Arhiva articolelor FCS - 2006-2007

Steaua s-a calificat in turul II preliminar al Ligii Campionilor

Jiul - Steaua 0 - 2

Cornel Cernea - Dorin Goian, Eugen Baciu, Petre Marin, Banel Nicolita - Vasilica Cristocea, Florin Lovin, Sorin Paraschiv, Marius Croitoru - Valentin Badea, Victoras Iacob Antrenori: George Becali si Cosmin Olaroiu Min' 15. Jiul are o ocazie imensa de gol in urma unei greseli imense comise de Goian si doar interventia miraculoasa a lui Nicolita ne-a salvat de la un gol

Video 1 0
Duel Steaua - Pandurii (Foto: GSP)

Steaua - Pandurii 1 - 0

Cernea - Nicolita, Baciu, Goian, P. Marin - Croitoru, Paraschiv, Lovin, Cristocea - Badea, Iacob Antrenor: Cosmin Olaroiu Prima Repriza Min 1' - Croitoru executa o lovitura libera spre careul gorjenilor. Iese Guso si boxeaza ! Min 6' - Steaua domina adversarul insa fara rezultat pe tabela de marcaj ! Min 11' -

Video 5 0
Iacob a marcat 2 goluri (Foto: GSP)

FC National - Steaua 0 - 3

Cernea - Nicolita, Goian, Baciu, P. Marin - Croitoru, Paraschiv, Lovin, Cristocea - Iacob, Badea Antrenor: Cosmin Olaroiu Steaua Bucuresti a castigat in aceasta seara in fata echipei FC National cu scorul de 3 - 0 o partida pe care nu avea voie s-o piarda. Dupa un joc spectaculos si o prestatie foarte buna cu multe realizari tehnice si cu un portar al Stelei intr-o zi de

Video 4 0
Iacob a marcat pentru 2-0 (Foto: Prosport)

Steaua - Ceahlaul 2 - 0

Cernea - Goian - Baciu - P. Marin - Cristocea - Nicolita - Lovin - Paraschiv - Gigel Coman - Badea - Iacob Antrenor: Cosmin Olaroiu Prima repriza 3' Banel suteaza la poarta, Cristocea primeste minge, pune latul si rateaza din 6 m ! 17' Iacob scapa spre poarta adversa, incearca sa dribleze portarul, cade in duel cu ac

Video 0 0
Cristocea a inscris un gol si a obtinut un penalty

Unirea - Steaua 1 - 2

Steaua: Cernea - Nicolita, Goian, Baciu, Marin - Paraschiv, Lovin, Croitoru - Badea, Iacob, Cristocea Antrenor: Cosmin Olaroiu Prima repriza Min' 5. Bilasko loveste mingea cu capul, iar aceasta loveste bara transversala a portii lui Cernea. Min' 11. Badea suteaza in bara dupa ce Iacob i-a pasat in dreapta, in interiorul careulu

Video 0 0
Bucuria lui Badea

Steaua - Otelul 3 - 0

Steaua: Cernea, Goian, Baciu, Marin, Cristocea, Nicolita, Lovin, Paraschiv, Croitoru, Badea, Iacob. Otelul: Vatca, Nogo, Sarghi, Gado, Costin, G. Paraschiv, Szekely, Giurgiu, Labukas, D. Stan, Jula. Steaua a jucat fotbal in aceasta seara. Jucatorii s-au mobilizat exemplar, au pasat mereu pe pozitie viitoare, au inlocuit pasele lungi si ineficiente din trecut cu pr

Video 0 0
CFR Cluj 1-2 Steaua (Foto: Prosport)

CFR Cluj - Steaua 1 - 2

Cernea, Goian, Radoi, Nesu, Marin, Cristocea, Nicolita, Lovin, Croitoru, Badea, Thereau. Antrenor: Cosmin Olaroiu Steaua a castigat in deplasare meciul cu CFR Cluj apropiindu-se la 3 puncte de gazda ei de astazi in Clasamentul Ligii I. Stelistii, au reusit, dupa multa vreme sa marcheze 3 goluri intr-un meci din deplasare, darnic fiind la acest capitol Dorin Goian. Ace

Video 0 0
Gol Badea (Foto: Prosport)

Steaua - Poli Iasi 1 - 0

Cernea - Nicolita, Goian, Radoi, Nesu, Bostina, Croitoru, Lovin, Cristocea - Badea, Iacob Antrenor: Cosmin Olaroiu Meciul se disputa fara spectatori, iar atmosfera este dezolanta. Jocul este animat, are ritm, ambele echipe aglomereaza zona de la centrul terenului. Min 15. Gooooooool Steeeaaaauaaaa! Vali Badea a primit o pasa excelenta de la Bostina si a ramas

Video 0 0
Gloria 2-0 Steaua (Foto: Prosport)

Gloria - Steaua 2 - 0

Gloria: Cãlin Albuþ, Octavian Abrudan, Dan Marian Matei, Cornel Predescu, Razvan Damian, Sergiu Costea, Radu Mãrginean, Gabriel Mureºan, Adrian Nalaþi, Sequeira Barras, Dorel Zaharia Steaua: Andrey, Dorin Goian, Mirel Radoi, Eugen Baciu, Petre Marin, Stelian Stancu, Banel Nicolita, Sorin Paraschiv, Elton Xavier Gomes, Valentin Badea, Victoras Iacob

Video 5 0
Bucurie la gol (GSP)!

