misulikca

Seniori
  • Content count

    216
  • Joined

  • Last visited

Posts posted by misulikca


  1. Am promovatttttt !!! Steaua INSEAMNA CSA !

     

    Nu am promovat inca...acum primele 2 echipe din fiecare serie joaca intr-un turneu de sala in functie de asezarea geografica,apoi primele 2 echipe din fiecare grupa (adica 4 echipe) joaca in play-off locul 1-3 2-4 sau ceva de genul acesta.

     

    Drumul catre promovare abia a inceput!

     

    Mai multe detalii aici :http://www.frbaschet.ro/documente/download/RSCN%20B%20masc%20si%20fem%202011.pdf

     

    Urmatorul turneu se disputa intre 18.05.2012 – 20.05.2012 pentru calificarea in play-off!


  2. FC Vaslui - Concordia Chiajna 1

    Gaz Metan - CFR Cluj 2

     

    Otelul - Ceahlaul 1

    Pandurii - Dinamo X

     

    Sportul - FC Brasov 2

    Tg. Mures - Vointa Sibiu X

    Rapid - Petrolul 1

     

    U Cluj - Steaua Bucuresti 2

    Astra - Dacia Mioveni 1


  3. BCM Pitesti 2 - CSA Steuaa 69-59

     

    Prima infrangere dupa 7 etape.

    Sambata, 10.03.2012, de la orele 11:30 jucam acasa cu Rapid, meci aproape decisiv pentru promovare.

     

    Ne mobilizam si noi?

     

    Ar fi bine daca ne-am mobiliza.Daca nu am putut juca cu Dinamo in Divizia A cu sala plina,poate acum ne strangem vreo 20-30.Ar fi frumos!


  4. FC Brasov - Pandurii Tg. Jiu 1

    CFR Cluj - FCM Tg. Mures 1

     

    Vointa Sibiu - Astra Ploiesti X

    Rapid B. - U. Cluj X

    Dinamo B. - Gaz Metan 2

     

    Petrolul Ploiesti - FC Vaslui X

    Dacia Mioveni - Steaua B. 2

     

    Ceahlaul - Sportul Studentesc 1

    Concordia - Otelul Galati 2


  5. Am creat acest topic deoarece echipa de scrima a CSA-ului,zic eu ,merita un topic numai al lor.

     

    <h1 class="serif title_2">Steaua a cîștigat a treia Cupă a Europei la spadă feminin</h1>

     

    Ana Maria Brinza Anca Maroiu si Simona Gherman, campioane mondiale si europene in 2011, au deschis anul 2012 cu un trofeu. Cele trei spadasine legitimate la Steaua alaturi de Simona Deac au cucerit simbată pentru clubul lor Cupa Campionilor Europeni, competitie desfășurată la Napoli.

     

    Steaua a inceput competitia in "sferturi" de finala unde a trecut de clubul En Garde din Franta cu 45-36. În semifinale, cele patru steliste le-au invins pe italiencele de la Forestale cu 39-36, iar in finală au trecut de Levallois din Franta cu 45-40.

     

    Pe lingă medaliile primite, Ana, Anca, Simona si Simona le-au luat de tot italienilor si trofeul, pentru că Steaua s-a impus de trei ori in această competitie, 2008, 2011 si 2012.

     

     


  6. Gaz Metan - FC Brasov 1

    Sportul Studentesc - Concordia Chiajna X

    Astra Ploiesti - CFR Cluj 2

    FCM Tg. Mures - Dinamo 2

    Pandurii - Ceahlaul x

    U Cluj - Mioveni 1

    Otelul - Petrolul x

    Steaua Bucuresti - Vointa Sibiu 1

    FC Vaslui - Rapid1


  7. Dacia Mioveni - Vointa Sibiu 1

    Astra Ploiesti - Dinamo Bucuresti 1

    Steaua Bucuresti - CFR Cluj 1

    U Cluj - FC Vaslui X

    Sportul - Petrolul Ploiesti 2

    Otelul Galati - Rapid Bucuresti X

    Pandurii Tg. Jiu - Concordia Chiajna X

    Gaz Metan Medias - Ceahlaul P. Neamt 1

    FCM Tg Mures - FC Brasov2


  8. CFR Cluj - Dacia Mioveni 1

     

    Vointa Sibiu - U Cluj 2

    FC Brasov - Astra Ploiesti X

    Petrolul Ploiesti - Pandurii Tg. Jiu X

    Ceahlaul - FCM Tg. Mures 2

    Concordia Chiajna - Gaz Metan Medias 2

    FC Vaslui - Otelul Galati X

    Rapid - Sportul 1

     

