Arhiva articolelor FCS - 2002-2003

0

Otelul Galati - Steaua 1-1

În ultima etapã a campionatului 2002-2003, Steaua a Îtâlnit Otelul Galati, o echipã disperatã sã se salveze de calvarul barajului pentru rãmânerea Î Divizia A. Ironia sortii l-a adus pe actualul presedinte de la Steaua, "Meme" Stoica, fatã Î fatã cu fosta sa echipã, prilej de comentarii si cârcoteli din partea unora care se Îcãpãtâneazã sã nu vadã c

3 0
0

Steaua - Sportul 4-3

Steaua si-a luat la revedere de la suporterii sai pe sezonul 2002-2003 cu o victorie in fata deja retrogradatei Sportul Studentesc. Echipa Stelei a fost: Lung, Rachita, Mutica (Radoi), Falemi, Stoica, Ogararu, Bostina, Paraschiv, Aliuta, Oprita (Piturca), Raducanu Scorul a avut o evolutie uluitoare, steaua a condus la pauza cu 2-0 insa in numai 15 minute din repriza a doua Sportul a intors scor

3 0
0

Farul - Steaua 2-1

Steaua a pierdut in deplasare la Constanta meciul cu Farul, dupa ce la pauza a condus insa in repriza a doua a tratat cu lejeritate o echipa constanteana care a jucat foarte bine. Echipa Stelei a fost: TUdor, Rachita, Mutica, Paraschiv, Stoica, Bostina, Falemi, Ogararu, Aliuta, Oprita, Raducanu In acest fel titlul de Campioana a Romaniei, editia 2002 - 2003 ajunge cum se stia de multa vreme, da

3 0
0

Steaua - UTA 5-2

Steaua a castigat meciul de acasa cu UTA cu scorul de 5-1, goluri marcate de Paraschiv, Aliuta si Raducanu (de 3 ori, doua din penalty). Meciul nu a fost atat de usor precum arata scorul, aradenii ratand o ocazie rarisima prin Njok si reusind chiar sa deschida scorul prin acelasi camerunez. Totusi Steaua a jucat foarte bine, am vazut o bucurie a jocului pe care nu o mai vazusem de mult, am vazut

3 0
0

FC National - Steaua 0-0

Steaua a terminat la egalitate 0-0 meciul din deplasare cu FC National. Echipa Stelei a fost: Tudor, Rachita, Radoi (45 Falemi), Stoica, Dumitru (57 Ogararu), Paraschiv, Aliuta, Bostina, Trica, Oprita (82 Piturca), Raducanu Iata pe scurt fazele de poarta ale Stelei: 4: Mingea trece pe langa Raducanu aflat in apropierea portii 10: Libera executata de Dumitru de pe Stanga, respinge portarul 11

1 0
0

Steaua - Gloria Bistrita 3-0

Steaua a castigat fara probleme meciul de acasa contra Gloriei Bistrita care a pus extrem de putine probleme pe parcursul celor 90 de minute. Steaua a deschis repede scorul, in minutul 12 prin Florentin Dumitru care a executat un corner de pe stanga, a combinat cu Aliuta si a trimis un sut centrare ce a pacalit toata apararea ardelenilor intrand in poarta. Am continuat sa dominam insa fara rezul

2 0
0

Rapid - Steaua 1-2

Steaua a castigat cu 2-1 in Giulesti consolidandu-si astfel pozitia a doua in clasament si apropiindu-se la cinci puncte de liderul Rapid. A fost un meci pe care suporterii Stelei care sufera cu inima probabil nu ar fi trebuit sa il urmareasca, a fost un meci in care am avut, de ce sa nu recunoastem , sansa, a fost probabil cel mai bun meci din cariera lui Martin Tudor, a fost un meci in care am

