Arhiva articolelor FCS - 2003-2004

Laurentiu Dinita

Petrolul - Steaua 2-1 (Cupa)

Steaua a fost eliminata din Cupa Romaniei de Petrolul Ploiesti prin golul de aur inscris in minutul 98. La finalul celor 90 de minute scorul a fost 1-1, ambele goluri fiind marcate in primele 10 minute, cel stelist de catre Claudiu Raducanu. Dupa ce in prima jumatate de ora Steaua a jucat bine irosind cateva ocazii mari, gazonul care oricum era foarte moale din cauza ploii a devenit practic impra

4 0
0

Chimia Craiova - Steaua 0-4

Steaua a invins in 16-imile Cupei Romaniei, in deplasare divizionara D Chimia Craiova cu scorul de 4-0. Golurile au fost marcate de Dinita, Radoi, Oprita si Bostina. Echipa Stelei a fost: udor, Radoi, Curt, Mutica, Nesu, Fl. Dumitru, Paraschiv, Aliuta, Pitu, Neaga, Dinita

2 0

52 ani de la 20-05-1964

Ziua de nastere a lui Belodedici.

Unul din cei mai buni fundasi ai Stelei, al carui palmares include: 5 titluri si 4 cupe ale Romaniei, CCE (1986), Supercupa Europei (1987), 2 semifinale CCE. In toamna lui '88 a fugit din Romania comunista. A marcat 21 de goluri in 225 de partide.