fcsteaua.ro

Zaharia dat afara in ultimul hal. Neaga iertat.

116 posts in this topic

=))))))))...bai deci sunt pe burta de ras ...prea tare ai fost :))))))

chiar ca nu e de ras. asta o fi unul dintre aceia care au beneficiat de mila lui Becali, astfel nu imi pot explica cuvintele lui!

:(chiar nu se poate,de parca nu ar fi de ajuns felul in care jucam....iar ca ciresa pe tort a fost pusa si eliminarea unui jucator cu talent,chiar dak poate in ultima perioada nu a aratat tot ce poate,adik Cristocea...!totusi sper sa se continue lista favorabila a transferelor!!! forzateaua

Mi se pare prea de tot deja, dupa tot ce a facut anul asta care a trecut (toata lumea stie si nu are rost sa mai spun) idiotu' nu s-a dezmintit si a incheiat in aceeasi nota punandu-i pe Zaharia si pe Cristocea pe lista neagra. Nu o fi Dorel Zaharia un super jucator dar, pana la urma e al doilea marcator al Stelei, iar in ceea cel priveste pe Cristocea daca pleaca ramanem fara mijlocas stanga (daca nu ma inseala memoria), plus ca are si putina tehnica (chiar putin mai multa decat ceilalti). Cum dracu' sa dea randament de nivelul Stelei daca jucatorii nu sunt luati in pregatire si daca imi aduc eu bine aminte Zaharia a venit cu o zi inainte de inceperea campionatului (odata cu Rada) si nu a facut pregatirea cu Steaua nici in vara.

Eu as fi preferat sa ramana pe lista neagra Neaga in locul lui Zaharia, pentru ca a dat gol doar cu Dinamo si cu BATE, iar asta mi se pare prea putin chiar daca e vorba de eternul derby in conditiile in care a revenit cu surle si termbite din postura de mare jucator.

Si cel mai rau e ca ciobanu' da semne ca o va tine ca anul trecut si in acest an, deci nu prea ne asteapta zile bune...

Edited by bobochyka17

asa e frate.nu pe bune acu`,mare dreptate ai.ti ai luat papucii in picioare cand ai scapat de la ospiciu?cum te intelegi cu zapada...alea...

e doar unu din milogii oierului. Din pacate sunt multi suporteri de-astia de buzunar care tin cu Steaua doar ca "e trendy" sau ca spera la 100 de euro de la oier. Chiar nu observa ca Becali da bani la saraci in scop electoral. Probabil n-are mai mult de 13-14 ani daca gandeste asa

Ce poate intelege un jucator roman din toate astea ? Ca daca joaca la Steaua nu conteaza daca da goluri ci doar daca stie sa-i pupe-n kur pe favoritii oierului. Imi dau seama ce fel de jucatori vor veni la Steaua de acum inainte ... probabil numai din aia preocupati exclusiv de fotbal.

Ma gandesc ce s-ar fi ales de Steaua 86 daca Valentin ar fi fost obsedat non-stop de ideea ca jucatorii sa-i faca temenele si sa-i pupe-n kur protejatii ... Culmea e ca Valentin (fiul unui conducator comunist) gandea si de comporta de 100 de ori mai 'capitalist' decat marele multimiliardar.

prea multa pasiune si efort pentru cauze atat de mici!? ce tot o invartim si ne contram intre noi, cand este destul de clar: si surdu, si zaharia, si Cristocea, si Croitoru si Iacob sunt jucatori cenusii, mediocrii. nu au fata de Steaua si cu ei e greu sa speram ca putem creste nivelul jocului. deasemenea, Lovin mai mult decat rezerva nu poate spera. avantajul jocurilor din CL este ca iti arata exact unde te gasesti si care sunt punctele slabe ale echipei.

Neaga are calitati extraordinare, dar duce o viata dezordonata, petrecand prea mult timp prin restaurante. daca nu va intelege ca genul acesta de comportament nu e acceptat la echipa, probabil ca va trebui sa plece. a primit ultimul avertisment, insa am impresia ca nu prea l-a inteles (sau nu se poate abtine?)

Bai baiatule, nu te mai chinui sa bagi fitile cu Neaga si cu viata lui dezordonata, ca ne-am lamurit de mult timp in legatura cu, hai sa zicem, capacitatea ta de analiza. Iti pierzi timpul, mai bine fa o vizita pe la Palat, spune-i sefului ca ti-ai facut treaba, ia-ti aia 10 lei cu care te plateste, si savureaza-ti berea-n liniste in Cismigiu.

