Arhiva articolelor FCS - Iarna 2005-2006

Duel Mirel Radoi!

Egal in ultimul amical din Cipru!

Astazi campioana Romaniei a intalnit in ultimul meci al turneului de pregatire din Cipru liderul campionatului din Cehia, puternica echipa Slovan Liberec, echipa ce are 5 puncte avans faþã de FK Teplice (echipa pe care Steaua a invins-o cu 3-1 in urma cu 3 zile) ºi 8 faþã de Slavia Praga. Steaua a inceput in formula clasica: Carlos, Ogararu, Goian, Gh

0 0
Andrei Cristea, omul care pare ca revine la forma care l-a consacrat!

Steaua - Sartid 1-1

Steaua Bucuresti a terminat la egalitate meciul amical jucat contra celor de la Sartid Smederevo (echipa ce provine din Serbia ºi Muntenegru ocupã locul 11 Πclasament cu 20 de puncte dupa 17 etape). Golul Stelei a fost marcat de Cristea. 90' Sfarsitul meciului 85' Schimbare Steaua. Iese Lovin si intra Enescu 82' Cartonas rosu Sokanaci (Sartid) pentru fault dur la Cristea * I

0 0
Gol Steaua in meciul cu Teplice!

Steaua 3-1 Teplice!

Steaua a reusit astazi sa castige cu 3-1 impotriva puternicei echipe Teplice, locul 2 in campionatul national al Cehiei.La meci au fost prezenti si cativa investitori chinezi care s-au interesat de Iacob si Dinita. Filmul meciului preluat de pe ONS: 90' Sfarsitul meciului 71' Schimbare Steaua. Intra Lovin, Petre Marin, Cristea, Cristocea si ies Goian, Nesu, Paraschiv, N

0 0
Radoi in actiune! Foto Prosport!

Steaua - Steaua Rosie Belgrad 1-1

Astazi, Walter Zenga a fost fata in fata cu fostii elevi de la Steaua. La inceputul meciului el a primit un tricou cu toate semnaturile jucatorilor stelisti.Pe teren insa sprititile au fost foarte incinse, dupa prima repriza in care Mirel Radoi a fost scuipat, in a 2 a repriza inevitabilul s-a produs si in minutul 84 a urmat o bataie generala care a fost potolita cu greu de antrenorii celor 2 ec

Video 0 0

Steaua 2-2 E. Vladivostok!

Echipa noastra a incheiat la egalitate 2-2 in compania echipei ruse, Energiya Vladivostok. De remarcat este evolutia foarte buna a lui Toma care ne da sperante pentru postul de portar care a ramas descoperit... Filmul meciului preluat de pe www.gsp.ro Min. 90 - 2-2!!! Steaua egalează prin BoÅŸtină!!! Min. 68 - Un jucÄÆ

0 0
Protagonistul meciul cu FC SION!

Victorie in ultimul amical din Italia!

Echipa Noastra a incheiat cu 2-1 ultimul meci jucat in turneul de pregatire din Italia, contra lui FC Sion, liderul ligii secunde elvetiene. STEAUA a deschis scorul prin Dica in minutul 4, elvetienii au egalat in minutul 10, iar Petre Marin a inscris golul decisiv cu un sut superb la vinclu din afara terenului,in min.48. min 80' - Doua schimbari la STEAUA: ies Bostina si

Video 0 0
Oli!

Adversarii Stelei din turneul cipriot

Steaua va efectua in perioada 24 ianuarie - 4 februarie un turneu de pregatire in Cipru, urmand sa-si stabileasca "sediul" la Larnaca. Conducere Stelei a perfectat cinci partide amicale. Astfel, in primul joc elevii lui Cosmin Olaroiu vor intalni echipa rusa Luch Energiya Vladivkavkaz (28 ian.) nou promovata in acest an in pri

Video 5 0
Duel in primul amical!

Victorie in primul amical!

Echipa noastra a disputat primul meci amical in compania echipei de amatori din Serie C2, Carrarezzo in fata careia s-a impus destul de usor 2-0 prin golurile lui Goian (min 9) si Dica (min 80) din penalty. Cosmin Olaroiu a inceput meciul in formula Cernea - Ogararu, D. Goian, E. Baciu, P. Marin - Oprita, Rado

0 0
Zenga vs Oli!

Amical Steaua Rosie - Steaua!

Cosmin Olaroiu a aranjat cu Walter Zenga un meci amical ce va avea loc pe data de 29 ianuarie in turneul din Cipru unde cele 2 echipe vor sustine meciuri de pregatire in vederea inceperii noului sezon.   Echipa lui Walter Zenga vine dupa un sezon in care a ratat primavara Europeana insa in Campiona