Marius

Steaua Bucuresti - Bayern Munchen 0 - 1 (0 - 1)

189 posts in this topic

Steaua va debuta in editia 2008/2009 a grupelor Ligii Campionilor, miercuri, 17 septembrie 2008.

Adversar, campioana Germaniei, Bayern Munchen.

Pronostic: X

se pare ca nu joacã Rãdoi ! ;(

un egal ar fii foarte bunnn

Edited by Verssace

In primul rand sper sa joace Radoi, l-as prefera in locul lui Ghionea care mi s-a parut nesigur de cand a revenit si vom avea de infruntat atacanti de genul Luca Toni, Klose sau Podolski. Sper sa revina si Nicolita, a facut doua meciuri mari cu Galatasaray si mi-a placut aportul lui defensiv in meciul de acasa cu Galata. Mai sper inca un lucru :) Dayro sa nu mai rateze, daca cu Galata am fost mai turci decat turci cu Bayern sper sa fim mai nemti decat nemtii - seriosi si eficienti.

Cred intr-o victorie la limita.

nu ar fi rau sa nu pierdem. in meciul asta m-as multumi cu un egal, cu conditia sa ii batem la muenchen! ne va fi mai usor sa castigam acolo decat acasa. cred eu...

@Verssace

Si ce daca e Bayern? Si Romania era Romania cu Lituania :) Totul e posibil...

Edited by Melku

@Verssace

Si ce daca e Bayern? Si Romania era Romania cu Lituania :) Totul e posibil...

cand e sa pierdem noi, intr-adevar totul e posibil. cand e sa castigam noi, nu prea e:-(

sper sa se aplice doar la nationala, Steaua e altfel!

nemtii intotdeauna ne-au tratat ca pe maturatori. placerea va fi dubla sa le dam peste nas. as fi multumit daca am lua doar 6 puncte din grupa, dar sa fie toate cu bayern! aia sunt dinamovistii germaniei!

la nationala a fost un accident , au lipsit multi oameni de bazã, da o victorie cu Bayern parcã e prea mult , si eu sper din tot sufletul sa castigam , dar mã multumesc si cu un egal .

la nationala a fost un accident , au lipsit multi oameni de bazã, da o victorie cu Bayern parcã e prea mult , si eu sper din tot sufletul sa castigam , dar mã multumesc si cu un egal .

la nationala intotdeauna lipseste cate unul. cateodata Inspirescu, altadata Valoreanu, uneori si Chefu, sau chiar Motivatie...

cel mai mult ne-au lipsit cu lituania aia de la terek groznai :-)

iar cu feroe camataru si cu Bumbescu...

Nesimtirea si jucatul la sictir nu au fost un accident. Nu e nici un accident; deja jucatorii nostri se credeau mari vedete in fotbalul mondial si i-au invatat lituanienii ca nu e asa. Plus ca antrenorul nostru de la nationala este limitat(foloseste aceeasi asezare, acelasi joc pe benzi indiferent de media de inaltime a adversarilor sau de numele lor) si las(la 1-0 cu Feroe sa scoti un mijlocas ofensiv si sa bagi un fundas central e o dovada de lasitate)

@ MoWeed

ce interes ar avea ei sa joace in sictir , s-a vãzut clar ca au dat tot ce au putut și s-au simtit absentele lui Bãnel,Raț,Mutu si Chivu ..

las(la 1-0 cu Feroe sa scoti un mijlocas ofensiv si sa bagi un fundas central e o dovada de lasitate)

si ce fundas a bagat, primele doua mingi jucate de moti au fost doua pase perfecte la adversar! parca era gaina fara cap motzaitul ala.

eu tot cred ca nationala e plina de dinamovisti pentru ca aia cotizeaza pentru fiecare convocare! altfel nu stiu cine si de ce ar convoca jigodii ca moti, radu Stefan, Marius niculae (alta gaina fara cap), tamas etc

@ MoWeed

ce interes ar avea ei sa joace in sictir , s-a vãzut clar ca au dat tot ce au putut și s-au simtit absentele lui Bãnel,Raț,Mutu si Chivu ..

Radu Stefan, Sapunel, D. Niculae, Contra, Tamas atata pot? Chiar daca atata pot, macar sa fi vazut ceva determinare, sa ii fi vazut ca lupta, ca sunt mandrii de faptul ca reprezinta Romania pe teren. In schimb, daca erau deposedate aceste vedete ale fotbalului autohton nu mai alergau la recuperare, asteptau sa vina mingia singura la ei. Pai daca lua 11 oameni din tribuna, aia macar mureau cu ei de gat, nu aveau o fata sictirita dupa ce au pierdut mingia.

Absentele astea ar fi contat cu Franta, nu cu lituania o echipa net inferioara noua pe hartie...

@mountytoma

Eu cred ca nu ei cotizeaza, ci impresarii lor, aceste lipitori care poarta numele de Becali. Altfel nu imi explic cum orice expirat impresariat de ei prinde nationala. Privesc cu frica inspre momentele in care o sa-i vedem in lot si pe Zicu sau Mitea.

Edited by MoWeed

Revenind la Steaua - Bayern :)) Nu vad de ce nu am castiga, revine Ogararu, un jucator care lucreaza foarte bine cu Nicolita, il avem pe Semedo care poate crea pericol alaturi de Dayro sau Toja, chiar si Arthuro. Haideti sa fim optimisti !

nu se stie, ce va vrea domnul. eu cred ca Steaua va face 6 puncte. :steag_sah_mic:

Nu va speriati domnule Gigi ca Steaua va merge mai departe in CL, va trece de grupe.

Sa ne ajute Dumnezeu fular-campionii

): <<<din madrid pan la milano,nu sunt prosti ca la Dinamo,din milano la madrid nu sunt ciori ca la rapid.O iubire ros-albastra pentru campioana noastra Steaua!!!....FORTZAA Steaua!!! :steag_cruce_invers:

Ce drog ciudat.. esti Rosh-Albastru fermecat! Ma duci la cer.. si-nnebunesc! Doar cand te iau simt ca traiesc! 2 culori, ce le ador, ca heroina sunt cu mine pana mor! Gandul imi sta.. doar la Steaua!! Cel mai puternic drog din toata viata mea! ORICE AR FI! Orice ar fi. TE VOI URMA! Te voi urma! ORIUNDE-AR FI LOCUL UNDE TU VEI JUCA! Tu vei juca! Steaua ACUM! Steaua acum! Steaua MEREU! Steaua mereu! O SINGURA echipa IN SUFLETUL MEU!

Edited by Tany_nyck

Revenind la Steaua - Bayern :)) Nu vad de ce nu am castiga, revine Ogararu, un jucator care lucreaza foarte bine cu Nicolita, il avem pe Semedo care poate crea pericol alaturi de Dayro sau Toja, chiar si Arthuro. Haideti sa fim optimisti !

Numai ca se pare ca nu va juca Nicolita. Se pare ca o sa reintre Szekely si chiar cred ca se potrivesc mai bine fosul galatean cu Ogararu... Cel putin pe faza de atac.

@ yang

szekely parca nu e trecut pe lista UEFA.

si una in premiera ;D : joaca Rãdoooooi

Vorba lu nea Jiji , poc,poc 2-0 :))