fcsteaua.ro

Oficial: Habib Habibou la Steaua

60 posts in this topic

nu stiu prea multe despre acest jucator dar cred ca in 2-3 ani va deveni cel mai bun jucator al Stelei

Mai slab ca Iacob nu cred ca o sa fie. Bun venit, Habibou!

Orice transfer e binevenit ... sa vedem ce poate ciocolata :)

sa trimita cineva un dvd care merge... cu meciu luton Liverpool la jucatori acolo in vestiar sa vada ce inseamna daruire... 2 luni fara salarii platite 2 ocazii imense de fatan fata cu portaru clubu maine probabil se desfiinteaza daca nu fac rost de un investitor:)

Nici eu nu cred ca Habib o sa fie mai slab decat Iacob. Daca ar fi cu 1 cm mai bun decat Zaharia (sper din toata inima SA NU PLECE!) si tot ar fi bine... Nu ne ramane decat sa asteptam primele jocuri.

Si pe mine ma enerveaza la culme faptul ca Neaga nu a fost jucat pe postul sau preferat, acela de atacant. Cred ca, de la mijloc in sus, a fost folosit pe aproape toate posturile, mai putin ala de atacant veritabil.

Si ca tot am vazut ca s-a discutat pe-aici: numele de familie al lui Cyril se pronunta TEREO, pentru ca are accente pe ambele "e"-uri. A se vedea pagina oficiala a clubului Anderlecht.

FORZA Steaua!

Ok, nu stiam ce fel de accent are al doilea "e" (daca il avea). Mea culpa....prea putin important totusi.

bah...a venit unu'...da' pana acum tre'ia sa vina si pinto si armenteros si na venit niciunu...plm...ca de fiecare data ceca o sa fie adusi jucatori de valoare da' tot nu vin...cel putin nu isi dau interesu' ai nostri(Adi Ilie...etc)...tre' sa fii nesimtit ca sa le spui suporterilor ca nai adus un jucator de care sa interesat realu' pentru ca nu se vedea bine dvd'u

MERITA SA POATA DEMONSTRA SI CRED CA E DORNIC DE AFIRMARE FIE CA Steaua SA FIE pentru EL CA pentru NOI FORZA :steag_steaua_ro: Steaua

Foarte bine...pare promitator tipul dar poate afla si nea Jiji ca cu o foare nu se face primavara...Iar situatia Stelei este precara din pricina faptului ca el care se lauda ca invarte milioane de euro, vinde cei mai buni jucatori si pentru ca nu tine un antrenor permanent. Oricum asta e situatia...Ca doar nu o sa ma convertesc pentru un cioban care isi bate joc de palmaresul Stelei...Tot stelist raman...Speram sa se rezolve ceva

Edited by forever_STEAUA

"Ca sa prindem locul doi, trebuie sa ne propunem titlul", a spus tehnicianul Stelei.

Comentarii ?

Oare de ce l-au luat doar imprumut ? De ce nu l-au transferat definitiv ? Adrian Ilie DVD il vede ca o solutie in atacul Stelei abia peste 2 ani. pacat..am ajuns rau de tot. Formatia de pe locul 11 din Belgia isi ruleaza jucatorii la Steaua.

"Ca sa prindem locul doi, trebuie sa ne propunem titlul", a spus tehnicianul Stelei.

Comentarii ?

Ar fi cateva comentarii...

De unde ai luat citatul respectiv?

Conform Mediafax:

Antrenorul FC Steaua a menționat cã își dorește de la noul an "sãnãtate și rezultate". "Ce fel de rezultate? Cele pe care Steaua le-a obținut mai mereu la final, adicã locul unu. Noi încercãm, dacã îți propui locui doi s-ar putea sã nu-l prinzi, așa cã ne propunem ținta cea mai înaltã", a subliniat Lãcãtuș.

nu uitati ca asa ati facut si cu Thereau si cu Elton(cine mai sunt si astia, de la ce echipe au venit...), ca mai apoi sa ii regretati... nu conteaza de unde vine, conteaza ce fotbal joaca... numa` ca am o presimtire nasoala rau cum ca isi va bate nea Jiji joc si de asta... oricum bafta habibou...sa vedem restu`...

