Sign in to follow this  
Followers 0
fcsteaua.ro

Cavalerii ingratitudinii

38 posts in this topic

Am incercat sa monitorizez zilele astea reactiile suporterilor Stelei la transferul lui Nicolae Dica. Spre neplacuta mea surpriza, am constatat ca foarte multe reactii erau de genul: " Huo! Du-te Dica! Ce mare jucator a fost si asta? " si altele de genul. Intr-adevar , au fost si multe reactii normale, asemeni celei propuse de Ovidiu in articolul sau, in care s-ar cuveni sa-i multumim lui Dica pentru anii petrecuti la Steaua, nu multi, dar nici putini. Din pacate, proportia celor doua tipuri de comentarii este aproape egala, ceea ce este foarte ingrijorator, pentru ca arata ca suporterii Stelei au invatat putin, daca nu chiar nimic din comportamentul pe care ar trebui sa-l aiba unul care se autointituleaza "suporter".

Nu contesta nimeni ca Dica a facut si meciuri proaste in tricoul Steiei, ca uneori a incetinit jocul, ca a fost lipsit de tact in reactia cu suporterii, etc, insa, Dica si nu Mirel Radoi, a fost exponentul generatiei Middlesbrough pentru Steaua. Da. Nicolae Dica!

Daca e sa comparam felul in care cei doi s-au impus la Steaua, precum si realizarile lor, REALE, vedem ca Mirel a fost mai mereu absent de la meciurile Stelei, vedem ca in timp ce Mirel se refacea pe la Bologna, Dica tragea echipa dupa el in Cupele Europene si im meciuri cu Bistrite si Oteluri. Unde mai pui ca Dica a ajuns capitan la Steaua pe golurile lui, el nefiind cununat de conducerea clubului si nici nu a fost "copilul" antrenorului Victor Piturca, cel care i-a adus si pe Dica si pe Mirel la noi.

Sa vorbim de personalitate? Nu cred ca are rost, din motiv ce singurul jucator care a luat vreodata pozitie impotriva elucubratiilor patronale a fost numarul 10 stelist si nici decum capitanul echipei, portavocea vestiarului, liderul echipei.

Sigur, multi dintre cei care vor citi aceste randuri, vor considera ca acesta este un articol impotriva lui Mirel Radoi. Nimic mai fals! Acesta este un comentariu care incearca, asemeni celor scrise de colegii mei, sa faca lumina asupra carierei acestui jucator roman. Atat si nimic mai mult. Eu nu condamn pe nimeni pentru parerile sale, in schimb nu pot sa accept ca aceste pareri sa fie fundamentate pe impresii, vorbe. Din pacate, asa cum spuneam si mai sus, Steaua, prin suporterii ei, continua sa fie fruntasa la nivel de ingratitudine, ingratitudine manifestata mai ales fata cei care fac cu adevarat ceva. Sa se inteleaga clar: eu nu voi mai injura vreodata vreun jucator al Stelei. Mai ales al Stelei de azi. Sa lucrezi cu presiunea unui analfabet incult si inapoiat pe post de patron nu este deloc usor. Cu atat mai greu este sa ai si rezultate! Unde mai pui si presiunea unui public care nu intelege si nu vrea sa inteleaga, ca nu poate avea pretentii de mare echipa de la jucatorii Stelei, atata vreme cat prin toate actiunile clubului, prin transferuri, prin nivelul investitiilor, Steaua se comporta ca un club mediocru, un club condus despotic si dupa bunul plac al unui singur om.

Haideti deci, sa nu mai avem pretentii absurde si sa ne trezim la realitate cat mai repede, atata vreme cat nu ne deranjeaza ca Steaua e asa cum e( sondajul de pe fcsteaua arata ca aproximativ 50% dintre suporteri considera ca NU ar fi benefica pentru club plecarea ciobanului), sa nu ne inchipuim ca Dica va fi Mutu sau ca Goian e vreun Chivu.

Multumesc Nicolae Dica. Momentele magice nu se pot uita. Cel putin de catre unii.

Mihai Somanescu

Dica SI Radoi au fost cei jucatorii exponentiali ai "generatiei Boro". Ca Dica nu intruneste toate calitatile la care ne am fi asteptat de la el nu este vina nici el si nici Becali sau antrenorul. Asta este Dica cu bune si rele. Insa nu trebuie sa ne intoarcem impotriva lui pentru ca nu n i l am dori adversar peste cativa ani. (vreo posibila intoarcere in tara la detestabilele noastre adversare) . Asa ca imi permit sa "huidui" si eu toti acei suporteri care "huiduie" jucatorii Stelei.NOI NU SUNTEM Dinamo!- care huiduie proprii jucatori.

