suntem intr-adevar, si cred ca acum Steaua este o echipa buna, care se poate bate de la egal la egal cu bayern muenchen. sper sa-i batem, as fi cel mai fericit!

Hai sa facem si noi senzatie maine !

Ar fi de vis...Plus ca Bayern mi se pare mult peste Roma in momentul de fata. Roma e o echipa obosita, CFR a jucat bine doar pe fondul neputintei alora.

Sa speram ca nu vom avea un nou episod Madrid sau Lyon maine!

Daca nu bat pe Bayern, sa plece de la echipa toti!

...si daca nu castigam CL anul asta sa se sinucida in masa !!! Zau asa.

Nu crezi ca esti prea radical ?

In alta ordine de idei, trebuie sa facem un meci bun. SA JUCAM FOTBAL. Bayern este o echipa mult peste Roma.

Forta Steaua !!!

Aaaaa...sunt radical!

Pai cum ma-sa sa fiu?

Aia la primul meci in CL au batut in deplasare o echipa cu nume(desi echipa e de mare rahat).

Noi jucam a 6a oara in CL.

Vede cineva problema?!!!

Ne comportam ca spurcatii dupa calificarile noastre in CL. Dati-va doua palme si treziti-va. Daca CFR mai joaca de 50 de ori, de 50 de ori ia bataie, dar asta ar trebui sa ne intereseze mai putin. Ce conteaza e meciul de maine, nu ce a facut CFR, Liverpool sau Artmedia.

speram sa le-o tragem nemtalailor aia cu nasul pe sus, care acum cred ca sunt in sedinta.

Nemtii sunt mult prea profesionisti ca sa isi pregateasca meciul in seara asta dupa un meci pe care probabil nu l-au urmarit...

In alta ordine de idei nu conteaza atat de mutl meciul de maine, cat conteaza linia finala de clasament...! Cu cu toate acestea nu cred ca CFR poate sa ia mai mult de locul 3...

Adrian, in caz ca nu glumesti, da-mi voie sa zic ca ai facut o afirmatie penibila.

Probabil maine, in min 10, daca nu conducem o sa incepi sa iei la injuraturi toti jucatorii, pentru ca batut CFR-ul pe Roma. Marea AS Roma, multiplca castigatoare de Champions League

Bati campii!...

CFR-ul a jucat bine pt ca a stiut sa profite de degringolada italienilor.Au prins-o pe Roma intr-una din cele mai negre zile,si i-au batut.Bravo lor.Dar de aici pana la a afirma ca ce spectaculos joaca,sau ca suntem mult sub ei,e cale lunga sau trebuie sa te fi molipsit de la penibilii comentatori,care dadeau impresia unor tarani veniti pt prima oara la oras si mirandu-se de tot ce misca...Erau atat de penibil de entuziasti,incat mi-am dat inca o data seama cat de mici suntem ca popor.

O explicatie pt curajul lor este si faptul ca au fost doar trei romani pe teren,restul straini,care nu tremura cand joaca meciuri cu miza.

Oricum,sa fie sanatosi.Tot entuziasmul asta parca mi-aduce aminte de Steaua ,dupa victoria de la Kiev.A urmat o perioada foarte neagra in jocul echipei.Sa vedem cum stie CFR-ul sa suporte acest triunf...

Aia la primul meci in CL au batut in deplasare o echipa cu nume(desi echipa e de mare rahat).

@Adrian -tocmai ti-am raspuns mai sus.

Si noi la primul meci dupa multi ani,am jucat extraordinar,dar nu ne-a ajutat la nimic.Mai mult,ne-a cam dus in jos...

Sa nu ne purtam ca maidanezii frustrati.Sa bata Steaua,sa joace bine si sa ne faca din nou fericiti.

Edited by danimarcu

George, nu o sa ii injur in minutul 10.O sa ii injur la final.

Asa cum i-am injurat si la finalul meciului cu Bistrita cand, daca nu era Radoi, si-ar fi bagat aia a lor in noi si s-ar fi dus la vestiare.

Atata lipsa de bun simt...

Am fost o galerie mica, dar am catat tot meciul.Si ei ce-au facut?I-a durut in cot.

Prea se cred vedete.

Echipa avem.Nu mai poate nimeni sa zica ca nu avem echipa.

Avem jucatori foarte buni, cu calitati si cu experienta mare.

Eu stiu cine e Bayern.