Edited by nyku_myhay

hehe...vad ca si-a reziliat Stoica cel mic contractul in belgia (Alin) poate il ia Steaua...e bun...s-asa avem mai nou experienta cu belgia, este fiu de MARE Stelist, e pe mocca :) macar sa mai facem un transfer

nu cred ca jucatori precum drogba sau eto'o au fost cunoscuti acum ceva timp, asa ca haideti sa il incurajam ca oricum mai chiftea ca surdu nu poate fi:))

offf topic:"Am decis sa-mi las mustata si deja a inceput sa creasca pentru ca vreau sa am alt look. O sa ma dea toti pe prima pagina si toate televiziunile vor da la stiri mustata lui Becali. M-am inspirat din filmul "Pe aripile vintului" deoarece imi placea foarte mult Clark Gable"

declaratia lu' Jiji in gsp:))))

srry pentru. off topic dar este prea tare ca sa rad singur

bah...a venit unu'...da' pana acum tre'ia sa vina si pinto si armenteros si na venit niciunu...plm...ca de fiecare data ceca o sa fie adusi jucatori de valoare da' tot nu vin...cel putin nu isi dau interesu' ai nostri(Adi Ilie...etc)...tre' sa fii nesimtit ca sa le spui suporterilor ca nai adus un jucator de care sa interesat realu' pentru ca nu se vedea bine dvd'u
Probleme mari si cu dvd-urile astea. Tura viitoare,marele Adiutza Iliutza,ar trebui sa caute numai dvd-uri realizate cu un soft profesionist si la o rezolutie destul de mare...suficienta pentru ochiul lui de expert.

"Sunt foarte fericit ca am ajuns intr-un club cu un trecut bogat si un mare viitor."

Macar stie sa minta frumos. Unde o fi vazand el mare viitor la Steaua nu stiu... ca eu nu vad decat declinul.

Anyway, de regretat nu-l regret decat pe Elton. Super jucator. Dar era prea bun pentru Steaua. Acum avem portar. Sper sa-si revina Plesan ca sa avem si coordonator de joc. Aparare avem : Goian, Rada, Emeghara + marele Zapata, cel mai bun portar pe care l-a avut Steaua de la Duckadam incoace. Acum ne mai trebuie mijloc si atacanti. Habibou asta nu-mi inspira incredere, poate ca sunt eu prea rasist, dar n-am vazut nici un material cu el. Naiba stie ce poate. Sper sa nu fie mai praf decat alde Iacob, surdu si din astia ca ei. Iar de Dica, nu stiu. E in plin declin. Da un gol o data la 10 meciuri si cam atat. Daca nu-si revine in curand nu mai pleaca in veci la vreo echipa straina de nivel bun.

Interesant ca din toti cel mai mult ii iubim pe strainii de la Steaua (Protasov, Zapata, Elton, Thereau). Profesionalismul incanta si descanta, delasarea si blazarea nu.

Ar fi cateva comentarii...

De unde ai luat citatul respectiv?

Conform Mediafax:

daca nu ma insel, de pe sport.ro

Eu traiesc in Belgia deci il cunosc pe acest 'celebru' Habibou. Este un jucator de clasa a 3-ea, un transfer ridicul. Nu are valoare de Charleroi (care e o echipa modesta in Belgia), chiar ma intreb cum se poate transfera asa ceva la Steaua? Face banca la Charleroi dar are loc la Steaua? Incredibil! Fara sa zic nimic despre vorbele lui Becali "o bomba". :sad2:

Tineti minte: Camus si Bia sunt singuri jucatori de valoare la Charleroi.

Edited by octavian86

Eu traiesc in Belgia deci il cunosc pe acest 'celebru' Habibou. Este un jucator de clasa a 3-ea, un transfer ridicul. Nu are valoare de Charleroi (care e o echipa modesta in Belgia), chiar ma intreb cum se poate transfera asa ceva la Steaua? Face banca la Charleroi dar are loc la Steaua? Incredibil! Fara sa zic nimic despre vorbele lui Becali "o bomba". :sad2: Tineti minte: Camus si Bia sunt singuri jucatori de valoare la Charleroi.
Pai,dak tu afirmi ca,Charleroi e o echipa modesta in Belgia,si echipa noastra care e pe locul doi,ia jucatori pe care ii considera transferuri bomba,iti dai seama ce valoare are campionatul nostru. Multumim celor precum bekali,Copos sau Dragomir.