Dica a fost artizanul a:

- 2 titluri

- o semifinala UEFA

- un parcurs de 5 p. in Liga Campionilor.

In acest moment este pe:

- locul 18 in clasamentul golgheterilor in Divizia A pentru Steaua cu 54 de goluri

- este pe locul 2 in clasamentul golgheterilor (14 goluri) si al prezentelor (46) in Cupele Europene pentru Steaua.

Respect Dica pentru cei 4 ani in tricoul ros-albastru!

Acelasi lucru ca si la Banel.

Saracu Dica cum s-a chinuit el patru ani pe sute de mii de euro.

Pai normal ca trebuie sa accepte un patron nebun, ca unu normal nu ar da salariu 300.000 de euro unuia care nu stie sa faca o preluare.

Ca a dat goluri, pase si a facut 2 driblinguri intra in fisa postului.

Eu cand ma duc la birou trebuie sa fac lucrurile pentru care am fost angajat.

Si Dica, atacant fiind, a fost anagajat sa dea goluri.

Deci nu le mai plangeti atat de mila si nu le mai luati apararea.

Daca jucau pe gratis, era altceva, eram primul care ii ridicam in slavi.

Noi am ramas cu mentalitatea asta comunista ca jucatorii fac nu stiu ce sacrificii. Da , aia pe vremea lu ceasca care castigau un pic mai mult decat salariu mediu, puteau smulge mai multa apreciere si compasiune pentru ca nu e un job chiar usor.

Dar pentru astia care castiga de 50 de ori salariul mediu, sa-mi fie cu iertare, dar nu am nici un fel de intelegere. Teoretic munca lor trebuie sa fie de 50 de ori mai grea, iar injuraturile suporterilor si toanele patronului nu cred reprezinta atat de mult.

Deci reveniti cu piciorele pe pamant si mai lasati poezia si "magia" ca suntem in economia de piata.

A venit, a jucat, a luat banii si a plecat. Altul la rand.

Bravo, un articol normal.

Dica si-a facut treaba foarte bine in primii ani. Ca in ultimul an a fost intr-o lipsa crasa de forma si parea ca joaca la misto nu Neaga absolut nimeni. Dar cam repede am uitat toate lucrurile bune despre el si le scoatem in fata pe cele negative.

Unii de pe aici se comporta exact ca suporterii sub-podarilor: injura jucatorii cand pleaca chiar daca unii dintre ei si-au facut treaba cat au putut de bine....

Bravo, un articol normal.

Dica si-a facut treaba foarte bine in primii ani. Ca in ultimul an a fost intr-o lipsa crasa de forma si parea ca joaca la misto nu Neaga absolut nimeni. Dar cam repede am uitat toate lucrurile bune despre el si le scoatem in fata pe cele negative.

Unii de pe aici se comporta exact ca suporterii sub-podarilor: injura jucatorii cand pleaca chiar daca unii dintre ei si-au facut treaba cat au putut de bine....

scz de offtopic,da meciu dedeseara pe cv program?

Eu nu pot sa zic ca nu inteleg cum poa sa plece un jucator de "nationala" de la 250 ca euro la 340k euro comm on ...

Acelasi lucru ca si la Banel.

Saracu Dica cum s-a chinuit el patru ani pe sute de mii de euro.

Pai normal ca trebuie sa accepte un patron nebun, ca unu normal nu ar da salariu 300.000 de euro unuia care nu stie sa faca o preluare.

Ca a dat goluri, pase si a facut 2 driblinguri intra in fisa postului.

Eu cand ma duc la birou trebuie sa fac lucrurile pentru care am fost angajat.

Si Dica, atacant fiind, a fost anagajat sa dea goluri.

Deci nu le mai plangeti atat de mila si nu le mai luati apararea.

Daca jucau pe gratis, era altceva, eram primul care ii ridicam in slavi.

Noi am ramas cu mentalitatea asta comunista ca jucatorii fac nu stiu ce sacrificii. Da , aia pe vremea lu ceasca care castigau un pic mai mult decat salariu mediu, puteau smulge mai multa apreciere si compasiune pentru ca nu e un job chiar usor.

