Bogdan4Steaua

FC Steaua - Galatasaray 1 - 0 (0 - 0)

490 posts in this topic

Pe 27 august 2008 are loc returul confruntarii dintre Steaua Bucuresti si Galatasaray Istanbul.

Dupa un 2-2 pe Ali Sami Yen, Steaua va incerca sa depaseasca formatia turca, pentru a-si asigura, pentru al treilea an consecutiv, biletele pentru grupele UEFA Champions League.

Programul celor doua echipe:

Steaua:

16 august - FC Steaua Bucuresti - FC Arges Pitesti (Liga 1)

23 august - Gloria Bistrita - FC Steaua Bucuresti (Liga 1)

Galatasaray:

16 august - Galatasaray - Kayserispor (SuperCupa Turciei)

24 august - Galatasaray - Denizlispor (Prima etapa a campionatului Turciei, editia 2008/2009)

Partea buna este ca avem o zi in plus sa ne pregatim pentru acest meci, datorita programului Ligii 1. Partea proasta este ca pentru Galata incep meciurile oficiale, deci vor mai omogeniza echipa si isi vor imbunatati relatiile de joc.

Vom avea atu-ul publicului, si avantajul faptului ca suntem calificati si la 0-0 sau 1-1. Oricum, TREBUIE sa jucam numai la VICTORIE.

Meciul va fi televizat de Antena 1. Ora de desfasurare va fi anuntata ulterior.

"... la Bucuresti primul lucru pe care trebuie sa-l facem este sa-i calcam in picioare."

Emerich Ienei

Edited by Bogdan4Steaua

"... la Bucuresti primul lucru pe care trebuie sa-l facem este sa-i calcam in picioare."

Emerich Ienei

Asa ar trebui sa gandeasca si jucatorii...

Din pacate unii nu urmeaza acest sfat(vezi Lovin), sau altii inteleg cu totul altceva(vezi Banel).

Avem nevoie de multa determinare, dar si de "glezne fine". Daca vom vedea un prim 11 alcatuit corect, o atmosfera de vis, ambitie, clarviziune si noroc, cu siguranta ca vom trece de turci.

Primul 11 pe care as vrea sa'l vad:

----------------Zapata----------------

Golanski---Goian---Ghionea---Nesu

----------------------------------------

------------------Radoi----------------

Dayro------Tiago-----Toja----Neaga

------------Bogdan Stancu-----------

Haideti dragi congalactici stelisti,stim cu totii ce se va intampla.Nu vi se pare ca e prea...apropiat de data trecuta?primul gol - degajarea portarului in al nostru si dupa aia gol?Asa a fost si acum 19 ani la Istambul - meci egal.Acu` vin iar pe Ghencea sa-i zapacim.

Primul 11 pe care as vrea sa'l vad:

----------------Zapata----------------

Golanski---Goian---Ghionea---Nesu

------------------Radoi----------------

Dayro------Tiago-----Toja----Neaga

------------Bogdan Stancu-----------

In formula data de tine, flancul drept este mult prea vulnerabil. Dayro nu e mijlocas de banda. Sa speram ca revine Szekely. In caz contrar, pe benzi as juca cu Neaga si Ochirosii.

S-ar putea ca chiar daca revine Szekely,sa nu fie folosit.Turcii nu ne-au prea menajat si cu siguranta nu o vor face nici la Bucuresti,deci sincer nu stiu daca Szekely are mai mult de 10% sanse sa joace.

Eu as incepe cu:

Zapata - Golanski/Radoi/Goian/P.Marin - Ov.Petre - Neaga(Szekely)/Dayro/Ochirosii - Stancu/Arthuro

Echipa trebuie sa fie echilibrata,astfel incat daca inscriem gol,sa ne putem apara,iar daca primim gol,sa putem inscrie.Important este sa nu dam inapoi nicio clipa,si probabil ca nu va fi asa pentru ca in Ghencea nu isi vor permite sa faca asta,tinand cont de atmosfera care va fi.

Plesan cred ca va fi apt de joc pentru returul cu Galata. In cazul lui Emeghara, sansele sunt de asemenea destul de mari.

Imi pare ca Emeghara, chiar daca isi va reveni, nu poate fi folosit, nefiind trecut pe lista trimisa la UEFA.

Am auzit ca nici Szekely nu va putea fi folosit, fiind scos de pe lista trimisa la UEFA.

