home
31-05-14

Sa-i sustinem pe copiii Stelei ! [FOTO]

Federatia Romana de Fotbal, prin departamentul de copii si juniori, a comunicat ca finalele Campionatului National la Juniori E se vor disputa la Buftea pe data de 2 iunie.
Ca noutate, FRF a invitat cele 4 echipe ce se vor intrece in cele 2 finale , sa petreaca noaptea dinaintea finalei in cantonamentul echipei nationale a Romaniei de la Mogosoaia. Astfel, copiii care vor juca finala mică (locul 3-4), cei de la Academia de Fotbal Gheorghe Hagi și cei de la C.S. Plimob Sighet, precum și copii care vor juca finala mare (locul 1-2), cei de la A.C.S. Tampa-Corona și Steaua Bucuresti, vor ajunge duminica 1 iunie la Mogosoaia pentru cel mai important meci al carierei lor de pana acum.
Luni 2 iunie de la orele 9.30 se vor duela Academia Hagi cu CSS Sighet pentru medaliile de bronz, în timp ce în marea finala mare se vor duela ACS Tampa-Corona si Steaua Bucuresti, de la orele 11.00. Ambele meciuri vor avea loc la baza sportiva de la Buftea.

Etapa interjudeteana tur
SC FC Steaua Bucuresti SA - CS Atletico Roșiorii de Vede 11-0
08.05.2014 ora 16:00, Stadion:Ghencea-sintetic, Bucureşti

Etapa interjudeteana retur
CS Atletico Roșiorii de Vede - SC FC Steaua Bucuresti SA 0-3
10.05.2014, ora 16:00, Stadion Municipal, Rosiorii de Vede

Turneul zonal, grupa 3
SC FC Steaua Bucuresti SA - CS Școala de Fotbal Gică Popescu Craiova 4-2
18.05.2014, ora 10:00, Stadion Conpet, Strejnic
SC FC Steaua Bucuresti SA - ACS Corona 2010 Brașov 1-1
18.05.2014, ora 17:00, Stadion Conpet, Strejnic
SC FC Petrolul Ploiești SA - SC FC Steaua Bucuresti SA 2-1
19.05.2014, ora10:00, Stadion Conpet, Strejnic

Clasament
1.ACS Corona 2010 Brașov
2.SC FC Steaua Bucuresti SA
------------------------
3.CS Școala de Fotbal Gică Popescu Craiova
4.SC FC Petrolul Ploiești SA

Turneul semifinal grupa I

SC FC Steaua Bucuresti SA - SCS FC CFR 1907 Cluj SA 2-0
24.05.2014, ora 10:00, Stadion Municipal, Odorheiu Secuiesc

AFC Odorheiu Secuiesc - SC FC Steaua Bucuresti SA 0-4
24.05.2014, ora 17:00, Stadion Municipal, Odorheiu Secuiesc

Clasament grupa I-A

1. SC FC Steaua Bucuresti SA
2. SCS FC CFR 1907 Cluj SA
3. AFC Odorheiu Secuiesc

Semifinala, castigatoarele grupelor I-A si I-B
SC FC Steaua Bucuresti SA - CS Plimob Sighet 3-1
25.05.2014, ora 17:00, Stadion Municipal, Odorheiu Secuiesc

Finala mica, locurile 3-4:
CS Plimob Sighet - Academia de Fotbal Gheorghe Hagi
02.06.2014, ora 09:00, Stadion CNT Buftea-sintetic, Buftea

Finala mare, locurile 1-2:
SC FC Steaua Bucuresti SA - ACS Corona 2010 Brașov
02.06.2014, ora 11:00, Stadion CNT Buftea-sintetic, Buftea

Foto:



OMbun

FCSTEAUA.RO este un site deschis, facut de suporteri, pentru suporteri. Asteptam articolele scrise de voi, daca aveti ceva de spus si credeti ca o puteti face intr-un articol, nu ezitati!

AFC Astra

FC Steaua
Duminica 12 Apr 2015
Ora 19:30
Marin Anastasovici
Etapa a 26-a, Liga I
TV DigiSport1
TV LIVE