fcsteaua.ro

Steaua - Gloria Buzau 5 - 0

80 posts in this topic

Doamne,cum pot unii spune ca meciul asta nu a fost blat, nu inteleg!!Ce dreq o tot dati pe intoxicari de presa,ca cine a fost pe stadion si mai stie si ceva fotbal(sa joace ma refer, si in nici un caz ca aia de suteza de la mijlocul terenului si reusesc sa plece cu coada intre picioare :))) ) a vazut destul de clar cum sta treaba!! :)

Nu ca nu am fi putut sa-i batem si fara astfel de treburi,dar saracii pameni de la Buzau ce curaj sa mai aiba sa dea gol,sau sa faca ceva impotriva Stelei cand stiau ce puteau pati(cazul Bunica)!!

In rest,ce pot sa zic,mai bine ca nu am luat campionatul ,ca ne bucuram o saptamana si dupa aia daca stateam si ne gandeam ce s-a intamplat pe parcurs nu prea ne-am fi mandrit ca in alte dati!!Si ce,iar vroiati sa-l vedeti pe fecali cum isi smulge firele de par de pe piept si se lauda ca a castigat el campionatul, nu Steaua,ci e(atotprostul)l!!Mai bine lipsa!!

Sper sa puna Lacatus piciorul in prag si sa i se faca achizitiile de care are nevoie, nu sa i le impuna taranu'!!In rest,toate bune,noi sa fim sanatosi si un sincer Cu Steaua pana la moarte!!

Atletico Madrid (Spania)

Sparta Praga (Cehia)

Dinamo Kiev (Ucraina)

Slavia Praga (Cehia)

Galatasaray Istambul (Turcia)

Partizan Belgrad (Serbia)

Nancy (Franta)

TSKA Sofia (Bulgaria)

Guimaraes (Portugalia)

Dinamo Zagreb (Croatia)

Wisla Cracovia (Polonia)

Standard Liege (Belgia)

Artmedia Bratislava (Slovacia)

AaB Aalborg (Danemarca)

Brann Bergen (Norvegia)

Rapid Viena (Austria)

Acestea sunt echipele pe care le putem intalni in turul 3 preliminar Champions League majoritatea sunt accesibile , vom vedea ce vom face mai este pana atunci.

Atletico Madrid (Spania)

Sparta Praga (Cehia)

Dinamo Kiev (Ucraina)

Slavia Praga (Cehia)

Galatasaray Istambul (Turcia)

Partizan Belgrad (Serbia)

Nancy (Franta)

TSKA Sofia (Bulgaria)

Guimaraes (Portugalia)

Dinamo Zagreb (Croatia)

Wisla Cracovia (Polonia)

Standard Liege (Belgia)

Artmedia Bratislava (Slovacia)

AaB Aalborg (Danemarca)

Brann Bergen (Norvegia)

Rapid Viena (Austria)

Acestea sunt echipele pe care le putem intalni in turul 3 preliminar Champions League majoritatea sunt accesibile , vom vedea ce vom face mai este pana atunci.

mersi pentru informatie.....in cazul asta avem sanse mari sa ajungem in grupe:Ddupa parerea mea..FORZZA Steaua!!!

Doamne,cum pot unii spune ca meciul asta nu a fost blat, nu inteleg!!Ce dreq o tot dati pe intoxicari de presa,ca cine a fost pe stadion si mai stie si ceva fotbal(sa joace ma refer, si in nici un caz ca aia de suteza de la mijlocul terenului si reusesc sa plece cu coada intre picioare :))) ) a vazut destul de clar cum sta treaba!! :)

Nu ca nu am fi putut sa-i batem si fara astfel de treburi,dar saracii pameni de la Buzau ce curaj sa mai aiba sa dea gol,sau sa faca ceva impotriva Stelei cand stiau ce puteau pati(cazul Bunica)!!