Dar pentru astia care castiga de 50 de ori salariul mediu, sa-mi fie cu iertare, dar nu am nici un fel de intelegere. Teoretic munca lor trebuie sa fie de 50 de ori mai grea, iar injuraturile suporterilor si toanele patronului nu cred reprezinta atat de mult.

Deci reveniti cu piciorele pe pamant si mai lasati poezia si "magia" ca suntem in economia de piata.

A venit, a jucat, a luat banii si a plecat. Altul la rand.

Bun, a fost angajat ca sa dea goluri; si ti se pare ca nu le-a dat? Scade golurile lui Dica si sa vezi unde ar ajunge Steaua. Te-ai gandit de cate ori a dat Dica un gol decisiv? Nu vorbeste nimeni de sacrificii, Dica si-a respectat exact atributiile alea din fisa postului, nu ti se pare suficient? Vroiai sa stea in cap si sa dea gol cu picioarele, ca sa te simti tu satisfacut? Sa simti tu ca s-a sacrificat pt Steaua?

Toti ne plangem ca nu se baga bani in fotbalul romanesc si acum ne trezim ca 300.000 sunt prea mult pt un jucator care in toti anii petrecuti in Ghencea a tinut echipa in spate cu golurile lui. Pai jucatori de valoare nu vin in campionatul romanesc pt ca nu li se ofera salarii pe masura, sau l-ai uitat pe alde Gigi cand spunea ca nu-l ,ia pe X jucator pt ca vrea salariu prea mare? Ca doar el nu da salariu mai mare ca a lu' finutu' nimanui.

Hai sa-ti spun ca stadioanele sunt facute ca lumea sa mearga sa vada un meci de fotbal, nu sa-ti versi tu frustrarile acolo, iar daca nu ti se pare greu sa lucrezi cu un patron ca Becali de ce nu-i faci o oferta si te duci si stai cu el o saptamana nu mai mult si dupa vino si vorbeste. Nu-i nicio placere sa stii ca duci echipa in spate si dupa aia sa vina dementu' si sa se ia tot de tine, ca pe alde Banel si Surdu ii tine in brate, ca sa nu mai zic de Mirel. Nu-mi spune tu mie ca nu a avut niciodata motiv sa se ia de Mirel, dar imbecil cum e da vina mereu pe altii numai pe vinovati, nu.

Si de ce sa lasam poezia si magia, ca nu-ti convine tie? Daca nu-l simpatizezi pe Dica nu te obliga nimeni sa o faci , dar nu poti fi (cel putin asa as vrea sa cred) atat de obtuz si sa nu vezi ca putinele momente de magie la Steaua le-a oferit Dica cu goluri de sezatie, cu victorii aduse de golurile lui, victorii care ne-au facut fericiti si de multe ori pe unii i-au scos in strada. Dar asa-i romanu' uita mereu lucrurile bune...

Eu personal consider ca pt Steaua plecarea lui Dica este o pierdere, deoarece Gigi nu va aduce un alt jucator de valoarea lui Dica macar, daca nu de valoare mai mare. Pt el imi pare rau ca nu a plecat la o echipa mai mare.

Multumesc Dica pt tot ce ai facut pt Steaua si pt toate momentele in care m-ai facut fericita!

nu trebuie sa mire pe nimeni reactiile adverse ale unora fata de Dica ,conteaza mult ultima impresie si meciul cu Dinamo a fost catastrofal pentru Dica

Dle. Somanescu, articolul tau este unul pe care il caracterizez ca fiind slab.

De ce spun asta?

Pai sa incepem cu primele fraze. De ce este ingrijoratoare proportia egala? pentru ca gandim si noi si nu suntem plante? pentru ca putem spune lucrurilor pe nume? Ca putem spune: Dica a fost un jucator mediocru! Si inca ceva..chestia cu "suporter" este de-a dreptul deranjanta.

Poate "eu suporter" gandesc altfel decat tine "marele suporter, aparator pana in panzele albe a jucatorului Dica". E dreptul meu si a altora sa avem pareri si opinii diferite (acest lucru este garantat de Constitutia Romaniei). Iar daca vb. de exponenti ai generatiei Middlesbrough putem vb. foarte bine si de Banel. Nu? A dat 2 goluri extraordinare cu Betis....A pe Dica il tin minte cum s-a autosuspendat la meciul cu englezii.

