Sign in to follow this  
Followers 0
fcsteaua.ro

Un Ghionea nu face cat 24

47 posts in this topic

Momentul Dinamo din 4 mai 2008 va ramane ca un moment trist in istoria noastra. Va ramane - pentru mine cel putin - momentul in care standardul calitatii performantelor Stelei a fost coborat cu o treapta. Treapta cea mai importanta nu ne mai intereseaza, locul doi e de ajuns.Veti spune ca nu-i asa, ca acest moment a venit mai demult, la prima declaratie a creditorului cum ca importanti sunt banii oferiti de UEFA pentru participarea in Liga Campionilor si nu modul in care se obtine calificarea in aceasta competitie.

Nu vreau sa ma alatur grupului de suporteri care acuza presa, federatia, Liga, adversarii, masoneria, fortele oculte, etc pentru ratarea acestui obiectiv.Nu ma voi alatura nici acelora care sustin ca totul se va prabusi, ca Steaua se va afunda in mocirla mediocritatii si ca vor urma din nou ani de cosmar pentru stelisti. Stiti de ce? Pentru ca nimic nu s-a schimbat. Terenurile nu vor aparea peste noapte pentru copiii si juniorii Stelei, creditorul clubului nu va deveni intelept si educat peste noapte, Argaseala nu va capata coloana vertebrala iar Lacatus nu va intelege ca pentru a fi un mare antrenor nu e de ajuns sa fii prezent pe banca unei mari echipe.Dupa cum spuneam, Argaseala va veni la serviciu si va fi gata sa spuna la fel de des, "Da, sefu!", una din grupele de copii se va antrena in spatele peluzei nord, asa cum face de-obicei, tramvaiul 41 va trece plictisit pe aceeasi ruta. Iar noi? Iar noi vom fi din nou cu capetele plecate, pe care sabia razboinicului luminii nu le va taia.

Lasand la o parte toate acestea, nu stiu cati dintre noi si-au pus serios intrebarea: ce e drept? E drept ca un fanfaron( unica voce care se aude dinspre Steaua) care jigneste si se lauda, isi aroga legaturi cu Divinitatea, isi bate joc de adversari si colegi in acelasi mod, sa castige? Ganditi-va la ceilalti: toti la un loc nu fac cat el! E drept sa castige aceasta voce? E drept ca Dayro Moreno sa frece banca de rezerve, fiind singurul jucator de tehnica si explozie al Stelei? E drept ca un jucator care si-a facut datoria cu onestitate sa fie uitat prin divizia a treia si pe banca de rezerve, cand fara cele trei puncte aduse de golul sau cu FC Vaslui, ne luam demult adio de la primul loc? Pentru toate aceste intrebari stiti la fel de bine ca mine raspunsurile.

Pentru copiii care au plans aseara in ploaie, pentru Pawel Golanski si Mirel Radoi, pentru secunzii si masorii Stelei, pentru oamenii care ingrijesc terenul, pentru Zapata si Ovidiu Petre, pentru Emerich Ienei si Andrei Vochin, e drept sa castigam. Dar ei nu sunt vocea Stelei de azi, ei sunt vocile care canta trist pentru o stare de spirit care s-a incheiat pe 4 mai 2008.

Asa cum am inceput, ieri s-a coborat stacheta definitiv, pentru ca tot ce insemna Steaua a capitulat. Ultima speranta, simbolul ei, statea plouat fara solutii, fara idei, pe banca tehnica, cu fata unui om invins. Toate tururile de onoare, saluturile sale cu pumnii stransi, toate mainile in gat aplicate adversarilor, au ramas jucatorului Lacatus.Antrenorul e un tip speriat de situatia unde se afla, fara reactie in momentele decisive, asteptand parca un semn din alta parte pentru a schimba ceva. Nerenuntand dupa un astfel de meci, simbolul nostru, a legitimizat esecul, ideea ca locul 2 e bun si el, a legitimizat ca e normal ca Steaua sa dea goluri numai din faze fixe, a legitimizat faptul ca interesul sa fie pus inaintea valorii. Deci, ce facem? Plecam capul sau ridicam privirea?

P.S. Aseara am pierdut pentru ca Dinamo a fost ea insasi, o echipa de complexati care si-a urmat calea( cat de penibil sa fii sa spui ca o victorie face cat 2 titluri? ),in timp ce noi am fost fricosi si tematori,adica exact opusul a ceea ce a fost Steaua de 60 de ani incoace.

