Sign in to follow this  
Followers 0
fcsteaua.ro

GRUPA F: Lyon, Bayern Munchen, STEAUA, Fiorentina

236 posts in this topic

Grupa ciudata sa spun asa ..

Cum a spus Becali .. putem termina pe primele 2 locuri, sau putem sa terminam pe 4 ..

Nici Lyon, nici bayern si nici fiorentina nu sperie ca si Barca sau nu stiu ce echipa ..

Avem sansa noastra si daca prindem o zi buna fara jucatori accidentati si jucam cu jucatori devodati si publicul va fi la inaltime ca in meciul cu galatasaray si vom juca macar ca in dubla mansa avem sanse reale de calificare.

Care stie cand a inceput campionatul Germaniei ?

de 2 etape a inceput bundesliga, bayern are doua puncte...

Nu stiu ce sa zic. Bayern e nationala Germaniei din '74 incoace, OL este echipa care, cred eu, ne va pune cele mai mari probleme, iar Fiorentina nu este o echipa extraordinara, dar are un atacant de clasa: Mutu. In primul meci cu Bayern trebuie sa incercam sa fim mai rapizi decat ei, pentru ca fundasii lor sunt destul de lenti. Cu OL nu-mi pun prea mari sperante, iar cu Fiorentina Doamne ajuta.

AHAHHAHAHHHA

AHAHAHAHHAHAHA

Doamne cum suna

CFR Cluj - Chelsea

Avem grupa OK, fata de celelalte...

Se putea si mai bine, trag mari sperante la meciurile cu Bayern si cu Lyon...

Nici Fiorentina nu e chiar ATAT de grea... dar totusi

CFR Cluj - Chelsea =))

Cu Fiorentina = 2 sau 5 pt

Un frumos exemplu de imposibilitate matematica.

da mss pt corectie! cred ca o sa facem doua egaluri sau cu putin noroc ii batem pe Ghencea!

Grupa de care pe care! fata de alte dati , nu exista nici o favorita , cel putin pe hartie. Daca ar fi sa o luam valoric ar fi Bayern pe 1 loc , Lyon , Steaua , Fiorentina dar cum am zis , grupa este foarte echilibrata! Putem trece in optimi dar si putem lua locul 3 sau 4.

am picat intr-o grupa medie ... nici grea dar nici usoara

cred ca putem obtine pana la 7 puncte acasa ... iar in deplasare 1 pana la max 2 , asta intr-o varianta asa mai optimista , bine nu chiar la fel de optimista ca a lui Jiji :wink:

oricum , sanse de calificare avem destule , important e sa avem si sansa ... pt ca ar fi pacat sa nu continuam nici macar in UEFA ...

Edited by Stryker

bafta Stelei!!!

Adi Mutu nu este o mizerie, este cel mai bun fotbalist roman actual!

Forza Steaua !!!!

Din urna 1 am picat cu cea mai usoara, din urna 2 cu cea mai grea si din urna 4 cu cea mai "medie" (BATE, Aalborg, Anorthosis < Fiorentina < Sahtior, Kiev, Atletico). In orice caz e clar ca avem mai multe sanse de a iesi din grupe fata de anul trecut (Arsenal si Sevilla sunt peste tot ce e in grupa asta), dar mai putine sanse de a termina pe locul 3 (Slavia era o prastie de echipa si totusi ne-a luat 4 puncte). O grupa foarte frumoasa dupa parerea mea.

Edited by fedora

statistica spune ca Steaua nu a marcat niciodata intr-un meci oficial impotriva unei echipa din italia ... sper sa dam de data asta goluri cat pt toate meciurile in care nu am marcat cu ei :clap:

Interesanta grupa! Tinand cont ca avem un lot valoros, experienta la mai bine din jumatate de echipa in europa, si ekipe care nu sunt niste colosi precum Barça, Real, sau Manchester!

Cu Bayern = 1 punct

Cu Lyon = 3 puncte (avem o revansa de luat fatza de frantzuzi)!

O calificare ar fi capsuna de pe tort dar o calificare onorabila in primavara UEFA nu m-ar deranja! Pe ei baieti!

Nu ai cum sa faci 5 puncte. 2 sau 4 ar fi frumos sa facem 4 cu fiorentina 3 acasa si 1 la ei

Cu Bayern ar fi 3 adik o victorie acasa

Si cu Lyon sper o revansa in ghence 3 puncte

:steag_cruce_invers::steag_cruce_invers::steag_cruce_invers::steag_cruce_invers:

Un frumos exemplu de imposibilitate matematica.

mai rpd 5 decat 2...e mai plauzibil...:))

eu zic ca facem 7 puncte cu totul si vom pierde calificarea in primavara ligii la mustatza,insa vom continua in UEFA.

haide Steaua haide Steaua haideeeee

haide Steaua haide Steaua haideeeee!!

RUSINE!!

nu cred ca n C1 exista grupa usoara...pt noi

pt Chelsea de ex ....da

ideea e ca fiecare punct scos sau... smuls... e de aur

e cea mai grea grupa pt Steaua din astia 3 ani pt ca din urna 4 a venit fiorentina (mai buna devat slavia praga sau dynamo Kiev)

as vrea sa remarc ca in grupa exista 3 formatii ros-albastre: cele mai bune din Germania, Franta si Romania.

una peste alta o grupa frumoasa, oamenii pt meciuri d astea se apuca de fotbal.