Comparatia ta este de-a dreptul copilaroasa, ce cumva Mirel a jucat pe acelasi post cu Dica?

Si da Mirel a fost la clinica deoarece a pus piciorul, a jucat cu pasiune...si din pacate s-a vazut!

Dica a fost platit de club sa dea goluri nu sa exaspereze o tara intreaga cu ratarile lui (parca aveai impresia ca-si bate joc de fotbal) din meciul cu galati!

Cand Mirel juca intr-un picior cu Steaua......sau cand plangea de oftica si-si taia tendoanele prin vestiare........Dica ce facea? - chiar nu-mi aduc aminte!

Intr-adevar nu este usor sa joci la Steaua cu un asa tiran in speta "Jiji", iar EU Dle. Somanescu nu am spus pareri in precedentele comentarii la cazul Dica, am spus fapte cunoscute de toata lumea.

Nici eu nu l-am injurat pe Dica, si eu il respect pentru putinele meciuri in care a jucat extraordinar..dar NU PLANG ATAT DUPA UN JUCATOR CARE DACA IL COMPARI CU Dayro E FOARTE SLAB! Cum joaca Dayro si cum juca Dica?

Iar acei 50% de care spui ca nu vor sa plece "Jiji" de la echipa nu sunt suporteri ai Stelei!

Nu pot accepta pe cineva care isi bate joc de clubul pe care il iubesc enorm de mult si pentru care am facut de-a lungul anilor sute de sacrifici (fizice,materiale..etc) sa se poata numi "suporteri Steaua"

In rest, RESPECT PENTRU PUNCTUL TAU DE VEDERE, IL RESPECT PE Dica (DAR NU VOI PLANGE DUPA EL) SI...MULTA SANATATE TUTUROR!

PACE!!!

@Choli

Putinele meciuri? Sper ca te referi la cele din Cupa Romaniei! Mai bine ai observa cate goluri a dat Dica la Steaua in cele cateva sezoane (si asta cu precizarea ca in ultimul sezon a jucat foarte slab). Mirel Radoi al "tau" unde a fost? Cine il pune pe Mirel sa se arunce la minge ca si cum ar fii de aur? Asta tine de inteligenta, nu doar de arodare si ambitie. Revin la intrebarea ta....cum joaca Dica si cum joaca Dayro? Cate meciuri au jucat titulari cei doi? Doar antrenor e Lacatus...nu? Nu mai e o.l.i.t.z.a. Si eu il respect pe Dica. A fost singurul jucator care in momente deosebit de grele a incercat, si chiar reusit ceva......exceptie ultimul sezon.

Am mai zis-o de cateva ori. Nicolae Dica a fost cel mai bun fotbalist de la Steaua din 2000 incoace. Pacat ca n-au prea fost antrenori care sa stie cum sa il foloseasca.

Dica a avut un singur "pacat" fata de suporteri...cand pe Lia Manoliu i-a scuipat:( In rest,s-a comportat asa cum se cuvine.

voua daca nu va mai merge masina ce faceti?nu o vindeti?sau va aduceti aminte ce ati facut cu ea si o tineti in continuare?

Mihaita,

Degeaba ii multumim acum, cand nu am fost capabili sa-l aplaudam cat timp a jucat sub culorile noastre. Oricum, e marfa titlul!

Dica a fost pt Steaua un jucator exceptional si din pacate subapreciat. Despre articol in sine, ar mai fi de spus ca asa cum n-am stiut sa-l apreciem pe Dica, tot asa ne batem joc si de Radoi. Comparatiile intre cei doi sunt oarecum stupide, caci unul a fost inzestrat de natura cu talent iar celalalt cu vointa de fier. Cei doi nu se compara, ci se auto-completeaza spre binele echipei. Orice echipa de top are nevoie atat de talentul unui Dica, cat si de calitatile de lider ale lui Radoi. Si este total neadevarat ca Radoi a ajuns capitan la Steaua datorita relatiei cu Becali, pt cei care cred acest lucru ar trebui sa urmareasca meciurile de la Euro cu Radoi pe teren. De remarcat ca Turcia si Germania au ajuns sus la Euro din cauza ca au avut mai multi "Radoi" pe teren, dar Spania a castigat pt ca pe langa talentul lui Villa, Torres si Iniesta a avut si un Xavi pe post "Radoi". In concluzie, hai sa ne apreciem jucatori asa cum trebuie.

