Arhiva articolelor FCS - 2014-2015

Steaua-Dinamo Kiev, echipa
Cupa Europa League

Steaua-Dinamo Kiev 0-2! Show pentru "N-a fost sa fie anul asta"!

Steaua pierde calificarea pe mana ei si a unui arbitru cu ochelari de cal.Steaua iese din Europa League dupa ce a pierdut intalnirea cu Dinamo Kiev de pe teren propriu din ultima etapa a fazei grupelor. Campioana Romaniei avea nevoie de o victorie la limita pentru a merge in 16-imi in conditiile in care Rio Ave si-a respectat blazonul si a invins-o pe Aalborg (2-0), insa a cedat cu 0-2 in urma unu

3 64
Inger si Demon

Aalborg - Steaua 1-0! Cum sa pierzi pe mana ta, ratand INCREDIBIL!?

Steaua a pierdut meciul retur in fata celor de la Aalborg, scor 1-0, desi si-a dominat adversarul pe parcursul celor 90 de minute. Keseru nu a fost intr-o zi de gratie, ratand cele mai importante momente in atacul ros-albastrilor, deposedati de o lovitura de pedeapsa spre final. Singura reusita a danezilor a purtat semnatura lui Enevoldsen, la o greseala grava in defensiva a lui Paul Papp. Steaua

3 28

Rio Ave-Steaua 2-2! Marcin Borski loveste din nou!

Steaua s-a intors cu un punct din Portugalia, fiind egala debutantei Rio Ave, scor 2-2, ca urmare a unor decizii hilare ale arbitrului Marcin Borski. Sau, mai bine spus, Porski, tinand cont ca polonezul nu se afla la primul episod in care o dezavantajeaza pe campioana Romaniei. Primul gol al gazdelor de la Rio Ave a luat nastere in urma unui umar la umar consumat in flancul stang al

4 9
Peluza Nord

Steaua-Rio Ave 2-1! Greu ce putea fi usor!

Steaua a trecut la limita de Rio Ave, scor 2-1, intr-un meci contand pentru cea de-a treia etapa a Europa League. Raul Rusescu a facut diferenta in prima repriza printr-o dubla de senzatie, pentru ca Del Valle sa reaprinda sperantele lusitanilor in startul reprizei a doua. Echipa lui Costel Gilca a rezistat pana la final, reusind sa revina in pozitie de lider al Grupei J dupa surpriza inregistrata

3 2

Steaua - Rio Ave / Live video

Echipele de start: Steaua: Arlauskis - Rîpă, Papp, Szukala, Latovlevici - Prepeliţă, Sînmărtean - Popa, Rusescu, Tănase - Keşeru Rezerve: Cojocaru, Filip, Stanciu, Breeveld, Pîrvulescu, Neagu, Varela Rio Ave: Cassio - Lopes, Marcelo, Gouano, Pinto - Wakaso, Tarantini - Lopes - Ukra, Goncavales, Del Valle Rezerve: Ederson, E. Boateng, Bressan, Gustavo, Koka, Ro

5 1
Dinamo Kiev-Steaua

Dinamo Kiev-Steaua 3-1! Comedia erorilor!

Steaua a simtit pe propria piele cine este seful Grupei J a Europa League, dupa infrangerea din deplasare inregistrata in compania lui Dinamo Kiev, scor 3-1. Ucrainenii au avut un start agresiv de meci, cu Kravets ajungand in pozitie de finalizare, in minutul 5, printr-un sut fara preluare care a mers aproape de plasa laterala. Steaua a raspuns, trei minute mai tarziu, dupa executia de la dis

3 26

Steaua-Aalborg 6-0!!! Agonie si extaz!

"Steaua s-a impus in mod categoric, scor 6-0, in fata campioanei Danemarcei, la primul meci din Grupa J al Europa League. Ocrotita de sansa si de portar in multe randuri pe parcursul primei reprize, dar si in minutul 50, cand Arlauskis a salvat incredibil in fata lui Jacobsen, Steaua a deschis scorul prin Sanmartean la o faza care nu anunta nimic, lovind mai apoi prin Keseru (hat-trick) si Ruse