14-06-10

Steaua II - FC Botosani 2-2

Steaua II a terminat la egalitate scor 2-2 partida disputata acasa in compania echipei FC Botosani, contand pentru etapa a 34-a din Liga a II-a, seria 1.
Golurile ros-albastrilor au fost marcate de Robert Vaduva in minutul 27 si Marius Batfoi in minutul 43, in timp ce oaspetii au inscris prin Tudor Homneac in minutul 31 si Cosmin Stegaru (autogol) in minutul 88.

Leonard Strizu a trimis pe teren urmatoarea echipa: Cezar Lungu (cpt.) - Bogdan Mustata, Cosmin Stegaru, Alexandru Iacob, Valeriu Lupu - Apostol Muzac (46 Florin Bejan) - Ionut Nastasie (66 Marius Albu), Alexandru Lazar, Vatajelu (81 Alin Toşca) - Robert Vaduva, Marius Batfoi

La prima participare a Stelei II in liga a II a, echipa ros-albastra a reusit sa termina campionatul pe locul 13.