Mihai Somanescu

Apropo de jucatori, sa va spun o mica intamplare de ieri, tarziu in noapte. Ma gaseam in clubul 24 (ce ironie...) din regie si cu capul plecat imi vedeam suparat de paharul meu cu whiskey, cand, ce imi vad ochilor: HABIBOU, imbracat la 4 ace, alaturi de 3 domnite si cativa prieteni se misca foarte agale pe ritmul muzicii din club. Am zis ca nu vad eu bine, cum e posibil ca un jucator care tocmai a ratat un titlu de campion sa sarbatoreasca in club!? Asa ca m-am apropiat! Spre stupefactia mea, banuiala mi-a fost confirmata. In plus, sticla de whiskey nu avea cum sa lipseasca de la masa...Ce sa fac, ce sa fac? Un prieten de-al meu, mai ametit de licoarea bahica, s-a indreptat catre masa acestora si le-a propus, amical, sa vina la noi la masa, sa ne inecam amarul impreuna. Normal ca l-au refuzat, pentru ca, nu-i asa, el numai suparat nu era in momentele respective. Cu prezenta de spirit, acelasi prieten al meu le-a spus foarte frumos ca, in cazul asta, mai bine ar pleca daca nu doreste ca maine sa se afle in presa de mica isprava a ''micului Zorro''. Probabil speriat de cuvantul ''presa'', Habib&comp. au decis sa plece, indreptandu-se, presupun, spre alt club...

Asa ca, fratilor, uitati pentru cine spargem noi televizoare, ne luam zile din viata, ne facem nervi si multe altele...Multumim Habib, pentru aceasta minunata dovada de ''caracter''...

nu prea stiu ce sa zic de articolul acesta...este unu bun (adik spune lucrurilor pe nume) nu vreau sa critic pe nimeni dar am un sfat pt toti stelistii SPERATI!!! Sperantza moare ultima ! (chiar dak mooare intr`un final...) Veniti si incurajatzi echipa,sa fim alaturi de Steaua asa cum am fost mereu sa le aratam tuturor ce inseamna un suporter STELIST! STELIST PANA LA MOARTE SI DINCOLO DE EA!!! CU Steaua SI LA BN SI LA RAU!!!! LA BN LA RAU "Steaua E CLUBUL MEU TOT MEREU..." SPRE 24...:X:X:X:X:X:D

De adaugat, Mihai, ca un alt simbol al Stelei, jucatorul acela rau, bataios, cel care-l lua de gat pe Kirita sau pe Sapunaru, care dadea pumni in geamuri atunci cand Steaua pierdea sau se urca pe gard alaturi de noi la o victorie, care pentru mine cel putin, reprezenta jucatorul stelist dupa ce Lacatus s-a retras ca jucator, a capitulat in acelasi mod ca si cel de pe banca.

Radoi, dezgustat de toate cate s-au intamplat, si-a dat seama ca in Liga I se joaca orice numai fotbal nu. Jocuri de culise, intalniri inainte de meci (oare de ce nu s-a vorbit despre intalnirea Lupescu-Borcea la fel cum s-a vorbit despre alte intalniri ale oficialilor stelisti ?), jucatori sclipitori intr-un meci care devin brusc inutili, stimulente financiare, arbitri care vad doar cand isi primesc baremul, toate formand un ansamblu care poate fi numit oricum, numai fotbal nu.

Radoi vrea sa plece, nu pentru ca s-a saturat de Steaua, ci pentru ca vrea sa joace fotbal. Si il inteleg pe deplin.

Si putin despre arbitraj - Tudor n-a favorizat un mod vizibil Dinamo, ci doar atat cat era nevoie; faulturi neacordate sau acordate gresit, avantaje lasate cand nu trebuia sau jocul oprit cand Steaua era gata sa inceapa o faza periculoasa, neacordarea catorva galbene. Stia ca nu e nevoie sa iasa in evidenta, ci doar sa impinga putin Dinamo de la spate, pentru ca alaturi de imaginea formata de ziare si de declaratiile oficialilor FRF, lumea sa poata zice linistita "eh, lasa, ca la cate au primit in tot returul asta..."

@Andy

Sunt de acord cu tine, doar ca eu mai cred ca Mirel a realizat ca in conditiile actuale de la club, nu se va mai putea face performanta si in consecinta nu ne vom mai ridica de la nivelul in care am ajuns. Chiar daca a spus ceva, in privire i-am citit resemnarea fata de situatia in care a ajuns clubul. Cu atat mai mult e de admirat Mirel pentru ca vrea sa plece si nu vrea sa se complaca in mediocritate.