In rest,ce pot sa zic,mai bine ca nu am luat campionatul ,ca ne bucuram o saptamana si dupa aia daca stateam si ne gandeam ce s-a intamplat pe parcurs nu prea ne-am fi mandrit ca in alte dati!!Si ce,iar vroiati sa-l vedeti pe fecali cum isi smulge firele de par de pe piept si se lauda ca a castigat el campionatul, nu Steaua,ci e(atotprostul)l!!Mai bine lipsa!!

Sper sa puna Lacatus piciorul in prag si sa i se faca achizitiile de care are nevoie, nu sa i le impuna taranu'!!In rest,toate bune,noi sa fim sanatosi si un sincer Cu Steaua pana la moarte!!

bravo tata.................vezi bine..................!

in primul rand rusine celor care au asteptat titlul la televizor, e rusine pt o echipa de talia Stelei sa joace titlul cu 8000 de oameni in tribune!!!

apoi ca in Romania se fura peste tot mult asta stim, dar sa furi in asemenea hal ca Jiji berbecali e grav rau, asa de strident, fara cortina fara, scrupule, pe fata si dc il intrebi si recunoaste ca fura, nu se ascunde!

cum sa nu fie fratilor azi blat ordinar cand buzaul era la retrogradare si patronul lor spunea ca isi doreste sa castige Steaua, cum cand dupa meciul din tur bunica cel mai bun om al lor a fost retrogradat de la echipa!!!

nu ma deranjeaza ca am pierdut titlul cat ca ne facem in ultimul hal de ras cu ciobanul si ca imaginea frumoasa a Stelei este tarata in lucruri jegoase de o sa treaca 50 de ani sa o stergem!

A fost un blat ordinar. NU credeam ca o sa ajung sa nu ma bucur la un gol al Stelei. Sa plece toate panaramele in frunte cu ciobanul de inspiratie divina! Doar Lacatus si Radoi au fata de Steaua - aici ma refer la romani, nu la Dayro, Zapata, Golanski sau Emeghara

Meci extraordinar reusit de "ai nostri".Mai dura putin si Dayro cucerea Gheata de Aur,la mare lupta cu Mateut.Oricum,UCL sa traiasca.Daca tot se fac liste cu posibili adversari in mult ravinta competitie a "campionilor" adaug si eu cateva variante:17 Nentori,Knattspyrnufelag sau Skonto Riga...

Am fost la meci si trebuie sa fii chiar necoplanar :smile: , nu paralel cu fotbalul ca sa nu vezi blatul...ii bateam si pe bune nu zice nimeni dar de pe stadion s-a vazut totul clar .In rest,asta este, ne-am facut singuri viata grea. Cu bragadiru cred ca s-a jucat titlul, la javre nu am avut echipa. Oricum, cu inca 2-3 transferuri bune ii troznim la anul pe toti. FORZA Steaua!

Ca de obicei Steaua este "sustinuta de arbitrii" cuvintele unor oameni care nu pot fii altceva decat niste "hahalere" cu 2 etape 1 urma cand Steaua era lidera campionatului liderul echipei CFR Cluj a declarat ca pana la sfarsitul campionatului conduucerea si echipa va fii in silentio-stampa ....dupa meciul Dinamo - Steaua 2-1 conducatorul CFR-ului a declarat MULTUMIM ECHIPEI Dinamo SI TOT Stafului thenic....dovada nu se da de fair-play

Tinand cont si de meciul de astazi CFR- U Cluj.... in care echipa U Cluj a fost superioara vreau sa subliniez al 10 meci castigat pe mana arbitrilor de CFR deoarece ACEL PENALTY nu a EXISTAT ........

Si doresc ca cei care sunt anti-Steaua sa nu mai sustina ca suntem favorizati de arbitriii....

imi pare rau ca Dinamo a trimis o echipa de straini si fara viitor in CL pe munca celor 3 puteri din bucurestii....

UltRas PaNa la MOaRte......... PaCat pentru nOi putea fii al 24-lea titlu de CAMPIOANA A ROMANIE ......dar pacat de arbitrajul romanesc care favorizeaza alte echipe...