    Dinamo - Steaua 2


  9. misulikca

     

    Astra Ploiesti-Ceahlaul Piatra Neamt X

     

    Sportul Studentesc-FC Vaslui 2

    Pandurii Tg Jiu-Rapid Bucuresti 2

    Steaua Bucuresti-FC Brasov 1

     

    Vointa Sibiu-CFR Cluj 2

    U Cluj-Otelul Galati X

    Dacia Mioveni-Dinamo Bucuresti 2

     

    FCM Tg. Mures-Concordia Chiajna X

    Gaz Metan Medias-Petrolul Ploiesti 1


  10. CSA Steaua castiga meciul din etapa a 2-a in Diviza B in fata C.N.Aurel Vlaicu. Echipa noastra s-a impus cu scorul de 78-71.

     

    Scorul pe sferturi a fost urmatorul:23-11;21-17;21-19;13-24.

     

    Cel mai bun jucator al nostru a fost S.Markovic care a reusit 19 pct,4 assituri si 8 recuperari.

     

    Etapa urmatoare Steaua se va deplasa la Pitesti intalnid CS Amicii Pitesti.


  11. misulikca

     

    CS VOINTA SIBIU “ FC Brasov 2

    FC ASTRA “ FC PETROLUL 1

    FC CFR 1907 Cluj “ FC Dinamo 1948 X

     

    FC Sportul Studentesc “ FC U Cluj 2

    CS Pandurii TG. Jiu “ FC Otelul GALATI X

    FC Steaua “ CS CONCORDIA CHIAJNA 1

     

    FCM TG. MURES “ FC RAPID X

    CS GAZ METAN MEDIAS “ SC Vaslui 2


  12. FC Otelul GALATI “ CS GAZ METAN MEDIAS 2

     

    FC Ceahlaul P. NEAMT “ CS VOINTA SIBIU x

    FC U Cluj “ FC Dinamo 1948 2

     

    FC Sportul Studentesc “ CS Pandurii Tg.Jiu 2

    SC Vaslui “ FCM TG. MURES 1

    FC RAPID “ FC ASTRA x

    FC PETROLUL “ FC Steaua 1

     

    CS CONCORDIA CHIAJNA “ CS MIOVENI2

    FC Brasov “ FC CFR 1907 Cluj 2


  13. misulikca

     

    CS GAZ METAN MEDIAS “ FC Sportul Studentesc 1

    CS Pandurii TG. Jiu “ FC U Cluj 2

     

    CS VOINTA SIBIU “ CS CONCORDIA CHIAJNA X

    FC CFR 1907 Cluj “ FC Ceahlaul P. NEAMT 1

    FCM TG. MURES “ FC Otelul GALATI X

     

    CS MIOVENI “ FC PETROLUL PLOIESTI 2

    FC Dinamo 1948 “ FC Brasov 1

     

    FC ASTRA “ SC Vaslui X

    FC Steaua “ FC RAPID 1


  14. Da.

    Peluza 1(1)-Pantelimon-Electroaparataj.

    Sectoarele din spatele portii.

     

    Pai inainte se statea La P2 intrarea din Bd.Basarab iar din cate am inteles P1(2) v.a fi 3 sferturi inchisa pentru ca acolo va sta galeria rapidului


  15. Misulikca

     

    FC RAPID “ CS MIOVENI 1

    FC Otelul GALATI “ FC ASTRA X

     

    FC Sportul Studentesc “ FCM TG. MURES 2

    FC PETROLUL “ CS VOINTA SIBIU X

    CS CONCORDIA CHIAJNA “ FC CFR 1907 Cluj 2

     

    FC U Cluj “ FC Brasov 1

    SC Vaslui “ FC Steaua 2

     

    CS Pandurii TG. Jiu “ CS GAZ METAN MEDIAS X

    FC Ceahlaul P. NEAMT “ FC Dinamo 1948 2


  16. misulikca

     

    FC ASTRA “ FC Sportul Studentesc 1

    FCM TG. MURES “ CS Pandurii TG. Jiu 2

     

    CS GAZ METAN MEDIAS “ FC U Cluj X

    FC Dinamo 1948 “ CS CONCORDIA CHIAJNA 1

     

    CS VOINTA SIBIU “ FC RAPID 2

    FC CFR 1907 Cluj “ FC PETROLUL 1

    FC Steaua “ FC Otelul GALATI 1

     

    FC Brasov “ FC Ceahlaul P. NEAMT X

    CS MIOVENI “ SC Vaslui 2