fcsteaua.ro

Amical cu SK Austria Karnten

41 posts in this topic

Steaua s-a impus în cel de-al doilea amical al verii, împotriva SK Austria Karnten, cu scorul de 3-1, golurile noastre fiind înscrise de Florin Lovin, Romeo Surdu și Mihãițã Pleșan.

Steaua va juca azi, incepand cu ora 18:30, al doilea meci amical al acestui stagiu de pregatire, impotriva celor de la SK Austria Karnten, echipa care a incheiat sezonul trecut pe locul 9 in campionatul tarii care ii gazduieste pe stelisti.

Gruparea pregatita de Frenkie Schinkels a fost fondata in 2007, cand a preluat licenta de la ASKO Pasching si isi disputa meciurile de acasa pe "Hypo-Arena" din Klagenfurt, stadion cunoscut in trecut sub numele de "Worthersee Stadion".

Lotul celor de la Karnten este format, in mare parte, din jucatori austrieci, insa are in componenta si un argentinian, un brazilian, un german, un maghiar, un jucator din Zimbabwe si un sarb.

SteauaFC.com

II batem lejer :boxing:

Sper sa invingem pentru a ajunge intr-o forma cat mai buna la inceperea campionatului:D...anul asta avem de spalat o rusine si de dovedit o echipa

Deci eu nu pot intelege cum vrea Steaua sa iasa din grupele LC cand face amicale cu echipe de mana a 17 a. Auzisem ceva de un amical de prezentare cu AS Roma pe Ghencea dar Steaua a spus multe si multe nu s-au concretizat. Parerea mea este ca acestea nu sunt amicale eficiente pentru a testa jucatorii noi, deoarece pot ei sa dea 20 de goluri impotriva unor echipe ca A.Karnten ca atunci cand se vor intalni cu un AC Milan se vede ca nu joaca nimic si mare e surpirndereaca dee inamicale a jucat bine. Ma rog, cred ca-i batem dar nu clar (2-0 maxim)!

HAI Steaua ! ! !

Deci eu nu pot intelege cum vrea Steaua sa iasa din grupele LC cand face amicale cu echipe de mana a 17 a. Auzisem ceva de un amical de prezentare cu AS Roma pe Ghencea dar Steaua a spus multe si multe nu s-au concretizat. Parerea mea este ca acestea nu sunt amicale eficiente pentru a testa jucatorii noi, deoarece pot ei sa dea 20 de goluri impotriva unor echipe ca A.Karnten ca atunci cand se vor intalni cu un AC Milan se vede ca nu joaca nimic si mare e surpirndereaca dee inamicale a jucat bine. Ma rog, cred ca-i batem dar nu clar (2-0 maxim)!

HAI Steaua ! ! !

1. amicalul cu roma e inca in picioare din cate stiu yo

2. nu poti incepe sa joci meciuri amicale tari, de la inceputul turneului. Ai rabdare sa vedem ce va fii in al doilea stagiu de pregatire.....si btw, yo consider meciul de vineri, un test extrem de bun

HAI Steaua ! ! !

1. amicalul cu roma e inca in picioare din cate stiu yo

2. nu poti incepe sa joci meciuri amicale tari, de la inceputul turneului. Ai rabdare sa vedem ce va fii in al doilea stagiu de pregatire.....si btw, yo consider meciul de vineri, un test extrem de bun

Scuzele mele! Ai avut dreptate in privinta amicalului cu AS Roma:

Steaua-AS Roma, 26 iulie, 20:45

Dupa cum site-ul stelisti.ro a informat inca de acum trei saptamani, Steaua va disputa, pe data de 26 iulie, o partida de prezentare a lotului din sezonul viitor, in compania italienilor de la AS Roma. Meciul va avea loc de la ora 20:45

Cel putin asa zice Gsp!

austria karnten nu e o echipa chiar atat de slaba precum spuneti unii dintre voi valoarea echipei e mai mare decat a unor echipe de divizia A gen Farul,univ Cluj si altele...