Rapid - Steaua 2 - 3

Rapid: D. Coman - M. Constantin, Maftei, Rada - Badoi, Maldarasanu, C. Lazar, Perja - E. Dica, Zicu - I. Ganea Steaua: Andrey - Stancu, Goian, Radoi, Petre Marin - Nicolita, Paraschiv, Bostina - Elton - Thereau, Badea Info (Prosport): Ionut Mazilu s-a accidentat la incalzire si nu va juca. In locul sau o sa intre in Emil Dic

Video 4 0
Elton - bucuria dupa marcarea golului

Steaua - FC Arges 2 - 0

Andrey, Nicolita, Goian, Nesu, Paraschiv, Radoi, Lovin, Bostina, Badea, Iacob, Elton. Atmosfera de pe stadion este dezolanta. Asa cum au anuntat, printr-un comunicat postat pe site-ul suporterilor stelisti, suporterii stelisti din Bucuresti au ales sa nu faca deplasarea pentru acest meci in semn de protest fata de atitudinea jucatorilor si a finantatorului Becali. Min 30. Badea cade i

Video 2 0
Sincere condoleante

Farul - Steaua 1 - 1

Inaintea inceperii meciului s-a tinut un moment de reculegere in memoria celor doi tati ai celor celor doi fotbalisti: Nicolae Dica (Steaua) si Iulian Apostol (Farul), care au decedat in ultima saptamana. Andrey, Saban, Goian, Radoi, Coman, Lovin, Paraschiv, Bostina, Nicolita, Badea, Iacob Min 6. Lovitura libera de la 20 de metri pentru Steaua. Sutul lui Bostina a trecut peste

Video 0 0
Stancu, unul dintre cei mai slabi jucatori pe teren

FC Vaslui 1 - 0 FC Steaua

Andrey - Stancu, Goian, Radoi, Nesu - Nicolita, Lovin, Paraschiv, Bostina - Badea, Thereau Antrenor: Cosmin Olaroiu Meciul a inceput 10' Thereau este eliminat, la o faza care a surprins intreaga asistenta. Nu se stie adevarata cauza a eliminarii. 31' Andrey scoate extraordinar un sut expediat de Bogdan Panait din lovitura libera. Pauza Repriza a d

Video 2 0
NU a fost offside!

Steaua - UTA 0 - 0

Cernea - Stancu, Goian, Ghionea, Coman - Paraschiv, Radoi, Bostina - Nicolita, Thereau, Badea. Un fotbal primitiv practicat de Steaua in prima repriza. Multe greseli, mingi trimise aiurea in fata si la inaltime, fara combinatii la firul ierbii, fara scoaterea adversarilor din joc prin dribling. Multa nervozitate, atat in cadrul echipei cat si pe banca tehnica, cu antrenorul Olaroiu in ca

Video 0 0
Duel U Craiova - Steaua (Foto: Prosport)

U Craiova - Steaua 0 - 0

Cernea - Nicolita, Goian, Ghionea, Coman - Oprita, Radoi, Ov.Petre, Cristocea - Dica, Thereau Antrenor: Cosmin Olaroiu Asadar Ovidiu Petre in locul lui Paraschiv si Nicolita retras pe dreapta in locul lui Stancu. O prima repriza corespunzatoare pentru Divizia secunda din Romania. Craiova? Aceeasi echipa banala care pierdea fara drept de apel cu Dinamo pe teren

5 0
Torta in Peluza Sud

Steaua - Poli AEK 3 - 1

Cernea - Stancu, Goian, Ghionea, P.Marin - Cristocea, Paraschiv, Ov.Petre, Nicolita - Dica, Thereau Antrenor: Cosmin Olaroiu 28' GOL Steaua: Thereau inscrie din 3 metri, dupa centrarea lui P.Marin. 44' GOL Steaua: Sut superb al lui Ov.Petre in vinclu, de la 16 metri. 82' GOL Poli: Bucur patrunde pe stanga in careul stelist, si-l invinge pe Cern