N-a zis nimeni ca unii jucatori - Cristocea, Zaharia, de exemplu - sunt extraordinari. Problema e modul in care sunt tratati (la fel ca atatia altii inaintea lor) si faptul ca noi, dupa o eliminare rusinoasa din CL si 8 puncte diferenta fata de CFR, ne intarim cu Palimaru si Dino Eze, adica jucatori mult mai slabi decat cei care pleaca. Si in acelasi timp tinem petarde ca Surdu, Lovin sau Nicolita pentru ca au stiut (la fel ca tine) unde sa pupe cand a fost cazul.

Edited by andyro

mai nus ce are cu zaharia ca joaca ff bine ar trebui sa mai intrebe si parerea suporterilor nu sa-l dea asa afara fara nici un motiv , ce nu a jucat bine? dk o tine tot asa o sa se aleaga praful de echipa... ma mira faptul ca la oprit pe Neaga.mai bine sa se concentreze ca mai e un pic si vor incepe 15 meciuri ff grele sa le trateze ca pe un derby pe toate dk mai vor titlu sau CL.

Edited by ionnut

ceea ce se intampla la Steaua este inuman!!!!!!! un cioban ca Becali care vb aia nu stie nici cate oi are in turma sa conduca un astfel de club !!!!totusi Steaua nu este o echipa necunoscuta,dimpotriva este cea mai cunoscuta echipa de fotbal din Romania cu cei mai multi suporteri!!!!acest cioban nu este demn de Steaua........eu zic ca el ar trebui sa plece!!! nu dorel zaharia care in jumate de an a demonstrat ca are fata de Steaua!!!!!!mie jucatorul imi place foarte mult si cred foarte mult in el !!!!! daca Becali ar gandi putin ar realiza ca a facut o mare greseala!!!! totusi el a marcat 8 goluri pentru Steaua acest sezon tinand cont de faptul ca nu sa pregatit in vara cu echipa eu cred ca este o realizare si pentru el dar si pentru club.......si chiar cateva dintre aceste goluri au fost destul de importante.........el nu este singurul jucator care ar trebui sa ramana la Steaua,si Vasilica Cristocea are fata de Steaua ,parerea mea,insa acea accidentare stupida suferita l-a impiedicat sa se mentina in forma!!!! caderea asta de forma este temporara parearea mea ,iar daca i s-ar oferi sansa sa joace din nou la Steaua el va demonstra ca nu este ca oricare mijocas stanga!!!!! este si el unic prin felul lui!!!!!Croitoru pe de alta parte nu ma impresionat profund insa sa nu uitam ca uneori a fost omul potrivit la momentul potrivit!!!! nu vreau sa comentez mai mult insa parerea mea este ca ar trebui sa ramana in Ghencea!!!!! ........badoi............el as spus ca a venit la Steaua pentru bani.........si acest lucru s-a adeverit prin faptul ca nu a facut nimic pentru Steaua acest inceput de sezon dupa parerea mea a fost de mai slab jucator al Stelei........nu imi pare rau ca al plecat de la Steaua!!!!!! el intr-adevar merita sa fie pus pe lista neagra!!!!!>...........eu sper in continuare ca ciobanul din Ghencea va fi ajutat sa aduca Steaua la locul ei adica "printre stele".....insa pana acolo e cale luga da vb aia......speranta moare ultima......asa ca speram ca domnul sa ne ajute anul asta sa luam campionatu ca doar atata ne-a ramas!!!!!!!!!

Bai baiatule, nu te mai chinui sa bagi fitile cu Neaga si cu viata lui dezordonata, ca ne-am lamurit de mult timp in legatura cu, hai sa zicem, capacitatea ta de analiza. Iti pierzi timpul, mai bine fa o vizita pe la Palat, spune-i sefului ca ti-ai facut treaba, ia-ti aia 10 lei cu care te plateste, si savureaza-ti berea-n liniste in Cismigiu.

N-a zis nimeni ca unii jucatori - Cristocea, Zaharia, de exemplu - sunt extraordinari. Problema e modul in care sunt tratati (la fel ca atatia altii inaintea lor) si faptul ca noi, dupa o eliminare rusinoasa din CL si 8 puncte diferenta fata de CFR, ne intarim cu Palimaru si Dino Eze, adica jucatori mult mai slabi decat cei care pleaca. Si in acelasi timp tinem petarde ca Surdu, Lovin sau Nicolita pentru ca au stiut (la fel ca tine) unde sa pupe cand a fost cazul.

nu pierde vremea in fata calculatorului cand nimic nu ai a spune. daca ai destui arginti in portofel fa mataluta niste drumuri pe la "zaraza" si o sa te convingi rapid cam cum sta treaba cu viata extrasportiva. o sa intalnesti pe acolo diversi jucatori si o sa vezi exact cam cum se comporta fiecare. ricuta e de departe omul cu cea mai indelungata prezenta in "ring". l-as prefera la fel de activ si in teren!

