Arhiva articolelor FCS - 2003-2004

Laurentiu Dinita

Liverpool - Steaua 1-0

Steaua nu a reusit sa acceada in turul 3 UEFA fiind invinsa pe Anfield Road din Liverpool prin golul marcat in minutul 49 de Kewel. Meciul a fost o adevarata inclestare in care forta fizica evident mai mare a englezilor a avut pana la urma castig de cauza in fata unei echipe a Stelei care a ratat cateva ocazii foarte mari, nu a primit un penalty evident dar pe ansamblu a fost mai slaba decat adve

3 2
Florentin Dumitru

Steaua - Liverpool 1-1

Meciul a inceput in nota de dominare a englezilor, Steaua reusind sa echilibreze din mers. - min. 15: la o centrare venita de pe partea dreapta, Raducanu aflat intre doi fundasi englezi rateaza preluarea din cauza terenului infundat, si astfel rateaza sansa de a porni spre poarta engleza; - min. 18: P. Stoica este faultat la marginea carelui de Diouf, aceasta dupa ce a strecurat mingea printre

3 0
Mirel Radoi

Steaua - Southampton 1-0

Steaua s-a calificat in turul doi al cupei UEFA invingand pe teren propriu, cu 1-0, pe englezii de la Southampton. Meciul s-a disputat pe o ploaie englezeasca in Bucuresti insa intr-o atmosfera incendiara creata de 25 000 din suporerii celei mai iubite echipe de fotbal din Romania. Dominarea tactica a echipei noastre a fost vizibila pe tot meciul, "sfintii" nereusind decat foarte rar altceva dec

4 0
Daniel Oprita

Southampton - Steaua 1-1

Steaua a reusit un rezultat bun in deplasare cu Southampton in primul tur UEFA. Ros-albastrii au inceput curajos, au deschis scorul prin Raducanu la centrarea lui Dumitru insa de pe la jumatatea primei reprize au incetat pretentiile ofensive, limitandu-se la o aparare exacta care insa a cedat in primele minute ale reprizei a doua iar gazdele au egalat. Acest 1-1 este un scor excelent insa calific

2 0
0

Steaua - Neman Grodno 0-0

Steaua s-a calificat in primul tur al cupei UEFA dupa ce nu a reusit mai mult de un egal nul acasa cu bielorusii de la Neman Grodno. Echipa Stelei a fost: Hamutovski, Dumitru, Radoi, Rachita, Nanu, Falemi (Curt),Bostina, Nesu, Pitu (Stoica), Oprita (Neaga), Raducanu

2 0
0

Neman Grodno - Steaua 1-1

Steaua nu a reusit mai mult decat un egal in deplasarea din Belarus. Evolutia jucatorilor Stelei a fost una modesta care a taiat mult din avantul pionieresc al suporterilor de dupa meciul cu Brasov. Echipa Stelei a fost: Nae, Dumitru, Radoi, Rachita, Curt, Nesu, Paraschiv, Aliuta, Bostina, Raducanu, Oprita Au mai jucat: Pitu, Falemi si Ogararu Golul Stelei a fost marcat de, ..... aplauze fu