3 0
0

Steaua - FC Arges 1-0

Steaua a reusit sa catige meciul de acasa cu FC Arges intarindu-si in acest fel locul 2 in clasament, la 4 puncte de FC Brasov, merituoasa ocupanta a locului 3. Echipa Stelei a fost: M. Tudor, Rachita, Mutica, Bostina, Falemi/Paraschiv (min 60), Aliuta, Oprita, Fl. Dumitru/Ogararu (min 41), Pompiliu Stoica, Trica/Neaga (min 52), Cl Raducanu Iata fazele Stelei: Prima repriza: 6: Oprita nu

0 0
0

Ceahlaul - Steaua 1-0

Ceahlaul Piatra Neamt a reusit prin victoria cu 1-0 in fata Stelei sa destrame visele optimistilor care entuziasmati de evolutia ascendenta a Stelei in ultimele etape incepusera sa spere la titlul de campioana. Ne-am mai linistit, suntem la 11 puncte de Rapid, acum e clar trebuie sa facem tot ce ne sta in putere sa ramanem pe locul doi pentru a prinde o cupa europeana. Echipa Stelei a fost: Tud

5 0
0

Bacau - Steaua 0-1

Steaua continuat seria rezultatelor bune castigand cu 1-0 la Bacau intr-un meci in care nu a stralucit insa a invins prin pragmatism niste gazde mult prea pornite impotriva arbitrului. Echipa Stelei a fost: Tudor, Dumitru, Rachita, Radoi, Stoica, Trica, Falemi (55 Paraschiv), Aliuta (90 Mutica), Bostina, Oprita (63 Neaga), Raducanu. Golul Stelei a fost marcat de Trica in minutul 64, cu capul

0 1
0

Steaua - Astra 1-0

Steaua a invins acasa cu 1-0 una dintre cele mai incomode echipe din campionat, Astra Ploiesti, intr-o etapa in care toate rivalele noastre Au pierdut. Urcam astfel pe locul doi la distanta foarte mare insa (8 puncte) de liderul Rapid. Golul Stelei a fost marcat de Radoi in minutul 34 la o faza la care oaspetii au acuzat ofsaid. Echipa Stelei a fost: Tudor, Dumitru, Radoi, Rachita, Aliuta (84 M

3 0
0

Dinamo - Steaua 2-4

Steaua a reusit, dupa un joc foarte bun, sa invinga categoric pe Dinamo, in Stefan cel Mare chiar in seara in care "cainii" pregatisera cu mult fast inaugurarea instalatiei de nocturna. Echipa Stelei a fost: Tudor, Dumitru (68 Ogararu), Radoi, Rachita, Stoica, Paraschiv, Bostina, Aliuta (76 Falemi), Trica, Oprita (89 Orac), Raducanu Iata pe scurt fazele de gol ale Stelei: 5: Gool Steaua ! Dumit

4 0
0

Steaua - Brasov 1-1

Echipa Stelei a fost: Tudor, Radoi, Dumitru, Rachita, Stoica, Raducanu, Paraschiv, Trica, Neaga (72 {iturca), Aliuta (83 Nesu), Oprita (46 Bostina), 17: Ocazie Oprita blocat de Dosey 27: Rachita - lovitura libera de pe stanga 20m respinge portarul in bara 28: Trica trage putin pe langa 38: Sut Raducanu, respinge Dosey, 45: Din 8 metrii, Neaga trage peste poarta (!) ------ pauza ------

0 0
0

Steaua - Craiova 0-0

Steaua a jucat sters in meciul cu Craiova de pe teren propriu, a intalnit o echipa venita sa traga de timp pana la ultimul om si in concluzie scorul a fost 0-0 facand ca Steaua sa nu urce pe mult ravnitul loc 2. Echipa Stelei a fost: Tudor, Dumitru, Radoi, Rachita, Mutica (70 Paraschiv), Bostina (55 Neaga), Ogararu (60 Trica), Aliuta, Stoica, Raducanu, Oprita Iata pe scurt principalele faze d

