Arhiva articolelor FCS - 2013-2014

Steaua-Otelul
Steaua - Astra Giurgiu, finala Cupei Romaniei 0 - 0 (2 - 4, dupa loviturile de departajare)

La prima finala din istoria clubului, Astra Giurgiu a castigat Cupa Romaniei in fata campioanei Steaua in urma loviturilor de departajare. La finalul celor 120 de minute scorul a fost egal, 0-0. Au urmat loviturile de departajare unde Astra s-a impus cu 4-2. Varela si Pintilii au ratat pentru Steaua, in timp ce singura ratare a giurgiuvenilor i-a apartinut lui Cristescu. Meciul d

4 29
Avancronica Steaua - Astra Giurgiu (Finala Cupei Romaniei)

Azi, 23 mai 2014, de la ora 21:00, pe Arena Nationala. Meci transmis de Pro TV. Iata-ne aproape ajunsi la sfarsit de editie si de drum. Finala Cupei Romaniei reprezinta a 10 etapa a competitiei pornita anul trecut cu formatiile din ligile inferioare. Pana in 16-imi meciurile s-au organizat de ambele echipe, iar castigurile din vanzarea biletelor si alte activitati s-au impartit in mod

4 11
Biletele pentru Finala Cupei Romaniei

UPDATE: Biletele pentru Finala Cupei Romaniei

* Update: Dacă vrei să fii alături de Steaua, la ultimul meci din acest sezon competițional, poti să-ți achiziționezi biletul de la Magazinul Suporterilor din Carrefour Grand Arena – Berceni sau on-line, sunand la numerele afisate pe www.suportersteaua.ro (zona Unirea- Rond Cosbuc). Prețul unui tich

2 24
Foto Dinamo - Steaua 1 - 1 (Cupa Romaniei)
Dinamo - Steaua 1 - 1 (3 - 6). Jucam finala cu Astra Giurgiu ! (Foto: Gazeta Sporturilor)

Dinamo - Steaua 1 - 1 (3 - 6). Jucam finala cu Astra Giurgiu !

Atunci cand traiesti din amintiri si din vise frumoase iti doresti extreme de multe si de multe ori chiar imposibilul. Asa a inteles echipa Dinamo sa se prezinte pe Arena Nationala, in fata unei echipe, Steaua, care venea la adapostul unui sec 5-2 din tur si cu linistea unei echipe omogene, superioara tehnic si tactic. Meciul a inceput cu playback-ul peluzei dinamoviste, putin penibi

3 52
Live Blog: Dinamo - Steaua (Semifinale Cupa Romaniei - RETUR)

Live Blog: Dinamo - Steaua 1 - 1 (Semifinale Cupa Romaniei - RETUR)

* Final: Dinamo - STEAUA 1 - 1 ! Scor general 3-6 ! Ramaneti cu noi pentru cronica meciului ! * Matei egaleaza pentru Dinamo ! 1-1 ! * STEAUA conduce la pauza cu 1-0. Scorul general este 6-2 ! * Minutul 22: Tanase deschide scorul !!!!!!! Fanii Stelei aprind torte ! * OFICIAL - Echipele de start: Dinamo (4-3-3): Balgradean - Rus, Durimel, Dr. Grigore, Gre

3 7
Avancronica Dinamo - Steaua (Semifinale Cupa Romaniei - RETUR)

Un meci de totul sau nimic. Un meci care va stabili cu certitudine a doua finalista a Cupei Romaniei. Tinand cont de scorul obtinut de Steaua in tur, 5-2 dupa o partida de senzatie, Dinamo poate doar sa viseze frumos pana la fluierul final al arbitrului. Cred ca avand cea mai mare a publicului din tribune de partea sa, Dinamo va juca avantat, motivat, obraznic, avand un sigur tel. Sa

3 8
Foto Steaua - Dinamo, Cupa Romaniei
Steaua a masacrat-o pe Dinamo (5 - 2) si e cu un pas in finala Cupei

Steaua si-a umilit eterna rivala in prima mansa a semifinalei, scor 5-2 si ros-albaştrii sunt foarte aproape de finala Cupei. Returul are loc pe 17 aprilie, iar pentru cealalta semifinala, Astra - Petrolul, pe 16 aprilie (in tur a fost 0-0). Cu aceasta victorie am depasit la nr. de victorii in meciuri oficiale pe Dinamo! 55 de victorii are Steaua in intalnirile directe cu

4 64
LIVE BLOG: Steaua - Dinamo (Semifinale Cupa Romaniei - TUR)

FINAL: Steaua - Dinamo 5 - 2 ! ---------------------------------------------------------------- La pauza: Steaua - Dinamo 4 - 1 ! Masacru ! Masacru ! ---------------------------------------------------------------- ECHIPELE DE START: Steaua: Tatarusanu - Varela, Szukala, Gardos, Latovlevici – Pintilii (cpt), Sanmartean – Ad. Popa, N. Stanciu, Tanas

3 6
Avancronica Steaua - Dinamo (Semifinale Cupa Romaniei - TUR)

În această seară, de la ora 20:30, în direct pe Pro TV, Steaua întâlneşte rivala de-o viaţă în semifinalele Cupei Romaniei (Tur). Partida se va disputa cu casa închisă pe National Arena. Arbitrul meciului va fi Ovidiu Hategan. Atentie! In cazul unei victorii, vom depasi la nr. de victorii in meciuri oficiale pe Dinamo! În caz că antrenorul nostru nu va opera vr

