fcsteaua.ro

Steaua - Gloria Buzau 5 - 0

80 posts in this topic

Steaua a invins cu 5-0 Gloria Buzau dar din pacate a ratat un nou titlu de campioana.

Meciul a fost la discretia ros-albastrilor, atat adversarii, cat si publicul din Ghencea parand a fi mai degraba conectati la ce se intampla pe celelalte stadioane.

Din pacate, desi in urma cu 2 luni eram intr-o situatie critica in clasament, ramanem cu un gust amar datorat ratarii "la mustata" a titlului.

Echipa Stelei a fost:

Zapata, Ghionea, Radoi, Baciu, Nesu, Nicolita, Dayro Moreno, Plesan, Neaga, Pepe Moreno

Au mai jucat: Rada, Badea si Mendoza

Golurile Stelei au fost marcate de Pepe Moreno, Dayro Moreno (2), Neaga si Mendoza

Steaua va evolua in preliminariile Champions League in editia viitoare a cupelor europene.

Click aici pentru clasamentul final al Ligii 1

cred ca tot Steaua va castiga, presimt ca CFR nu va face nimic in grupe, vom avea probabil doar 2 echipe in grupele cupei UEFA, o echipa din Intertoto direct in turul 2 preliminar, deci punctele adunate de echipele romanesti se vor imparti la 7 (numar de echipe romanesti participante) si implicit coeficientul tarii va scadea, iar peste 1 an vom ajunge sa avem din nou 3-4 echipe in cupele europene, ceea ce va face ca punctele obtinute de Steaua sa conteze doar pentru ea insasi, astfel ca doar noi vom avea de castigat si ceilalti nu se vor mai bucura de realizarile noastre.

Daca imi pare rau de ceva, este acel loc direct din Liga, pentru care noi am trudit cel mai mult... Nu vreau sa spun prin asta ca obiectivul Stelei e participarea in Liga. La Steaua, intotdeauna obiectivul intern trebuie sa fie Cupa si Campionatul. Presimt insa ca sintagma "singura echipa romaneasca din Liga" se va transforma in "singura echipa romaneasca din Liga care a reusit mai mult de 0 puncte"

Chiar daca nu am castigat, ma bucur ca, inca o data, Steaua m-a facut sa traiesc la maxim finalul de campionat, desi la un moment dat ne gandeam ca si locul 2 e departe.

:steagcruce::steagcruce::steagcruce::steagcruce::steagcruce:

Edited by geoct

Mai am o singura dorinta, sa ne razbune MM in cupa.

Edited by cristian014

Un meci de adio frumos.

Pacat ca nu s-a putut termina acest campionat altcumva.

Am tras tare si ne-am batut si sa stiti ca ceea ce a facut Steaua in acest an nu poate decat la mai bine sa duca.

Acest miniretur greu ne va ajuta in meciurile contra echipelor puternice din Europa.

Asta daca cei din conducerea tehnica vor invata ceva si vor schimba in bine ce trebuie schimbat.

Sper sa nu mai fie repetate greselile din acest an.

Sper la anul sa vad o Steaua de Champions League.

Cu antrenor de Champions League,conducatori de Champions League si jucatori de Champions League.

Forza Steaua!

Semper Svperiores!

Mi`as dori sa avem 2 echipe in grupele Ligii Campionilor si 5 echipe in grupele Cupei UEFA. Imposibil!

@Adrian , nu a fost un meci frumos de adio , imi pare sincer rau sa iti spun asta , poate te dezamagesc si poate o sa ma injure lumea , dar a fost un BLAT MIZERABIL fratilor , voi nu vedeti ????????????????

Imi pare rau ca am pierdut campionatul, dar imi pare bine ca CFR se va face de doi lei in Liga. As vrea ca toti cei din presa care au vorbit de incapacitatea Stelei de a obtine puncte in CL, sa se uite la meciurile CFR(oricum vor fi singurii) si sa-si inghita cuvintele dupa ce vor vedea parcursul CFR. Forzza Steaua si capul sus!