cat despre "eliminarea rusinoasa" din CL, cred ca ai probleme cu proprietatea anumitor termeni. acest gen de exprimare este valabil pentru situatia lui Dinamo sau CFR, echipele cu management performant si cu transferuri de lux, iesite insa din Europa la vremea cand mergeam la stadion in pantaloni scurti. dupa ce ei au plecat, glorios asa cum insinuezi tu, Steaua a continuat sa joace "rusinos" pana la Craciun! recunosc, ai o logica ce poate fi cu greu contrazisa.

asta referitor la prima parte a postului tau. finalul e destul de jalnic si pare a fi refrenul multora de aici si parerea mea este ca n-aveti voi treaba cu Steaua! e un subiect care nu va pasioneaza de fapt, si doar mimati interesul. pai returul sta sa in eapa, lupta va fi la cutite, dar putini se intreaba ce sa facem pentru echipa, cum sa o ajutam, cum sa o incurajam?! sa ne analizam si noi suporterii sa vedem daca am facut chiar tot ce trebuia in tur si sa ne gandim daca nu cumva anumite rezultate ni se datoreaza si noua, nu se pune problema! cum sa spunem ca am gresit si noi? ce prostie, ce blasfemie?

unica preocupare si "placere" pare a fi insultarea jucatorilor, a conducerii, a altora care au pareri diferite, luarea in bascalie a echipei si mimarea unei false superioritati. pe voi va framanta Becali-ciobanul, palatul, alegerile si toate prostiile de pe lume. cat despre Steaua? CARE Steaua? ati dat-o de mult in palaria voastra!

cat despre Steaua? CARE Steaua?

ce bine ai zis-o. Care Steaua? decat sa-l incurajez pe seful tau si pe Fc Steaua, prefer sa-i vad pe baietii de la hochei care joaca pentru adevarata Steaua!

@Victor

De cand ne intereseaza pe noi ce fac adversarii?? Steaua e cea mai titrata echipa din Romania pe plan european pe noi n-ar trebui sa ne intereseze decat ceea ce face Steaua. Cat despre jocurile pana la Craciun din CL tin sa iti amintesc ca am avut cele mai putine suturi la poarta cele mai multe offside-uri si faulturi.....ce mai am fost slabi de tot....pana si dinam0 Kiev care a facut 0 puncte a avut mai multe suturi pe poarta. Adevarul e ca numa un mare noroc ne-a scapat de o umilinta asemanatoare celor de la Slavia sau Besiktas.

Si da ne framanta Becali ciobanul pentru ca el este patronul Stelei si zi de zi o distruge tot mai mult. Tu ai o mentalitate de oaie: "nu conteaza ca am ajuns la pamant atat ca joc cat si la conducere, noi tre sa sustinem numai Steaua nu tre sa protestam impotriva distrugerii sistematice a spiritului Stelei eventual sa-i ridicam si o statuie ciobanului pentru ca ne-a dus in CL sa fim cei mai slabi de acolo"

Cat despre bilete gandeste-te ca unii din noi nu sunt din Bucuresti si poate nu isi permit sa plateasca echivalentul unui salariu pentru a veni la Bucuresti sa vada 3 meciuri. Sau poate pur si simplu ne-am saturat de ciobanul asta care distruge Steaua

@Victor

De cand ne intereseaza pe noi ce fac adversarii?? Steaua e cea mai titrata echipa din Romania pe plan european pe noi n-ar trebui sa ne intereseze decat ceea ce face Steaua. Cat despre jocurile pana la Craciun din CL tin sa iti amintesc ca am avut cele mai putine suturi la poarta cele mai multe offside-uri si faulturi.....ce mai am fost slabi de tot....pana si dinam0 Kiev care a facut 0 puncte a avut mai multe suturi pe poarta. Adevarul e ca numa un mare noroc ne-a scapat de o umilinta asemanatoare celor de la Slavia sau Besiktas.

Si da ne framanta Becali ciobanul pentru ca el este patronul Stelei si zi de zi o distruge tot mai mult. Tu ai o mentalitate de oaie: "nu conteaza ca am ajuns la pamant atat ca joc cat si la conducere, noi tre sa sustinem numai Steaua nu tre sa protestam impotriva distrugerii sistematice a spiritului Stelei eventual sa-i ridicam si o statuie ciobanului pentru ca ne-a dus in CL sa fim cei mai slabi de acolo"

Cat despre bilete gandeste-te ca unii din noi nu sunt din Bucuresti si poate nu isi permit sa plateasca echivalentul unui salariu pentru a veni la Bucuresti sa vada 3 meciuri. Sau poate pur si simplu ne-am saturat de ciobanul asta care distruge Steaua

daca nu-ti "permiti" bilete sa vezi Steaua in CL, sau nu vrei sa-ti parmiti, vorbeste mai putin, sau macar abtine-te sa faci comentarii "absolute" si atotstiutoare. uite unde erau ascunsi filozofii care "stapanesc" spiritul Stelei?! mai bine protesteaza acasa sub plapuma si lasati-ne in durerea noastra! uite asa cu mentalitate de oaie mie imi place CL. si o sa merg la meciuri in continuare. voi, continuati....pana la epuizare!