Video 0 0
Salutul intre cele 2 echipe

Steaua - Jiul 3 - 0

Cernea, Nicolita, Baciu, Ghionea, Coman, Dica, Paraschiv, Radoi, Bostina, Thereau, Badea Antrenor: Cosmin Olaroiu Asadar Mirel Radoi titular dar cu alte absente: Petre Marin, Stancu, Cristocea, Iacob, Goian (suspendat), Nesu si cu Bostina reaparut in primul unsprezece. Minutele 1 - 20. Joc slab, lent, previzibil al stelistilor. Pase aiurea aruncate in fata, jucatori static

Video 5 0
Duel Pandurii - Steaua

Pandurii - Steaua 0 - 0

Cernea - Stancu, Goian, Ghionea, Coman - Cristocea, Paraschiv, Lovin, Nicolita - Dica, Thereau. Antrenor: Cosmin Olaroiu Steaua a dominat teritorial jocul dar nu a avut ocazii clare la poarta gazdelor cu o singura exceptie: Thereau cu 8 minute inainte de final. Dica a facut figuratie in prima repriza, Coman a gresit aproape toate mingile pe care le-a avut, iar jocul lui Lovin s

0 0
Bucuria jucatorilor (Foto: Prosport)!

STEAUA - FC National 6 - 0

Cernea, Stancu, Goian, Ghionea, Coman, Oprita, Paraschiv, Ov.Petre, Cristocea, Dica, Thereau Antrenor: Cosmin Olaroiu Min 28 - GOOOL STEAUA! Oprita centreaza in careu, mingea ajunge la Cristocea care indeplineste o simpla formalitate Min 32 - GOOOL STEAUA! Thereau inscrie printr-o lovitura de cap in urma unui corner Min 42 - GOOOL STEAUA! Acelasi T

Video 4 0
Duel Oprita (Foto: Prosport)!

Ceahlaul - Steaua 0 - 0

Cernea - Stancu, Goian, Ghionea, Marin - Oprita, Paraschiv, Ov.Petre, Nicolita - Dica, Thereau. Antrenor: Cosmin Olaroiu. Pentru prima data de cand este la Steaua, Banel Nicolita a jucat cu banderola de capitan al echipei pe brat. Se pare ca antrenorul Olaroiu a dorit prin aceasta "mutare" sa-l determine pe Jardel sa sara peste socul unui autogol blestemat printr-o responsabi

0 0
Bucuria stelistilor (Foto: Prosport)!

Steaua - Unirea Urziceni 3 - 0

Cernea - Stancu, Baciu, Ghionea, Marin - Oprita, Bostina, Lovin, Nicolita - Dica, Thereau. Antrenor: Cosmin Olaroiu In prima repriza jucatorii nostri au avut trei mari situatii de a marca. Primul care a ratat sansa de a deschide scorul a fost Bostina. Acesta a scapat singur cu portarul advers dar a ratat copilareste o preluare din alergare. A urmat apoi o ocazie mare a lui Ba

Video 0 0
Duel in Otelul - Steaua (Foto: Prosport)

Otelul - Steaua 2 - 1

Steaua: Cernea, Nicolita, Goian, Ghionea, P.Marin, Paraschiv, Ov.Petre, Dica, Oprita, Thereau, Badea. Antrenor: Cosmin Olaroiu. O formula de start fara Carlos. Se pare ca acesta traverseaza o perioada grea si ca a cazut in dizgratie dupa o serie de evolutii mai putin convingatoare. Min' 1. Badea a fost aproape de gol in secunda 4. Mingea sutata puternic si plasat de ac

Video 0 0
Bucuria lui Dica (Foto: Prosport)

Steaua - CFR Cluj 4-2

Un meci din Templul fotbalului romanesc jucat fara public. "Jucam fara spectatori pentru ca acestia au vina de a fi luat bataie de la jandarmi" - Cosmin Olaroiu. Suporterii stelisti au fost privati de urmari direct de pe stadion un meci excelent al campionilor si o victorie frumoasa si clara. Carlos, Stancu, Baciu, Ghionea, Marin, Nicolita, Paraschiv, Ovidiu Petre, Bostina, Dica, Thereau

Video 0 0
Nesu (Foto: Prosport)

Poli Iasi - Steaua Bucuresti 1 - 1

Rareori mi-a fost dat sa vad o echipa care sa-si faca atat de mult rau ca Steaua in aceasta seara. Un meci in compania unui adversar inferior, dar care a alergat mult si s-a batut pentru fiecare minge, ce putea fi transat lejer in favoarea echipei noastre daca s-ar fi jucat simplu si pe poarta. Pase, pase, pase repetate. Multe laterale urmate de centrari in careul advers. Suturile "la" si "pe" poa

Video 0 0
tricourile jucatorilor cu mesajul TRAGETI

Steaua Bucuresti - Gloria Bistrita 2 - 1

Putina lume in tribunele stadionului Lia Manoliu in aceasta seara. Stelisti adevarati care au gasit puterea sa infrunte vremea cainoasa. Un moment impresionant a fost inaintea inceperii meciului cand ros albastrii au postat un banner ce avea inscriptionata adresa de internet www.abuzuri.com intr-un gest de sprijin si afectiune fata

Video 0 0
Eliminarea lui Thereau (Foto: Prosport)!