Edited by Mihai Somanescu

Mihai..felicitari pt articol.....

am 18 ore de cand nu mai sunt om normal.....o parte din mine s-a dus...o parte park prea mare ca sa imi permita sa traiesc.....de ce trebuie sa induram toate acestea...putea fi ceva magnific aseara...dar automultumirea....neprofesionalismul...si-au spus cuvantul.......

il admir si il iubesc pe Lacatus ca pe tatal meu.....pt mine Steaua=Lacatus...nu se compara nimic cu placerea de a-l sti pe Laca alaturi de rosu-albastru......dar de ce se multumeste sa fie total supus lui Gigi.....are sprijinul a milioane de fani..a milioane de inimi care bat pt Steaua.......daca nu e prea tarziu....Laca.....schimba ceva...in modul tau de gandire.....incearca sa-l faci pe Gigi sa inteleaga ca greseste...si greseste flagrant in tot ceea ce face in fiecare zi....

habibou......o "vedeta" in devenire.....lasati-l sa sarbatoreasca `24 in cluburi....nu reprezinta Steaua...nu el....

este posibil ca onoarea lui dobos si rivalitatea dintre U si *** sa fie de partea noastra...e posibil ca miercuri sa avem 24 de titluri ale Romaniei....oare conteaza asta in momentul in care Steaua nu este a noastra....ci a creditorului???.....vreau sa ma bucur, sa fiu fericit pt Steaua...dar nu pot....in returul asta nu am putut cu adevarat niciodata.....pana cand tre` sa induram toate acestea???

InToTdEaUnA suPEriOrI!!!! --------InToTdEaUna ALatUrI de Laca!!!!!

usor usor Steaua se va scufunda sub ura nu doar a rivalilor ,ci in fata tuturor echipelor din campionat care isi vor da viata sa o bata pe Steaua ,dorind astfel sa-i demonstreze creditorului ca nu totul este de vanzare ! sunt de aceeasi parere cu tine !!! eu totusi pe 7 sper intr-o minune ! nu vreau sa par penibil ca liderul nostru intelept dar ,inima noastra avea nr 7 ,poate pe 7 mai se va intampla o minune ca sansele matematice ale Stelei de a fi campioana sa se fructifice! dar si daca se va intampla asa ,nu asta trebuie sa fie calea Stelei catre succes!!!!!! tensiunea acestui final a atins paroxismul! iar daca aseara am trecut toti prin :agonie,durere,tensiune,etc, sa vedeti miercuri ! la ora 17 Steaua - Gloria Buzau si tot la ora 17 UCluj - CFR! Sa inchei mai spun ca inca de la inceputul lumii ,norocul a fost cu cei puternici!!!!!!!!!!!! Forta Steaua

Oameni buni, meciul din groapa groapa l-am pierdut din cauza absentelor, a tacticii, a unor jucatori care au facut figuratie pe teren. In afara de al doilea galben la Bratu, nu cred ca i se poate reprosa ceva lui turdor. Sa fim serios, am fost lamentabili.

Cat despre intamplarea cu habibou... nu e de acuzat. E doar de cateva luni si nu intelege spiritul Steaua. El a venit doar ca profesionist in Romania, sa castige ceva mai bine. E bine ca s-a dus in bar in noaptea de dupa meci si nu cu o zi inainte de meci. oricum, la cum a jucat... nu a fost mare diferenta.

Cat despre Jiji, vorba lui nea imi: nu va faceti iluzii ca sa nu aveti deziluzii. Asta nu pleaca din Ghencea nici daca cineva ii va oferi 300 de milioane de euro. E constient ca fara Steaua va fi un anonim.

Edited by 7_mai_1986

Mare tristete pentru noi toti suporterii ,dar cred ca nici macar umbra de tristete pentru majoritatea staff-lui Stelei . Mentalitatea oierului a devenit mentalitatea intregii echipe : banii conteaza si nu performanta sportiva sau orgoliile de stelisti (care stelisti?) . De aceea s-au obisnuit de ceva timp ca si locul doi este bun ,ca doar ne duce in CL ,deci vom castiga bani . Dar unde este dorinta de a castiga ,de a fi cel mai bun ;cel putin primele 60 min aveai senzatia ca Dinamoaia joaca la titlu si nu Steaua .Jucatorii Stelei erau adormiti pe teren ( probabil credeau ca un meci egal e simplu de obtinut in groapa sau poate ca a fost deja cumparat de cioban - ca doar nu conteaza prin ce mijloace castigam ) ....

