weeezer

Contracandidatele La Titlu - Sezonul 2008-2009

340 posts in this topic

Nu trebuie sa ma uit in oglinda,iti garantez,pentru a sti cine sant.Daca tu asa procedezi,este problema ta!Cat despre palme,ti le las tie.

Se pare ca esti de aceeasi parere cu noi,frustratii,desi iti place sa comentezi de dupa colt.

"Bucuria" noastra(a mea)era legata de infrangerea suferita de Dinamo,pentru simplul motiv ca este ultima echipa pe care mi-as dori sa o vad in CL.

In finalul comentariului tau esti de acord sa ajutam celelalte echipe,pentru a impiedica aceeasi echipa de infrangerea careia s-au bucurat multi stelisti.Deci?!........

Tu esti mai stelist decat altii si mai putin frustrat?

Prietene,se pare ca nu stii sa citesti printre randuri. Ideea este ca bucuria pentru insuccesele rivalilor trebuie lasata frustratilor din ghiulesti,groapa si in restul zonelor din tara unde Steaua e detestata si infranterile noastre sunt ca si victoriile echipelor lor. Eu nu pot sa ma bucur ca javrele si-o iau cand noi ne apropiem de locul 10. Da,ei o iau,insa pina una alta sunt pe locul 1 in timp ce noi ne apropiem mai mult de locul 9 si facem cel mai slab sezon din ultimii 50 de ani. Stii vorba aia romaneasca,rade ciob de oala sparta.

In a 2-a parte a postarii mele spuneam ca dinamu trebuie batuta in Ghencea(si peste tot) nu neaparat pentru orgoliul nostru(desi repet,si asta e important) ci pentru sanitizarea campionatului,pechinezii nu merita sa joace direct in CL.

Deci da,consider ca e sub demnitatea mea de stelist sa ma bucur de insuccesele rivalilor cand echipa mea e cu un picior in groapa. Aceste bucurii desarte m-ar duce cu un pas mai aproape de conditia de frustrat care-i caracterizeaza atat de bine pe rivalii nostri. Noi suntem Steaua,centrul universului lor,se raporteaza la noi,la succesele noastre si la insuccesele noastre. Noi nu ne raportam la ei,eu unul nu pot sa o fac. Sper ca s-a inteles mesajul meu.

CIOBANE PLEACA DIN Ghencea!!!

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

consider ca e sub demnitatea mea de stelist sa ma bucur de insuccesele rivalilor cand echipa mea e cu un picior in groapa. Aceste bucurii desarte m-ar duce cu un pas mai aproape de conditia de frustrat care-i caracterizeaza atat de bine pe rivalii nostri. Noi suntem Steaua,centrul universului lor,se raporteaza la noi,la succesele noastre si la insuccesele noastre. Noi nu ne raportam la ei,eu unul nu pot sa o fac. Sper ca s-a inteles mesajul meu.

Ca in foarte multe alte cazuri, subscriu 100% acestei pareri!

Mititelu este exact Becali de acum 4-5 ani...a jignit si el fostele glorii,dar oamenii din Craiova au asteptat atat de mult timp ca sa aiba din nou o echipa buna,incat acum i se iarta tot.

PS Se baga peste Napoli...a vandut cred vreo 40 000 bilete pentru acest meci.La 8.30 erau portile deschise,puteai intra,daca aveai loc macar pe garduri.

Ai fost la meci? :shifty:

Faza din meciul CFR Cluj - Gloria Bistrita: lovitura libera pentru oaspeti, executata perfect. Un jucator de-al lui Sabau e la 2 metri de poarta. Executia lui? O da cu "talentul", trimitand mingea in lateral si iese un corner.

Poate ca-s tigan la faza asta, dar sunt sigur ca daca s-ar fi jucat contra Stelei, ar fi rupt plasa sau l-ar fi bagat pe portarul nostru in spital.

La faza urmatoare, un bistritean pune latul la marginea careului de 16 metri dupa o centrare ratata de pe partea lor dreapta, punandu-i mingea perfect pentru un sut lui Muresan.

EXACT cum s-a jucat si-n Ghencea!

Cand stateam in Ploiesti, am fost la numeroase meciuri Petrolul (Astra) - Craiova, Petrolul (Astra) - Dinamo, Petrolul (Astra) - Rapid.

Am fost inclusiv la celebrul blat Petrolul - Ceahlaul: 1-0, in 1999, cand "lupii" au scapat de la retrogradare in fata unei echipe care era evident 10 clase peste ei.

Unele chestii chiar nu-si au locul...

LE: Taci, bah, cu blatu' tau, ca a dat Bistrita un gol superb! Si s-a mai si bucurat.

Edited by Lari

poate singurul jucator blat de azi

este fotbalistul Stelei :))))

Nici vorba!

Astia joaca la un sfert din determinarea aratata in Ghencea. Toata echipa e penibila.

Si sa stii ca Tatarusanu a scos si vreo 3-4 mingi foarte grele.

Pentru mine Bucsaru e un model de presedinte de club. Discret, profesionist.

Ce afaceri are, ce tunuri trage, chiar nu ma intereseaza!

@Lari

Eu il admir pe Bucsaru ca patron de fotbal. Probabil ca este in fotbal din acelasi motiv ca Iancu, Borcea, Copos sau Jiji si-anume spalarea de bani. Dar el a angajat profesionisti si sta departe de scandaluri spre deosebire de ceilalti...

@bogdan4steaua

Sunt perfect de acord cu tine, iar un astfel de presedinte ar fi ideal pt noi !

Pentru mine Bucsaru e un model de presedinte de club. Discret, profesionist.

Ce afaceri are, ce tunuri trage, chiar nu ma intereseaza!

Strict fotbalistic cred ca e patronul perfect!

Iata tot ce se stie despre nenea Bucsaru: http://www.evz.ro/articole/detalii-articol...ga-Campionilor/

Bah, in opinia mea, faza e asa: nenea asta spala bani de rupe in fotbal, pare ok pentru ca e discret, isi mareste averea prin manareli incredibile, isi lasa oamenii sa lucreze in liniste. Ba chiar pe MM l-a amenintat cu somajul atunci cand se comporta ca la Steaua, adica atunci cand ii lua pe toti in varf de batz.

Se stie ca nu exista "om de afaceri" in Romania care sa nu-si fi ridicat imperiul financiar pe manareli.

Am o jena sa stiu ca un astfel de om ar sustine Steaua dar, tinand cont de context, ar fi exceptional sa vina la noi.

Sanse? ZERO! Ar fi de zeci de mii de ori mai mediatizat, ceea ce nu i-ar conveni deloc, mai ales ca nici acum nu cred ca se simte bine cand s-au pus astia sa-i afle secretele.

mda...acum se intelege de ce e prieten cu ciobanu...cine seamana se-aduna...doar ca Jiji merge pe principiul "Prostul nu e prost destul, daca nu e si fudul" :)