Azzido

Fraze de agatat

218 posts in this topic

Asteptam pareri si propuneri referitoare la subiectul mentionat mai sus.

Ce ii zici ?

Cum te bagi in seama ?

Cum ii dai de inteles ca esti interesat(a) de el/ea.

"Papusa, te-a durut cand ai cazut din Rai ?" :biggrin:

Cea de mai sus nu prea merge, nu ?

Sau merge, dar doar cu anumite persoane, de obicei cu un simt dezvoltat al umorului sau cu un IQ scazut ...

da ma is muuulte mai ales pe net....

Ai o harta?? Ma pierd in ochii tai

Tatal tau este terorist??? Arati ca o bomba

Eu vampir tu dracula Eu sug sange tu sugi......

Daca vreti sa aflati parerea mea (nu oblig pe nimeni sa citeasca mai departe) frazele de agatat sunt lame si gay. Si, sincer, ma pot lauda ca nu am agatat niciodata nicio mimoza.

Astea de pe net sunt numai tampenii. Pai daca ii zici la o fata ca tasu`i terorist sau ca nu stiu ce sange are o sa te alegi eventual cu o geanta in fata si fara 2 dinti in gura. :))

Cea mai buna fraza de agatat: "Ce zici Pisi? Iti ia tata un Jaguar?"

lasa ma io am zis doar de astea de pe net:

Buna! Vrei o guma?? Nu e orbit, dar e buna

Eu:mergi incolo???

Ea: Nu!!

Eu: nici io

Ba mint.

Aveam si eu o fraza de agatat, desi nu prea agatam. Cand lucram ca barman in Vama Veche stateam de obicei la bar purtand numai un prosop si spuneam oricarei fete care intra in bar: "Un dus, ceva?"

N-a vrut niciuna. Faceam singur.

Cum mi-am agata eu iubita,rupt de beat in discoteca,bine, fata ma cunostea,eram vecini!

Eu"AM ORBIT"

F."da-mi si mie o pastila"

Eu."NU, chiar am orbit"

F."???Ai inebunit?"

Eu. "Am orbit cand m-am uitat in decolteul tau"

Edited by IONUTZ-CIPRIAN

Eu ma gandesc ca in anumite situatii merge si un "Buna, eu sunt X".

Am patit odata o faza nasola, era o gagica f tare langa masa la care stateam eu, ea era cu inca doua tipe si mancau.

Eu nu gaseam momentul potrivit sa ma bag in seama.

Pana la urma s-au ridicat sa plece, eu fiind f disperat ca nu am reusit sa ma bag in seama, m-am ridicat si in timp ce iesea din bar i-am dat nr meu de tel scris pe o foaie.

Ghici ce s-a intamplat ?

....nimic, nu a dat niciun semn.

F tare, nu ? :dry:

scz de off topic, da care e faza cu pastila, club...

Erau pastile "Orbit" ,guma de mestecat!Nu iau droguri!

Aziido,te-ai facut si tu putin de cacao!Incercarea moarte n-are!

Edited by IONUTZ-CIPRIAN

Faze care mi se par amuzante- dar fara sanse de reusita.

"Am observat ca nu m-ai observat"

In cazul" Te-a durut cand ai cazut din rai?" - ca sa vezi daca are umor fata, poti sa adaugi si "in cap" la sfarsit.

Asta cu cazutul din rai imi aduce aminte de amica aia din celalalt topic care mi-a aruncat priviri ucigatoare ca i-am intrerupt partida de sex. La un moment dat povestea ea cum a inflorit dupa dezvirginare, cum s-a simtit cu adevarat femeie, cum a iesit ca un fluture din pupa, la care eu i-am zis ca a sarit din pupa-n pu*a.

Poti sa-mi spui cum ajung undeva?

Ea :Unde ?

In inima ta

E un aeroport prin apropiere sau imi decoleaza inima?

Daca Dumnezeu a facut ceva mai frumos sigur a pastrat-o pentru EL

Vino sa locuiesti in inima mea ca nu iau chirie

Prietenii mei de acolo au pus pariu ca n-am curaj sa vorbesc cu cea mai frumoasa fata de aici,vrei sa mergem sa bem ceva pe banii ei ?

Te-am urmat pana acasa.O sa ma pastrezi ?