Ce sa mai spunem , an de an se incheie sezonul cu aceeasi impresie : atata timp cat ciobanul este la Steaua nu vom mai vedea performanta adevarata si daruire pentru culori . Nu exista decat supusi ai ciobanului ( probabil inclusiv Lacatus ) ;cine nu se supune pleaca asa cum a facut-o Hagi .

Si noi nu putem dormi noaptea sau aruncam televizoarele pe fereastra .Iar dragii mercenari , cu buzunarele pline petrec prin cluburi ,ca doar incepe vacanta . Merge si locul doi ....

Cea mai mare pedeapsa pentru aceasta indolenta va fi ca intr-o buna zi sa nu se mai califice nici in CL chiar daca sunt cap de serie . Poate anul acesta se vor intalni cu Galatasaray , cu antrenor Gica Hagi ....

Inima de Stelist indurerat .....

Edited by inima de stelist

Nu imi pasa ca Habib era in club C Ronaldo Rooney o tin din orgie si chef in chef nu imi pasa daca era inainte de meci era alceva ...

E trist ca am pierdut pe mana noastra si cand aud "e bun si locu 2" TURBEZ

Nu stiu ce sa spun decat Haideti la Meci Miercuri

Forza Steaua

Nu Habib e vinovat desi nu ar avea ce cauta la Steaua un jucator ce nu reuseste sa suteze din 7 metri macar pe spatiul portii!!!!Mai degraba Lacatus pentru tactica ultra defensiva,niste jucatori iesiti din forma,poate si Banel,dar locul lui nu era fundas stanga,Mirel Radoi,despre care eu credeam ca e jucator,nu papa lapte,Becali cu presiunea inutila!Oricum mai cred in titlu,mai cred in Steaua,dar nu mai cred in antrenorul Marius Lacatus!!!!

Visul frumos a durat,pacat ca a murit intr-un meci cu Dinamo!!!

Nu Habib e vinovat desi nu ar avea ce cauta la Steaua un jucator ce nu reuseste sa suteze din 7 metri macar pe spatiul portii!!!!Mai degraba Lacatus pentru tactica ultra defensiva,niste jucatori iesiti din forma,poate si Banel,dar locul lui nu era fundas stanga,Mirel Radoi,despre care eu credeam ca e jucator,nu papa lapte,Becali cu presiunea inutila!Oricum mai cred in titlu,mai cred in Steaua,dar nu mai cred in antrenorul Marius Lacatus!!!!

Visul frumos a durat,pacat ca a murit intr-un meci cu Dinamo!!!

Banel s-a vrut a fi fundas dreapta fratele meu...nu stanga........si la faza ca nu mai crezi in Marius...crezi frate in cine vrei u ...nimeni nu t obliga .......oricum.....Steaua si Lacatus nu merita suporteri ca tine...pace!!!!

Becali face echipa doar ca sa scoata bani. A umblat la butoane ca sa faca bani. Pentru mine era important sa batem pe Dinamo si sa luam locul pe care il meritam. Acum ce mai conteaza... Ciobanul a facut echipa de ras. A facut blaturi si tot nu i-au iesit cartile. Asta e echipa. Atata putem. Cat timp joci pentru milioanele din Caampions Legue nu mai ai fotbal de calitate. Hagi a jucat din talent pentru ca atunci nu se inventase salariile mari pentru fotbalisti, de asta a ajuns un mare simbol. La fel si Dobrin si multi altii. Cat timp joci pentru bani, n-ai loc de cariera.

Respect etern Mihai Somanescu!!!!!!!!

Esti unul dintre foarte putinii suporteri de pe-aici care gandeste cand spune ceva si care se bazeaza pe ceva concret cand face afirmatiile si nu pe supozitii sau teorii irelevante.