Dar la fel cum eu stiu cine e Bayern si ceferistii stiau cine e Roma si aia de la Anorthorsis stiau cine e Werder si tot asa.

Ia sa traga si ei un pic mai tare si sa ii bata pe aia.

Pt noi, pt suporteri, desi din cate vad doar banii conteaza pt ei.

Eu am mai zis-o si o mai zic.

In momentul de fata doar Radoi are respectul meu.

Restul trebuie sa demonstreze ca merita sa joace la Steaua si ca merita respectul suporterilor.

Adevarul e ca o eventuala infrangere ar cadea extrem de prost!Acest succes al CFR-ului ne obliga maine sa scoatem cel putin un punct...

@Adrian

vrei sa zici ca jucatorii Stelei nu au jucat cu inima la meciul din Ghencea cu Galatasaray ?

Ce va inflamati mai atat,nu mai bagati atat in seama CFR-ul,ce naiba va ofticati atat,zici k sunteti ciori sau caini. CFR a batut o roma in degringolada si acum se bucura,ce ati vrea sa faca,sa se sinucida? Am mai scris si in topicul Liga Campionilor,multi o sa bage fraza cum k asta a fost cea mai mare victorie sau cel mai bun meci al unei echipe romanesti in CL uitand 1-4 al Stelei cu Kiev sau primele 60 de minute de pe bernabeu cand Steaua trebuia sa aiba macar 0-2(si acum tin minte ocazile lui Dica). Noi am avut atunci sansa sa intram in istorie,si anume sa batem pe Real Madrid insa am ratat-o. Asta e,se para ca chefere ne cam fura munca si zic asta fara misto,ba chiar ii felicit pentru joc si pentru rezultat. Noi am trudit 5 ani de zile k sa intram in CL,ei am intrat pe moca pentru k n-au trecut de tur preliminar. Noi am nimerit in grupe grele ei au cazut paradoxal mai usor,roma fiind muci in acest moment iar bordeaux fiind o echipa destul de facila,mai ales acasa la Cluj. Singura echipa mai tare e Chelsea.

Au avut norocul debutantilor si lipsa specifica de trac a acestora si au facut la o scara mai mica cam ce am facut noi cu Kiev,norocul lor a fost k umbra asta de echipa s-a numit Roma si astfel se pot lauda si ei cu aceasta performanta.

Nu e corect sa le ceri jucatorilor nostri sa castige maine pentru k Bayern e cinspe clase peste Roma in acest moment. Jucam cu nemti nu cu macaronari,italienii au jucat la misto astazi,i-au luat la pret de matineu pe clujeni. Eu vreau k baietii sa atace si sa se lupte,pentru k stelistii pretuiesc spiritul de luptator,si daca se poate sa si castige. Daca sunt luptatori adevarati victoria clujenilor ii va motiva.

Va rog sa nu mai suferiti pentru victoria adversarilor k sunteti stelisti,nu frustrati precum restul. Noapte buna si multa bafta Stelei maine.

CIOBANE PLEACA DIN Ghencea!!!

FORZA Steaua!!!!

Intotdeauna superiori.

Edited by predatorpulse7

Cu inima, pt bani, nu ma intereseaza.(desi as inclina sa zic ca au jucat pt bani)

Ala a fost.

Sa joace acum!

Ala a fost 1 meci.S-a terminat cumva sezonul odata cu el?Nu cred!

Sezonul de abia acum incepe!Acum trebuie sa isi arate adevarata forta.

Apararea lui Bayern e nesigura.Trebuie sa profitam de slabiciuni si sa nu le dam nici o sansa.

Va rog sa nu mai suferiti pentru victoria adversarilor k sunteti stelisti,nu frustrati precum restul.

PredatorPulse7, nu sufar pt ca au batut tiganii aia.Ma doare fix in cot de ei.

Sufar pt ca simt ca deja s-a pregatit scuza pe care ati bagat-o si voi pana acum: "Bayern e cu 15 clase peste Roma".

Nu mai au absolut nici o scuza jucatorii Stelei in acest moment.E parerea mea.

Sa ne faca fericiti.Pt ca ne sunt datori.

Iar daca maine ne fac de rusine, sa plece!

Nu mai vreau sa aud scuze.

Scuzele apartin mediocritatii.

Edited by Adrian

Bati campii!...

Am uitat ca sunt pe un forum de fotbal...Imi cer scuze...

Bafta tuturor!