fcsteaua.ro

Dica la Catania (Sport.ro)!

19 posts in this topic

Gigi Becali, a declarat ca atacantul Nicolae Dica va fi transferat la Catania Calcio, la echipa lui Zenga, in schimbul sumei de doua milioane de euro.

"Dica sigur merge la Catania, transferul e ca si facut. Suma de transfer este de doua milioane de euro. Am inteles ca Dica va avea un contract de 350.000-400.000 de euro", a spus Becali.

Presedintele gruparii Catania, Antonino Pulvirenti, afirma zilele trecute ca Dica este o prioritate pentru echipa sa, fiind cerut cu insistenta de Walter Zenga.

Dica nu va mai ajunge sambata in cantonamentul echipei Steaua din Austria, ci va merge la Catania, pentru a fectua vizita medicala si pentru a semna contractul cu clubul italian.

Tinand cont ca stirea e de la sport.ro imi rezerv dreptul de a nu crede nimic pana nu vad pe site-ul oficial

Daca totusi e adevarat, Dica merita felicitat pentru ce a facut la Steaua in acesti ani si este un lucru bun ca are si el sansa sa joace intr-un campionat mai puternic...Poate acum vom juca si noi cu 2 varfuri, tinand cont ca nu mai e un loc ocupat de Dica...

Edited by MoWeed

Du-te Dicaaaa ! Te-ai plafonat in Romania.

Nuj ce sa zic poate se schimba tactica / si la mijloc ramanem cu Dayro si Tiago cam subtire ....

Duca-se la Catania sau unde o vrea.

Se pare ca la Steaua a castigat prea multe trofee si s-a plictisit.

Deci, du-te Dica, du-te!

...si nu te mai intoarce :thumbdown:

Daca va fi sa pleci de la Steaua, asa cum se zvoneste acum, iti doresc sa ai succes mult la echipa la care te vei transfera (catania, sau alta), sa fii sanatos si ferit de accidentari si, mai ales, sa ai parte de niste suporteri care sa te APRECIEZE, asa cum ai fi meritat sa fi apreciat si iubit si de catre suporterii stelisti ! Multumesc Dica pentru tot ce ai facut pentru Steaua si eu nu voi uita niciodata ce ai realizat la si pentru Steaua si te voi respecta mereu pentru asta! Succes la echipa de club si la nationala!

Si Dica si Steaua(NU Becali,Steaua insemnind suporterii si coechipierii) merita acest transfer.Sincer cred ca asa e cel mai bine pt toti.Astfel Steaua poate deveni un grup in care fiecare INDIVIDUALITATE sa lupte pina in min 90 doar pt victorie iar pt Dica cred ca va fi o lectie inp sa joace intr-un campionat unde valoarea lui il poate une in valoare dar unde poate patimi f mult de pe urma automultumirii de care da dovad in multe momente ale oricarui meci.Parere mea e ca in ultimii ani doar meciurile cu miza l-au mai motivat.Acuma va avea pate de f multa motivare.Si in plus Zenga stie si poate sa il puna in valoare corespunzator.Mult succes atit lui Dica cat si Stelei. :steagcruce:fularsteaua2 fularsteaua2 :steag_sah_mic:

Mai terminati cu comentariile astea rautacioase la adresa lui Dica. Si eu ma bucur ca in sfarsit pleaca, dar ma bucur pentru binele lui. Sper sa evolueze bine la Catania, daca intr-adevar zvonul se confirma. A facut prea multe lucruri bune pentru Steaua, spre deosebire de altii, ca sa fie injurat la plecare. Mult succes Dicane !

E benefica iesirea lui Dica pt el in primul rand si in al doilea rand pt Steaua! La ekipele casteaua jucatorii mari doar se afirma si apoi pleaca(cazul Radoi e unic pt ca e finul lui Becali si ii baga bani in buzunar cat sa nu plece). Propun urmatoarea formula pt noul sezon:

--------------Zapata-----------------

Golanski---Rada---Ghionea---Emeghara

Szekely----Tiago-----Dayro----Neaga

-----------Badea----Stancu-----------

E benefica iesirea lui Dica pt el in primul rand si in al doilea rand pt Steaua! La ekipele casteaua jucatorii mari doar se afirma si apoi pleaca(cazul Radoi e unic pt ca e finul lui Becali si ii baga bani in buzunar cat sa nu plece). Propun urmatoarea formula pt noul sezon:

--------------Zapata-----------------

Golanski---Rada---Ghionea---Emeghara

Szekely----Tiago-----Dayro----Neaga

-----------Badea----Stancu-----------

Badea in formula de start...Domne cu ce am gresit?

@kosm1n trezeste-te tata :))) poate ai vrut s scrii altceva...nu Badea ..:))

Du-te Dicaaaa ! Te-ai plafonat in Romania.

Coorectttt,vine Ionescu ii de viteza baiatu asta!!

vin brazilieni maaaaaaaaaaaaaaaaa!!!

Stelei ii trebuia viteza si cooerenta in joc si cred ca in noua formula o va obtine si va lua titlu !!!!! FORZA Steaua

Mai terminati cu comentariile astea rautacioase la adresa lui Dica. Si eu ma bucur ca in sfarsit pleaca, dar ma bucur pentru binele lui. Sper sa evolueze bine la Catania, daca intr-adevar zvonul se confirma. A facut prea multe lucruri bune pentru Steaua, spre deosebire de altii, ca sa fie injurat la plecare. Mult succes Dicane !

DA MAH DAR Dica AL TAU NU FACEA FAZA DEFENSIVA DELOC SI IN ULTIMA VREME NU PREA MAI AVEA TRAGERE DE INIMA!!!

ASTA-I ADEVARU PRIETENE .

fularsteaua2

Dica merita sa plece de la Steaua dar nu la Catania...ci la un club mai cotat, insa sper ca acolo sa se afirme si sa isi arate adevarata valoare, daca se va intampla asa sunt sigur ca Dica va ajunge unul dintre cei mai mari fotbalisti romani, numai sa vrea el, calitati are...

o veste minunata....nu se putea mai bine....in sfarsit pleaca...sa vedeti cum o sa isi revina surdu....super

Multumim si succes oriunde vei juca, Dica! Unul dintre cei mai talentati si subapreciati fotbalisti romani. Dica merita mult mai mult. Totusi, va lucra cu Zenga, ceea ce inseamna enorm.

@kosm1n trezeste-te tata :))) poate ai vrut s scrii altceva...nu Badea ..:))

Nu inteleg ce are toata lumea cu Badea! Da, A avut un sezon mai putin reusit in parte pt accidentul de masina dar si pt ca nu ajucat prea multe meciuri si lui ii trebuiesc meciuri si incredere. Acum opiniile sunt impartite dar eu i-as mai da o sansa daca as fi in locul lui Lacatus!

Dica nu a jucat bine pentru ca in continuu a fost injurat si contestat , chiar si atunci cand era singurul care tragea Steaua dupa el , nu numai in sezonul trecut ci de cand a venit el a fost injurat...bafta Dica...juventus scrie pe tine

Edited by stelistul stelist

DA MAH DAR Dica AL TAU NU FACEA FAZA DEFENSIVA DELOC SI IN ULTIMA VREME NU PREA MAI AVEA TRAGERE DE INIMA!!!

ASTA-I ADEVARU PRIETENE .

fularsteaua2

Da, lasa ca fac restu jucatorilor din primul 11 si d-aia ajungem sa construim cu Lovin . Am ajuns sa ne preocupe faza defensiva , in loc sa ii punem pe adversari sa isi modeleze jocul dupa capacitatea noastra ofensiva .