HAI Steaua!!!

Ca de obicei in fiecare an dupa tragerea la sorti toata lumea e plina de optimism si o vede pe Steaua calificata chiar de pe locul 1 :noexpression:

Ne imbatam ca de obicei cu apa rece si traim cu speranta ca o minune se va intampla si vom merge mai departe. Daca anul trecut chiar aveam sanse la locul 3, nestiind multe despre Slavia Praga, anul acesta avem sanse chiar mai mici pentru ca Fiorentina este peste cehi.

Nu inteleg cum Lyon este mai slaba ca acum doua editii. Poate ca au plecat Coupet, Abidal, Wiltord si Tiago, dar au venit Boumsong, Grosso, Ederson, Keita iar tinerii Benzema si Toulalan au acumulat experienta si sunt titulari incontestabili atat la Lyon cat si la nationala Frantei.

Bayern are un lot extrem de valoros in care pionii principali sunt Ribery si Toni. Nemtii sufera fara ei si asta s-a vazut in primele 2 etape din campionat. Daca cei doi isi vor reveni pana la meciul cu noi, ne va fi imposibil sa scoatem macar un egal.

Fiorentina a demonstrat ca este peste Slavia Praga, echipa pe care a eliminat-o in turul 3. Au un antrenor experimentat si cativa jucatori care se remarca.. Mutu, Gilardino, Pazzini, Kuzmanovic, Jorgensen, Frey. In dubla cu Fiorentina imi pun sperante ca vom face 2 meciuri bune si vom scoate cel putin 4p pentru a ne asigura locul 3.

Asa ca ar trebui sa privim cu mai mult pesimism aceasta campanie pentru ca tare imi e ca iarasi vom fi dezamagiti, desi asteptarile au fost mari. Daca vom reusi mai multe cu atat mai bine, bucuria va fi si mai mare.

Forza Steaua!

nu intzeleg ce avetzi totzi cu Mutu ........... el chiar nu are nicio vina :no: .............suntetzi nedreptzi :ce_oameni:

bine, promitem sa nu-l mai injuram. o sa-l aclamam ca pe Daniel niculae si Mircea Lucescu inaintea lui... si dupa aia il pupam si pe alunita. e bine asa?

Calificarea in UEFA pare un obiectiv realizabil... cat despre urmatoarea faza CH league doar o conjunctura extrem de favorabila ne poate facilita accesul.

Din punctul meu de vedere am avut ghinion la tragere...

pot1 - Lyon probabil cel mai usor adversar dar aici e poate locul unde norocul este cel mai putin relevant tinand cont ca orice cap de serie iti ofera minimum de sanse atat acasa cat si in deplasare

pot2 - daca visam la faza urmatoare ch league aici aveam nevoie cel mai mult de noroc si in mod evident nu am avut :( Bayern de departe cel mai tare adversar poate doar Juve sa se compare cu ei

pot4 - pentru a avea sanse mari la UEFA am fi avut nevoie de un adversar cat mai accesibil si iar am avut ghinion... dupa parerea mea doar At Madrid (care btw mi se pare 2 clase peste italieni) ar fi fost mai greu de invins.

Eu spre exemplu cred ca grupa E ar fi fost aproape ideala.

In concluzie am avut noroc unde nu prea aveam nevoie da io cred ca 5-6 puncte se fac in mod normal si avem sanse la UEFA.

Colaborata cu un joc imbunatatit al echipei grupa nu e de speriat; avem sanse mari sa trecem mai departe.

Fiorentina nu e de speriat iar Bayern...chiar daca e Bayern ... pe nemti i am cam ars in ultimul timp...iar cu Lyon ne stim din grupe :) si sunt si ei in oarecare schimbari de jucatori.

Sa culegem ghiocei!!!

Sa culegem strugurii vrei sa spui ca vine toamna :laugh: !

hai sa fim seriosi avem o grupa accesibila acum, Lyon nu mai e lyonul de acum 2 ani ... fiorentina presimt ca va avea un sezon ratat atat in Liga cat si in campionat(Mutu e deja un jucator uzat si a plecat si ujfalusi care tinea toata apararea) iar bayern...a avut deja 2 sezoane ratate in cupele europene si se pare ca e in ascensiune acum! deci cel putin eu cred ca avem sperante la un loc 3 sau chiar 2! iar despre CFR...nici o sansa la primele 2 locuri poate doar cu foarte mult noroc un loc de UEFA ;)

@barbubobby

tin sa te contrazic putin legat de grupa E :D

cu Lyon avem sanse mari sa scoatem niste puncte pe cand cu Manchester ma indoiesc...iar cu bayern la fel cred ca am putea sa scoatem ceva puncte acasa spre deosebire de echipe gen villareal care are aproape acelasi stil ca sevilla bazat pe joc in viteza. Steaua poate sa faca meciuri memorabile cu adversari care se bazeaza mai mult pe forta decat pe viteza

Eu zic ca am picat foarte rau. Cineva zicea ca din prima urna nu prea conteaza cu cine picam si are dreptate. Avem sanse minime cu Lyon, dar noi suntem mai buni decat ultima data si ei sunt ceva mai slabi. Totusi sunt mai multe sanse decat cu Chelsea, Manchester, Real sau Barcelona. 1 punct se poate, 3 doar printr-o minune, de mai mult nu are rost sa discutam.

