Arhiva articolelor FCS - 2007-2008

Arsenal - Steaua (Foto: ProSport)

Arsenal Londra - Steaua 2 - 1

ARSENAL: Lehmann - Diaby, Sagna, Senderos, Gallas, Denilson, Song, Bendtner, Traore, Walcott, Van Persie Antrenor: Arsene Wenger STEAUA: Zapata - Emeghara, Goian, Rada, Neºu - Neaga, Lovin, Ov. Petre, Cristocea - Dicã, Badea Antrenor: Marius Lacatus Au mai jucat: Surdu, Golanski si Zaharia. Arsenal incepe furibund meciul

Video 3 0
Badea

Steaua - Slavia Praga 1 - 1

STEAUA: Zapata - Emeghara, Goian, Rada, Nesu - Croitoru, Ovidiu Petre, Lovin, Neaga, Dica, Badea Antrenor: Marius Lacatus. SLAVIA: Vaniak, Tavares, Brabec, Hubacek, Svec, Gaucho, Senkerik, Pudil, Suchy, Krajkik, Volesak Antrenor: Karel Jarolim. Steaua conduce la pauza campioana Cehiei, Slavia Praga cu scorul de 1 - 0. In minutul 12 Dica ii

Audio 2 0
Steaua - Sevilla 0 - 2

Steaua: Zapata - Emeghara, Goian, Rada, Nesu - Nicolita, Ov. Petre, Lovin, Croitoru - Dica - Iacob. FC Sevilla: Palop - D. Alves, Mosquera, Dragutinovic, Adriano - Jesus Navas, Keita, Poulsen, De Mul - Kanoute, Renato. Steaua Bucuresti a pierdut din nou in fata echipei Sevilla CF cu scorul de 2 - 0. Golurile au fost marcate de Renato (minutul 25 si minutul

Video 0 0
Iacob

Sevilla - Steaua 2 - 1

Echipa noastra nu a reusit sa realizeze surpriza, pierzand cu 2-1 la Sevilla, pe stadionul atat de drag noua, Ramon Sanchez Pizjuan. Desi scorul a parut strans, victoria spanilolor este indiscutabila, ei controland partida pe tot parcursul jocului dar mai ales in prima repriza cand a depasit Steaua la absolut toate capitolele. Spaniolii au vrut sa incheie repede conturile, facand repe

Video 0 0
Steaua - Arsenal (Foto: ProSport)

Steaua - Arsenal 0 - 1

Steaua: Zapata - Petre Marin, Baciu, Rada, Emeghara - Ovidiu Petre - Nicolita, Dica, Neaga, Surdu - Vali Badea. Antrenor: Massimo Pedrazzini Arsenal: Almunia - Eboue, Senderos, Toure, Clichy - Sagna, Hleb, Flamini, Fabregas - Adebayor, Van Persie. Antrenor: Arsene Wenger Steaua a fost invinsa la limita de Arsenal Londra intr-un meci contand pe

Video 0 0
Goian (Foto: ProSport)

Slavia Praga - Steaua 2 - 1

Steaua: Zapata - Bãdoi, Goian, Rada, Petre Marin - Lovin, Ovidiu Petre - Nicoliþã, Dicã, Cristocea - Iacob Antrenor: Gheorghe Hagi Steaua a pierdut (2 - 1) primul meci din grupele Ligii Campionilor in compania echipei cehe, Slavia Praga. Golul Stelei a fost marcat de Dorin Goian dupa un corner executat perfect de Banel Nicolita. La Steaua au mai

Video 1 0

Clasament Grupele CL 2007 - 2008

Program/Rezultate Etapa 1 (19 septembrie) Arsenal 3 - 0 Sevilla FC

2 0
Arsenal va veni la Bucuresti

Rezultatele tragerii la sorti

Astazi, 30 august, a avut loc la Monaco tragerea la sorti pentru stabilirea grupelor Champions League. Steaua Bucuresti a fost repartizata in grupa H, urmand sa infrunte echipele Arsenal Londra, Slavia Praga si castigatoarea din dubla AEK Atena si FC Sevilla. Sevilla a castigat meciul tur cu 2 - 0, deci mai mult ca sigur vom juca din nou cu echipa spaniola. Programul meciuril

Steaua - Bate 2 - 0

Steaua din nou in Liga Campionilor. A cincea oara, a doua oara consecutiv, doar Steaua, singura, unica. Ros-Albastrii au invins cu 2-0 in returul contra Belorusilor de la Bate Borisov si s-au calificat. Golurile echipei noastre eu fost marcate de Zaharia (un transfer inspirat!) si Neaga(bine ai revenit, Rica!). Atmosfera in Ghencea a fost de zile mari si i-a impins pur si simplu de la spate

Video 3 0
Dica a inscris

Bate Borisov - Steaua 2 - 2

Zapata - Golanski, Goian, Rada, P. Marin - Nicolita, Radoi, Plesan, Croitoru - Dica, Neaga Min. 40: Gol BATE Borisov! Dupa o lovitura libera a gazdelor, stelistii nu reusesc sa degajeze balonul, iar fundasul central Filipenko impinge balonul in plasa lui Zapata! Min. 58: GOL STEAUA! Goian marcheaza cu o lovitura de cap impecabila! Min. 84: GOL STEAUA! Nicolae Dica

Video 0 0

Golurile meciului: Golurile Stelei (comentariu Pro TV):

2 0
Victorie cu Zaglebie Lubin

Steaua Bucuresti - Zaglebie Lubin 2 -1

Zapata - Golansky, Radoi, Rada, Marin - Nicolita, Lovin, Ov Petre, Croitoru - Neaga, Dica. Antrenor: Gheorghe Hagi Min' 28. Ocazie mare de gol a lui Zaglebie, mingea expediata de un adversar lovind stalpul din dreapta portii lui Zapata.Polonezii joaca tare, forteaza calificarea. Min ' 29. Gol Zaglebie. Se pare ca portarul Zapata a fos obstructionat in propriul

4 0
Bate Borisov

Daca trece de Zaglebie, Steaua va juca cu invingatoarea dintre Bate Borisov si Hafnarfjordur

Astazi a avut loc tragerea la sorti pentru turul 3 preliminar de calificare in grupele CL. Daca elimina pe Zaglebie in turul 2, Steaua va intalni invingatoarea meciului Bate Borisov si Hafnarfjordur . BATE Borisov este campioana en-titre a Belarusului si s-a calificat in turul 2 al UCL dupa ce a trecut de Apoel Nicosia in turul I. Dupa o prima mansa pierduta cu 2-0 in Cipru, bielo

0 0
Zaglebie - Steaua 0 - 1 (Foto: ProSport)

Zaglebie - Steaua 0 - 1

Cernea - Golansky, Goian, Rada, Marin, Nicolita, Lovin, Radoi, Croitoru, Neaga, Dica Antrenor: Gheorghe Hagi Steaua a dominat teritorial si tactic prima repriza. Jocul a fost controlat in totalitate, dar in atac ros albastrii au fost ineficienti practicand un joc steril. Hagi a ales sa joace cu Nicolita pe dreapta si cu Croitoru pe stanga, desi toate pronosticurile