Orice as spune ar fi de prisos...ai puctat totul perfect

Un singur lucru as mai avea sa spun:Rusine pentru toti acei jucatori care aseara si in alte partide au mimat fotbalul si au privat Steaua,echipa care cumuleaza milioane de suflete sub cupola a2culori,de intrarea in istoria fotbalului Romanesc ca prima echipa care joaca direct in grupele CL si au deservit aceasta onoare unui club fara valoare,palmares sau istorie.Si nu in ultimul rand rusine Marius Lacatus pt caracterul lui execrabil de antrenor pupincurist!

p.s. Va rog mult nu mai asociati numele antrenorului Marius Lacatus cu Steaua....nu de alta dar cadeti in penibil.Laca e doar un antrenor asa cum a fost si Oli,Pedrazzini sau Piturca...

Edited by CaTaLiNsm StElIsTu

Daca nu vezi ca Lacatus e un antrenor de mana a doua,Eduardo_stelist,atunci te vei lovi de fiecare data cand vei trece un prag!!!!Lacatus e un antrenor prea mic si prea fricos,in luarea uor decizii,pentru a avea loc pe banca Stelei.O fi el FIARA,dar se comporta ca leul din Alice in Tara Minunilor,fara curaj!!!

Nu se poate ca 80% sau mai bine,din jocuri sa le castige cu o diferenta de 1 gol,cand pe vremea lui Steaua defila cu echipele de la mijloc in joul clasamentului,5-0,6-0,iar cand veneau echipele din cupele europee,pe teren propriu nu aveam emotii,aduti aminte de un Steaua-Goteborg 5-1 sau de un Steaua-Anderlecht 3-0,asa ca nu-mi pune la indoiala calitatea de fan Stelist!!!!!

ANTRENOR STRAIN LA Steaua!!!!!!

Respect etern Mihai Somanescu!!!!!!!!

Esti unul dintre foarte putinii suporteri de pe-aici care gandeste cand spune ceva si care se bazeaza pe ceva concret cand face afirmatiile si nu pe supozitii sau teorii irelevante.

Orice as spune ar fi de prisos...ai puctat totul perfect

Un singur lucru as mai avea sa spun:Rusine pentru toti acei jucatori care aseara si in alte partide au mimat fotbalul si au privat Steaua,echipa care cumuleaza milioane de suflete sub cupola a2culori,de intrarea in istoria fotbalului Romanesc ca prima echipa care joaca direct in grupele CL si au deservit aceasta onoare unui club fara valoare,palmares sau istorie.Si nu in ultimul rand rusine Marius Lacatus pt caracterul lui execrabil de antrenor pupincurist!

nu stiu daca e atat de pupincurist,dar stiu ca e un antrenor de mana a doua!!!!

nu stiu daca e atat de pupincurist,dar stiu ca e un antrenor de mana a doua!!!!

Ca sa-mi argumentez afirmatia ti-as aduce 3aspecte in vedere:

1.La meciul cu Unirea Urziceni din Cupa Romaniei ...JJ cere echipa a2-a pe teren....Marius Lacatus preia pozitia de drepti cu mana ridicata la tampla si introduce echipa a 2-a si ne priveaza in mod indirect de otinerea unui trofeu

2.JJ nu-l mai vrea pe Rada...omul acela care sa achitat cu brio de obligatii in tur si in plus a ajuns sa puna suflet in munca sa.Marius Lacatus din nou raspunde afirmativ dorintelor stapanului...

3. JJ cere autobaza in fata portii in meciul cu Dinamo pt obtinerea unui egal...Marius Lacatus ofera Dinamovistilor sa ne loveasca cu ce au mai puternic ,acolo unde noi aseara am fost cei mai slabi;in loc sa fie imvers...Dinamo fiind deficitara la capitolul aparare.Dar na...cum sa treci peste cuvantul stapanului.

Concluzia:Antrenorul Marius Lacatus pe langa o mediocritate de care da dovada in meseria aceasta,ne mai ofera si scena aceea de care ne-am scarbit in vremea "erei" Olaroiu.

N-am cu nimeni nimic insa o spun deschis ca Lacatus nu este antrenor de Steaua!!!!!

avem o echipa, semanata cu mult "har" de finantator. cel ce il face pe Lacatus pupincurist ar trebui sa-i fie rusine. Lacatus nu este antrenor la valoarea celui ce a fost ca jucator. Marius este slab, dovedind o frica ovinica incercand si repetand la nesfarsit jocul cu doi inchizatori. nu poti bate pe nimeni cand ai in teren o echipa de handbal, alti patru facand figuratie.

mai cred ca vestiarul Stelei este cu adevarat rupt cu un Dica suparat pe toata lumea, strainii deoparte, doi dintre ei cu biletele de avion cumparate iar Radoi uitandu-se la genunchii sai intrebandu-se pt ce sa mai stau aici.

prosteste spun, ca nu ne-a mai ramas decat sa mergem si noi la muntele ATHOS si sa-i intrebam pe acei galugari...cu ce-am gresit noi si santem pedepsiti cu atata pipera in club.