sincer si fara suparare: daca nu va place Steaua de azi, daca vi se par biletele scumpe si stadionul prea departe, daca jucatorii sunt praf pentru. voi si conducerea o adunatura de netrebnici, daca Liga e o porcarie, daca Steaua este doar un cuvant gol fata de care nu voi aveti nici un fel de obligatie, ci doar dreptul de a o huli, de ce nu ne uitati? mergeti la mall-uri, distrati-va si uitati! ar fi mai bine asa pentru toata lumea!

daca nu-ti "permiti" bilete sa vezi Steaua in CL, sau nu vrei sa-ti parmiti, vorbeste mai putin, sau macar abtine-te sa faci comentarii "absolute" si atotstiutoare. uite unde erau ascunsi filozofii care "stapanesc" spiritul Stelei?! mai bine protesteaza acasa sub plapuma si lasati-ne in durerea noastra! uite asa cu mentalitate de oaie mie imi place CL. si o sa merg la meciuri in continuare. voi, continuati....pana la epuizare!

sincer si fara suparare: daca nu va place Steaua de azi, daca vi se par biletele scumpe si stadionul prea departe, daca jucatorii sunt praf pentru. voi si conducerea o adunatura de netrebnici, daca Liga e o porcarie, daca Steaua este doar un cuvant gol fata de care nu voi aveti nici un fel de obligatie, ci doar dreptul de a o huli, de ce nu ne uitati? mergeti la mall-uri, distrati-va si uitati! ar fi mai bine asa pentru toata lumea!

Ti-ar place sa ramai tu cu oile tale pe stadion sa aduceti multiple ode conducatorului unic Gigi Becali. Cand o sa iti dai si tu seama de starea in care a ajuns clubul o sa fie prea tarziu....

Nu ma refeream la mine cu biletele iti aratam doar unul din multiplele motive pentru care lumea nu mai vine la stadion(bilete scumpe, management defectuos, joc mediocru)

Pentru mine un meci de CL sau unu cu Gloria Bistrita e cam tot una eu ma duc sa vad Steaua nu adversarele ei.......

Si inca ceva Steaua nu se poate compara cu mizeriile de echipe din campionatul romanesc Steaua trebuie comparata cu celelalte echipe europene si acolo stam tare prost. Oricum la ce joc si ce transferuri avem slabe sperante sa mai vedem CL si la anul si atunci o sa zici ca vezi-Doamne e vina noastra a suporterilor care "nu vrem decat sa injuram jucatorii" ca nu i-am incurajat cand dadeau cate un sut pe meci

Din cauza celor ca tine se prelungeste agonia pentru marea majoritate a fanilor....

uite unde erau ascunsi filozofii care "stapanesc" spiritul Stelei?! mai bine protesteaza acasa sub plapuma si lasati-ne in durerea noastra! uite asa cu mentalitate de oaie mie imi place CL. si o sa merg la meciuri in continuare. voi, continuati....pana la epuizare!

beee ! Beee ! Asta se subintelege din aceste marete randuri. Suporter de rezultat, aplaudac profesionist, mereu gata sa pupe fundul ciobanesc. Si ce daca Becali injura si insulta oameni care au facut de 3121313 de ori mai mult decat el pentru clubul asta ? Si ce daca alearga cu banii prin indirecte, facandu-ne de rahat ? Lingaii ca tine uita instantaneu orice daca li se flutura pe sub nas o jucarie colorata numita CL.

Pentru ca mai sunt vreo cativa fraieri care isi amintesc ca Steaua nu s-a nascut odata cu oligofrenul, ca odinioara la clubul asta conta valoarea si atitudinea, nu ploconirea in fata unui jeg, ca odata echipa asta juca fotbal pentru ca fotbalul e frumos, nu pentru a fi jucaria electorala a unui gunoi cu sau fara mustata. De-aia. Dar nu-ti fa griji mai Victoras, in vreo cativa ani probabil ca daca nu pleaca El Ciobandante vor ramane doar aplaudacii de-alde mataluta pe stadion. Vezi numai sa nu uiti ce scandezi si sa mai strigi si "Hai Steaua" din cand in cand, nu doar "Forza Gigi, cel mai tare", samd.

hai sa punem punct! eu mi-am spus parerea, voi la fel! macar fiecare sa se gandeasca la vorbele celuilalt si tot e un pas inainte! de acum polemica e fara rost! eu v-am propus doar sa va ganditi mai mult la Steaua, caci pana la urma numai ea conteaza!