Nu înțeleg de unde atâta nedumerire în legãturã cu meciul de prezentare.

Ultimele informații le gãsiți pe acest site precum și pe cel oficial AICI

Edited by forever_STEAUA

austria karnten nu e o echipa chiar atat de slaba precum spuneti unii dintre voi valoarea echipei e mai mare decat a unor echipe de divizia A gen Farul,univ Cluj si altele...

Cand faci o astfel de afirmatie, trebuie sa vii cu argumente. Asadar, pe ce te bazezi cand spui ca valoarea lui FC Kelag Karnten e mai mare decat cea a Farului, a U Cluj si altele?

Pentru ca in sezonul trecut a terminat pe 9? Neconvingator, prima Liga austriaca nu are decat 10 echipe. Deci a terminat penultima. E adevarat ca U a terminat ultima, dar campionatul Romaniei e in mod cert mai puternic decat cel al Austriei.

Pentru meciul de astazi Steaua are prima sansa. Nu ramane decat problema scorului. Baietii nostri au pofta de joc si sper ca Stancu si Szekely sa repete figura din primul meci, si alaturi de ei sa iasa si altii la rampa: Badea, Ochirosii, Plesan, Thiago, C. Ionescu.

@David^

Nu vreau sa par ala care sare in cap pentru mai nimic, dar e Tiago, nu Thiago. Thiago e la dinamu.

"Jucatorul portughez Tiago Filipe Figueiras Gomes a semnat astazi, 29 mai, un contract cu Steaua [...]" (sursa steauafc.com)

@Sylvyx

http://www.steauafc.com/ro/articole/detalii_amical_roma/

Site-ul oficial e cea mai sigura cale de informare, si de cand si-a schimbat aspectul si-a schimbat si rata de informare, aceasta crescand foarte mult.

Uneori nu apar stirile direct pe prima pagina asa ca trebuie sa mergi la arhiva: http://www.steauafc.com/ro/arhiva/

Deasemenea textul live la meciuri e mult mai rapid decat oriunde. ;)

Fratilor nu mai postati toate prostiile. Singura sursa sigura este site-ul oficial , poate unii nu-l stiu , www.steauafc.com . Nu va mai luati dupa site-urile gsp sau alea facute de ei.

eu as dori sa batem tot ca in iarna in amicale

apoi am avut un retur fabulos ....

eu zic ca sunt importante si victoriile in amicale

Au marcat Lovin si Surdu in acelasi meci ??? Fugiiiitiii ... vine sfarsitul lumii

17' GOL Steaua: Plesan inscrie pentru 3-0 cu o lovitura de cap din pasa lui Surdu. De retinut ca o contributie insemnata la aceasta faza a avut Claudiu Ionescu, jucator care s-a jucat cu toata defensiva celor din Karnten.

Semne bune anul are:P

Incredibil!!!!!!!!!!Au inscris in aceeasi partida si Lovin si Surdu:))))Nu-mi vine sa cred...nu credeam ca se poate intampla.

Se pare ca echipa de rezerve joaca bine sa speram ca si titularii vor juca cu aceeasi pofta!

Respect Neaga!!Mereu Stelist!!!

"Minutul 27: Faza spectacol creata de stelisti. Bogdan Mustata a batut un aut pana la Adrian Neaga, acesta a centrat superb, din intoarcere, pentru Surdu, care a trimis cu capul in bara portii lui Schranz. Mingea a revenit la Surdu, care a sutat spre poarta, insa interventia la sacrificiu a unuia dintre fundasii austrieci i-a salvat pe cei de la Karnten de golul 4."

nu pot sa cred!!!!!!!!!!!!!! :)))))))))))) =)))))))

eu vreau sa il vad pe Ochirosii in echipa...titular mereu...

Edited by FanSteaua4Life