Sign in to follow this  
Followers 0
fcsteaua.ro

Transferuri

29 posts in this topic

Era inevitabil... zilnic, zeci de transferuri ne trec pe la urechi. Jucatorii sunt dati ca si sositi la echipele puternice din tara, cand ei nici nu stiu inca bine daca Romania e o tara sau o salata. Copos, Gigi Becali, Turcu, Iancu, Muresan (nu Rapid, Steaua, Dinamo, AEK si CFR) isi scot unii altora ochii facand parada de abundenta, promit Campionate si Ligi ale Campionilor aduse de legiuni de mercenari din cele patru zari ale lumii.

Daca nu traiti din fotbal, daca mai aveti si alte interese in afara de acest sport, nu e sanatos sa fiti la curent cu ultimele stiri. Fluxul de informatii e de neoprit, iar cantitatea de tampenii care ne invadeaza casele prin ecranele televizoarelor enerveaza mai mult decat incompetenta Primariei Bucuresti. Luni, X a semnat cu Y. Marti, inca se gandeste. Miercuri primeste prima oferta, iar Joi joaca in campionat pentru vechiul club si spune ca nici nu a fost vorba vreodata de altceva!

Si totusi, in toata aceasta valtoare a transferurilor, intrebarea care ar trebui sa ne macine e una singura: CE CAUTA GIOVANNI BECALI LA Steaua? Du-te la Dinamo, bisnitar spurcat! Nu avem nevoie de tine, cum nu vom avea nevoie vreodata de Mircea Lucescu!

greco

Exact, Greco. Nu avem nevoie de Lucescu, cum nu avem nevoie de nici unul din neamul Becali! Cu ce e mai prejos Nea Imi decat Lucescu? Cu nimic, ba dimpotriva e mai sus din multe puncte de vedere...

Dar Adrian Ilie ce cauta la Steaua?

Tu spui ca Giovani si Lucescu n-ar trebui sa calce in Ghencea. Corect. N-avem nevoie de ei. Dar in opinia mea, primul de care nu avem nevoie este diavolul Gigi Becali!!!

este incredibil cum mlti dintre noi se lanseaza in concluzii despre (in)competenta unuia sau altuia in perioada asta cand presa geme de bombe fasaite... mi se pare o manipulare incredibila bazata pur si simplu pe niste zvonuri... din punctul meu de vedere ma voi proununta asupra activitatii lui Adrian Ilie doar la sfarsitul perioadei de transferuri cand totul va fi definitivat.. pana atunci totul e un spectacol de prost gust in care nu vreau sa ma las tarat..

Asa m-am saturat de transferurile lor bomba, care pana la urma o sa fie niste MARI FAS-uri

Imi pare rau ca Adrian Ilie, pe care il apreciasem ca fotbalist, a ajuns sa se coboare in asa hal si sa faca jocul lui Jiji. Sunt chestii care ma depasesc. Dc un om care a fost un mare jucator se poate umilii in asa hal.

Sincer nu inteleg rostul acestui mesaj. Chiar ma uitam zilele astea si vedeam ca nu apare nimic nou...Il atacati pe Ilie ca a petrecut de Revelion si a lasat sa "scape" un "superjucator" cand toti moderatorii de pe acest site cred ca nu au scris cate un articol, mesaj etc de fiecare in ultima saptamana. Nu ca ar fi avut despre ce, dar nu se cade sa ataci pe altul ca face sau nu face ceva cand tu insuti procedezi la fel. E ca in proverbul acela cu "barna si paiul", banuiesc ca-l cunoasteti.

Edited by sadeyes

De acord cu tine greco avem o presa sportiva in Romania de tota jena , sunt satul sa aud tot felu de transferuri inventate si mai ales sunt satul sa vad la stirile sportive sau sa vad in ziare ca Chivu se insoara (asta vad de 2 luni in coace in fiecare zi , sunt scarbit .) ca Mutu si-a loat bicicleta ca nu stiu ce jucator din anglia si-a inselat sotia etc.

