Arhiva articolelor FCS - 2014-2015

Foto Steaua-Petrolul. Cupa Romaniei 2015
Tanase MVP

Steaua-Petrolul 3-1! Tănase & Co. show spre finala Cupei României

Lider în Liga 1, calificată în finala Cupei Ligii, Steaua a aplicat și pentru prezența în ultimul act al Cupei României. După 1-1 în turul de la Ploiesti, roş-albaştrii au intalnit Petrolul pe Arena Naționala. În fața a peste 14.000 de spectatori, antrenorii Costel Gâlcă și Mircea Rednic au trimis pe teren următoarele formații: FC Steaua: Cojocaru - Papp, Varela, Tosca, G

3 39
Cupa Romaniei

Petrolul-Steaua 1-1! Finalista Cupei se decide in Ghencea. Chipciu desemnat MVP!

Steaua a remizat cu Petrolul, 1-1, in prima mansa a semifinalelor Cupei Romaniei. Golul egalizator al campioanei a venit la ultima faza a meciului de la unul dintre cei mai slabi oameni de atac, Alexandru Chipciu. Pentru "lupi" a deschis scorul debutantul Mohamed Tchite, la jumatatea primei reprize. Petrolul putea beneficia si de o lovitura de pedeapsa la hentul lui Tosca. Meciul de pe "Ilie Oa

2 23

Cupa Romaniei: Steaua va disputa semifinala cu Petrolul

Astazi la Casa Fotbalului a avut loc tragerea la sorti pentru semifinalele Cupei Romaniei la fotbal. Tragerea a inceput de la ora 12:00, si in urne au intrat Steaua Bucuresti, CFR Cluj, Petrolul Ploiesti si Universitatea Cluj. Sortii au decis urmatoarele semifinale: Petrolul Ploiesti - Steaua Bucuresti CFR Cluj - Universitatea Cluj Prima echipa extrasa din urna va juca cel dintai

3 9

Programul sferturilor Cupei Romaniei: CSU Craiova-Steaua

Astazi a avut loc tragerea la sorti a sferturilor de finala ale Cupei Romaniei la fotbal. Sferturile de finala se joaca intr-o singura masa, pe terenul echipei mai slab cotate, si sunt programate in jurul datei de 3 decembrie. Ziua si ora de desfasurare urmeaza sa fie stabilite ulterior. Urnele valorice pentru tragerea la sorti au fost urmatoarele: Urna A: Steaua Bucureşti, Petro

5 1

CSMS Iasi-Steaua 0-1! Golgota rezervelor sub Copou!

Steaua avanseaza cu rezervele in sferturile Cupei! Nicusor Stanciu a semnat calificarea Stelei in sferturile Cupei printr-un gol inscris cu putine momente inainte ca arbitrul sa indice minutele de prelungire. Formatia campioana a evoluat cu multe rezerve in deplasarea de la Iasi si a avut castig de cauza la finalul a 90 de minute mai degraba echilibrate, in care Stanciu a punctat la o faza care an

4 2
Cupa Romaniei Timisoreana

CSMS Iasi - Steaua Bucuresti, in optimile Cupei Romaniei

Astăzi, la sediul FRF, a avut loc tragerea la sorţi a partidelor din optimile Cupei României. Programul meciurilor: CS Mioveni - Dinamo ACS Rapid Suceava - Petrolul Ploieşti Rapid - CFR Cluj CSMS Iaşi - Steaua Oţelul - Pandurii Ceahlăul - ASA Tg. Mureş CSU Craiova - FC Viitorul "U" Cluj - FC Braşov Partidele din optimile de finală ale Cupei

3 0
ASC Berceni-Steaua

ASC Berceni-Steaua 0-3! "Greu la deal cu boii mici"!

Steaua a eliminat Berceniul din Cupa Romaniei cu ajutorul rezervelor, scor 3-0, la capatul unui meci in care ros-albastrii au suferit in prima repriza si o buna parte din actul secund. Eliminarea lui Etienne, din minutul 71, a cantarit enorm. Gabi Iancu a profitat de eroarea portarului Andreescu si a reluat in poarta goala. Spre final, Iancu a mai inscris de doua ori creand impresia ca ros-albastr

5 4

Asta seara, ACS Berceni-Steaua, in 16-imile Cupei Romaniei

In aceasta seara, de la ora 20:30, pe stadionul comunal din Berceni, judetul Ilfov, ACS Berceni - Steaua Bucuresti Meci televizat de Pro tv. Steaua va folosi pentru acest meci garnitura sa secunda, care pe parcursul meciului ar putea fi intarita cu maximum trei jucatori de la prima echipa: Cojocaru - Matei, Luchin, Filip, Tosca - Neagu, Pham - Vilceanu, Stanci