weeezer

Contracandidatele La Titlu - Sezonul 2008-2009

340 posts in this topic

crapedul joaca bine,si asta nu intamplator.Cum spunea si @AdrianUltras25 mai sus,se pare ca ne-au luat-o inainte la nivel de management.Un antrenor care in Portugalia avea statut de "ratat" face treaba buna in Romania.Asta ne arata diferenta dintre fotbalul romanesc si cel din occident.

Peseiro in doua luni a facut sa functioneze o echipa cu multi jucatori noi,ceea ce Lacatus nu e in stare de aproape un an.Patronii lor l-au inlaturat pe cel mai important om al lor,din cauza pretentiilor salariale,l-au pedepsit pe Constantin pt declaratii,masuri care arata ca doresc sa faca treaba ...

Daca nu ne revenim urgent,daca vom pierde din nou puncte pretioase in turul campionatului,sunt sigur ca in retur nu vom mai putea face nimic.Rivalii nostri si-au invatat lectia,nu vor mai pierde punctele usor...

Rapid are un joc mult superior noua si nici nu ma mir.

Pai de vreme ce la noi Jiji taie si spanzura desi e clar ca nu se pricepe, la ei dupa multi ani a venit un om cu o gandire profesionista(Taher). Au investit banii cu cap, au adus un antrenor strain si bun, nu au permis derapaje ale jucatorilor in viata personala. Asta in timp ce noi am adus ce era mai ieftin, avem un antrenor unic-Jiji astfel incat numele antrenorului de pe banca nu mai conteaza si patronul accepta ca jucatorii sa se planga de antrenor. Vezi cazul lui Lovin care in loc sa discute cu antrenorul de ce nu a fost in lot, se duce sa se planga la patron. Plus ca se pare ca ei au inteles ca pentru a face performanta nu trebuie sa existe limite salariale. Noi avem un patron care sustine ca este mai bogat decat Taher, dar pentru a-si ascunde zgarcenia/lipsa de bani foloseste scuza tampita cu vestiarul.

Ma rog, tot cred ca avem un lot superior contracandidatelor cu conditia sa folosim jucatorii pe posturile lor nu sa reprofilam atacanti in mijlocasi centrali.

Edited by MoWeed

Asta in timp ce noi am adus ce era mai ieftin, ....

Ma rog, tot cred ca avem un lot superior contracandidatelor cu conditia sa folosim jucatorii pe posturile lor nu sa reprofilam atacanti in mijlocasi centrali.

Paradoxal,nu-i asa?

Si eu cred ca avem lotul cel mai valoros din tara,cu cei mai multi jucatori care joaca la echipele reprezentative.

Ne lipseste doar antrenorul si un joc consistent.Sau ma rog,doar antrenorul,jocul vine de la sine daca avem antrenor bun.

un pic offtopic dar pe mine m-a surprins azi Catalin Doman de la Arges, daca se tine de treaba are sanse sa ajunga destul de bun.

Bine-a zis cine-a zis, Dragomir mi se pare, ca problema la Steaua e faptul ca se fac prea multe experimente. Ba Hagi, ba Pedrazzini, ba Lacatus, ba Banel fundas, mijlocas stanga, dreapta, ba plesan coordonator, ba inchizator, ca deh noi avem oameni polivalenti... Ete la Rapid, fiecare are locul lui, stie ce trebuie sa faca, si face ce stie sa faca.

asa s-a ajuns daca n-am avut un antrenor adevarat de vreo 2 sezoane incoace. nici Olaroiu nu avea asa de multa experienta ca antrenor dar la capitolul tactic nu prea aveai ce sa-i reprosezi.

asa s-a ajuns daca n-am avut un antrenor adevarat de vreo 2 sezoane incoace. nici Olaroiu nu avea asa de multa experienta ca antrenor dar la capitolul tactic nu prea aveai ce sa-i reprosezi.

Da. Din pacate cam asta s-a intamplat. Olaroiu, un antrenor infinit mai bun decat 'simbolul' si 'regele' n-a fost agreat de 'cunoscatorii' din peluze. Iar mass-media, in marea ei majoritate anti Steaua, a dat si ea o mana de ajutor, sustinandu-i pe cei doi pseudoantrenori.

