fcsteaua.ro

Zaharia dat afara in ultimul hal. Neaga iertat.

116 posts in this topic

Jucatorii Stelei Zaharia, Cristocea, Badoi si Croitoru sunt cei patru care au fost pusi pe lista de transferuri si nu vor face deplasarea in cantonamentul din Spania, iar lor li se adauga Iacob, care are probleme medicale, au declarat, pentru NewsIn, surse din interiorul clubului din Ghencea.

Adrian Neaga, Petre Marin si Andrei Vatca erau si ei pe lista celor opt jucatori pe care Becali i-a catalogat ca fiind "fara valoare de Steaua", dar au fost inclusi in lotul care va face deplasarea, miercuri, in Spania.

Dorel Zaharia a fost transferat in vara trecuta de la Gloria Bistrita in schimbul sumei de 500.000 de euro, iar in mansa secunda a turului II preliminar a reusit sa inscrie golul victoriei in partida cu Zaglebje Lubin, scor 2-1, in timp ce in turul III preliminar a punctat din nou in meciul cu BATE Borisov, din Ghencea, scor 2-0. Fotbalistul de 30 de ani a evoluat in turul campionatului 14 meciuri si a inscris doua goluri. In toate competitiile, Zaharia a marcat de opt ori pentru Steaua.

"Mai am contract un an și jumãtate cu Steaua. Întrebați conducerea ce o sã fac. Momentan nu știu nimic, aștept sã vãd ce se va întâmpla, probabil mã voi pregãti cu Steaua II și aștept un eventual transfer. Normal cã sunt supãrat, dupã Dicã, sunt al doilea marcator al Stelei în meciurile oficiale, cu șapte goluri. Nu mã așteptam, dar e decizia lor, n-am ce sã fac. Mã antrenez și aștept oferte", a spus Zaharia.

OnlineSport

Lotul Stelei pentru cantonamentul din Spania:

Portari - Robinson Zapata, Cornel Cernea, Cosmin Vatca

Fundasi - Pawel Golanski, Mihaita Nesu, Petre Marin, Eugen Baciu, Ionut Rada, Dorin Goian, Sorin Ghionea, Mirel Radoi

Mijlocasi - Eric Bicfalvi, Ovidiu Petre, Banel Nicolita, Florin Lovin, Mihaita Plesan

Atacanti - Valentin Badea, Nicolae Dica, Habib Habibou, Romeo Surdu, Adrian Neaga

(*Emeghara este selectionat in nationala Nigeriei si Victoras Iacob va suferi o operatie la nas).

(*Cristocea, Croitoru, Zaharia si Badoi vor parasi Steaua).

am mai spus-o si o repet

Becali,esti o jigodie!!!!

omul are dreptate!!e al 2-lea marcator al echipei!! adica il pastrezi pa surdu (care e surd,mut si orb in materie de fotbal) il pastrezi pa Iacob (care e mult sub nivelul din anii trecuti) si il pastrezi pe Badea (care nu vad ce are in plus fata de Zaharia,ba chiar are cateva goluri in minus fata de Dorel) si iti dai afara al 2-lea marcator??

sa-ti traiasca "ochiul" ,ce sa zic.....

d-aia au inceput jucatorii sa refuze Steaua,pentru ca nu sunt respectati si apreciati.inainte veneau cu ochii inchisi la noi,acum nu prea se mai inghesuie.ciudat ca si stainii ne cam refuza.lucrurile rele se aud repede,felul cum au fost tratati jucatori ca Thereau,Elton,Andrey s-a auzit cam peste tot.eu zic ca zaharia si-a facut datoria cu virf si indesat,nu inteleg de ce este indepartat si Surdu este mentinut.deci baiatul asta la 30 ani joaca mai bine de o suta de ori decit ala la douazeci si ceva cit are.dar atita timp cit ai un cioban conducator.......eu i-as fi dat mai multe sanse si lui Badoi,care a cam fost marginalizat parerea mea si nu l-as fi dat pe Zaharia.

Dorel nu a facut sluj la ,,voievod". Pacat! Nemernicul i-a incurcat rau cursul carierei. Aduceti-va aminte si de Gurita. La fel a procedat!