Imi pare rau dar Dica(degeaba-l preaslaviti)era un jucator pentru care juca o echipa intreaga,era un jucator intr-o echipa care avea niste atributiuni pe postul sau.Rare ori isi ajuta colegi din aparare si cind o facea o facea prost,ca a dat goluri?dar voi cine ati fi vrut sa o faca?vreo rezerva?.Daca Lacatus va sti sa aseze si sa foloseasca eficient lotul si sa acorde atentie acestor tineri, am convingerea ca Steaua va exploda pur si simplu(ma refer la saltul valoric bineinteles).lui Dica-i doresc numai bine,sper ca Zenga sa stie sa-l puna acolo unde-i este locul si sa dea tot ce stie si ce poate.Astept ca prin jocul lui si mai ales prin rezultate sa-mi traga o palma morala pentru neincrederea mea in cea ce este Dica ca jucator de fotbal.

Atunci cand a jucat bine,Dica a fost aplaudat,a fost rsfatatul tribunei.Cand a jucat slab,a fost privit cu ingaduinta.Cand a persistat in evolutii slabe si a raspuns ostentativ tribunei,a fost injurat.

Reactii cat se poate de firesti din partea suporterilor.

In momentul cand iti asumi statutul de persoana publica(in fond el este o persoana publica)iti asumi in egala masura cele doua ipostaze:

1-sa fii adulat

2-sa fii injurat

Lamentarile nu-si au rostul. Dau dovada de slabiciune.Si fatarnicie!

Succes Dica la Catania!

Presupun ca nu sunteti emo si o sa va sinucideti , ca zic eu ca exista viata si dupa Dica.

Nu zic ca nu a fost un jucator bun, dar cand iti era lumea mai draga o facea praf (exemplu cu Boro , cand a luat galben si-a bagat picioarele si exemple ar fi ) . Eu zic sa fie sanatos si sa fie titular la Catania , in rest , avem jucatori care sa il inlocuiasca cu brio si sa speram ca o sa fie mai bine ( Dayro are 5 viteze in plus ) si avem si de ce .

Daca Dica ar fi marcat doar 2 goluri pt Steaua, acelea de la Kiev, tot nu ar fi trebuit injurat si alungat...fie si numai pentru acele momente in care ne-am simtit incredibil de mandri de echipa noastra ar trebui sa-i multumim lui Dica...asta ca sa nu mai enumeram atatea si atatea situatii in care Dica a salvat Steaua...aducati-va aminte de ultimul meci din campionat dinaintea meciului de la Kiev, la Pitesti...cine a marcat unicul gol al meciului prin min 86?...Dica..Cine a marcat acasa la Lyon? Dica...Cine a marcat in Ghencea cu Dynamo Kiev? Dica...si lista poate continua...Ar trebui sa ii fim recunoscatori...nu sa il injuram....MULTUMIM Dica! MULTA BAFTA!

Pentru faptul ca nu a aratat pic de daruire in meciul cu javrele, Dica va ramane un jucator pe care nu-l voi respecta niciodata. Nu poti sa-ti bati joc in halul asta de noi, in meciul cel mai important al sezonului sa nu joci nimic! Putin respect, daca nu te simti in stare sau n-ai chef sa joci, ii comunici antrenorului sa nu te bage in teren; in schimb, el a intrat doar sa faca figuratie! Asa ca du-te Dica, du-te!

Din pacate, eu am mai spus ca mi-as dori Steaua in B 2 ani ( pe un motiv ca asta cu"valiza" ) pentru a scapa de multi dintre simpatizantii Stelei ( nu suporteri ) . Nu contest nimanui dreptul de a placea sau a detesta pe cineva, insa de aici pana la a-l scoate pe Dica pe usa din dos de la Steaua mi se pare cale lungaaaa.

Felicitari, Mihai pentru comentariu. E unul normal.

Ce e si mai pacat e ca spurcata asta de presa trage toate avantajele din situatia asta de rahat si atata cat poate focul razboiului intre Dica si suporteri, in loc sa scoata in fata adevaratul nenorocit de vinovat...il stim cu totii ( sau, ma rog fanii lui probabil ca se gandesc "sper ca nu zice de nea Gigi" ) .

Multumesc Dica pt tot ce ai facut pt Steaua si pt toate momentele in care m-ai facut fericita!