Edited by horse37

@horse37

de ce sa-mi fie rusine ca am folosit o sintagma la adresa lui Lacatus,iar lui sa nu-i fie rusine ca-si bate joc de milioane de suporteri stelisti punand in practica ordine pe care sunt comvins ca pana si el stie ca ne duc de rapa?!

Articolul este la obiect cu o singura mare si nedorita exceptie: Becali nu e creditor, ci patron "de facto", stapan al clubului de fotbal Steaua Bucuresti. Din nenorocire!

Steaua nu va scapa niciodata de acest om pana la moartea lui, un blestem pentru care trebuie sa multumim conducatorilor Armatei de acum 12-15 ani, precum si pungasului Viorel Paunescu!

Edited by georgecristian

Ce tot o ardeti aiurea cu Lacatus ca nu e,ca dc joaca cu doi inchizatori,ca de ce ii pune pe aia pe aripi,cind ei sunt atacanti..cum ati vrea sa joace cu un singur inchizator daca ai nostri nici macar in doi nu se descurca?ce vina are ca a preluat lotul din mers si s-au cumparat aiurea numai atacanti?din vara,cu niste plecari obligatorii(Banel,o.Petre,p. Marin,Lovin,Radoi,Badea,surdu,habiBOU,plescan,si chiar Dica daca prinde un contract)situatia se poate imbunatati..ne trebuie obligatoriu doi fundasi dreapta(un titular si o rezerva)-Golansky fiind in mod clar mult mai eficient ca mujlocas dreapta,un fundas stinga in caz ca emeghara are probleme iar si nesu asa cum e mai zgubilitic ia un rosu acolo,ne trebuie doi inchizatori buni(dar care sa joace pe rind),un mijlocas stinga,un coordonator de meserie,iar in atac sunt destul de convins ca astia pe care ii avem vor face treaba daca le sunt oferite mingi(eventual inca unul pt concurenta)...iar daca se vor face astea,si nici atunci Lacatus nu va obtine titlul,vom putea spune ca mai are de invatat..pina atunci,nici macar sa nu indrazneasca cineva sa ridice mina asupra lui.Si,cel mai important..sa taca dracului oierul si sa nu isi mai bage coada unde nu e treaba lui

Un lucru doresc sa remarc: foarte multi fosti jucatori stelisti o dau intoarsa dupa ce pleaca de la echipa. Incepand cu Dennis Serban, Catalin Munteanu si terminand cu Loti Bolini, toti se dezic de Steaua. Serban a jucat un tur de campionat la Dinamo si e mare dinamovist. Boloni isi doreste ca CFR sa ia titlul. Vladoiu e si el mare dinamovist. Eu sincer nu am vazut fosti dinamovisti sa-si atace clubul de la care au plecat. De rapidisti ce sa mai vorbim. Eu tin minte un singur lucru: a fost odata un jucator stelist ce a luat primul avion din Turcia si a venit sa il combata pe Il Fenomeno Muce.

Un lucru doresc sa remarc: foarte multi fosti jucatori stelisti o dau intoarsa dupa ce pleaca de la echipa. Incepand cu Dennis Serban, Catalin Munteanu si terminand cu Loti Bolini, toti se dezic de Steaua. Serban a jucat un tur de campionat la Dinamo si e mare dinamovist. Boloni isi doreste ca CFR sa ia titlul. Vladoiu e si el mare dinamovist. Eu sincer nu am vazut fosti dinamovisti sa-si atace clubul de la care au plecat. De rapidisti ce sa mai vorbim. Eu tin minte un singur lucru: a fost odata un jucator stelist ce a luat primul avion din Turcia si a venit sa il combata pe Il Fenomeno Muce.

dar si el a fost alungat. nea dat o ocazie unica de a ne rascola impotriva raului. dar am tacut ... mai mult nu merita sa zic. ne meritam soarta

cu Oli castigam meciul de aseara!!!la ce jucatori are acum Marius,comparativ cu ce era pe vremea lui Oli,ma face sa afirm ca ,acest meci/campionat era castigat la pas de echipa cu Oli pe banca!!!

Sign in to follow this  
Followers 0