4 5
Bilete online pentru Steaua - Dinamo (Cupa Romaniei)

FC Steaua Bucuresti anunta detalii despre biletele pentru partida cu Dinamo, din semifinalele Cupei Romaniei TIMISOREANA (27 martie, 20:30 - National Arena). Tichetele vor fi disponibile pe www.biletesteaua.ro pana pe data de 25 martie, urmand ca, in cazul in care acestea nu vor fi epuizate, programul caselor de

3 0
Oficial: Programul semifinalelor Cupei Romaniei

FRF a anunţat astăzi pe site-ul oficial programul semifinalelor Cupei României. Astfel, partida dintre Steaua şi Dinamo se va disputa pe 27 martie, de la ora 20:30, în timp ce întîlnirea dintre Petrolul şi Astra va avea loc pe 26 martie, de la aceeaşi oră. Meciurile retur sînt programate pentru 16 aprilie, Astra - Petrolul, şi 17 aprilie, Dinamo - Steaua, ambele

4 3
STEAUA - Dinamo in semifinalele Cupei Romaniei

ETERNUL DERBY se joaca si in Cupa. A avut loc tragerea la sorti a semifinalelor Cupei Romaniei la fotbal. In urne au intrat Steaua, Dinamo, Petrolul si Astra. Semifinala I: STEAUA - Dinamo Semifinala II: Petrolul - Astra Mansa tur a semifinalelor se va disputa pe 26 martie, urmand ca returul sa se joace pe 16 aprilie.

4 23
Azi, 15:30: Tragerea la sorti pentru semifinalele Cupei Romaniei

Azi, 14 ianuarie, la Casa Fotbalului va avea loc tragerea la sorţi a semifinalelor Cupei României Timişoreana. Tragerea la sorţi va avea loc începând cu ora 15:30. Cele patru echipe calificate în semifinale sunt STEAUA, Petrolul, Astra Giurgiu şi Dinamo, iar ele se vor afla toate în aceiaşi urnă. Prima echipa extrasă va fi considerată gazdă. Semifinalel

4 15
Piova show !

Steaua - Otelul 2 - 0 (Sferturile Cupei). Piova show !

Steaua a învins Oţelul cu 2-0 şi s-a calificat în semifinalele Cupei României. Italianul Piovaccari şi puştiul Tîrnovan au înscris cele două goluri. Roş-albaştrii au ratat o mare ocazie în prima repriză prin Bourceanu, bară printr-un lob de la 20 de metri. Pentru gălăţeni Marquinhos a irosit o şansă foarte bună în prima parte. Repriza secundă a fost tot una

4 11
Cupa Romaniei

Steaua - Otelul (Sferturile Cupei) - Azi, 20:30, Pro TV

UPDATE: Echipa de start Steaua: Niţă - Rîpă, Gardoş, Varela, Pîrvulescu - Tatu, Bourceanu, Prepeliţă, G. Iancu - Kapetanos, Piovaccari Apasati aici pentru link-uri LIVE VIDEO Sortii i-au adus Stelei ca adversari pe cei de la Otelul Galati. Partida urm

4 2

Steaua - Otelul Galati, in sferturile Cupei Romaniei

Steaua - Otelul Galati, in sferturile Cupei Romaniei TIMISOREANA! Luni dupa-amiaza, la sediul FRF, a avut loc tragerea la sorti pentru "sferturile" Cupei Romaniei TIMISOREANA. Astfel, sortii i-au adus Stelei ca adversari pe cei de la Otelul Galati. Partida urmeaza sa se dispute pe terenul nostru, in perioada 3-5 decembrie, data exacta urmand a fi comunicata ulterior. Ros-albastrii

4 16
Chipciu
 Calificare in sferturi !

Steaua - ACS Timisoara 2 - 0. Calificare in sferturi !

Steaua s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României după ce a învins-o pe ACS Poli Timişoara pe teren propriu, scor 2-0. Golurile roş-albaştrilor au fost înscrise în minutele 11 şi 73 de Daniel Georgievski şi Federico Piovaccari. Aşadar, Steaua continua marsul spre eventul mult dorit. În 1997 steliştii au reuşit ultima dată această performanţă.

3 0

Steaua - ACS Poli Timisoara (Azi, ora 20:00 - Stadionul Steaua)

UPDATE: FC Steaua Bucuresti anunta ca biletele pentru partida cu ACS Poli Timisoara, din "optimile" Cupei Romaniei Timisoreana, de miercuri (ora 20:00 - Stadionul Steaua), vor fi puse in vanzare marti, la casele de bilete din Ghencea. Acestea vor fi vandute dupa urmatorul program: MARTI 11:00 - 19:00 MIERCURI 11:00 - 20:00 Preturile biletelor sunt urmatoarele:

4 3

Foto Steaua-Avantul Barsana

OMBun transmite salutari!

3 1
calificare fara emotii

Steaua - Avantul Barsana 4-0 / Steaua se califica fara emotii in optimi

Ros-albastrii au trecut de amatorii de la Avantul Barsana, scor 4-0, calificandu-se astfel in urmatoarea faza a Cupei Romaniei. Maramuresenii au rezistat destul de bine in prima repriza, 1-0, horinca incercata inaintea partidei punandu-si amprenta asupra jucatorilor maramureseni in actul secund. Aceasta intalnire inedita din 16-imile Cupei Romaniei a debutat cu o serie de