Arhiva articolelor FCS - 2011-2012

Pandurii - Steaua: 1-1

Pandurii Tg. Jiu a terminat la egalitate cu Steaua Bucureşti, 1-1 (0-0), sâmbătă seara, pe teren propriu, într-un meci din etapa a 24-a a Ligii I de fotbal. Steaua a deschis scorul prin Alex Chipciu (73), la primul său gol oficial pentru ”roş-albaştri”, dar gorjenii au egalat peste opt minute, prin Alexandru Maxim (81), scăpat din marcaj de acelaşi Chipciu. Steaua a fost mai peric

Video 3 29

Cupa, fuse si se duse

Sezonul trecut a fost un accident frumos. Steaua a revenit la normal: a pierdut inca din fazele timpurii cu o echipa mult mai slab cotata. Meciul cu Poli Timisoara, desi se anunta complicat macar prin prisma rivalitatii cunoscute, s-a dovedit de nerezolvat pentru (inca) antrenorul Stelei, Ilie Stan. Cu toate acestea, cel putin a doua repriza a oferit un spectacol destul de agreabil, macar pentr

4 65
CUPA - O chestiune de onoare

FC Timisoara - Steaua Bucuresti, in optimile Cupei Romaniei

Astazi de la ora 16.00 are loc tragerea la sorti a optimilor Cupei Romaniei. Cele 16 echipe calificate au fost impartite in trei urne valorice. Urna A va fi formata din primele sase clasate in sezonul trecut, acestea reusind sa se califice fara emotii in optimi. Urna B este alcatuita din cele 5 echipe ramase din Liga 1, in timp ce Urna C le are in componenta pe cele din esaloanele inferioare

3 13
Florin Costea vs virusi

Steaua 4-0 (2-0) Sanatatea Cluj

Motto: Sanatatea, ca-i mai buna decat toate! Nici nu putea iesi in fata unei Stele aflata in degringolada o echipa mai accesibila decat cea a virusilor verzi din Cluj.  Cu toata reclama facuta de trusturile de presa meciului de cupa al deja “specialistei dintre amatori” Sanatatea Cluj, in speranta ca senzationalul va lua loc pe gazonul al celui de-al patrulea stadion pe care juca S

5 50

STEAUA - Sanatatea Cluj / LIVE VIDEO

Detinatoarea Cupei Romaniei, Steaua, va juca astazi la Buzau, cu Sanatatea Cluj, in Saisprezecimile competitiei pe care a castigat-o de 21 de ori, de la ora 20:30, intr-un meci transmis in direct de ProTV. ECHIPELE DE START: STEAUA: Stanca - Emeghara, Martinovici

4 9
Cupa Romaniei

Steaua - Sanatatea Cluj in 16-imi

Meciurile se vor disputa pe 20,21 si 22 septembrie intr-o singura mansa pe terenul uneia dintre cele doua adversare, in functie de tragerea la sorti. Daca scorul va fi egal dupa 90 de minute, vor urma doua reprize de 15 minute si, daca situatia se va mentine, lovituri de departajare. Juventus Bucuresti - Rapid Bucuresti SC Vaslui - Vointa Livezile Steaua - Sanatatea

3 16

52 ani de la 20-05-1964

Ziua de nastere a lui Belodedici.

Unul din cei mai buni fundasi ai Stelei, al carui palmares include: 5 titluri si 4 cupe ale Romaniei, CCE (1986), Supercupa Europei (1987), 2 semifinale CCE. In toamna lui '88 a fugit din Romania comunista. A marcat 21 de goluri in 225 de partide.