Acest campionat este, in opinia mea, compromis. Jocul, mai mult decat modest, nu imi da nicio speranta. Atata timp cat Lactus, idolul peluzelor, va ramane pe banca, si se pare ca va mai ramane, mai mult de locul 3 este imposibil de obtinut.

Contracandidatele, CFR-ul, dar mai ales Rapid, practica, in schimb, un fotbal modern, spectaculos si eficient.

DaniMarcu

Totusi, Peseiro a fost asistentul lui Queiroz la Real.A invatat ceva.A facut treaba la Sporting.A antrenat Panatinaikos.

Fata de ce avem noi...

Taceti ma cu ciorile, ca si-o ard de la Cluj etapa viitoare.

Iar Peseiro nu poate fi comparat cu Luce Jr.-ul.

Rapidul de anul asta va rata mai mult ca sigur si calificarea in Cupa UEFA. Cu gorile ca alea n-ai ce sa faci.

Fata de ce avem noi...

O sa avem, o sa vedem... Stati linistiti. Nu degeaba l-a luat Jiji acum pe columbian. O sa dea cu siguranta randament pe teren mai mult decat au dat Elton, Thereau sau alte panarame.

Dupa parerea mea, contracandidata principala la titlu ramane to CFR-ul.

Nu degeaba l-a luat Jiji acum pe columbian. O sa dea cu siguranta randament pe teren mai mult decat au dat Elton, Thereau sau alte panarame.

Cred ca ai gresit site-ul.

Suporterii stelisti i-au apreciat pe cei doi jucatori,in comparatie cu tine care-l apreciezi pe cioban...

In ce-l priveste pe Toja,ramane de vazut daca e un transfer bun sau rau.

@WhiteSnake

Daca nici Thereau nu a dat randament atunci cine?:))

Thereau a fost cel mai bun atacant care a jucat in Romania in ultimii 5 ani, mult peste panarama aia de Fabbiani

@MoWeed

Orice ai spune Fabbiani e cu o clasa peste tot ce avem noi acum in campionat. Poate doar Rapid sa aiba atacanti mai buni decat Fabbiani.

@c.ronaldo17

Eu l-am comparat cu Thereau; dar oricum parerea mea e ca Dayro e un atacant mult peste Fabbiani

Rapid joaca un fotbal de vis in comparatie cu noi!Strainii fac diferenta,dar eu as zice ca ei au in primul rand ANTRENOR!

la cum am inceput camp nu avem nici o sansa o spun din tot sufletu chiar dk sunt STELIST,sper sa Castigam Diseara si mai vedem Forza Steaua :X

Edited by punkboy

@danimarcu

Daca tu l-ai apreciat pe digimonul ala ratacit prin iarba (caci pana la urma asta e adevarul, Elton s-a dovedit a fi un mijlocas amator, dupa cum si presa din Romania a scis) care ne-a facut echipa de ras, atunci nu-mi pot explica cat poti tu ca suporter sa intelegi de mult din sportul asta.

In plus, nici nu vreau sa-mi mai amintesc cum ne-au umilit cainii acasa de Pasti cu 4-2 cand a fost in poarta girafa de Andrey. Inca imi mai amintesc si acum bulanele alora. Si nu aveam absolut niciun motiv de oftica pt ca aveam o echipa de toata jena cu 3-4 straini de mana a 3-a in primul 11. O echipa de toata jena pe care Steaua n-a mai avut-o in istoria sa.

Iar in legatura cu demiterea "memegerului", Jiji a meritat acolo aprecieri. Sa dai un milion de euro pe un gandac e tzeapa curata. Pur si simplu te lasa nervii.

EDIT (18:30): Dayro M. a dat gol cu Argentina in preliminarii pt CM 2010 si a castigat meciul. Asta evidentiaza si mai mult valoarea sa.

Edited by WhiteSnake

@WhiteSnake

In acelasi meci cu dinam0 de care amintesti tu "digimonul ala ratacit prin iarba" a fost cel mai bun jucator de pe teren. Dar normal ca nu a putut sa castige meciul de vreme ce trebuia sa faca combinatii cu alte Banel, Lovin si Iacob.

Dar daca iei de bune toate tampeniile scrie in presa ori nu am cu cine discuta ori ai pana in 15 ani....

