fcsteaua.ro

Tabloidizarea societatii

32 posts in this topic

Vai da proasta era aia frate, dupa ce si-a share-uit filmele pe DC si si-a dus calculatorul la reparat la o firma de service IT se intreaba:CUM DRACU AU AJUNS FILMELE PE NET? :)))

1. Ar trebui sa va intereseze abonamentele ca sa sustineti echipa constant si nu televizarile.....

2. La inceput era un site cu si despre Steaua...userii erau baieti care pupulau peluzele , fenomenul era in crestere..acum ?!?!..citesc despre "emoizi" , "lua-te-as la misto" , "buna"...caterinca...

....deja-vu de mirc !!!...ar mai trebui un topic unde sa va puneti poze cu fularul Stelei si ochelari de soare , postate si pe hi5 !

3 La dracu cu fostbalul modern !

1) De ce sa dea 70 de lei (pentru "cetateni" chiar conteaza pretul) cineva care vine la 4-5 meciuri pe an(la meciurile care vine sta, sparge seminte si sufla in goarna primita cadou de la Gigi)?

2) Pe fcs.ro de foarte mult timp cei care cunosc cat de cat fenomenul, nu prea mai posteaza, iar lucrul acesta ii face pe foarte multi sa isi piarda interesul.

2) Pe fcs.ro de foarte mult timp cei care cunosc cat de cat fenomenul, nu prea mai posteaza, iar lucrul acesta ii face pe foarte multi sa isi piarda interesul.

Colegu'f234567k, lamureste-ma si pe mine ... scoate-ma din intunericul nestiintei mele de user nou (nici un anisor nu am de cand citesc/scriu pe aici) ... numeste-mi te rog cativa dintre marii/renumitii useri (sa zicem cinci ... sau patru daca's prea multi) care au renuntat din motive de ei stiute (aaa, din ce scrii tu aici reiese ca ai cam stii cate ceva despre "motivele" renuntarii la fcs) ... da-ne si dintre astea niste exemple daca ai. Sau daca nu stii ... las-o asa cum este si nu-ti mai face stres pe degeaba.

PS. Ce bine de aia <<"foarte multi">> ca stiu deja lucrurile astea! hmmm

LE. Marius, promit sa editez mai tarziu si sa comentez pe articol (indiferent daca-i de buine sau rau) ... nu sunt un fan al off-ului dar m-a contrariat postarea de mai sus. Raspunsul pentru cei care nu inteleg rostul unui articol (sau mai bine zis declara ca vezi doame: oare ce sa caute astfel de subiecte pe un site al suporterilor stelisti???? l-am vazut scris de multe ori pe aici ... si chiar este la "mintea cocosului": nu-ti place - nu citesti/ chiar nu te obliga nimeni sa faci asta!, deci?

Edited by novac

Vorba alora de la Guerrilla : "S-a prostit poporul cu televizorul"

Cateodata regret ca am cablu TV si televizor exact cand vine vorba de astfel de intoxicari (chit ca sunt sportive sau nu)...

La noi presa cam tinde sa fie puterea numarul 1 in stat. De multe ori chiar reuseste acest fapt, si urmarile sunt chiar tragice : poporul asta e retardat in ultimul hal, iar prin presa poate fi manipulat foarte usor.

Romanii nu sunt obisnuiti sa gandeasca, sa fie liberi. Insasi formarea poporului roman s-a infaptuit in captivitate. Istoria noastra ne invata ca mai intotdeauna ne-am lasat stapaniti si condusi de altii. Suntem un popor de oi.

Acum, in secolul 21, totul e la fel. Desi ne numim tara democratica, toate deciziile sunt cam impotriva poporului si favorabile intereselor proprii si de grup, autohtone sau mai ales straine.

Romania nu are o presa libera. Nici nu si-o doreste. Presa romaneasca este o presa de buzunar, detinuta de cativa smecheri care s-au ajuns prin tot felul de metode ilicite, dar baieti destepti totusi, ca i-a dus capul sa-si dea seama ca prin presa pot controla tara (facand presiuni exact unde trebuie, cum trebuie, obtinand rezultatele scontate de patron).

Daca poporul roman ar fi fost un popor inteligent, le-ar fi dat cu tifla peste moaca acestora, dar, contrar a ceea ce am fost mintiti in comunism, poporul roman nu este nici pe departe unul inteligent si educat. E de ajuns sa faci doi pasi pe strada ca sa vezi cat de inteligenti si educati sunt romanii.

Se observa foarte bine si aici pe forum treaba asta. In ce fel ? Simplu : desi publicatii renumite scriu tot felul de bazaconii, inventeaza stiri, denigreaza rau de tot persoane / clubul nostru / etc, multi indivizi de pe aici nu pot trai fara sa cumpere/citeasca aceste publicatii. Dar nu asta e cel mai grav, ci faptul ca ajung sa considere aceste publicatii ca fiind niste biblii in domeniu.

" - De unde stii ?"

" - Frate, a scris in gsp ! Sigur e adevarat ! "

Si asta e doar un exemplu, de zi cu zi.

Poporul roman e cel mai credul din lume, si pretuieste barfa si caterinca mai mult decat orice altceva.

Asa ca sa nu va mire ca presa porunceste daca o profesoara e competenta sau nu sa corecteze la BAC. Un BAC care este o adevarata minciuna, in prezent. 50-100 ron de candidat, la fiecare proba. Parintii isi suna copii pentru a le zice ce varianta s-a extras, astfel incat acestia sa aiba timp la baie sa-si selecteze fituicile potrivite. Profesorii supraveghetori ii roaga pe cei care au fituici si carti sa-i ajute si pe cei care nu s-au pregatit la acest capitol.

E incredibila tara asta... si ne mai miram de ce nu merge nimic bine aici, in afara de furturi, spagi, etc

Subscriu cu mare sinceritate la parerea lui Lucvald....

momentul in care am vazut un articol despre tabloide si tabloidizare pe un site despre Steaua si pentru suporterii ei......este un moment f.f. trist.....am transferat si noi un jucator-doi, ne-au mai plecat, s-a terminat campionatul european....fierbe momentul de discutii interesante despre fotbal si Steaua si vad ca.....ne arde sa dezbatem tabloidizarea la romani....

NO COMMENT