Lasa ca-i prindem in semifinale, sigur cadem cu ei, UEFA n-ar risca sa aibe doua echipe romanesti in finala.

Ati inebunit cu blaturile?????Parca citesc numai comentariile lui stiucan,cartianu sau genitala de la gsp!

Gloria Buzau a jucat ce stie si ce poate(vezi meciurile de la Pandurii,Craiova sau Ceahlaul in deplasare unde au primit cate 4 'bucati') iar Steaua a jucat pentru tribuna cu gandul la meciul de la Cluj.......ATAT SI NIMIK MAI MULT!

Nu credeti ca e greu sa te concentrezi in conditiile date??

Nu credeti ca e mai bine sa 'ne limpezim gandurile' si sa strangem randurile pentru a ne prezenta in Iulie mai puternici atat in campionat cat si in Liga?????

blat, neblat...ungurii au luat campionatul. problema e ca Dayro moreno mi se pare mult peste media echipei din atac, si Lacatus care a fost varf se face ca nu il vede....pacat...iar un Banel iesit din forma merge la euro...sa ne vada toti ca avem si milogi...in fine, asa a zis Becali si cand a luat titlul Dinamo anul trecut, ca e ultimul, ca vine Steaua la anul....vorbe...nu lasa antrenorii sa faca treaba si pe final umbla cu sacosele sa cumpere bomboane...ce ajuns Steaua asta. VREI PERFORMANTA Becali? scapa acum de Petre Marin, nesu, Baciu, Banel, lovinel, surdinio. da-i drumul si lu' Dica sa nu mai aibe mintea ocupata....si adu altii...si ai sa vezi ca nu mai tin pasii ungurii...sa ne arda niste portughezi de Liga all-a...d-aia s-au facut 22 de ani de la sevilla ...d-aia am jucam semifinala si nu mai mult...stie cineva, mai e alien ala de Daniel Balan de la foresta in lot? era o gluma...ca asa stau unii la umbra ..gen Baciu..si nu-i goneste nimeni.ani de zile...si jucatori precum ionut rada sau Dayro moreno, poate si Vali Badea....ne batem joc de ei...te las corigent la lectia asta Laca...la anl spargem tot, nu-i asa Becali?

La anul Noi vom fii fular-campionii nu Ungurii aia imputiti! care au castigaat campionatul din penalty... CONTRA U Cluj!

Poate picam cu CFR in grupe:)))

Ar fii super... asta ar insemna o echipa sigura in primavara.... adica Steaua

Edited by Marius

Numi vine sa cred ce am citit din comentariile voastre.Este dea dreptul incredibil ce spuneti. Hai sa ne amintim unde eram la jumatatea campionatului? Toti strigati blat si nu mai stiu ce.Cum mai spunea cineva v-ati dat cu presa si vedeti blat la orice meci. Nu inteleg un lucru. de ce il toti jicniti pe Banel sa vazut ca a dat totul in acest meci.La Dica va sustin dar la Banel nu.Ce era acum 2 ani?cand toti ne bucuram de golurile lui? Voi si pe ronaldinio lati huidui daca era la noi si trecea prin ce trece la Barca acum.Nu va mai intelege nimeni ce doriti.

Nu zic sa ne bucuram ca suntem pe locul doi pentru ca nu trebuie asta. Titlul nu l-am pierdut la Dinamo ci cu Timisoara cand voi ati vrut spectacol si nu era cazul. Am controlat acel meci cap-coada. Titlul l-am pierdut cand Bistrita a intrat cu echipa a doua in meciul de etapa trecuta.asta e blat. Credeti ca daca era blat cu Buzaul era scor asa mare?Chiar credeti ca acel jucator a ratat intentionat?Sa fim seriosi de acum.sa sustinem echipa chiar daca merge rau.