0 0
0

Poli Timisoara - Steaua 1-3

Steaua a castigat fara nici un fel de probleme primul meci al sezonului la Timisoara cu scorul de 3-1. In fata a 40000 de suportari timisoreni Steaua si-a dominat adversarul pe tot parcursul meciului, profitand e drept si de gafele portarului advers la doua din cele 3 goluri. Eroul Stelei a fost Claudiu Raducanu care a marcat toate cele trei goluri. Echipa Stelei a fost: Tudor, Dumitru, Radoi, M

5 0
0

Steaua - Otelul 1-0

Pe un teren inghetat bocna si o vreme de iarna veritabila, Steaua a invins pe Otelul Galati mult mai clar decat arata scorul de 1-0. Golul Stelei a fost marcat de Trica in minutul 33 cand, dupa ce a patruns in viteza in careu a expediat un trasor in vinclu la coltul lung. Pe parcursul partidei, in ciuda unui joc modest al celor doua echipe, Steaua a ratat o multime de ocazii, printre care si un p

3 0
0

Sportul - Steaua 1-2

Steaua a reusit sa invinga greu pe Sportul Studentesc dupa ce la pauza gazdele au condus cu 1-0. Desi a jucat le fel de incoerent ca de obicei, Steaua a fost salvata de inspiratia lui Claudiu Raducanu care a marcat cele doua goluri in interval de 5 minute. Este trist ca depindem atat de mult de sansa, nu vreau sa ma gandesc ce s-ar fi intamplat daca Raducanu nu ar fi marcat cele doua goluri, nu v

1 0
0

Steaua - Farul 1 - 0

Steaua a invins pe teren propriu pe Farul Constanta cu 1 - 0 dupa un meci slab in care a atacat aproape tot meciul fara a isi creea ocazii si in care numai greseala copilareasca a portarului oaspetilor ne-a adus cele 3 puncte fara care am fi fost probabil la pamant inaintea meciului de cupa cu Dinamo. Iata pe scurt fazele Stelei: 1: Sute peste poarta al lui Neaua din lovitura libera 5: Corner

1 0
0

UTA - Steaua 2-0

fara nici un fel de comentariu: fazele: 14: Lovitura libera pe jos in dreapta, rezulta o imbulzeala in careul aradean si mingea este respinsa 16: Panc este lansat pe stanga, peste apararea gazdelor insa nu stie ce sa faca cu mingea 20: Sut Falemi de la 25 de m, prins de portar 20: Gol UTA 2 jucatori aradeni sunt singuri ca pasarea cerului in careu nostru si Nyok inscrie cu un sut puternic 25

3 0
0

Steaua - National 0-2

Steaua a pierdut in Ghencea meciul cu FC National intr-o maniera care ne scuteste de orice comentarii. Dupa un inceput destul de bun, National a marcat 2 goluri intr-un interval de 3 minute, unul superb din lovitura libera, altul pe un contraatac la o eroare in atac a lui Trica. Din acest moment insa Steaua a cazut pur si simplu psihic, atacurile ei fiind in marea lor majoritate bazate pe asteptar

0 0
0

Gloria Bistrita - Steaua 0 - 0

Steaua nu a reusit sa invinga la BIstrita unde s-a prezentat cu un lot subtiat de absentele lui Trica, Neaga, Raducanu si Bostina, avand in teren doar un atacant de meserie, Oprita, acesta nefiind tocmai intr-o zi buna. Iata echipa Stelei: Tudor, Dumitru, Radoi, Falemi, Stoica, Paraschiv, Ogararu (90 - Mieila), Mutica, Lita, Aliuta, Oprita Asa cum era de asteptat Bistrita a tras de timp cat

5 0
0

Steaua - Rapid 2-1

Steaua a invins pe Rapid cu 2-1 dupa un joc foarte bun in care Falemi a facut meciul vietii. Echipa Stelei a fost: Tudor, Dumitru, Radoi, Mutica, Stoica, Trica, Falemi, Bostina (40 Paraschiv), Aliuta (93 Lita), Oprita, Raducanu Iata pe scurt fazele Stelei: 7: Sut Raducanu aiurea 10: Sut Dumitru din care rezulta doar un corner pentru Steaua din care mingea ajunge la Mutica, care trimite pe la