Ca sa fiu atipic, odata era sa ma agate o fata pe mine, era 1 aprilie si eu veneam de undeva (sau ma duceam?!) si ma striga o panarama, baiatu', baiatu', vezi ca ti-a cazut ceva, de unde, nu-mi cazuse nimic.

Mai, aici are dreptate Azzido. Cel mai bine merge "Buna. Ma numesc X" etc. Parerea mea. Restul sunt prea pompoase, sunt bune de combinat asa o noapte .. sau nuj .. depinde si de fata

mai, constat cu surprindere ca 90% n-ati depasit faza "Buna! Eu sunt un idiot! ", "Esti sigura ca nu ne-am mai intalnit in vieti anterioare?","Pot sa flirtez cu tine? " :)

Prefer unul care sa nu spuna nimic, decat o idiotenie ... invit-o la dans ceva, sau in cazul in care nu o cunosti, procedezi asa. Fiti atenti! Fetele ( desi nu recunosc) le plac barbatii stilati, nu cei cu un zambet tamp, care le sunt prezentati, nu care se baga in seama. Nu stiu de ce, dar ai asa o reticenta pentru cei din urma, cu toate ca nici pe primii nu-i cunosti.

Eram intr-un club, cu niste prieteni. La un moment dat, filez eu pe unul la masa de alaturi , un rocker. Dupa un schimb insistent de priviri, vad ca se apropie, iar prietenul cu care eram imi spune " ti-l prezint pe ...." Dansam ... etc etc , dupa incep tirul de intrebari (catre prietenul cu care eram): mai, cine-i asta , da-mi detalii , iar el, sec, imi spune : habar n-am, mi-a dat o bere daca i te prezint!

mai am si alte faze sau gesturi de agatat, dar porcusorul arde sa o citeasca macar pe asta :)

Eu unul am patit sa fiu fluierat pe strada sau sa aud din spatele meu "Ce suvite faine ai!"!

Dee: stii tu ce spui la faza cu fetele! :rolleyes: !

Edited by IONUTZ-CIPRIAN

Hai sa fim sinceri.. de fapt, frazele astea, bagatul in seama, invitatul la dans, la suc, etc - sunt doar o forma voalata a clasicului" N-ai vrea sa te f..ti cu mine?".

Porcul are dreptate. Si uneori nici macar nu-s o forma voalata. Eram in Australian, in Portsmouth si eram destul de beat, tocmai murise papa si ma inhaitasem cu niste irlandezi (care se stie, sunt catolici in mare parte) care m-au imbuibat cu Guinness toata noaptea, asa ca nu-mi mai pasa de refuzuri si asa mai departe, si cand i-am spus unei britishoaice daca vrea sa mergem sa ne "f**ca" am ramas oarecum surprins sa-mi raspunda ca nu poate, e venita cu prietenul. Oricum eram prea beat ca sa simt eu ceva, d'apoi ea.

Axl :Garantez ca asa beat cum erai o duceai in paradis!! :biggrin: ,si mai apoi te pomeneai cu ea si prin Romania!!

Edited by IONUTZ-CIPRIAN

Nu spune vorbe mari! 5 dintre amicii cu care eram atunci lucreaza momentan in Portsmouth, totul incepand cu unul dintre ei care a vrajit o batoza insulara care l-a chemat acolo, casatorie, divort, chemat amici, etc, o duc toti bine, si-au adus si jumatatile. Uneori ii invidiez, Anglia mi s-ar potrivi ca o manusa.

Deci cum spunea Stanici toate frazele de agatat au un singur scop, asa ca poti sa i-o spui pe asta: "Da-mi si mie numarul tau si iti dau apoi cate numere vrei!" si gata!

@stanici

Sau poti sa o inviti la hochei :laugh: :laugh: :laugh:

in primul rand te prezinti..in al doilea rand o intrebi daca e fata de comitet..in al treilea rand vezi daca este fata cu scoala si abiadupa aceea iti poti permite a o intreba daca iese la un teatru sau la opereta cu tine....in orice caz..trebuie sa ai grija sa nu aibe prieten si sa fie fata cuminte si la locul ei...multumesc

ba nu ma, ii zici ca printre pasiunile tale se regaseste si boxul si te boxezi cu ia :D adica o boxezi