Dinamo - Steaua, un meci castigat de arbitri

Echipa Steaua Bucuresti a pierdut meciul importiva principalei contracandidate la castigarea titlului in acest sezon. Echipa campioana a terminat meciul in doar 8 jucatori de camp datorita eliminarilor lui Thereau si Nicolita. Daca in cazul celui de-al doilea masura adoptata de arbitru este deplin justificata pe fondul unei prostii, in cazul primului eliminarea a fost absolut gratuita, de aici r

Video 1 0
v-am invatat sa multumiti in engleza . cati dintre voi

Steaua Bucuresti - Rapid Bucuresti 1-1

Carlos - Marin, Nesu, Goian, Ghionea, Paraschiv, Lovin, Nicolita, Cristocea, Dica, Vali Badea. Antrenor: Cosmin Olaroiu Minutul 13. Lovitura de colt executata de Cristocea urmata de un cap a lui Lovin. Ocazie mare, mingea trecand putin pe langa poarta lui Coman. Minutul 21. Rapidul deschide scorul pe fondul unei greseli de repliere a echipei Steaua. Din pacate, portarul Carl

Video 0 0
Thereau in actiune (stelisti.ro)

FC Arges - Steaua, victorie muncita!

Carlos, Petre Marin, Stancu, Baciu, Goian, Lovin, Coman, Bostina, Nicolita, Dica, Thereau. Inceput tare al argesenilor urmat de o replica extraordinara a echipei noastre. Minutul 18. Ocazie de gol Thereau. O actiune pe cont propriu si un sut respins de portar. Minutul 20. Sut excelent Dica. Mingea a trecut putin pe langa poarta. Minutul 23. Ocazie mare Thereau. O actiune pur

Video 0 0
Victorie cu Farul (FOTO: Prosport)!

Steaua Bucuresti - Farul Constanta 3 - 0

Un meci interesant disputat intre o proaspata calificata in Grupele Champions League si o echipa aspiranta la un loc calificant in viitoarea editie a Grupelor UEFA. Asa cum era de asteptat mobilizarea echipei vizitatoare a fost concentrata pe obtinerea unei eventuale remize. Carlos, Saban, Nesu, Baciu, Ghionea, Paraschiv, Bostina, Cristocea, Oprita, Nicolita, Dica Am asteptat un mic

Video 0 0
Asezare in teren STEAUA-VASLUI(note fcsteaua.ro)

Steaua - FC Vaslui 3 - 1

Il Soldatino Meciul a inceput in nota de dominare a stelistilor. Echipa noastra a jucat din nou fara cativa titulari acest fapt fiind posibil fie datorita accidentarilor, suspendarilor sau din ratiuni tactice in vederea recuperarii dupa accidentari. Carlos, Saban, Nesu, Ghionea, Baciu, Lovin, Bostina, Cristocea, Nicolita, Dica si Vali Badea. O fo

Video 0 1
Helmuth Duckadam

UTA Arad - Steaua Bucuresti 0-3

Il Soldatino Atmosfera de meci mare astazi la Arad. Un stadion plin, o multime de stelisti in tribune si lovitura de incepere data de un adevarat simbol atat pentru Arad, dar mai ales pentru Steaua - Helmuth Duckadam (FOTO) Aici mai adaugam si faptul ca pe banca tehnica a gazdelor s-a aflat marele nostru jucator, Marius Lacatus. Doua echipe care au impreuna 29

Video 0 0
Paraschiv

Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova 3 - 0

Il Soldatino Iata un derby nu de actualitate ci unul al amintirilor. Imaginea acelei echipe superbe in care Cartu sau Camataru, Tilihoi sau Balaci, Badea, Popescu sau Pigulea concurau cu succes elita bucuresteana, nu mai exista. Noua Stiinta s-a prezentat in fata plutonului de excutie stelist fara antrenorul ei - Ovidiu Stanga - poate ultimul oltean garant al une

Video 0 0
Poli - Steaua

Poli Timisoara - Steaua Bucuresti 0 - 0

Il Soldatino Un meci tare. Este foarte bine ca stelistii au inceput cu acest adversar. Jocul s-a ridicat peste multe altele din cupele europene. Nu neaparat ca realizari tehnice, ci din punct de vedere a angajamentului, a mutarilor tactice si a unui ritm indracit. Mai mult decat atat, presiunea a fost ridicata, poate si datorita acestui public superb al Timisoare