Nu ne ramane decat sa ne felicitam echipa pentru victorie si pentru turul de forta izbutit in a doua parte a campionatului.

Apoi sa ne consolam cu promisiunile oierului, care spune ca in sezonul urmator va face o echipa atat de puternica incat vom castiga viitoarea editie de campionat fara griji. Doua transferuri sunt realizate: Szekeli si Stancu (Unirea). Se spera aducere lui Goga de la U Cluj, dar mai mult ca sigur ca Anton Dobos a batut palma cu Arpad astazi la restaurantul celui din urma.

Nu m-ar mira ca aceasta partida "pe viata si pe moarte"de la Cluj sa fie un blat perfect regizat. Cine cunoaste astfel de cazuri, stie desigur ce spun.

Pacat. Ne-am inecat ca tiganul la mal...

Ca fapt divers redau declaratia Arpadului ceferist: "suntem cea mai curata echipa din Liga". Tupeul acestuia spune multe si are darul sa ma puna pe ganduri.

Dumitru Dragomir a stiut tot timpul ca CFR va fi campioana si a afirmat de multe ori acest lucru. Inclin sa cred ca si Federatia si-a facut "bine" treaba. Poate gresesc, dar gresesc si eu, gresesti si tu cititorule, gresim cu totii. C-asa e-n viata.

Orice ar fi, oricand si oriunde, FORZA Steaua!

Edited by Virgil

Daca Steaua a pierdut campionatul asta este, da ce imi provoaca dea dreptul sila este;mizeria care a fost in acest retur(si nu numai) la club si colac peste pupaza "benarele''afisate de galerie...la meci :thumbdown:

Acum un an daca pierdeam cu ''Dinamo'' ma aruncam de la etaj acum chiar am ajuns sa nu imi mai pese.

Bravo Becali , bravo Argaseala ati facut din simbolul fotbalistic al Romaniei o TIGANIE !

metzzzz

daca si gloria ne putea pune probleme....

si daca a fost ce?

cefere a facut cu uta,Dinamo,rapid,Bistrita,etc...

care e pb?

NU putem spune decat respect baietii ati luptat pana in ultimul moment !! :steagcruce::steagcruce::steagcruce::steagcruce: pentru noi sunteti campioni

Asta a fost un meci "moale", in care Buzaul a intrat invinsa in teren si au fost cam jaloane. Temerea mea cea mai mare, aceea ca le-am putea da meciul, nu s-a adeverit, in conditiile in care la Craiova era egal iar noi le daedam gol dupa gol (e drept ei fiind fara reactie).

Cum la gadul titlului am renuntat inca de duminica, pot sa zic ca a fost o dupa-amiaza placuta in Ghencea. Cat de mult imi plac meciurile pe lumina naturala!

In viata mea nu am vazut asa ceva ce mi-a fost dat azi sa vad pe Ghencea . Cum mama naibii este posibil ca intreaga tribuna sa sara in sus de bucurie dupa vreo 5-10 minute fara exagerare de la momentul in care CFR-ului i s-a anulat un gol si apoi sa sara in sus ca Ceahlaul Piatra Neamt se duce in B , cand noi asteptam cu sufletul la gura vesti de la Cluj Napoca . Este pur si simplu GROTESC !

Later Edit : Prostu globului a anuntat ca renunta la Mendoza , Lacatus e timpul sa iei atitudine !

Edited by I.N.Money

bai ia mai terminati cu lamentarile zici ca suntem suporteri de-ai lui rapid

felicitari pentru Steaua ca jucat cum a jucat fiindca oricum eu o voi iubi mereu chiar sa fie si in locul lui u Cluj

astazi nu a fost sa fie dar parca stiam ca la Cluj se va termina 0-1 nici nu ma indoiam surprizele sunt in alte campionate nu la noi

in campionatul acesta am invatat ca suntem singuri impotriva tuturor (ironic nu) si va de acum va trebui sa ne bazam doar pe fortele proprii

acum faptul ca nu am devenit campioni poate il va face pe oier sa investeasca in echipa si sa scape de toti acei pe care s-a enervat Radoi dupa meciul cu Dinamo

in incheiere forza Steaua forza Steaua forza Steaua

Lasa asta e suntem suparati ...dar la anul' ii incingem ca s-a enervat ciobanul!

