George Stan

Nu Lasa Banii Tai Sa Ajunga La Dinamo!

57 posts in this topic

Banii ajung de obicei in a doua parte a anului (iulie-august-septembrie-octombrie). Oricum, vom putea vedea doar suma, nu si cine a donat, si cat a venit de la fiecare - adica apare ceva de genul "Trezoreria Sector 5 Bucuresti" si suma totala (a tuturor celor din sectorul 5 care au redirectionat 2% spre AISS), fara nume sau numar de oameni.

Nu stiu exact care a fost suma de anul trecut, promit sa ma informez si sa revin.

mai poate fi facuta acum treaba asta cu directionarea ?

vedeti daca Dinamo e clubul politiei daca si Steaua mai era clubul armatei acum poate ne veneau noua 2% de la altii si nu dadeam noi

F.C. Steaua nu mai are nici o treaba cu C.S. Steaua, iar Armata nu mai sponsorizeaza clubul de fotbal in nici un fel ! Catre C.S. Steaua poate se redirectioneaza bani din impozit ,dar parerea mea ca prea putini tinand cont ca Armata primeste bani mult mai putini de la guvern decat militienii iar salariatii din Armata avand salrii mici in comparatie cu astia din militie! E o idee foarte buna aceasta de a redirectiona banii care AISS, sau cum sublinia Dee catre un ONG care ar face ceva cu banii acestia!

@klaus_89, nu mai este posibil acum, dar va fi posibil anul viitor, cand se depun din nou declaratiile de impozit.

@mihaitza85, multumim pentru feedback, desi actiunea s-a incheiat de cateva luni.

@klaus_89, nu mai este posibil acum, dar va fi posibil anul viitor, cand se depun din nou declaratiile de impozit.

@mihaitza85, multumim pentru feedback, desi actiunea s-a incheiat de cateva luni.

Anul asta se mai pot dona?

Multumesc.

salut,

se poate dona in fiecare an. chiar zilele astea punem la punct ultimele detalii ale promovarii sistemului de 2% pe 2010

Deci eu mi-am luat avertisment ca am umplut mai toate board-urile din cladire cu afisul vechi...Niste curve penale care nu aveau ce face m-au dat in gat ca de firma noastra are alte planuri de campanie pentru cei 2%.Sper sa fie mai tare afisul de anul acesta si o sa le lipesc in afara cladirii...hehehe

Intrebare:dupa ce completez fisa,la care Administratie Fiscala locala trebuie sa o depun,avand in vedere faptul ca nu sunt din Bucuresti,nu am mutatia facuta,dar locuiesc in capitala?

Mersi!

la aia de care apartii.

nu te duce in Buc pentru ca pierzi timpul degeaba, ei o sa te trimita la jud. unde ai resedinta.

si eu sunt la fel. Nu am mutatie pe Bucuresti si lucrez in capitala. Fisa am depus-o la ad. Fiscala de la mine din orasul natal

da. Sau la unele sedii BCR. Am inteles ca bcr-ul ar avea volultari angajati special pentru adunarea declaratiilor

p2s.jpg

Iata cum poti face asta:

Pasul I.

A. dac� ave�i numai venituri din salarii

Completa�i declara�ia 230 (punctele A �i B) �i ata�a�i Fi�a fiscal� primit� de la angajator

(declara�ia 230 se poate desc�rca aici )

B. dac� ave�i venituri din alte surse (conven�ii civile, cedarea folosin�ei bunurilor etc.)

Completa�i declara�ia 200 , punctul III.2

(declara�ia 200 se poate desc�rca aici )

Suma virat� din impozit destinat� organiza�iei noastre nu trebuie men�ionat�, ea fiind calculat� automat de c�tre autorit��ile financiare.

Iata datele AISS pe care trebuie sa le completati:

Nume entitate non-profit: Asociatia Independenta a Suporterilor Stelisti Cod de identificare fiscal� al entit��ii nonprofit: 20904262

Cont bancar (IBAN): RO89 BRDE 410S V851 5821 4100

Pasul II

Trimite�i declara�ia completat� la Administra�ia Financiar� local� p�n� la data de 15 mai 2008 prin po�t� sau depune�i-o personal.

Retineti: nu este o donatie din salariul dumneavoastra, este o cota parte, 2%, din impozitul pe care oricum il plateati catre stat si care, fara voia dumneavoastra, putea ajunge catre clubul Ministerului de Interne

Ce se intampla cu banii?

E foarte firesc sa te intrebi ce face Asociatia cu aceste fonduri pe care le solicita. Raspunsul este simplu: ii foloseste in aceleasi scopuri in care isi foloseste fondurile, scopuri din care au aparut realizari precum: deplasarea la praga pentru 100 de suporteri, umplerea tribunei II cu 2000 de steaguri la meciul cu Dinamo, sarbatorirea la Preoteasa a 60 de ani de Stelism. Evident toate acestea costa bani, chiar foarte multi, de aceea pentru realizarea oricarui proiect asemanator este nevoie de finantare.

Decat o donatie, mai bine te inscrii si te implici activ in proiectele noastre. ;)

am trimis si eu cateva formulare dar as vrea sa stiu sigur ca ajung bani la voi.am inteles ca nu se vede de la cine au venit dar sper sa fie ok.multam

VEDETI CA AM FACUT CUMVA SA DONEZE 2 BAIETI DE-AI MEI , FARA FIRMA FARA NUME FARA FITE , CRED CA E DEJA OK , SUNATI-MA CAND CITITI MESAJUL ASTA , STITI VOI CINE E >:)

Nimeni nu stie cine a donat, nu va faceti griji, nici macar cei din AISS care primesc acele confirmari ale platilor. ;)

am directionat si eu cei 2%...ai mei si ai nevestiii.

bafta!

daca o trimit prin posta am inteles ca trebuie atasata si o copie dupa fisa fiscala(2010) este corect?

daca o trimiti prin posta nu trebuie atasat nimic, decat sa o trimiti ca scrisoare recomandata(cu confirmare de primire)