Cat despre transferurile anuntate de conducere ...aici nu am ce sa spun fecat ca avem o conducere de kkt , cu astfel de oameni pur si simplu Steaua nu are viitor.

Bah nenea Sadeyes,dupa cum vad eu,tu citesti cam degeaba mesajele postate ca...nu intelegi mai nimic. Nu il acuza nimeni pe Adi Ilie ca nu si-a lasat Revelionul balta,ci pentru ca e tufa ca manager. E cel mai slab manager de la infiintarea Stelei.

Edited by Lacatush

Eu sa fiu sincer nici macar nu m-am mai uitat la TV,tocmai din cauza fluxului de informati inventate,s afim sinceri,orice suporter care stie un pic de sport poate sa fie redactor sef la un ziar de renume,prea multe tampeni scrise zi de zi,si nu au decat rolu de a irita si mai mult urechile suporterilor,care stiu foarte bine ca in Romania vin numai jucatori de mana a -2-a,si asta in cel mai bun caz de mana a-2-a,vin chiar jucatori mai slabi,ne chinuim sa negociem cu niste jucatori care fac tusa in seria a-2-a spaniola,lustruieste banca si e schimbat mereu(Armenteros),si zice ca nu se intelege cu Steaua,ba mai mult aud ca nici macar nu a vorbit Steaua cu impresarul lui,si atunci ma intreb cat de incompetent sa fi,sa bagi niste stiri false pe gat,dupa ce tu ca ziar sau televiziune ai difuzat stirea,si porma revii ca ziar care informeaza si spune am sunat impresaru i zicea ca nu s afacut nicio oferta,nu sa vorbit niciodata cu jucatorul sau cu impresaru,si atunci de ce dreaq mai zici Armenteros e ca si al Stelei...DACA NU AI VERIFICAT SURSAAAAA?????Incompetenti nenorociti,asa pot sa scriu si eu maine un articol Steaua trateaza cu C Ronaldo,dar a -2-a zi sa scriu alt articol si sa zic am glumit dreaq ce aveti,cu sa vina ala la noi:))) e cam acelais lucru,ar trebui sa intervian CNA-u asta de rahat si sa ne protejeze urechile mai mult,e adevarat ca asta se intampala peste tot in lume,in perioada de pauza se aud stirile bomba,unele sunt adevarate altele nu.

Concluzia e ca nu se vor face decat transferuri de mana a-2-a si mai aduce pe cativa de la Gloria si gata,avem echipa de Liga Campionilor HAHAHAHAHAHAHAHAHA!

Fratilor,cei din conducerea Stelei sunt mai prosti decat prevede legea-n Codul Penal. Si acum,doua transferuri bomba la Steaua:in poarta stelista o vrem pe...mama lu Jiji, iar pe fiul acestui portar il dorim transferat la Jilava...pe viata.

Si totusi, in toata aceasta valtoare a transferurilor, intrebarea care ar trebui sa ne macine e una singura: CE CAUTA GIOVANNI Becali LA Steaua? Du-te la Dinamo, bisnitar spurcat! Nu avem nevoie de tine, cum nu vom avea nevoie vreodata de Mircea Lucescu!

<span class=blueboldtext>greco</span>

Dar Giovani asta, marele impresar, a adus si el vreun jucator de valoare la Steaua?

Dar Giovani asta, marele impresar, a adus si el vreun jucator de valoare la Steaua?

l-a propus pe datolo, dar costa... dupa aia, daca o fi vazut ca Jiji nu vrea sa marce banu, pentru ce sa-si mai piarda vremea?