De ce ZAHARIA? DE CE NU SURDU?

Nu cred ca am sa inteleg vreodata. Daca tot cu tsurdu defilam il dau draq fotbalu' asta.

Eu nu inteleg ce mai vrea nemernicul de Becali. A dat goluri decisive i-a adus bani in palatul ala jegos. A inscris un gol superb la Arsenal ne-a salvat onoarea. BIne ca il lasa pe Neaga si PE SURDU fratilor. Daca va vine sa credeti SURDU este acolo si Dorel acasa.

Rusine !

Si pe mine m-a scos din minti faptul ca Zaharia a fost dat afara ca ultimu' jeg. pentru mine a reprezentat o surpriza deosebit de placuta Zaharia. Mi se pare groaznic gestul lui Becali. Pot enumera fara sa respir mai bine de 6 jucatori care ar merita sa fi fost dati afara in suturi cu muuult inaintea lui Zaharia. Omu' avea viteza, inspiratie, stie sa se demarce, sa suteze decent si, nu in ultimul rand, sa loveasca excelent mingea cu capul.

Cici Jegali, esti o rama care trebuie data la peshti cati mai repede!

Ma bucur, totusi, ca e pastrat Neaga. Sper ca Lacatus sa-l foloseasca odata pe postul care trebuie, in gura ma-sii de treaba!

Zaharia, multumim pentru tot ce ai facut pentru Steaua! Meritai mai mult! MULT MAI MULT!!!

Fecali e retard rau. Idiotul n-are limite in a-si etala prostia. Steaua va ajunge echipa de pluton in maxim 3-4 ani, poate chiar mai repede. Prestatiile ei oricum sunt deja de divizia B. Nu exasperati ca o faceti pe sanatatea voastra !

De ce Zaharia? Pentru ca i-a fost luat dreptul sa joace???

¬nu mai am cuvinte de ce se intampla la Steaua¬

Becali e o ZDREANTA CARE E O ZDREANTA care vede in Steaua o MINA de aur de unde suge tot si nu INVESTESTE NIMIC.Nu a fost in stare sa plateasca 800.000 de euro pentru Pinto si care a ajuns la Real Madrid(echipa a 2 a)........Si Il vinde pe Zaharia care ia bagat o gramada de bani in contu lui de 2-3 miliarde de euro prin golurile lui.Sunt vreo 4 jukatori care merita sa plece dar NNNNNNNNNNNUUUUUUUUUUUUU Zaharia care joaca si pentru Steaua nu numai pentru bani ca alti.............................

Steaua oriunde si oricand......

Mereu Superiori

Ok...vad ca toata lumea face comparatia Zaharia/Surdu ... Surdu nu are fata de Steaua dar comparatie mai buna poate fi Zaharia / Iacob ...joaca pe acelasi post si cred ca este o diferenta...mare. Sa il dai afara de Zaharia si sa il opresti pe Iacob in lot... no comment! Mi'e scarba

Si ce ati fi vrut ? Sa ramana? Vi se pare ca are valoare de Steaua?

RUSINE...RUSINE....RUSINE...DE O MIE DE ORI RUSINE!!Ce cauta surdu,Lovin,Iacob....si pasta il lasa acasa...O rusine de conducere!!IMI PROVOCATI SCARBA!!!

Bine ca e toata conducerea multumita de mizeria aia tuciurie zis Banel si le-a stat in gat Zaharia. Pentru ca a tacut tot timpul, le-a acceptat toate magariile si si-a vazut de treaba. E bun talibanul in schimb...manca-l-ar copt.

