fcsteaua.ro

Vremea transferurilor (I)

50 posts in this topic

@hypno Eu sar la gatul lui Adi Ilie ca sta in mocirla asta si mai mult, arunca declaratii in stanga si in dreapta. Daca avea putina verticalitate, cand vedea ca nu e lasat sa isi faca treaba (nu i se dau bani, nu i se ofera conditii sa isi faca meseria, etc) ar fi plecat - asa cum a facut Hagi.

El o da inainte si-i canta oierului in struna despre antrenori, 12 puncte in Liga Campionului si transferuri fulminante.

@pda Cred ca multi utilizatori (nu stiu daca majoritatea) sunt de acord cu tine.

Nu va mai stresati, vor veni 1-2 jucatori din campionatul intern (daca vin moka), 2-3 jucatori imprumutati, maxim 1 jucator bun (desi e putin probabil, si doar daca vor pleca Dica si Goian). Suma cheltuita nu va depasi 1.5-2 M euro (in total).

I s-a fasait oierului si cu ofertele imaginare de 'nspe milioane pentru Dica si Goian. 10 milioane, ha.

cei de la hazeta spun ca dario fernandez de la panionios s-a inteles cu Steaua.cica are 29 de ani, fotbalist bun, bla, bla. eu personal nu am auzit de el. suma transferului 700 000.

@John

Am vazut si eu stirea... Ma intreb: daca l-au luat pe Dario asta, ce s-o intampla cu Armenteros? As prefera oricand un jucator de la FC Sevilla B, decat un fotbalist din campionatul Greciei, mai ales de la o echipa modesta, care abia a scos capu' in Cupa UEFA.

Panionios a iesit pe locul 4 in grupele UEFA. Rezultatele lor: 1-1 in deplasare cu Helsinborgs (care nu mai e "nuca tare" a Ligii din urma cu 5-6 ani, desi acolo joaca Larsson), 0-3 acasa cu Galatasaray, a castigat in deplasare, in prelungiri, cu 1-0, in dauna Austriei Viena, si a pierdut cu 2-3 acasa, cu Bordeaux, dupa ce conducea cu 2-0 in minutul 20. Fernandez a intrat la pauza.

Din cate am vazut, asta e printre cei mai buni jucatori ai echipei. Mereu a fost remarcat de aia care au facut cronicile meciurilor din grupele Cupei UEFA, desi nu a dat niciun gol.

Sa vedem... sa speram....

Edited by LARI

Nu de astfel de jucatori avem nevoie. Ne trebuie jucatori cu adevarat de clasa cu viteza, Forza etc.

De ce nu-l luam pe Alin Stoica? Asta a dat niste goluri la vremea lui pe care actualele tinte ale

Stelei nici nu viseaza ca vor putea da vreodata in viatza lor. Macar Alin Stoica e stelist si poate ca iarba si aerul din Ghencea il va face ceea ce a fost odata, nu cu mult timp in urma.

Eu zic ca Steaua are nevoie sa transfere toata structura administrativa si investitorii de la CFR Cluj.Cinste lor pentru ce fac acolo.

Din pacate ,viitorul suna Chefere. Unii chiar se respecta si vor sa impuna respect. Indiferent cine investeste la CFR, o face cu cap si rezultatele nu vor intarzia sa apara, daca se va continua in acest ritm. Spre deosebire de experimentul Poli AEK, proiectul CFR are toate sansele sa reuseasca. Fotbalul s-a schimbat in ultimul deceniu extrem de mult, din pacate managementul Stelei a ramas in secolul trecut.

Unii sunt oieri si nu se vor schimba niciodata.

Ma intreb unde ar fi fost Steaua daca s-ar fi investit din ce in ce mai mult (intrarea in CL, aducand un bonus semnificativ la bugetul clubului) in jucatori cu experienta in cupele europene si nu in petarde si tinere sperante . Probabil ca in loc de a fi umiliti de Lyon sau Real, am fi putut sa ne batem de la egal la egal macar acasa. Probabil ca in loc de un punct si de infrangeri aproape pe linie, inclusiv cu bucatarii de la Slavia am fi putut sa ne calificam in optimi.

Din nefericire, mediocritatea se plateste regeste la Steaua. Oierul nu are nevoie de profesionisti ci de slugi, este un exemplar scapat cumva din evul mediu.

Sper ca Dica sa isi revina, dar ne trebuie neaparat un jucator de creatie, care sa "inventeze" pase de nicaieri. Trebuie in cele din urma sa aducem jucatori de FOTBAL.

Si mai este o problema, o parte din jucatorii actuali au acumulat experienta vasta in cupele europene, sa aduci altii, chiar mai valorosi, dar fara experienta la nivel inalt implica eventual iesirea timpurie si rusinoasa din Europa, a se vedea cazul CFR.

Desigur daca ar exista management la Steaua s-ar face un plan pe 5 - 10 ani si apoi s-ar culege roadele, din pacate nici macar de pe o zi pe alta nu se stie ce se va intampla.

In order to survive [at a competitive level], some things must change.

Pana nu se va gasi unu' care sa-i puna un glont intre ochi ciobangutanului situatia Stelei nu se va imbunatati...

