Sign in to follow this  
Followers 0
fcsteaua.ro

Deplasare Galatasaray-Steaua

131 posts in this topic

ce se mai aude

1 autocar sau 2?

:steag_cruce_invers:

Decat sa comentam apartenenta la miscarea ULTRAS , mai bine s-ar face un apel la cei care merg pentru prima data intr-o astfel de deplasare...

E valabil si pentru cei care prefera un tricou de FIRMA...doar pentru a fi mai cool in peluza....

NU ar fi mult mai oportun ca cei 400 prezenti in tribuna sa fie imbracati STRICT in culorile Rosu si Albastru???

Multi dintre noi vor avea de invatat din aceasta deplasare...ne credem ULTRASI Europeni si vom constientiza ca suntem mult inferiori...,,bietilor" turci...

DECI...APEL!!!

Incercati ca la ora meciului sa fiti pe cat posibil echipati in culorile ROSU SI ALBASTRU, si pentru a combate detractari care spun ca o replica a tricourilor de joc nu este acesibila tuturor, a incerca sa ai un tricou fie el si simplu...ROSU sau ALBASTRU nu e un capat de tara...

Vreau sa vad OMUL si FULARUL....ce bine ar fi sa punem in bagaj cate 2...asa poate mai ,,imprumutam" si colegului care a facut deplasarea pentru a fuma narghilea....

Vom fi o picatura in marea galben rosie...dar sa fim macar PATA DE CULOARE care sustine la fel de fanatic echipa iubita...

NU UITATI!!!! TRICOU ROS-ALBASTRU. FULAR IN CULORILE IUBITE...STEAGURILE...BONUS...

P.S.: Putin in afara subiectului...mai e cineva pe aici care isi aminteste de cele trei coli de bloc de desen A3 din 1989?

In peluza cu tabela la acel memorabil meci din 89 au aparut trei desene facute pe un bloc de desen...in centru chipul lui Tepes cel arhicunoscut din cartile de istorie...si in stanga si dreapta doi turci trasi in teapa....Nu am sa uit niciodata reactia turcilor la vederea celor trei desene..a urmat un bombardament cu lalele Galben Rosii si pachete de Kent..toate s-au intors inapoi...Mai tine minte cineva?

eu aveam 6 ani atunci, deci nu imi aduc aminte :rolleyes:

Sign in to follow this  
Followers 0