Parerea mea ca am facut un joc bun aseara in primele 15 minute, apoi a intrat in rol mentalitatea romaneasca, sa ne retragem involuntar, am primit un gol din lipsa de concentrare, apoi tot retrasi am stat si inevitabilul s-a intamplat, greseala comuna P.Marin si Zapata si 2-2, de acolo a gresit Marius ca a inchis jocul in loc sa-l scoata pe Arthuro si sa-l bage pe Stancu pentru un plus de viteza pe contre,dar asta este pana la urma am obtinut un rezultat pe care nu multi se asteptau sa-l obtinem la ei acasa, felicitari lui Banel si Dayro care au facut un joc bun, :steag_cruce_invers:

fularsteaua2

Hai sa umplem Stadionul pe 27 sa-i incurajam pe baieti apoi prin piata Universitatii

marius_lacatus2.jpg

@ Bogdan4Steaua: ba da a facut. A centrat "ca pe camp", a pierdut mingea la ambele goluri ale turcilor, a alergat ca nebunul ( de cateva ori a pierdut mingea pe drum ), a reusit un (1!) dribling prin executia lui favorita ( a dat in obiectul muncii tare in fatza si a fugit ), a iesit cu mingea in aut de vreo 2 ori si a simulat .... tziganeste asa . Deci, s-a comportat ca de obicei.

Banel nu a facut nimic in afara de gol.

Cum nu a facut nimik cand a venit in sprijinul lui Pawell de 4-5 ori in a doua repriza, a iesi cu o minge din aparare in minutul 88 si s-a mai oprit la 20 de metrii de poarta, si prin prelungiri a mai reusit o combinatie frumoasa, spre exemplu Lovin sau Golansky au jucat mult mai prost ca Banel, nu mai da vina pe el cand nu trebuie :steag_cruce_invers:

Are idee careva cand se pun la vanzare biletele la meciul cu Galata pentru Abonati ??

Preturile biletelor sunt urmatoarele:

FOTOLII ? 500 LEI

TRIBUNA 0 ? 200 LEI

TRIBUNA 1 ? 100 LEI

TRIBUNA 2 ? 50 LEI

PELUZE ? 25 LEI

Abonatii beneficiaza de o reducere de 20% si de rezervarea locului.

Programul caselor de bilete de la stadionul "Steaua" este urmatorul:

Luni - Vineri 12:00 - 19:00

In perioada 18-20 august vor fi vandute bilete DOAR abonatilor, care beneficiaza de rezervare. Incepand de joi, 21 august, rezervarea abonatilor inceteaza si vor fi puse in vanzare bilete la liber.

sursa: steauafc

Edited by El Nino_9

Destul de vag comunicatul. Ce ma fac daca ma prezint luni cu abonamentul si doresc sa cumpar inca 2 bilete pe abonamentul meu, am voie? si reducerea ar fi valabila pt toate biletele?! Ar fi stupid sa pot sa-mi cumpar doar un bilet, apoi sa ma intorc peste doua zile (cand va fi mai mare coada evident) ca sa isi cumpere un prieten bilet

Edited by alex_lef

@alex_lef

Te poti duce si cumpara 4 bilete pe abonamentul tau, in primele 3 zile. Doar cel pentru locul tau va avea reducerea de 20% (unul din cele 4 bilete trebuie sa fie pentru locul de pe abonament), celelalte vor fi la pretul normal.

Cel putin, asa a fost pana acum.

Rezultat final 2-1 pentru gazde si Steaua se va califica in grupe.

Scump,dom'le,scump...Dincolo era mai ieftin!...

Pai acum fara suparare da e cam scump!!Acuma,tu crezi ca a crescut asa de mult nivelul de trai

in Romania?

Poate unii merg la o facultate (nu la Spiru Haret sau Romano-Americana) si nu-si pot lua un loc de munca daca vor sa o si termine!!Poate nu au mostenit avere sau nu au vreun bunic la SRI care sa-i intretina si sa le dea bani atunci cand vor!!Poate trebuie sa stranga bani pentru un lucru anume(nu droguri ,vacante luxoase sau cine stie ce alte fite).Poate vor sa merga la 3 meciuri din campionat sa vada pe Steaua(nu sa vada Galatasaray,sau ca ,vezi Doamne, e meci important,la fel de bine important a fost si cel cu FC Brasov) decat sa dea aceeasi suma doar la un singur meci!!

Poate si iar poate...

Nu mai luati voi lumea la misto ca nu poti sti ce probleme are fiecare!!

E frumos sa stai in puf, sa fi ironic si sa nu ai grija zilei de maine!!In fine,asta e parerea lui,in parte e si a mea si asta e situatia!!

Forza Steaua!!

Edited by David_Steaua2007

I'm very sorry for you UltrAslan_1905 but UEFA Cup it's also a very good competition where your team can win some experience!!Good luck! :)

Fooorzaaaaa Steauaaaaaaa!!