forzateaua ............bai va cik sunteti suporteri adevarati....ce tot aveti cu Banel cu Dica,cu Lovin si numai stiu eu cu cine....cand au fost buni nu v-ati mai luat de ei..da acum ca trek si ei printro perioada mai grea.............va bateti joc de ei si ii faceti in toate felurile...nu mi se pare corect ce ziceti despre ei...dar ma rog...numai zik nimik ca oricum tot ca voi o sa faceti...dar nu e FRUMOS ceea ce faceti............FOOOOOOOOOOORTZAAAAAAAAAAAA STEAUAAAAAAAAAAAA...................M.......EEEE.....CFRRRRRRR...........

Trebuie apreciat faptul ca nu am dat meciul Buzaului. Ma indoiesc ca buzoienii ar fi facut blat mai ales ca o mare parte din timp, rezultatul de la Craiova ii trimitea in B...

S-a vazut diferenta mare de valoare dintre echipe, dar normal ca trebuie sa apara anumiti

"Gica contra" pe aici. Pana acum respectivii nu erau multumiti ca batem numai cu 1-0, apoi cand invingem cu 5-0 e blat. Mi-e scarba de asemenea personaje...

metzzzz

daca si gloria ne putea pune probleme....

si daca a fost ce?

cefere a facut cu uta,Dinamo,rapid,Bistrita,etc...

care e pb?

cum frate care e problema vb despre Steaua cea mai titrata echipa din istoria acestei tari mizerabile nu obisnuiesc sa postez dar de data asta parca lumea se fereste sa discute despre asta pey nu prea am eu multi ani in spate de sustinere a Stelei meci de meci vro 3-4 ani dar nu am vazut in viata mea asa ceva aia dansau la 5-0 Buzaul sigur au scapat de retrogradare dar frate 5-0 plm onoare unpic bun-simt si nu conteaza ce a facut CFR-ul cu alte echipe noi nu avem nevoie de mizeri dintracestea ca sa castigam sper ca mesajul meu sa nu fi perceput ca o ofensa ci ca un punct de vedere pe care sunt sigur ca altii il impartasesc

A fost blat..si chiar daca nu a fost aranjat, ce tupeu mai aveau buzoienii sa joace bine daca bunica a ajuns la olimpia ramnicu sarat in Liga a 3a?

Asta e, sa zicem ca Steaua a avut 6 puncte aranjate dinainte, CFR'ul a avut cu Gloria Bistrita, cu rapidul si cu arbitrajele.

Cel mai mult ma oftic ca, pe langa faptul ca au luat campionatul pe nedrept, se duc in Liga Campionilor direct, pe punctele stranse de Steaua si rapid, in timp ce ei au contribuit la scaderea coeficientului pierzand cu famagusta.

blat toata ziua ... ma mir ca nu sau ofticat aia de la buzau ca am dat prea multe goluri =)

cea ce e curios este daca echipa a jucat 100% sau la caterinca ... desi mie greu sa cred ca daca juca la caterinca ar fi dat atatea goluri.

AM PIERDUT CAMPIONATU LA UN GOL !!!

MANDRU CA SUNT STELIST!

O SA VINA SI RANDUL NOSTRUUUUU...STATI FARA GRIJA....SA VEDEM CE FACE CFR-UL IN Liga Campionilor.......SA MOARA DUSMANII ADIK Dinamo si RAPID ca EI NUS IN Liga Campionilor....:)):)):)):steag_sah_mic::steagcruce:forzateaua

Se pare ca aceasta campanie din ziarele romanesti a avut impactul scontat. Dupa ce ca absolut toti ceilalti microbisti considera ca noi suntem blatisti, ca 3 sferturi din meciuri au fost blaturi se pare ca acum au aparut si stelisti care sa vada blaturi meci de meci....pacat