Sincer,daca as avea ocazia n-as ezita 1 secunda.

Mai trebuie lasata deoparte ,,Miorita'' si adoptat modelul sud-american.

Macar in cazul de fata...

Se pare ca da A VENIT VREMEA MARILOR TRANSFERURI!!! steag3 .Sa cedem ce se va mai intampla .Poate com aduce si noi ceva mai bun si sa nu fie de mana A2-A

De unde a venit Wiliam Barbosa, de la ce club si pe ce post joaca?

1. Inca nu a venit.

2. Vine de la Vegalta Sendai(Liga secunda japoneza) unde a fost imprumutat de Botafogo.

3. E atacant si e cotat la un milion de euro.

1. Inca nu a venit.

2. Vine de la Vegalta Sendai(Liga secunda japoneza) unde a fost imprumutat de Botafogo.

Cati ani are?

G.B -ul n-o sa faca in viata lui transferuri de doamne ajuta la Steaua, el e invatat cu.....castiguri usoare, , el e invatat sa triseze ,, sa-si fure singur caciula, sa se imbete cu apa rece , sa fie periat , sa fie inconjurat de slugi obediente care sa-l admire non stop !!!El e adeptul cumparaturilor de ocazie , cum a fost Thereau, l-a luat cu 500.000 si l-a vandut cu 2.000.000 sau Iacob, pe care l-a luat mocca.

Asa deci, o sa vedem niste resapati adusi in Ghencea, si ,daca avem noroc , isi intra vreunul in forma si joaca ceva -ceva , dar nu trebuie sa ne facem vise !!!!!

Uneori ma gandesc ca poate ii face VANTU o oferta tentanta GB-ului si-l vrajeste sa renunte la Steaua,si sa isi vada de politica . Oricum fotbalul ,in momentul asta ii aduce numai prejudicii in cariera politica , da sfatuitorii lui....au nevoie de salarii si ii spun altceva ..........

cea mai tare faza asta!!! un jucator din Liga a 17-a e "cotat" la 1 milion iar pe Dica,golgheterul Stelei in toate competitiile nu se iau mai mult de 3 milioane!! ce ti-e cu "cotele"astea

intrebarea ar fi cine a decis "cota" lui William asta?? cumva nelu beeeeecali?? sa-si traga si eu in comision micutz acolo??

cred ca ne grabim! sa avem rabdare, si fiindca sintem stelisti sa uitam de CFR; sa-i lasam poate se inscriu in alt campionat!

cea mai tare faza asta!!! un jucator din Liga a 17-a e "cotat" la 1 milion iar pe Dica,golgheterul Stelei in toate competitiile nu se iau mai mult de 3 milioane!! ce ti-e cu "cotele"astea

intrebarea ar fi cine a decis "cota" lui William asta?? cumva nelu beeeeecali?? sa-si traga si eu in comision micutz acolo??

Informatia cum ca e cotat la 1 milion de euro a aparut pe un site de profil sportiv, cred ca hzp.ro.

chttp://www.gsp.ro/Steaua/Ratarea-anului-Citeste-cum-Steaua-a-pierdut-un-jucator-in-fata-lui-Real-Madrid.html?a=3147/181107 !!!hai ca am mai transferat 2 jucatori!!!!multumim conducere draga ca v-ati implicat asa mult.au ajuns sa ne refuze si jucatori din div.2 din japonia,incredibil.hai ca asta poate nu era cine stie ce,ca altfel poate juca prin europa,dar chilianul ala?cum sa-l ai in mina si sa nu-l iei?Adi,sa stai in vacanta pina pe 15-20 ianuarie,sa stai la schi,ce treaba ai tu?

De plecat vor pleca jucatori care-ncotro vor gasi de cuviinta sa-si continuie cariera. Dupa unii ne va parea rau,dupa altii poate nu dar cu siguranta ei vor lipsi echipei. Aveam oricum un lot destul de subtire care risca sa devina straveziu! La Steaua nu mai vine nimeni. Habib se pare ca este singurul care, poate si fortat de imprejurari, si-a asumat riscul de a bate pelma cu ,,seful de card" ale carui toane au inceput sa sperie fotbalisti aflati pe diverse meridiane. La modul cum manageriaza acest club,in scurt timp cred ca vom vedea in teren doar verii, nepotii, finii, cumetrii, body-guarzii si chiar pe ,,maria-sa Jiji voievod de pipera si imprejurimi".

De ce sa nu mai speri? Speranta moare ultima, deci imediat dupa expirarea perioadei de transferuri. Ilie ni-l promite pe Armenteros si inca un atacant. Jose Sand nu poate fi in niciun caz, pentru ca pretul lui e mare pentru buzunarul lui Gigi. Cine poate sti?

Oricine e suficient de realist sa-si dea seama ca la un club condus dupa principiile bisnitaro-ciobanesti ale lui Bekkali nu vine nici un jucator serios. Mai ales pentru sumele oferite de oligofren. Ce, chiar credeti ca episoadele plecarilor lui Elton si Andrey nu sunt de-acum cunoscute in lumea impresarilor si agentilor ?