Din urna a 2-a, Bayern e in mod evident cel mai puternic adversar. Ghinion pur. Nu vad sanse la mai mult de 1 punct cu ei.

Din urna a 3-a, din nou ghinion. Doar Atletico era peste Fiorentina (desi ma cam speriase si forma buna a celor de la Kiev). Teoretic acesta este cel mai accesibil adversar, cu care am putea spera la 2-3 puncte. Problema este ca eu nu imi amintesc sa fi invins noi vreodata o echipa italiana intr-un meci oficial. Putem spera ca din cine stie ce motive Mutu nu va face meciuri bune impotriva noastra (desi speram la acelasi lucru si de la Cernat acum 2 ani, dar am sperat degeaba), iar fara el Fiorentina isi cam pierde sclipirea.

Parerea mea e ca 3 puncte sunt posibile, dar pt mai mult Steaua va trebui sa faca meciuri mai bune decat cele cu Valencia, Betis sau Dinamo Kiev. Eu zic ca locul 3 este f bun in conditiile astea. Avem cel mai bun lot din ultimii 10 ani si trebuie sa facem o figura frumoasa, nu sa iesim ca anul trecut cu 1 punct. Si acela obtinut acasa cu o echipa care ne era inferioara.

PS: Cat despre CFR... maxim 1 punct. Fiind fan Chelsea de pe vremea lui Dan Petrescu, sper sa le dea cat mai multe ;)) Un 7-0 ar fi ideal.

Edited by jcd

@barbubobby

tin sa te contrazic putin legat de grupa E :D

cu Lyon avem sanse mari sa scoatem niste puncte pe cand cu Manchester ma indoiesc...iar cu bayern la fel cred ca am putea sa scoatem ceva puncte acasa spre deosebire de echipe gen villareal care are aproape acelasi stil ca sevilla bazat pe joc in viteza. Steaua poate sa faca meciuri memorabile cu adversari care se bazeaza mai mult pe forta decat pe viteza

de acord cu tine............. :thumbup:

@Adrian Ultras25

salut. De data asta nu pot fi de acord cu tine. Fiorentina este una din cele mai puternice echipe din Serie A la acest moment.Are un antrenor genial, unul din cei mai buni italieni, alaturi de Spaletti si Ancelotti.

Fiorentina este mult peste Steaua. I-am vazut cu Slavia Praga, echipa care ne-a luat 4 din 6 puncte. Cehii au fost inexistenti, nu au avut nicio ocazie.

Inca ceva? De ce sa il injuram pe Mutu? Parerea mea este ca Mutu este singurul MARE fotbalist roman de la acest moment. Este o valoare a Romaniei. Daca si pe Mutu il injuram...

Nu/mi aduc aminte sa fi declarat ceva rau de Steaua. Parerea mea e ca cine il injura pe Mutu este un cioban. Un cioban asemeni lui Becali, asemeni celor care au fost expatriati recent in Romania din Italia...

Crezi ca ai rezolvat ceva ? oricum va fii huiduit in Ghencea de toata lumea , are prea multe fite .

O stire interesanta: Zenit Sankt-Petersburg l-a cumparat cu 30 de MILIOANE de Euro pe portughezul Danny (cine e asta?) de la o echipa din Moscova. Iata un patronat care "baga bani in echipa". Atata timp cat Steaua nu va aduce jucatori de calibru, pe bani grei, ne vom multumi cu locul 3 in grupa F. Daca se va continua politica de genul "nu pot sa-l iau pe X, ca trebuie sa-i dau salariu mare si stric vestiarul", nu se va trece de grupa F in veacul vecilor. Cand n-ai nici un jucator cu salariu de peste 1 milion de Euro pe an, nu poti emite nici o pretentie la mai sus. Nu e vorba de bani, e vorba ca salariile reflecta de cele mai multe ori valoarea jucatorilor (desigur nu in cazul lui Radoi). Daca Toja sau Dayro erau atat de mari, sa fim siguri ca erau de multa vreme luati de altii mai bogati.

Nimeni nu-i cere patronului sa scoata bani din buzunar. Steaua este cea mai cunoscuta marca din Romania. Sau brand cum se zice acum. Din aceasta marca se pot scoate milioane de Euro in fiecare an, mai mult decat se scoate din participarile de tip olimpic in Champions League. Trebuie sa ai mult creier si ceva imaginatie ca sa faci asta. Ceea ce deocamdata lipseste in birourile din Ghencea.

P.S. - Sper din tot sufletul ca intre jucatorii adusi recent sa se afle si acel diamant neslefuit pe care ne dorim cu totii sa-l slefuieasca Marius.

Sign in to follow this  
Followers 0