Draga mea,

In primul rand eu nu am nimic cu Dica, ba chiar sunt multumit de prestatia lui, dar...(si voi incerca sa urmez ideile tale)

Pentru indeplinirea indatoririlor din fisa postului si-a primit banii, deci nu trebuie sa-l ridic eu in slavi doar pentru faptul ca altii nu-si fac treaba pentru care sunt platiti.

As fi putut sa-l ridic in slavi, daca ar fi avut ofertele lui Mirel si ar fi ales sa ramana, dar nu a fost cazul, a plecat pe acelasi salariu.

Dupa ce ca nivelul banilor din fotbal este unul mai mult decat nesimtit, mi-se pare absurd sa-l consideram insuficient.

Hai sa-ti spun ca am ajuns sa ma duc cu sila pe stadion, pentru ca si eu vreau sa ma duc acolo sa ma bucur nu sa ascult toate ineptiile, dar asta e, astia suntem.

Sincer nu prea il "plac" nici eu pe Gigi, dar daca vine la mine cu o oferta de 300.000 nu stiu sigur cum o sa reactionez.

Am rugamintea sa nu-l compari pe Banel cu Dica. Daca forbalistic Dica este mult peste Banel, cand vine vorba de caracter balanta este exact invers. orice om primeste aprecierea mea pe baza caracterului, pentru calitatile profesionale primeste bani.

Gigi, a hotarat sa-i dea lui Banel si apreciere si bani doar pentru caracter

Eu consider ca in ultimii ani singurele momente adevarate de magie au fost oferite de Elton. Momentele frumoase ale lui Dica din 4 ani le numeri pe degete.

Daca tu consideri ca ce a facut Dica e magie inseamna ca nu te-ai uitat la Euro (exemplele sunt nenumarate).

In ultima parete ai dreptate, plecarea lui Dica este o pierdere si pentru binele lui probabil ca ar fi trebuit sa plece acum un an.

Din pacate eu nu simt nici un regret pentru ca a plecat Dica, ba chiar ma bucur pentru ca poate juca Dayro.

Sincer sa fiu nu cred ca as regreta foarte tare plecarea niciunui fotbalist momentan. Poate un "piculet" asa pe Zapata, Mirel, Goian, Golanski si poate chiar Dayro, pentru ca nu am apucat sa-l vad jucand ca lumea.

Am regretat totusi cativa jucatori, cred ca cel mai mult pe Neaga si destul de mult pe Ogararu. Si Thereau ar putea intra in lista si poate chiar Elton pentru ca nu a avut o sansa reala

Numai bine!

Edited by serban23

@ Mihai

O singura obiectie. Titlul articolului. Nu poti sa fii in acelasi timp si cavaler si ingrat. Inteleg ca nu ai vrut sa fii dur cu cei ingrati. Dar nu poti fi ingrat cu cavalerii.

In ceea ce-l priveste pe Dica, a facut si lucruri bune si mai putin bune pentru Steaua. Poate ca lucrurile mai putin bune nu ar fi contat atat de mult, daca Dica ar fi fost diplomat cu suporterii. Ori el i-a scuipat, i-a injurat in timpul carierei sale de jucator la Steaua, si i-a acuzat si in momentul plecarii la Catania. Gura bate curul.

In prezent Dica sugereaza ideea ca foarte curand il vom regreta. Probabil ca ar fi foarte satisfacut daca s-ar intampla asa ceva. Nu se va intampla, stai linistit Dica! Dayro e omul perfect pentru a te inlocui. Ceva imi spune ca tu vei regreta pasul facut. Problema ta.

E normal ca orice jucator care a stat un numar de ani la o echipa, sa-si doreasca sa plece undeva unde sa-si satisfaca dorinta de mai bine. Dica tocmai a avut sansa sa-si vada implinita aceasta dorinta. Du-te! Du-te cu Dumnezeu Dica! Nu ma deranjeaza cu nimic daca iti va fi mai bine.

Dica mai spune ca i-ar place sa-si incheie cariera la Steaua. Nu cred ca se va intampla acest lucru, pentru ca in general cine a plecat, nu s-a mai intors. Exceptiile confirma regula: Lacatus pe vremea cand clubul apartinea Armatei si echipa avea nevoie de un conducator in teren, si Neaga - recent, la presiunea suporterilor pe Becali. Ori Dica nu a plecat regretat de la Steaua.

Edited by Virgil

Sign in to follow this  
Followers 0