Mai oameni buni,voi chiar nu vreti sa vedeti anumite lucruri!!Blat a fost(nu mai dati ex pe Gloria Bistrita ca si noi am avut cu Mioveniul aceeasi situatie) si cu asta basta!!Radeau oamenii in tribuna (asta in cazul in care ati fost la meci,desi nu prea cred,ca deh, veniti doar cand suntem pe primul loc,aaa ,si sa nu uit,neaparat sa nu ploua:))

Sa lasam discutiile inutile,ce a fost, a fost,gata,faptul e consumat!!Trebuie sa scapam de cativa jucatori care pur si simplu nu mai au nici o motivatie sa joace pentru noi si sa facem o echipa care macar sa poata sa puna niste probleme lui Atletico Madrid( sa zicem ca picam cu ei,luam partea mai complicata)!!Ca daca ne prezentam iarasi cu jumatate de echipa(vezi cazul recent de la javre) nu are rost sa ne prezentam!!

Fecali,sa te ia aia cu coasa, ca ne faci incontinuu de ras(am vazut 10 min aseara la otv si ....mai bine nu le vedeam)

Cu Steaua pana la moarte!!

Titlu sa pierdut in deplasare , daca pe Ghencea am jucat cat de cat fotbal in deplasare am fost mielusei .

Edited by Deliric1

Eu cred ca si neinvinsi in Stefan cel Mare am fi pierdut titlul... urmariti prestatia jenanta si ilegala a celor de la DNA si va veti convinge.

:))))))cica nu a fost blat :-j...astia care cred ca buzaul a jucat corect sa se uite la reluare si sa vada faza de la 0-0 cand un jucator al buzaului a ramas cu zapata si a dat pe langa special, apoi a inceput sa rada la zapata si la suporterii aflati in nord ;)..asta spune tot. ca sa nu mai zic ca cei de la buzau isi legau sireturile la noi in careu (3 la numar) in timp ce Steaua ataca in careul lor :-j..nush ce ati vazut voi din canapea dar spun ce am vazut eu din peluza

Fiti seriosi, daca se juca pe bune aveam mari sanse sa luam bataie

:))))))cica nu a fost blat :-j...astia care cred ca buzaul a jucat corect sa se uite la reluare si sa vada faza de la 0-0 cand un jucator al buzaului a ramas cu zapata si a dat pe langa special, apoi a inceput sa rada la zapata si la suporterii aflati in nord ;)..asta spune tot. ca sa nu mai zic ca cei de la buzau isi legau sireturile la noi in careu (3 la numar) in timp ce Steaua ataca in careul lor :-j..nush ce ati vazut voi din canapea dar spun ce am vazut eu din peluza

Fiti seriosi, daca se juca pe bune aveam mari sanse sa luam bataie

Prietene!Cred ca ai vazut alt meci:))Faza la care te referi e la 1-0 si nu la 0-0. Daca am ajuns si noi suporterii sa credem ca Steaua nu mai e in stare sa bata pe nimeni fara blat e cazul sa ne schimbam clubul...Ti-e iti recomand clubul celor de la sport.ro, prosport, etc. Succes si LASA-NE!

Referitor la titlu!

Sa punem acatiste ca nu l-am luat (daca era egal sau pierdea CFR la U Cluj) ajungeam de rasul Europei ca depuncta Steaua si ii lua titlul din cauza boului de Becali.Asta nici sa stimuleze nu stie sa o faca ...

1.Titlul L-am pierdut cu Dinamo.

2.Daca nu era cel penalty Steaua era Campioana.

3.Acum suntem tristi ca am pierdut campionatu,dar sa vedeti cand o sa stam pe canapea privind si cred ca razand in hohote cum CFR este umilita de mari Fotbalisti ai lumii.

4.Mai avem titluri de luat nu e sfarsitul lumii.

Forza Steaua te vom iubi mereu indiferent de scor.

Cu Gloria nu cred ca a fost Blat era doar un sfarsit de campionat si era normal ca Gloria sa mai lase pentru ca Steaua inca mai avea sanse reale la titlu

Edited by JustBe