Acest cioban prost dak tot se lauda ca are atatzea bani de ce nu investeste odata o suma serioasa de bani pentru a aduce niste fotbalisti cu experientza si nu daia de prin ligile secunde a unor campionate mai slabe ca al nostru.la averea lui estimata la aprox 2 miliarde de euro cred ca 100 de milioane nu s-ar simti in contul acestuia dak i-ar investi la clubul pe care zice ca il iubeste atat de mult.si cu asta ne-ar face si pe noi fericitzi si am uita de supararea cu el.plus ca ne-ar trebui niste scouteri calumea nu indivizi de genul fratilor Becali(giovani si Victor)care pana mai ieri dansau la reusitele lui Dinamo si esecurile Stelei si acum se dau mari stelisti.

am crezut ca numai ziaristi de la noi inventeaza trasnferuri da vad ca e la moda in presa internationala , cica ala a semnat deja cu real ,si un reprezentant al jucatorului spune ca tasu vine in Romania duminica sa vada conditziile si sa incheie negocierile , cate telenovele pa ziaristi astia

Rica Neaga niciodata cioara ! ati uitat cum canta cu noi "Am avut si vom avea mereu" . Ciobanul isi bate joc de absolut tot, mai intai aliuta apoi Bostina , care sunt stelisti suta la suta. Pe Banel de ce nu l-o trimite la el acasa

Oricum cred ca e o fasaiala a prosportului, de fapt asa sper

simt ca innebunesc de dimineata de cind am citit de Rica.pai cum ma zdreanto,baiatul asta a renuntat la banii lui la vina la noi,e stelist suta la suta,a dat golul decisiv contra dinamuistilor si tu il dai la ciori?o strici rau de tot cu noi,un asemenea gest nu trebuie iertat niciodata.

Rica Neaga la Rapid! ...Ce mai urmeaza??? ... Zapata la Dinamo si Emeghara la CFR Cluj,si totul e so happy. :(

Edited by Lacatush

ce bine imi pare ca pleaca Neaga de la Steaua ca si asa nu a facut nimic in tur.giovani e varza.mare manager.cvai Steaua lui de traficant

:steag_steaua_ro: :steag_steaua_ro:

stelista pana la moarte

ce bine imi pare ca pleaca Neaga de la Steaua ca si asa nu a facut nimic in tur

Intelegeti odata! Neaga a facut ceva extraordinar in tur! A adus victoria in derby, ceea ce e cel mai important!

Bah nenea Sadeyes,dupa cum vad eu,tu citesti cam degeaba mesajele postate ca...nu intelegi mai nimic. Nu il acuza nimeni pe Adi Ilie ca nu si-a lasat Revelionul balta,ci pentru ca e tufa ca manager. E cel mai slab manager de la infiintarea Stelei.

Le citesc si pe deasupra le si inteleg. Era ok daca acest mesaj postat se referea doar la transferuri si nu la Ioan Becali (nu are nici o functie oficiala la Steaua) si la faptul ca Lucescu, indiferent, care ar fi el, nu are ce cauta la Steaua. Titlul mesajului "Transferuri" nu are nici o legatura cu nici una aceste 2 persoane. Macar suntem de acord in privinta faptului ca Ilie nu prea are de-a face cu manageriatul in materie de transferuri.Desi in afara de CFR nici o echipa din Bucuresti nu a facut nici macar un transfer, spre deosebire de unul cert al Stelei.

inainte sa inceapa perioada de transferuri au inceput promisiunile ca la Steaua vin nu stiu cati jucatori si toti de mare valoare....si ca pleaca 8 jucatori dintre care zic eu ca zaharia ar fi mult mai bn daca ar ramane.Adrian Ilie este un meneger fara valoare,in iarna asta nu a facut nimic,Becali iara da azi nu stiu cate milioane pe un jucator foarte bun si maine nu...:( m-am saturat d transferuri care au loc doar la stirile din sport.....sper sa vina cativa jucatori de valoare cat mai curand

Atat am de zic : Presa de kkt din ro

A da si idioti de patroni/conducatori de cubluri .....

Si inca ceva pe Pazkany nu las baga in aceasi oala cu ciurucurile de Jiji Copos Borcea si Oby Kenoby Iancu astia is nijte gunoaie da Pazkany a cam tacut si a facut si face .....

Sign in to follow this  
Followers 0