4 0
0

F.C. Arges - Steaua 2 - 3

Steaua a reusit sa castige la Pitesti, cu 3-2 un meci extrem de important care s-a dovedit a avea un final dramatic. Echipa Stelei a fost: Tudor, Dumitru (92 Paraschiv), Radoi, Falemi, Stoica (89 Ghionea), Mutica, Bostina, Aliuta (67 Trica), Ogararu, Raducanu, Oprita Iata pe scurt fazele Stelei si golurile pitestenilor: min10: Gol Steaua ! Oprita patrunde pe dreapta, centreaza, Falemi inscrie

5 0
0

Steaua - Ceahlaul 0 - 0

Steaua nu a reusit sa continue seria buna, remizand pe teren propriu, 0-0 cu Ceahlaul Piatra Neamt. Echipa Stelei a fost: Tudor, Dumitru, Radoi, Bordeanu, Falemi, Ogararu, Bostina (70 Paraschiv), Mutica, Aliuta (85 Lita), Trica (85 Ghionea), Raducanu Iata pe scurt fazele in care Steaua s-a remarcat. Nu au fost prea multe: 7: Cap Trica peste 8: Sut Mutica aiurea 16 Sut din lovitura libera r

0 0
0

Steaua - Bacau 3 - 0

Steaua a castigat fara probleme meciul de pe teren propriu cu FCM Bacau. Jocul Stelei a fost pe alocuri stralucitor dar trebuie sa admitem ca nu am avut in fata un adversar de mare valoare care a si jucat mare parte a meciului in 10 jucatori. Oricum nu putem sa nu remarcam pofta de joc a Stelei si randamentul excelent al unor jucatori cum ar fi Dumitru sau Oprita. Din pacate Oprita a fost elimina

4 0
0

Astra - Steaua 0 - 1

Steaua a reusit prima victorie din campionatul 2002-2003, la Ploiesti dupa un joc contra unui adversar dur. Evolutia Stelei nu a mai fost la fel de stralucitoare ca in partida cu Dinamo dar rezultatul este exact ceea ce ne trebuia. Echia Stelei a fost: Tudor, Dumitru (86 Mutica), Miu, Radoi, Bordeanu, Stoica (89 Trica), Falemi, Aliuta, Meaga, Oprita (68 Raducanu) Iata pe scurt momentele cele ma

2 0
0

Craiova - Steaua 3-1

Steaua a pierdut meciul din a 3-a etapa de la Craiova, dupa un joc mai bun decat in etapele precedente insa slab fata de ceea ce asteptam cu totii de la ea. Craiova a prins o zi excelenta si desi Steaua a dominat teritorial tot meciul, oltenii au lovit necrutator exact atunci cand trebuie. Echipa Stelei a fost: Tudor, Dumitru, Panc (Trica), Radoi, Miu, Bostina, Paraschiv, (51 Lita), Aliuta, Radu

2 0
0

Steaua - Poli Timisoara 0-1

Steaua a fost invinsa pe teren propriu de Poli Timisoara cu 1-0 dupa un joc in care a aratat ca nu s-au produs schimbari majore fata de anul trecut, nu exista nici o schema de joc, totul este lasat la voia intamplarii de niste jucatori de valoare modesta. Echipa Stelei a fost: Tudor, Dumitru, Miu, Mielila, Gionea (76 Ogararu), Stoica, Lita (65 Paraschiv), Bostina, Aliuta, Trica

2 0
0

Brasov - Steaua 0-0

Steaua a debutat in campionatul 2002-2003 cu un 0-0 la Brasov dupa un joc modest atat al ei cat si al adversarului. Echipa Stelei a fost: Tudor Dumitru Miu Stoica Bostina Mutica Mieila Lita Raducanu Trica Aliuta. Pe parcurs au mai intrat Neaga (in minutul 50 in locul lui Lita), Paraschiv (in minutul 70 in locul lui Trica) si Oprita (in minutul 88 in locul lui Aliuta). Partida a fost de un nivel