25-07-13

Gazeta Sporturilor: Gol de 85 de metri! » Atît a parcurs Bourceanu, în sprint, pentru reuşita cu care Steaua a cîştigat returul cu Vardar

Vardar - Steaua 1-1. Mai sînt 3 minute şi se intră în ultimul sfert de oră. Corner pentru macedoneni. Steaua se apără în propiul careu cu 10 dintre cei 11 jucători. Singurul în afara suprafeţei de pedeapsă e Adi Popa. Gazdele trimit mingea în careu, care ajunge în braţele lui Tătăruşanu. Urmează un contraatac, finalizat de către Bourceanu cu gol, primul în cupele europene din cariera sa în cele 36 de partide disputate pentru Steaua şi Poli Timişoara. ...

Sursa: Gazeta Sporturilor

FCSTEAUA.RO este un site deschis, facut de suporteri, pentru suporteri. Asteptam articolele scrise de voi, daca aveti ceva de spus si credeti ca o puteti face intr-un articol, nu ezitati!