In Romania e totul posibil,asa cred 'unii' pentru care notiunea de performanta le-a fost explicata TOTAL GRESIT.Cum poti sa analizezi un jucator doar din dvd-uri si vorbe soptite in ureche,si dupa aia poti sa il cumperi pe bani multi cand jucatorii din curtea ta trag de ei la antrenamente sa fie bagati in seama iar patronul nici nu-i baga in seama.Cum sa mai alerge jucatorii cand dupa un meci patronul spune despre ei ca sunt niste luptatori,iar la urmatorul meci sunt tratati ca ultimii oameni?Domnule Becali,lasati verii si rudele la o parte si mai ascultati si de OAMENII DE FOTBAL .AAA ,am uitat ,ma scuzati sunteti atotstiutor nu trebuie sa va explice nimeni nimica.Ati pus in conducere pe Argaseala,care se chinuie cu sistemul video de un an de zile si tot zdrente e,de stam pe la porti cate 2 ore,Adrian Ilie care e doar cu numele si cu hotelul din poiana,in rest veri care care se ocupa cu administrarea unui stadion care trebuia sa arate dupa spusele d-vstra de acum 3 ANI ca un stadion din Anglia.Faptul ca nu se poate face performanta la Steaua se va rasfranga asupra voastra.Sunteti jalnici,mai mandru se simte un cersetor decat voi,sau poate fenomenul asta va depaseste....

Eu zic ca zaharia nu merita sa plece...nu e Ronaldo ,sau alt jucator mare....dar joaca bine pentru campionatu Romaniei si fata de ceilalti atacanti ai Stelei eu zic ca el este mai bun...surdu nu stiu cum poate sa nu fie dat afara???sau avem nevoie de copii de mingi???pacat ca Becali face ce face cu jucatori si ii da afara pe usa din spate....si cu Thereau a facut la fel si acuma il vroia inapoi :)) si cu alti jucatori a facut la fel...si la cum da el afara jucatori nu stiu cine o sa mai vrea sa joace la Steaua...pacat ca un cioban prost reuseste sa strice o echipa precum Steaua!!!Forta Steaua!!!

trebuia sa plece Lovin Croitoru surdu Iacob badoi vatca da nu zaharia prima data cand a venit la Steaua credeam ca nu o sa fie cine stie ce d el da se straduieste mult mai mult ca altii si joaca mai bine ca Iacob in atac Becali esti praf dute tare vino lent ca de Steaua nai talent sau mai bine ramai la oi

Zaharia a dat tot pentru. Steaua, nu mi se pare corect ce se intampla...Mia merita si el o sansa in fond si la urma urmei nu a dejamagit mai tare decat ceilalti si totusi li s-a cerut acelasi lucru. Ma bucur ca Neaga ramane si cred in revenirea lui, cat despte Surdu, sa plece nu are valoare de Steaua... E nul!! Forza Steaua! Impreuna la bine si la rau!

:steagcruce:

Bãi beeekali....

MARmã-ta învelea telemeaua în staniol

Si ce ati fi vrut ? Sa ramana? Vi se pare ca are valoare de Steaua?

tu ai gandit ce ai scris inainte sa postezi? esti preten' cu oieru? CUM POTI ZICE DE ZAHARIA CA NU ARE VALOARE DE ACTUALA FATA A Stelei?!! Iacob , surdu, Lovin , vatca, Nicolita, p Marin , astia ar avea" mai multa fata " decat zaharia care este al 2-lea marcator dupa Dica?!

iti sugerez mai intai cand postezi sa gandesti ceea ce scri;)

Nu ma mai mira nimic, parca nici nu prea mai imi pasa.Sunt prea dezamagit de Lacatus si Adi Ilie sa ma mai agit.Ei au fost LEGENDE pentru mine mereu si daca ei, care au puterea acum, nu vad si ce e mai important nu fac nimic sa "salveze" echipa noi ce rost mai are sa ne agitam? Sa fie sanatosi!Oricum, oricat de mult incerc sa ma amagesc asta nu mai e de foarte mult timp Steaua MEA, niciodata in viata mea nu as fi fost fanul acestei echipe , pentru nimic in lume.Daca inainte era o mandrie sa fi STELIST, azi ca pusti esti luat in deradere si apelat "oaie"....nu prea se mai incumeta multi sa fie STELISTI....din noul val ma refer!

Edited by CNCT

Imi pare rau de baietii astia, mai ales de Cristocea si Zaharia. Si cum sa dai afara jucatori cand tu inca n-ai facut decat un transfer: un pusti despre a carui valoare nu se poate pronunta nimeni? Si ne mai suparam ca se duc juactorii la rivale, heh! Saracul Zaharia daca nu e praf ca Surdu cum sa ramana.....