@danimarcu

EDIT (18:30): Dayro M. a dat gol cu Argentina in preliminarii pt CM 2010 si a castigat meciul. Asta evidentiaza si mai mult valoarea sa.

Tu vorbeai de Toja,nu de Dayro.Hai sa-l vedem pe noul venit cum se misca,si dup-aia mai vorbim...

Dayro este un jucator extraordinar,imi pun mari sperante in el.Daca ar juca pe postul pe care stie sa o faca cel mai bine,sunt sigur ca va fi necrutator.

cel mai puternic dusman al nostru in acest sezon si multe din cele care vor veni este urmatorul: Mircea Sandu, ionut lupescu, prunea si banii CFR-ului si ai lui Dinamo in buzunarul lui corpodean uns sefi peste arbitri.

s-a vazut clar la meciul cu brasovul ca suntem vanati, la fel si la Vaslui.

asta inseamna ca trebuie sa fim de doua ori mai buni decat adversarii!

@danimarcu

Tu vorbeai de Toja,nu de Dayro.Hai sa-l vedem pe noul venit cum se misca,si dup-aia mai vorbim...

Dayro este un jucator extraordinar,imi pun mari sperante in el.Daca ar juca pe postul pe care stie sa o faca cel mai bine,sunt sigur ca va fi necrutator.

Oh,da,spune-i asta si lui Laca!Dayro e cel mai bun jucator din Liga 1...are un potential enorm...

legat de rapid, asta nu este incalcare de regulament?

http://www.arhi.TV/2008/08/rapid-Farul-victoria-banilor.html

cel din imagine este antrenorul rapidului, care a fost eliminat in meciul de sambata cu Farul. Si cand vruia el intra in dreptul bancilor de rezerve si dadea indicatii sau batea cu pumnul in pexiglas.

oare prin presa a fost scris ceva? eu n-am citit nimic...

Dupa parerea mea Steaua se va bate la titlu cu Rapid , Dinamo si CFR, desi nu m-ar mira sa vad vasluiul pe podium.

Steaua: Joaca mediocru. Sa fim seriosi si sinceri cu noi, Steaua nu joaca asa cum vrem cu totii. Dayro ne-a salvat si cu brasovul (cu putin ajutor din partea lui Stelea). Arthuro mi se pare greoi, si nu pare mai bun decat Pepe Moreno. Szekely are viteza de care aveam mare nevoie iar Zapata ne surprinde in acest inceput de sezon negativ. Ambele goluri primite de Steaua sunt din vina lui Zapata. Nu trebuie sa-i sarim insa in cap pentru ca ne a salvat de foarte multe ori sezonul trecut.

CFR: Pare schimbata fata de anul trecut. Are o viteza in minus si cred ca "prietenii lor" nu ii mai pot ajuta prea mult in acest sezon(ma refer normal la cei de la FRF, arbitrii etc.). Plus de asta, e inacceptabil sa avem iar "straini" campioni la noi in tara(nu ca as avea ceva cu ungurii :) ). Nu m-ar mira sa se inscrie CFR-ul si in liga1 din Ungaria.

Rapid: E cea mai in forma echipa. Nu cred insa ca va dura prea mult forma asta buna. Va ceda incet dar sigur.

Dinamo: De ei ma tem cel mai mult. De fiecare data cand nu au fost laudati si bagati in seama, au castigat. Fiti cu ochii pe ei. Cu ei, zic eu, ne vom bate la titlu', regret sa spun si sa cred asta.

Timisoara, Vaslui, Urziceni: Se vor bate pentru UEFA.

In opinia mea primele locuri vor fi ocupate de Steaua, Dinamo, Rapid, CFR, Vaslui, Timisoara, Urziceni. Restul nu prea conteaza.

E doar o parere...

Forza Steaua!

Edited by CoRsSo

Gaz Metan - Fulgerul Bragadiru 5-1 =)))))))))))))))))) de râsu curului. Ah... vreau sã-l vãd pe Iancu de Jilava acuma.

Prima repriza de pe ghiulesti ne da sperante.

Cele 2 echipe de tzigani nu au jucat nimic.

Au facut amandoua un antijoc total(cu un plus pt tziganii imbracati in alb).

Poate ca nu e dracu' asa de negru(ca Tziganu).

ramane de vazut ce se va intampla in a 2a repriza.

pana acum nu a jucat fotbal nici una din echipe.